Autor Subiect: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017  (Citit de 17652 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Gabriela36

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #30 : Duminică, 19 Martie 2017, 19:39 »
Bun? fetelor .mie doar sa mi spuneti cu o zi înainte la ce ora sa vin sa va iau de la gara.pupici

Offline Carmen Catuna

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #31 : Luni, 20 Martie 2017, 10:44 »
Buna, din Vatra Dornei vin si eu cu masina pot lua doritori de pe rutaGura Humorului, Falticeni,  Roman, Bacau, Adjud, Tisita.

Offline DB-01-VIN

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 51
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #32 : Luni, 20 Martie 2017, 13:49 »
Buna tuturor. In urma discutiei cu Lidia & Samiza am horarat sa ocup locul disponibil.Abia astept sa ne revedem pt.cei care ma stiu & sa facem cunostinta pt.cei noi. Scuzati eventualele greseli gramaticale, sunt in masina, in trafic.
Ca veni vb.de masina, am 4 locuri disponibile sau daca cineva ma poate peacui ma alatur bucuros grupului. Pot veni in Ploiesti, Pitesti, etc.
Numai bine tuturor.

Offline DB-01-VIN

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 51
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #33 : Luni, 20 Martie 2017, 16:46 »
Buna tuturor. In urma discutiei cu Lidia & Samiza am horarat sa ocup locul disponibil.Abia astept sa ne revedem pt.cei care ma stiu & sa facem cunostinta pt.cei noi. Scuzati eventualele greseli gramaticale, sunt in masina, in trafic.
Ca veni vb.de masina, am 4 locuri disponibile sau daca cineva ma poate pescui ma alatur bucuros grupului. Pot veni in Ploiesti, Pitesti, etc.
Numai bine tuturor.

Offline cristi8

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #34 : Marți, 21 Martie 2017, 20:27 »
Salutare, sunt din Brasov si doresc sa stiu daca mai este cineva din zona, pentru a lua pe cineva care nu are masina sau sa ma ia si pe mine, sa nu mergem cu doua masini.
Tot ce-ti trebuie va veni la tine la timpul potrivit!

Offline DB-01-VIN

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 51
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #35 : Miercuri, 22 Martie 2017, 15:29 »
Salut Crisi8. Daca poti ajunge in Targoviste sau Ploiesti te iau cu mine. Poti lasa masina la mine in curte daca vii in Tgv.sau la benzinaria de langa BricoDepot/Carefour din Ploiesti de pe DN1. Putem merge cu masina ta daca vrei, si astfel ne vedem in Ploiesti. Sau poti intra pe BlaBla Car si sa vii cu cineva care are un drum la Tgv.sau Ploiesti. Daca esti interesat lasa-mi un nr.de tel.sa te sun.  Bye

Offline lidia.Iasi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 359
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #36 : Miercuri, 22 Martie 2017, 17:59 »

Buna tuturor,

Mai jos este un link cu adresa si localizarea pe harta a pensiunii la care vom fi cazati.
http://www.turistinfo.ro/soveja/cazare-soveja/pensiunea_elena/harta-acces-pensiunea_elena-c76418.html

Check-in-ul se poate face incepand cu ora 12.00. La ora 17.00 ne intalnim in sala de mese (sper ca pana atunci sa ajunga toata lumea), facem cunostinta, discutam putin programul si ne pregatim pentru grill. Cine are abilitati in domeniu sa fie pregatit  :)
Dupa cum ati citit in prezentarea actiunii, produsele de baza pentru prepararea meselor sunt incluse in pret si le voi aduce eu sau le vom procura de la producatori locali. Pensiunea nu are bar asa ca bauturile trebuie sa si le aduca fiecare.

Eu vin pe ruta Iasi - Roman - Bacau - Adjud - Panciu - Soveja. Daca este cineva care doreste sa mearga cu mine, sa ma contacteze la nr. de telefon 0743 122214

Ne vedem curand!





Offline cristi8

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #37 : Joi, 23 Martie 2017, 20:24 »
Salut Crisi8. Daca poti ajunge in Targoviste sau Ploiesti te iau cu mine. Poti lasa masina la mine in curte daca vii in Tgv.sau la benzinaria de langa BricoDepot/Carefour din Ploiesti de pe DN1. Putem merge cu masina ta daca vrei, si astfel ne vedem in Ploiesti. Sau poti intra pe BlaBla Car si sa vii cu cineva care are un drum la Tgv.sau Ploiesti. Daca esti interesat lasa-mi un nr.de tel.sa te sun.  Bye

M-am uitat pe harta si mai avantajos este sa vi tu pana in Brasov. Eu pana in Soveja am 124 de Km. Daca vin pana in Ploiesti sunt 108 km plus inca 221 pana in Soveja. Din mai multe puncte de vedere, in special cel al timpului, aleg sa merg pe varianta mult mai scurta, prin Odorheiul Secuiesc. Daca alegi sa vi prin Brasov, ai loc de parcare, iar numarul meu de telefon este 0735 930 870.
Tot ce-ti trebuie va veni la tine la timpul potrivit!

Offline lumi

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 31
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #38 : Joi, 23 Martie 2017, 23:08 »
mari, noi ajungem la focsani cu trenul care ajunge la 10.30.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13253
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #39 : Vineri, 24 Martie 2017, 06:12 »
Urez gastii Cooking Camp Moldova distractie faina! Indoor, pentru ca vad ca prognoza meteo nu arata prea grozav! Chiar daca soarele se ascunde de noi, important este insa ce se intampla in interiorul grupului, pentru ca oamenii fac orice vreme frumoasa.

Este important sa mergeti acolo la Soveja pozitivi, sa lasati problemele, tabieturile si lucrurile ce pot afecta pe cei din jur acasa, sa fiti deschisi si veseli. Gazdele si Lidia o sa faca totul incat sa va simtiti bine, depinde doar de voi sa completati cu voie buna! Pe cativa dintre cei care o sa fie acolo in grup ii cunosc si sunt convins ca o sa fie izvoare de buna dispozitie, asa ca petrecere frumoasa!

Offline cristi8

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #40 : Vineri, 24 Martie 2017, 07:04 »
Multumim!
Tot ce-ti trebuie va veni la tine la timpul potrivit!

Offline Gabriela36

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #41 : Sâmbătă, 25 Martie 2017, 21:19 »
Total diferit fa?a de carnavalul de la sibiel!ori n am fost eu pentru o excursie de genul asta ori gigi si samiza ,cum am mai auzit si alte opinii ,fac  toata atmosfera!!sunt sigura ca la galati va fi altceva! Va poop

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #42 : Duminică, 26 Martie 2017, 08:51 »
Gabriela daca asteptarea ta e ca fiecare actiune sa fie precum Carnavalul de la Sibiel....
In general, dezamagirile oamenilor vin din asteptarile pe care si le-au facut.
De asta exista genuri diferite de actiune pentru ca oamenii sa-si aleaga ce li se potriveste. Denumirea, dar mai ales descrierea fiecarei actiuni iti indica elemental central in jurul caruia se genereaza cadrul de socializare. Cooking Camp e menita celor pentru care e o bucurie sa petreaca timp impreuna gatind, preparand masa.
Carnavalul, intalnirea de la Galati aduna oameni care au chef de o petrecere, una cu pretextul unei traditii costumate, una animata de ocazia participantilor de a se intalni sau revedea.  Iar atmosfera, in mare parte o fac participantii. prin afirmatiile si atitudinea lor.
Intr-un fel compari mere cu pere :) Una e sa constati ca nu ai facut o alegere potrivita pentru tine si sa incerci sa te adaptezi ori sa tragi propriile concluzii pentru alegerile viitoare, alta e sa incerci sa induci o impresie personala intregii comunitati. fie si una pe care incerci sa o validezi spunand ca ai mai auzit-o.
Gand senin!



Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13253
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #43 : Duminică, 26 Martie 2017, 09:00 »
Esti noua in Singles Camp Gabriela si stiu ca este greu sa faci diferente, desi ar fi trebuit,  :-\  sunt doua actiuni total diferite. Carnavalul, la care ai ajuns tu, este una tip eveniment, unde lumea participa pentru distractie, dans si voie buna, Cooking Camp in schimb, asa cum am prezentat-o, are ca scop socializarea. Pentru ca lumea sa se poata conecta, comunica, interrelationa este nevoie de cateva parghii. La Cooking Camp este preparatul, gatitul impreuna. Completate cu cateva activitati ad hoc, iesire in natura, dans etc. Reteta este foarte simpla, da rezultate, de aceea este folosita mult afara. La noi am incercat sa promovez acest tip de actiune si in MICE nu doar aici in Singles Camp. Uneori cu mai mare, alteori cu mai putin succes. Deci nu depinde de organizator sau insotitor, ci doar de intelegerea actiunii, de asteptarile fiecaruia, de implicarea celor care participa. Si sunt foarte linistit stiind ca Lidia a creat corect si implicat cadrul, ca sunt doua Luminite, care intotdeauna au fost vesele si participative... Sunt convins ca in jurul lor s-a creat o atmosfera faina...Sunt doua fete care stiu sa se distreze, stiu intotdeauna sa se plaseze in partea de confort si sa genereze stare buna celor din jur ...Probabil ca "luminitele" lor nu au ajuns pana la tine... :)

La Bran, la precedentul Cooking Camp, cand am fost eu si Samiza si nu toti s-au simtit bine, pentru simplu fapt ca nu poti multumi pe toata lumea, nu toata lumea are aceleasi gusturi, nu toata lumea se informeaza despre ce este vorba. Am avut atunci pe cineva pe care grupul a numit-o "calorifer" pentru ca nu s-a miscat nici un pas sa puna ceva pe masa, sa participe la cooking class...A stat proptita la fereastra, pe un calorifer, nu a comunicat, nu a discutat...Doar la dans...surpriza... era dezlantuita...Nota ei a fost una proasta la ceea ce am facut acolo...Si am fost noi cu ceva de vina? Ulterior a vrut sa vina in Maroc, in Sahara, dar crezi ca am avut curajul sa o iau? Daca nu a inteles ce este un Cooking Class, puteam stii daca a evaluat problemele pe care le intampina in desert? Odata cu inscrierea mi-a pus niste intrebari care m-a convins ca am apreciat-o corect...

Si vreau sa-ti mai spun ceva. Ce probabil nu intelegi foarte bine, din moment ce ai facut-o... Am observat de multe ori in viata persoane ca tine, care au dezamagiri personale venite din neintelegeri, din lipsa de informare, din repere gresite. Si care ranesc, fac sa dezamageasca oameni care vor sa faca ceva, care sunt implicati, devotati, disponibili, voluntari. Fara sa gandeasca o clipa cam cat de mult ii afecteza pe acestia o vorba aruncata...Cu ani in urma (chiar ii povestea Elenei pe drumul spre casa), doua doamne, ce nu aveau nimic in comun cu muntele, dar aparusera in grupul de Retezat?!  :crazy2: ??? ::) ma clantanisera si ma suparasera rau... Am ajuns acasa ferm decis sa renunt la Singles Camp, gandindu-ma la situatia in care ma pusesera..La motivatia pentru a mai merge cu oameni pe munte, in actiuni de socializare...Nu am trecut usor peste, cele doua mi s-au intimparit bine in minte si doar faptul ca au urmat 3 grupuri deja formate, faine si pline de viata, m-au facut sa ma intorc si sa aduc Singles Camp aici...
 

Offline lumi

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 31
Re: Cooking Camp Moldova 24 - 26 martie 2017
« Răspuns #44 : Duminică, 26 Martie 2017, 20:24 »
 :smitten:
Eu (o luminita) m-am simtit extraordinar, la toate activitatile in si out-door, au fost bine organizate si coordonate, mancarea a fost buna si s-a facut mult mai repede cand am contribuit cu toti si la fel ordinea si curatenia. Avem poze memorabile pe care le vom transmite prin Lidia si cu siguranta ele vor dovedi ca evenimentul si-a atins scopul.
Multumim Lidiei si evident lui Gigi, prezent imaterial.
 *|*