Autor Subiect: Declaratie de iubire!  (Citit de 326563 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1335 : Joi, 28 Iunie 2012, 11:59 »
lui bitek o sa-i i se ridice statuie pt cat isi iubeste patria si la cat o serveste  ;D

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1336 : Joi, 28 Iunie 2012, 12:00 »
Bre Mica, io doar veghez, de iubit, o iubesc altii...ca d-aia a ajuns asa tavalita purtata! Plus ca e ca-n vorba aia: "si batuta si cu banii luati" (oi fi omis io ceva, da`nu-i bai  ;D)

Si bre Ardealu`a.k.a. Gruppo aparte (ca asa va place sa va dati  :P) statuie nu multumesc, ca n-au bani astia si toarna doar piedestalul...restu`materialul clientului  ;D . Plus ca mai sunt si platit, asa ca traiesc si fara recunostinta patriei. Mai greu, da`ce sa fac...

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1337 : Joi, 28 Iunie 2012, 12:01 »
Bre Mica, io doar veghez, de iubit, o iubesc altii...ca d-aia a ajuns asa tavalita purtata! Plus ca e ca-n vorba aia: "si batuta si cu banii luati" (oi fi omis io ceva, da`nu-i bai  ;D)
;D inteleg ca participi vizual la actiunea omisa, daca zici ca veghezi.  ;D

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1338 : Joi, 28 Iunie 2012, 12:04 »
Pai nu o iubesc ei pe tura mea  ;D asa ca stau linistit.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1339 : Joi, 28 Iunie 2012, 12:07 »
Si bre Ardealu`a.k.a. Gruppo aparte (ca asa va place sa va dati  :P) statuie nu multumesc, ca n-au bani astia si toarna doar piedestalul...restu`materialul clientului  ;D . Plus ca mai sunt si platit, asa ca traiesc si fara recunostinta patriei. Mai greu, da`ce sa fac...

nu te intreb ce inseamna a.k.a ca dup-aia iar te legi de ardeleni ca se prind greu... :P

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1340 : Joi, 28 Iunie 2012, 12:09 »
nu te intreb ce inseamna a.k.a ca dup-aia iar te legi de ardeleni ca se prind greu... :P
las' ca-ntreb eu. ce e a.k.a.?

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1341 : Joi, 28 Iunie 2012, 12:10 »
merci mica  ;D

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1342 : Joi, 28 Iunie 2012, 12:12 »
also known as . E o prescurtare in romgleza de balta actuala (luată din inglișu american), ca sa nu mai spui "adica" sau "cu pseudonimul" sau "cunoscut ca si"...ceva p-acolo. Si stai linistita, nimeni nu s-a nascut invatat, n-am considerat nicidata ca-i o rusine sa intreb cand nu stiu ceva. Mai rusine-i cand face careva pe istetu`si el e morcov (adica 90% in pamant)...

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1343 : Joi, 28 Iunie 2012, 12:15 »
s.d.a.c.t.   :P

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1344 : Joi, 28 Iunie 2012, 12:16 »
 ;D ok, multumesc de lamuriri...oricum nu ma prindeam nici pana la Craciun  ;D

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1345 : Joi, 28 Iunie 2012, 12:18 »
mie nu mi-e teama sa spun Te iubesc, doar ca o spun dupa ceva timp dupa ce cunosc persoana si dupa ce simt ca o pot spune si ca intr-adevar asa simt si o spun din suflet

adda, mai frumos sau mai corect spus de-atat nu cred ca se poate. imi place ca esti constienta de curajul tau si ca stii cand sa-l aplici.
"Stay hungry, stay foolish"

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1346 : Joi, 28 Iunie 2012, 12:23 »
raspuns pentru mari_a, as fi vrut sa introduc postarea ei aici, dar nu stiu pe unde s-a dus ca nu mai dau de ea. in fine. da, mari_a, am observat ca esti  cea mai asidua dintre toti pe muzica, foarte frumos! si ma bucur ca si tu esti curajoasa si ca poti sa spui acele doua cuvinte.
"Stay hungry, stay foolish"

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1347 : Joi, 28 Iunie 2012, 12:24 »
s.d.a.c.t.   :P

Despicable Me - Minion - "What?"

Zic si io ca ala mic si galben: Whaaaat?

Mari_a

  • Vizitator
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1348 : Joi, 28 Iunie 2012, 12:34 »
ma bucur ca si tu esti curajoasa si ca poti sa spui acele doua cuvinte.
Oh, da, pot!  :strong:  Numai ca deocamdata am o mica (!) problema: n-am cui!  :giggle:  Dar nici nu caut. Lasa sa ma gaseasca el  :D  ;D 
Insa la varsta asta nici nu ma mai astept sa mi le spuna cineva. Poate doar "iubesc felul in care gatesti/speli/calci" etc.  ;D  Cum zicea cineva despre doi care s-au gasit asa, la varsta a doua spre a treia: s-au unit doua nevoi!

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1349 : Joi, 28 Iunie 2012, 22:50 »
Oh, da, pot!  :strong:  Numai ca deocamdata am o mica (!) problema: n-am cui!  :giggle:  Dar nici nu caut. Lasa sa ma gaseasca el  :D  ;D 
Insa la varsta asta nici nu ma mai astept sa mi le spuna cineva. Poate doar "iubesc felul in care gatesti/speli/calci" etc.  ;D  Cum zicea cineva despre doi care s-au gasit asa, la varsta a doua spre a treia: s-au unit doua nevoi!

ei, va veni si vremea aceea! nu are legatura cu varsta, crede-ma. de ce crezi ca tandretea, iubirea, cuvintele frumoase trebuie sa fie apanajul numai al celor tineri? toti si toate avem aceleasi drepturi pe terra, trebuie sa le constientizam si sa le cerem. sau sa le luam.  si pe langa calcat, spalat, gatit, se mai pot adauga si altele "iubesc felul cum zambesti"= iubesc felul cum plangi = iubesc felul cum iubesti = toate poarta un "te iubesc" implicit. 
"Stay hungry, stay foolish"