Autor Subiect: Declaratie de iubire!  (Citit de 326625 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #855 : Joi, 09 Iunie 2011, 15:33 »
da, Jeane, asta da declaratie de iubire... serios.

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #856 : Joi, 09 Iunie 2011, 18:12 »
Citat din: janeta
tu vi intotdeauna cu ceva nou in casnicia noastra , asa ca de-acum incolo o sa-ti iubesc si celulita
cred ca avea simtul umorului ;D

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #857 : Joi, 09 Iunie 2011, 18:23 »
de asta poti sa fi sigur ...  :D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #858 : Joi, 09 Iunie 2011, 19:40 »
vezi Jeane? la voi a fost frumos (si) pentru ca erati doi jucausi, cu simtul umorului. este?

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #859 : Joi, 09 Iunie 2011, 22:52 »
da , este .

dar sa stii ca nu a curs numai lapte si miere . am traversat si noi perioade ceva mai grele dar , har domnului , le-am depasit fara sa lase urme

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #860 : Joi, 09 Iunie 2011, 22:55 »
normal. nu (se) exista cuplu fara probleme....dar unde (se) exista iubire ar trebui sa taca orgoliile, incapatanarile, intoleranta, neiertaciunea... e de muncit la o relatie buna...

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #861 : Sâmbătă, 11 Iunie 2011, 23:41 »
Declaratie de Iubire
      Eram insetata si mi-ai dat apa. Eram infometata si mi-ai dat hrana. Eram daramata si mi-ai daruit aripi. Mi-ai dat tot ce ai avut mai bun si mai pur. Si am luat, cu ambele maini, fara sa stiu sa ofer nimic in schimb. Iarta-ma, te implor.

Ratacesc. Ma plimb pe strazi pierduta, singura, uneori plouata, alteori cu lacrimi in ochi. Mi-am pierdut echilibrul. Am pierdut tot ceea ce imi aducea, candva, zambetul. Am uitat sa rad, sa apartin, sa ma bucur, sa daruiesc, sa primesc. Te-am pierdut pe tine. Singurul om alaturi de care am invatat totul.

Crezi ca sunt puternica probabil. Ma stii probabil cum eram cand erai langa mine. Iti amintesti puterea pe care o aveam, dar pe care chiar tu, dragul meu, mi-o dadeai fara sa stii. Si nu ti-am multumit niciodata. O fac insa acum.

Imi vorbesti de o noua relatie. Ce mi-ar putea insa ea oferi mai mult decat ceea ce mi-ai oferit tu?

Imi e teama ca as vedea in el doar un substitut al tau. Imi e teama ca l-as rani comparandu-l cu tine. Imi e teama ca m-as dezamagi asteptand de la el ceea ce mi-ai oferit tu. Imi e teama ca…nu esti tu.

Nu pot cauta un om doar pentru a ma face el fericita. Iar eu nu pot face fericit un om caruia i-as cere atat de multe. De la care as astepta atat de multe…

Stii ce imi este cel mai teama? Ma ingrozeste gandul ca as putea sa ma trezesc intr-o dimineata si sa imi dau seama ca am uitat de tine. Ca am uitat momentele petrecute. Ca am uitat atingerea si sarutul tau. Ma ingrozeste ideea ca as putea sa te pierd…si din amintiri. Asta este spaima mea cea mai mare. as fi pierduta pentru totdeauna.

Imi ceri sa uit. Sa te uit. Imi ceri sa nu traiesc din amintiri. Dar tu nu stii ca amintirile sunt tot ce am. Nu stii ca amintirea a ce a fost frumos candva ma tine inca in viata. Iti multumesc ca mi le-ai oferit, si te rog sa nu imi ceri sa renunt la ele. Atat mai am.

…Pentru ca te-am cunoscut. Pentru ca m-ai imbratisat. Pentru ca m-am simtit superb. Pentru noptile in care adormeam in bratele tale, sub atingerea ta. Pentru acele nopti in care ma trezeam dupa cateva ore iar tu inca ma mangaiai. Pentru noptile in care ma priveai cum dorm. Dar si pentru zile. Pentru zilele in care imi dadeai mesaje doar sa imi spui cat de mult ma iubesti. Pentru zilele in care ne plimbam si vorbeam de toate. Pentru sarutarile, mangaierile si cuvintele tale. Pentru cand ma alintai. Pentru trandafirii pe care mi i-ai oferit. Pentru cat de mult iti iubeai familia.  Pentru iertare. Pentru zambetul tau. Pentru ca ai stat cu fundul in sus sa imi repari priza. Pentru bucuria pe care o aveam cand ieseam de la munca si ma asteptai.  Pentru ca am tipat la tine si m-ai inteles.  Pentru ca m-ai invatat ce inseamna iubirea, daruirea, fericirea.  Pentru noptile de dragoste. Pentru atingerile de atunci. Pentru ceea ce simteam cand imi atingeai sanii, trupul…  Pentru ca m-ai iubit enorm. Pentru ca te-am iubit ca o nebuna, dar dupa cele intamplate inainte, mi-a fost frica sa ma deschid. pentru ca ai fost exact ceea ce ti-am cerut- prieten, iubit, frate, amant, profesor. Pentru ca m-ai invatat atatea lucruri.

Pentru tot. Pentru ca esti frumos, destept, cuminte, vesel, zapacit, serios, atent, grijuliu, mamos, dulce, rautacios, sensibil.

Mi-ai aratat cum sa fiu fericita. Mi-ai aratat cum sa iubesc cu adevarat. Mi-ai aratat cum sa cred in iubire, cum sa ma bucur fara sa platesc mai tarziu cu lacrimi. M-ai luat de mana si mi-ai aratat drumul corect. Un drum in care eram doar noi doi, un drum pe care mergeam doar noi, facandu-ne planuri si luptand pentru NOI.
Autor: Natally P

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #862 : Duminică, 12 Iunie 2011, 00:00 »
da, da' tu vezi cum se purta dumnealui?  ::)

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #863 : Duminică, 12 Iunie 2011, 00:02 »
si eu ma port la fel cand iubesc micaela draga ...poate chiar mai bine ... mai si gatesc , mai spal si vase , fac lectiile cu copilul, repar ce este de reparat in casa , bat maioneza, etc etc ...suficient ? :)

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #864 : Duminică, 12 Iunie 2011, 00:05 »
inseamna ca ai avut parte numai de femei care nu au stiut sa aprecieze perfectiunea.  ;D ce karma... :P

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #865 : Duminică, 12 Iunie 2011, 00:08 »
ba au stiut mica draga ... au stiut si inca stiu, dar n-au put trece de Schopenhauer...

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #866 : Duminică, 12 Iunie 2011, 00:09 »
ba au stiut mica draga ... au stiut si inca stiu, dar n-au put trece de Schopenhauer...
erata : putut...

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #867 : Duminică, 12 Iunie 2011, 00:13 »
pai parca am stabilit ca Schopenhauer nu putea  ;D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #868 : Duminică, 12 Iunie 2011, 00:19 »
cu ce le-o fi oprit?  :D :D :D

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #869 : Duminică, 12 Iunie 2011, 00:22 »
vrei telefonul lor sa le intrebi direct ?  ;D