Autor Subiect: Declaratie de iubire!  (Citit de 327436 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1065 : Marți, 22 Noiembrie 2011, 09:56 »
Silviu, tuturor, dragule, tuturor. Numai ca unii nu recunosc!  ;D

silviu

  • Vizitator
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1066 : Marți, 22 Noiembrie 2011, 10:16 »
Din oricare "joc" care tinde sa devina adevar, nu trebuie sa lipseasca instinctul  ;)
primar? ???

Mari_a

  • Vizitator
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1067 : Marți, 22 Noiembrie 2011, 10:43 »
Uite o declaratie de ne-iubire:

no means NO

Offline carmentoma

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 136
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1068 : Marți, 22 Noiembrie 2011, 12:06 »
Declaratie de dragoste nemarginita catre toti forumistii, in mod special catre cei enumerati, in ordine aleatorie, dar toti pe locul unu in sufletul meu: Gigi, Bogdan Saturny, Manfred, Gabitza, Julia, Janeta, Steliana, Mari_a, Silviu, Adria, Micaela, Lucia ...si toti ceilalti,  mai mult sau mai putin activi pe aici! Desi, cum stiti, de peste un an si jumatate nu mai am acelasi statut, nu pot sa ma desprind (si nici nu vreau!) de voi, care sunteti viata mea... virtuala! Va pup si va imbratisez cu drag pe toti si va multumesc pentru ca existati!!

Mari_a

  • Vizitator
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1069 : Marți, 22 Noiembrie 2011, 12:17 »
Carmen, multzam, si eu  :-*   fara numar - fara numar   :-*
Dar sa stii ca pentru nu mai am acelasi statut te invidiez in tacere  :D

Offline carmentoma

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 136
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1070 : Marți, 22 Noiembrie 2011, 12:26 »

Dar sa stii ca pentru nu mai am acelasi statut te invidiez in tacere  :D


  Sa stii ca nu mi-am propus, nu am urmarit asta cand am intrat aici, dar...s-a intamplat ca din doua singuratati care s-au cunoscut la inceputurile forumului in niste termeni... nu tocmai amiabili, sa iasa...schimbarea de statut! Sa nu zicem niciodata...niciodata! Nici unul dintre noi n-a folosit...tehnici de cucerire! Doar...a fost sa fie!

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1071 : Miercuri, 23 Noiembrie 2011, 15:22 »
Multumesc, CT!
Cred in declaratia ta pentru ca niciodata nu eviti sa o spui. Statutul nu schimba cu nimic Omul.
nihil sine deo

silviu

  • Vizitator
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1072 : Miercuri, 23 Noiembrie 2011, 15:36 »
Silviu, tuturor, dragule, tuturor. Numai ca unii nu recunosc!  ;D
multumesc Lui Dumnezeu ca m-a ferit de ganduri necurate ::)

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1073 : Miercuri, 23 Noiembrie 2011, 23:50 »
atunci s-a auzit un urlet. Era Dragostea, care urla pentru ca un spin ii strapunsese ochiul.

Nebunia nu stia ce sa faca. S-a scuzat, a implorat Dragostea sa o ierte si a ajuns chiar sa-i promita ca-i va sta mereu alaturi. Dragostea a acceptat intr-un tarziu scuzele. Si de atunci Dragostea e oarba si Nebunia o insoteste mereu.

Pai e oarba ori chioara? Sau ochiul pe care i l-a strapuns era unicul, adica Dragostea era un ciclop? Deci un monstru?   :D  :D
Si pe linga Nebunie mai trebuie sa fie si altceva. Sau poate d-aia se destrama povestile de dragoste ca e numai Nebunia prin preajma  ;D

silviu

  • Vizitator
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1074 : Vineri, 25 Noiembrie 2011, 22:25 »
Ce-i scria James Dean iubitei: "Draga mea, m-am îndrăgostit de alta"

Trei scrisori de dragoste, pe care actorul american James Dean le-a trimis fostei sale iubite Barbara Glenn, au fost vândute pentru 36.000 de dolari, la o licitaţie organizată joi, de casa Christie's, la Londra.

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1075 : Luni, 28 Noiembrie 2011, 08:50 »
o fi sau nu o fi - declaratie? :-\
eu: ma iubesti?
cineva: da!
eu:cat?
cineva: putin, atatica ... :o
eu:pai de ce? >:(
cineva: daca te-as iubi mult, as ajunge sa te iubesc putin. asa, ajung sa te iubesc din ce in ce mai mult ... ::)
nihil sine deo

Mari_a

  • Vizitator
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1076 : Joi, 01 Decembrie 2011, 15:59 »
"Atunci cand ne indragostim (cu atat mai mult cand ne indragostim ‘fulgerator’), noi suntem de fapt precedati de ‘starea de indragostire’, pe care o purtam pur si simplu in noi. In cei doi, duhul indragostirii prinde radacini si devine concret, devine aceasta iubire anume. Ei ‘cad’ unul peste altul din starea lor de pre-indragostire si fiecare recunoaste in celalalt ceea ce fiecare, tremurand de nerabdare, astepta sa intalneasca. Orice coup de foudre e o recunoastere. ‘O, ce bine ca ai venit! De cand te asteptam…’, ii spune fiecare indragostit celuilalt.
Dragostea la prima vedere este un sentiment aproape mitic, a carui existenta 'reala' unii chiar o neaga. Ca sa fii incercat de acest sentiment, trebuie sa ai o anumita structura afectiva. Exact ca in cazul credintei. Nu orice om e daruit sa creada. Si aici e la fel. Coardele fiintei tale trebuie sa fie in asa fel asezate si intinse, incat sa poata vibra intr-un anume fel la intalnirea cu altul. A nu fi capabil de coup de foudre e un handicap afectiv, pentru ca – pe langa nenorocirea la care te poate expune dragostea (exista si ’iubiri nefericite’, exista si pierderea linistii si a sigurantei de sine) – absenta unui coup de foudre iti suprima sansa de a te intalni cu ne-obisnuitul in plan sexual si, astfel, cu un anumit izvor de afectivitate si frumusete al fiintei tale.
Straniu este, cand patesti asa ceva, ca incepi sa traiesti o permanenta insotire in absenta: celalalt te insoteste tot timpul, fara ca, fizic, sa fie cu tine. Te locuieste. Fiecare zi o incepi cu el in minte, o continui cu el, o sfarsesti cu el in minte. E o stare obsesiva, nu neaparat comoda, un soi de alerta permanenta, care pregateste extazul intalnirii, al timpului-impreuna. Pe scurt, se iese din durata obisnuita a celorlalti oameni si se intra intr-un timp fabulous, intr-un timp ‘altfel’: lumea devine vrajita clipa de clipa. Nici o alta relatie nu schimba temperatura lumii intr-o asemenea masura."

(Liiceanu despre dragostea la prima vedere…)

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1077 : Vineri, 02 Decembrie 2011, 12:48 »
cand vorbele cad in lacrimi ... in temperatura firii ... mai ai timp de eu?
cei loviti de nelovivirea Adevarului ... DA!
nihil sine deo

julia

  • Vizitator
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1078 : Joi, 22 Decembrie 2011, 22:18 »
 “There is no remedy for love but to love more.” Henry David Thoreau

Caroline

  • Vizitator
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1079 : Joi, 22 Decembrie 2011, 23:31 »
"Dragostea si raceala se trateaza cu patul." - se spune. Si dragostea "trece in sapte zile"?  ;D