Autor Subiect: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017  (Citit de 17593 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« : Marți, 29 Noiembrie 2016, 09:03 »
S-a eliberat un loc intr-o camera dubla la femei.
Pentru ocuparea acestui loc, va rugam adresati-va direct agentiei.


Tarif: 295 RON cazare in camera dubla
Rezervari: http://www.singlescamp.ro/eveniment/cooking-camp-moldova-24-26-martie-2017/
Check in: 24 martie 2017
Check out: 26 martie 2017
Cazare: 2 nopti Pensiunea Elena Soveja
Servicii incluse:
     • cazare 2 nopti in camera dubla twin
     • mic dejun – 2 zile*
     • grill pt cina de vineri**
     • pranz sambata***
 Servicii care nu sunt incluse:
     • transportul pana la locatie
     • prepararea si servirea mic dejunurilor, cinei si pranzului. Totul se va face colectiv, in grup.
     • mais en place, debarasare vesela in care s-a servit masa si spalarea acesteia
Locuri disponibile: 22
Indrumator de grup: Lidia Mandache 0743 122 214
Profil: se adreseaza in special membrilor Singles Camp din Moldova, dar evident ca sunt bine veniti si cei din alte parti. Este ocazia ideala de a socializa, activitatile acestei excursii sunt gandite sa ofere un cadru foarte confortabil pt comunicarea simpla, naturala.
Scop: aceasta actiune "Sa gatim impreuna" tinteste intalnirea si cunoasterea celor din zona Moldova. Pentru cei noi de acolo un prilej de acomodare  cu ceea ce inseamna Singles Camp. Locatia ofera intimitate, de asemenea Soveja, un sat retras, departe de agitatia cotidiana.
Programul acestei actiuni va fi unul lejer, indreptat mai mult spre socializarea grupului. Lidia o sa va prezinte filme si fotografii facute in actiunile Singles Camp, o sa iesiti impreuna intr-o plimbare - drumetie, intr-un mediu perfect pentru asa ceva: Soveja este statiunea cu cel mai ozonat aer din toata Europa
Serile, asa cum facem de obicei si peste tot - petreceri, cu muzica si dans!  :dance: *|*
Asa ca o sa va plimbati, o sa va distrati, o sa gatiti impreuna si o sa va intoarceti cu prieteni noi. Din zona voastra!
* Pentru micul dejun vor fi aduse toate cele necesare cafea, ceai, zahar, unt, lapte, legume, oua, branza, cremvursti, costita - pregatirea si servirea va fi facuta de participanti, in grup
** O sa vi se puna la dispozitie carne, legume pt garnitura, carbune, grill - si impreuna la o poveste si un pahar de bere sau de vin o sa pregatiti si sa preparati cina
*** Cu materie prima pusa la dispozitie, cu vesela, bucatarie utilata si un bucatar local - o sa invatati 2 retete pe care le si folositi. Ceea ce veti gati va fi masa de pranz a grupului
:oops:!!!! Inainte de inscriere si rezervare cititi va rog cu atentie serviciile incluse si cele care nu intra in tarif, programul excursiei, particularitatile acesteia si observatiile.   
La fel ca la toate actiunile noastre, informatiile si detaliile legate de aceasta excursie, vor fi transmise si vor aparea DOAR pe acest topic. O sa gasiti aici, din timp si detaliat tot ce aveti nevoie pt pregatirea excursiei. Comunicarile nu se fac deci telefonic si nici Email.
Inscrierile in excursie se fac pe site www.singlescamp.ro. Dupa inscriere veti primi un Email automat care cuprinde datele necesare pentru plata avansului.
Aceasta actiune se adreseaza profilului de persoana deschisa, comunicativa dornica si capabila sa socializeze.  :) Toleranta, fara prea multe tabieturi, cu rabdare si intelegerea ca face parte dintr-un grup. Care stie ca acolo unde e ceva de facut trebuie sa puna mana impreuna cu ceilalti...
Despre Soveja:
Aflata la poalele Muntilor Vrancei, inconjurata de paduri de conifere, retrasa si protejata de orice poluare, Soveja este considerata statiunea cu cel mai ozonat aer din Europa. Mai este cunoacuta si pentru ca de aici a fost culeasa de catre Alecu Russo balada Miorita, în 1864. Este atestata documentar de la începutul secolului al XVII-lea, odata cu asezarea pe meleagurile vrâncene a taranilor fugiti din localitatile argesene Rucar si Dragoslavele de pe valea Dâmbovitei. Cei din Rucar s-au asezat pe valea Susitei formând satul Rucareni, iar cei din Dragoslavele pe valea Dragomirnei, întemeind satul Dragosloveni…
„Soveja aceasta este o veche asezare daco-romana, fiind singura localitate din tara care nu are un sat component cu numele de Soveja”, a spus Iulian Albu, autorul monografiei Soveja.

Istoria tuturor epocilor este prezenta la tot pasul. Gura de rai vranceana a fost pentru scurt timp si un colt de iad. În primul Razboi Mondial, mii de soldati si-au dat aici ultima suflare, in cinstea lor fiind ridicat Mausoleul Eroilor.

„Susita, Dragomira, Chilugul, Chiulicea sunt aceste râuri curate, frumoase, sfinte care trec prin poieni si prin codri, colturi de codri, facand ca din aceasta ''mielada'', acest amestec între apa si plante sa existe un aer care este cunoscut în toata Europa ca fiind cel mai ozonat din România ?i din alte parti ale lumii”, a spus Iulian Albu, autorul monografiei Soveja.

Si pentru ca o sa ajungeti la izvorul Mioritei ascultati versurile din cea mai cunoscuta balada populara romaneasca, intr-o exceptionala interpretare a lui Tudor Gheorghe:

! No longer available


Fotografii:








Casa lui Mos Ion Roaita, aflata in apropiere





Offline pinkpanthere

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 161
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #1 : Duminică, 05 Februarie 2017, 09:35 »
Buna dimineata. Sper ca aceasta actiune se face, nu sunt probleme. :giggle:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #2 : Luni, 06 Februarie 2017, 09:39 »
Esti veche pe aici...si stii ca "inactivitatea" online pe un topic nu inseamna ca nu se tine o excursie. Participativitatea la discutiile de pe forum este o optiune si in acelasi timp o facilitate pentru ca lumea sa se cunoasca inainte de a pleca intr-o excursie...

Evident ca aceasta actiune se va desfasura...

Offline Otili

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #3 : Luni, 06 Februarie 2017, 12:47 »
Cineva din Galati interesat de Cooking Camp? Sa gandim niste variante de transport.  :)

Offline pinkpanthere

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 161
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #4 : Luni, 06 Februarie 2017, 20:04 »
Multam' fain Gigi de raspuns, poate prin martie se mai invioreaza situatia pe forum si la aceasta actiune. Pana atunci, nu stiu ce i-a apucat pe astia de la Banca Transilvania asa o vrednicie de renoveaza toate sediile din Bucuresti. Am intrat in patru pana acum si toate se renoveaza. Cred ca trebuie sa-mi caut alta banca pentru plata diferentei.
O seara buna tuturor single-istilor.

Offline CAMY15

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
  • NIHIL SINE DEO
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #5 : Miercuri, 22 Februarie 2017, 22:03 »
M-am inscris si eu pentru aceasta excursie, dar are idee cineva cu ce ajung din Iasi??

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #6 : Miercuri, 22 Februarie 2017, 22:10 »
Cu Lidia, insotitorul de grup.  :) Este din Iasi.

Offline CAMY15

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
  • NIHIL SINE DEO
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #7 : Miercuri, 22 Februarie 2017, 22:20 »
MULTUMESC!!Se vede ca sunt noua pe aici!!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #8 : Joi, 23 Februarie 2017, 07:31 »
Foarte important este ca ai inteles rostul forumului si informarea si comunicarea prin intermediul lui. Urmarirea forumului, interactiunea cu noi organizatorii, cu ceilalti participanti, faciliteaza intelegerea particularitatilor unei excursii, a modului in care poti sa ajungi pana la destinatie, etc etc.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #9 : Joi, 23 Februarie 2017, 12:41 »
A ramas un singur loc disponibil, la femei.

Lista practic este aproape inchisa, sper insa sa nu apara renuntari...Pentru ca sunteti in formatie aproape completa ar fi bine sa initiati dialog aici pe topic pentru a va organiza pe grupaje auto. Scrieti de unde plecati, pe unde mergeti si daca va puneti la dispozitie masina, urmand sa impartiti costurile de carburant. Sau scrieti doar ca vreti sa mergeti cu cineva care pleaca din...sau trece prin...

Probabil ca sunteti mai multi noi la aceasta actiune, este bine sa stiti ca doar aici se pot face aceste grupaje. Nu sunati in agentie, sau pe mine (eu am sa fiu atunci in Maroc), pentru ca nimeni nu va poate ajuta...decat forumul.  :)

Offline Sun

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #10 : Joi, 23 Februarie 2017, 18:58 »
Bine v-am gasit ! Vin din Cluj si am patru locuri disponibile in masina ; daca doreste cineva sa calatorim împreuna spre Soveja ,as fi bucuroasa .Inca nu m-am hotarat  asupra rutei dar cred ca putem conveni asupra celei mai bune variante.

Florescu Andrei Aurel

  • Vizitator
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #11 : Joi, 23 Februarie 2017, 19:04 »
M-am inscris si eu si sunt din Piatra Neamt , daca este cineva din zona putem merge impreuna

Offline mar61r0@gmail.com

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #12 : Joi, 23 Februarie 2017, 19:56 »
Din Bucuresti daca vine cineva cu masina, m-ar interesa un loc...daca nu, vin cu trenul pana in Focsani si poate ma lipesc de cineva de acolo! :)
Stop dancing the dance! Start feeling the dance!

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #13 : Vineri, 24 Februarie 2017, 14:48 »
Nu mai sunt locuri.

Offline Gabriela36

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #14 : Sâmbătă, 25 Februarie 2017, 22:42 »
Buna seara. Din Focsani merg eu. Cine doreste...??