Autor Subiect: Declaratie de iubire!  (Citit de 327503 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1320 : Miercuri, 27 Iunie 2012, 23:12 »
noapte buna, Carol.  :kissing:

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1321 : Miercuri, 27 Iunie 2012, 23:18 »
de obicei o gluma ascunde un sambure de adevar ...asa cred eu
ceva serios spus in gluma te scoate apoi din incurcatura...in cazul unui refuz (ca sa pici bine) ai un motiv sa spui..."stii am glumit numai, nu am vorbit serios" :)
Adda, amicul meu e genul acela neimblanzit, care scurma din copite, se ridica pe picioarele din spate si necheaza, de cum te cunoaste, ca sa-ti fie clar ca el e neinseuat, nedomesticit, ne... liber ca pasarea cerului. si-apoi, cand vede ca tu n-ai nici cel mai mic gand sa-i pui vreun capastru, o sea, ceva.....incepe sa vina dupa tine, sa te traga de sortzulet si sa-ntrebe "da' tu de ce nu-ncerci sa-mi pui harnasamentu'?  ;D uite, de-aia.  poate fiindca nu sunt disperata? ;D

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1322 : Miercuri, 27 Iunie 2012, 23:20 »
sau sa spui :"te iubesc" ...si sa ti se raspunda :"ce gluma buna! " ;D

Pai nu exista gafa mai mare decat sa spui cuiva "Te iubesc" si el sa spuna "Multumesc, esti amabila".   >:(
pai voua va e teama sa spuneti "te iubesc" pentru ca ati putea primi un raspuns ca acela pe care l-ati dat chiar voi; oare credeti ca barbatilor nu le este? ("doua cuvinte", sunt sigur ca mari_a are linkul cu pricina) da, riscul de a fi refuzati exsta in fiecare dintre noi.  de aceea de multe ori preferam tacerea, ne prefacem ca nu ne intereseaza, ca nu este cu noi. oportunitatile trec si noi ramanem cu temerile noastre.
"Stay hungry, stay foolish"

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1323 : Miercuri, 27 Iunie 2012, 23:27 »
de acord. nu trebuie sa te temi sa traiesti si nici sa nu iei un refuz drept un esec, caci nu e. e drept insa ca si refuzurile ar trebui sa fie mai "diplomate", nu ca-n exemplele de mai sus.  :)

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1324 : Miercuri, 27 Iunie 2012, 23:31 »
Pai nu exista gafa mai mare decat sa spui cuiva "Te iubesc" si el sa spuna "Multumesc, esti amabila".   >:(

da-mi voie, draga caroline, sa nu fiu de acord cu tine. nu este nici o gafa. chiar daca raspunsul din partea celeilalte parti nu este cel scontat. si daca-mi permiti in continuare, atunci cand cineva vrea sa spuna altcuiva "te iubesc" probabil o face dupa un anumit timp, nu asa hodoronc tronc, dupa ce ajunge sa cunoasca cat de cat persoana respectiva si-si poate da seama cam in ce ape se scalda. si la urma urmei, audaces fortuna juvat. 
"Stay hungry, stay foolish"

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1325 : Miercuri, 27 Iunie 2012, 23:39 »
de obicei o gluma ascunde un sambure de adevar ...asa cred eu
ceva serios spus in gluma te scoate apoi din incurcatura...in cazul unui refuz (ca sa pici bine) ai un motiv sa spui..."stii am glumit numai, nu am vorbit serios" :)

da, o gluma spusa la timp te poate ajuta, depinde de circumstante. ca sa pici bine, fata de cine? poate nu neaparat fata de persoana cealalta, ci mai mult fata de noi insine, sa nu ne fie afectata stima de sine? uneori cadem bine, alteori cadem prost, viata nu se termina aici.  am impresia ca de multe ori ne luam prea in serios. si nu stiu cat bine ne face.
"Stay hungry, stay foolish"

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1326 : Joi, 28 Iunie 2012, 09:15 »
mda...are virgula si perioada. tre' sa mai calculezi.  :) ai grija, Carol, ca se practica anumite magarii pe site-urile de socializare.


Problema site-urilor de socializare este ca acolo cei care sunt inscrisi nu prea iau in serios pe ceilalti si merg la plesneala - un fel de "hai sa incerc ca poate iese ceva"
Unele agentii au incercat sistemul cu plata si verificarea  profilelor dar nu prea a iesit mare lucru nici asa pentru ca nu poti pune nici o baza pe o declaratie de iubire facuta de o persoana intalnita astfel. Multi bantuie pe acolo pentru distractie si in speranta ca dau de vreo gagauta mai tinerica care nu se prinde imediat despre ce e vorba.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1327 : Joi, 28 Iunie 2012, 10:12 »
("doua cuvinte", sunt sigur ca mari_a are linkul cu pricina) da, riscul de a fi refuzati exsta in fiecare dintre noi.  de aceea de multe ori preferam tacerea, ne prefacem ca nu ne intereseaza, ca nu este cu noi. oportunitatile trec si noi ramanem cu temerile noastre.

Wow, ai "citit" deja si topicul de muzica?  :)   8)
Da, mari_a are linkul. Si nu se teme sa spuna "cele doua cuvinte". Cum spuneai, soarta ii favorizeaza pe indrazneti. Fie ce-o fi; "mai bine sa-mi para rau de ceea ce am facut, decat de ceea ce nu am avut curajul sa fac"! Cred ca este singura situatie in care nu ma tem de nimic, nici macar de ridicol. Daca asta-i adevarul, de ce sa nu-l rostim? Abia ca, din raspunsul celuilalt, iti dai seama "cum stai", cam pe unde "te afli"... si pe ce cale sa o apuci de atunci inainte...

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1328 : Joi, 28 Iunie 2012, 10:20 »
Adda, amicul meu e genul acela neimblanzit, care scurma din copite, se ridica pe picioarele din spate si necheaza, de cum te cunoaste, ca sa-ti fie clar ca el e neinseuat, nedomesticit, ne... liber ca pasarea cerului. si-apoi, cand vede ca tu n-ai nici cel mai mic gand sa-i pui vreun capastru, o sea, ceva.....incepe sa vina dupa tine, sa te traga de sortzulet si sa-ntrebe "da' tu de ce nu-ncerci sa-mi pui harnasamentu'?  ;D uite, de-aia.  poate fiindca nu sunt disperata? ;D
da....am patit si eu ceva de genul....atata timp cat l-am ignorat a facut orice ca sa imi atraga atentia...eu incercam sa pastrez o relatie strict de prietenie, dar el nu si nu...in timp, am ajuns sa avem o relatie care a fost ok, frumoasa....pana la un punct cand a inceput sa-si piarda interesul...atunci am ajuns ca eu sa imi doresc sa continui relatia si el sa fie indiferent....bineinteles ca dupa toate astea s-a terminat :)
se pare ca uneori spiritul asta de mascul dornic de cucerire e benefic...pana la un punct :(

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1329 : Joi, 28 Iunie 2012, 10:31 »
Mie saptamana asta mi s-a propus deja sa ma mut la el si sa facem si-un copil impreuna, prin telefoane zilnice. Paradoxul? Nici nu ne-am vazut inca decat in poze. Un paradox si mai mare? Eu nu m-am considerat niciodata atat de rapitoare. Si cel mai mare paradox? E cu 6 ani mai tanar decat mine si nu arata rau deloc. Ceea ce mi se pare ca, privit per ansamblu, ca da cu virgula...  :P
da, clar da cu minus, asta e si parerea mea.  ::)
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1330 : Joi, 28 Iunie 2012, 10:34 »
pai voua va e teama sa spuneti "te iubesc" pentru ca ati putea primi un raspuns ca acela pe care l-ati dat chiar voi; oare credeti ca barbatilor nu le este? ("doua cuvinte", sunt sigur ca mari_a are linkul cu pricina) da, riscul de a fi refuzati exsta in fiecare dintre noi.  de aceea de multe ori preferam tacerea, ne prefacem ca nu ne intereseaza, ca nu este cu noi. oportunitatile trec si noi ramanem cu temerile noastre.

mie nu mi-e teama sa spun Te iubesc, doar ca o spun dupa ceva timp dupa ce cunosc persoana si dupa ce simt ca o pot spune si ca intr-adevar asa simt si o spun din suflet

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1331 : Joi, 28 Iunie 2012, 11:08 »
Problema site-urilor de socializare este ca acolo cei care sunt inscrisi nu prea iau in serios pe ceilalti si merg la plesneala - un fel de "hai sa incerc ca poate iese ceva"
Unele agentii au incercat sistemul cu plata si verificarea  profilelor dar nu prea a iesit mare lucru nici asa pentru ca nu poti pune nici o baza pe o declaratie de iubire facuta de o persoana intalnita astfel. Multi bantuie pe acolo pentru distractie si in speranta ca dau de vreo gagauta mai tinerica care nu se prinde imediat despre ce e vorba.

ba as spune ca o "declaratie de iubire" facuta cu atata usurinta e un indicator clar de neseriozitate.

Offline iuliana leonte

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1332 : Joi, 28 Iunie 2012, 11:53 »
Dragele mele eu zic sa incercati,nu stii niciodata ce iti poate oferi ziua de maine si omul de langa tine.

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1333 : Joi, 28 Iunie 2012, 11:53 »
Breeee, cata tevatura pentru un amarat de verb...Si daca o spui "artistic" si n-o simti...si daca o simti si n-o spui...si daca n-o simti si n-o spui iar nu-i bine...pana la coada mai bine eviti subiectul, cine spune sa fie sanatos, cine nu, sa-si vada de treaba si tot asa! (si uite-asa am asasinat fioru`poetic din topicul asta!  :faint:)

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1334 : Joi, 28 Iunie 2012, 11:55 »
da, se vede ca esti simtzitor tare dupa ce ti-ai servit patria toata noaptea. zi frumos, cu intonatie, "te iubesc, patrie!"  ;D