Autor Subiect: Declaratie de iubire!  (Citit de 327522 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1035 : Marți, 06 Septembrie 2011, 12:51 »
da chiar! bucurati-va de frumusetea literelor deoarece cuvintele sunt de domeniul trecutului :D

una-peste-alta se spunea parca de perfectiunea omului cu femeia, adika eu :P
si bravo mie! - asa scrie!
nihil sine deo

julia

  • Vizitator
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1036 : Marți, 06 Septembrie 2011, 22:28 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/takHb6rs5SI?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

marcutza

  • Vizitator
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1037 : Sâmbătă, 17 Septembrie 2011, 13:24 »
Există inși care fug de dragoste ca de o durere de dinți. Îi privește. Eu nu le semăn și vă sfătuiesc și pe dumneavoastră să le întoarceți spatele. Sunt ori mincinoși, ori fac asta din alte pricini.

http://octavianpaler.ro/comentarii-si-citate/polemici-cordiale-elogiul-izgonirii-din-paradis/

julia

  • Vizitator
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1038 : Marți, 20 Septembrie 2011, 22:52 »
eu ii inteleg. dragostea te sperie uneori ...


julia

  • Vizitator
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1039 : Luni, 26 Septembrie 2011, 22:02 »
Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa. Nu putem zbura decat imbratisandu-ne...

Offline alventani

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 115
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1040 : Luni, 26 Septembrie 2011, 23:44 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/takHb6rs5SI?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Frumos!

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1041 : Duminică, 02 Octombrie 2011, 00:30 »
Am o declaratie de iubire. Dar nu o pot reproduce aici din motive tehnice: nu e exprimata in cuvinte.

Offline everyoung

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 68
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1042 : Duminică, 02 Octombrie 2011, 14:49 »
Iti iubesc gustul

De migdale amare

Impletit cu zaharul ars

Din sarutari imaginare.

Iti iubesc buza rasfranta,

Pentru sarut parca..asteptanda.

Iti iubesc soarele din privire,

Iubesc tot ce simti pentru mine,

Iubesc IUBIREA din viata noastra

Ce ne poarta pribeaga spre o ,,laguna albastra''....

luciamanta

  • Vizitator
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1043 : Duminică, 02 Octombrie 2011, 15:18 »
Frumoase si sensibile versuri, everyoung...

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1044 : Miercuri, 05 Octombrie 2011, 19:09 »
cum prietenul meu "goagal" este o sursa inepuizabila de informatii dau de un fragment de "scrisorica" de amor de la Henry VIII-lea catre vestita Anne Boylen - cea care ii va deveni a 2-a sotie


"Rascolindu-ma, continutul scrisorilor tale de dragoste m-au trecut printr-o grea agonie, nestiind cum sa le interpretez, in unele locuri imi pareau in defavoarea mea, in favoarea mea in altele… Te implor acum cu toata inima in numele dragostei sa-mi dezvalui gandurile si sufletul tau adevarat ; dorul arzator ma obliga sa-ti cer un raspuns caci sunt de mai bine de un an lovit de boala dragostei nestiind daca am castigat sau nu un loc in inima ta, ceea ce m-a impiedicat sa te numesc iubita mea caci daca tu ma iubesti doar cu o dragoste obisnuita acest nume nu este potrivit pt tine, a iubii un rege inseamna mult mai mult decat o iubire obisnuita ; dar daca tu esti fidela doar adevarului, loiala iubita si prietena , si ca sa-mi daruiesti trupul si inima ta, care a fost si va fi servitoarea ta loiala, iti promit nu doar ca numele meu se va lega de al tau, dar si ca inima mea sa fie la fel, iar tu unica mea iubita, alungandu-le din mintea si afectiunea mea pe toate inafara de tine, si sa te servesc cu credinta doar pe tine..."

ceea ce mi se pare incredibil este ca dupa vreo 3 ani de casatorie, plictisindu-se de ea - a ordonat decapitarea ei  :o

sa zic - bine ca nu traim la 1500 !!?? ;D

Mari_a

  • Vizitator
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1045 : Joi, 06 Octombrie 2011, 09:16 »
Mai, ca sa vezi ce-l intreaba ea pe Goagal despre dragoste... Ntz! Ntz! Ntz! Vezi, mai, ca nu o gasesti pe net! Am cautat-o si eu si nu e! Era pe cand nu se vedea!

Uite una argheziana, mai de recolta, asa:

Tanjesc pe-ndelete.
Mi-e foame, mi-e sete,
Dar n-as putea, poate, sa-i spui
Orisicui
Ce hrana
Ma poate nutri si ce mana.
Am paine, merinde si vin.
Patulul mi-e plin.
Am poame-n livada
Lasate sa cada
Din pomi, din belsug.
Cirezile mug
De ugerii grei:
Mulgi cate ciubere si donite vrei.
Nici vechea prisaca
Nu-mi este saraca
Si am in camara
Si miere amara,
Pe langa bucate.
Mi-e sila de toate,
De rau si de bine.
Mi-e foame si sete de tine.


Si una moderna, ca cine mai are timp azi de poezie?! (cica asta e semnul international al casniciei !)



Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1046 : Joi, 06 Octombrie 2011, 10:26 »
Mai, ca sa vezi ce-l intreaba ea pe Goagal despre dragoste... Ntz! Ntz! Ntz! Vezi, mai, ca nu o gasesti pe net! Am cautat-o si eu si nu e! Era pe cand nu se vedea!
....

ce sa fac si eu - n-am avut de lucru si l-am intrebat  "da' cu dragostea cum stai?;D  8).... si mi-a raspuns - acu' ce sa-i fac ?  - o zis si el ce so' priceput  ;D

....
Si una moderna, ca cine mai are timp azi de poezie?! (cica asta e semnul international al casniciei !)
.....

am sa studiez problema    ;)

julia

  • Vizitator
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1047 : Marți, 11 Octombrie 2011, 22:03 »
“Love does not consist in gazing at each other but in looking outward in the same direction.” Antoine de Saint-Exupery
Dragostea nu inseamna sa ne uitam unul la altul, ci sa privim amindoi in aceeasi directie.

Offline carmentoma

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 136
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1048 : Miercuri, 12 Octombrie 2011, 16:03 »
Un cantec despre care R spune ca e "al nostru" reprezinta pentru mine cea mai frumoasa declaratie de dragoste! Stiu ca nu e topic pentru muzica, dar important e contextul! Mie una mi-a topit inima!
<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>


julia

  • Vizitator
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1049 : Joi, 13 Octombrie 2011, 19:41 »
toate gesturile mici dar cu semnificatie cit un munte si pe mine ma topesc
nu-mi trebuie gesturi marete sau daruri scumpe, dar sa vad ca ii pasa de mine si ca exist si eu in universul lui... asta da