Autor Subiect: Minivacanta de 1 Decembrie, cu SPA, plimbare si distractie. 30.11 - 3.12 2017  (Citit de 28882 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Minivacanta de 1 Decembrie, cu SPA, plimbare si distractie. 30.11 - 3.12 2017
« Răspuns #90 : Luni, 04 Decembrie 2017, 10:06 »
s-or fi topit de tot de atata aburi, masaje si balaceala  ;D
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Dana Caragea

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 82
Re: Minivacanta de 1 Decembrie, cu SPA, plimbare si distractie. 30.11 - 3.12 2017
« Răspuns #91 : Luni, 04 Decembrie 2017, 12:21 »
Ca sa parafrazez o melodie foarte dansata "iar ii petrecere, iar ii dans, iar ...ne-am adunat" de prin toate colturile tarii, in inima Ardealului, la Tg Mures. Eu am revenit cu multa placere in aceasta locatie unde am petrecut Revelionul 2016, tocmai pentru confort si pentru facilitatile oferite de SPA-ul din hotel, dar si din curiozitate pentru evenimentul ce urma sa aiba loc a doua zi.
 
Prima seara a fost "fierbinte", la meniu am avut antreu de SPA cu fel principal foarte consistent de.....DANS!

De 1 Decembrie multi am ales sa mergem cu taxiurile in centrul orasului, in locul in care se desfasura parada locala. Pe strada principala erau insiruite masini de politie, de armata, de pompieri, ambulante, care asteptau inceperea defilarii, dar si o multime de copilasi curiosi pe langa ele. Oameni in portul popular caracteristic zonei, oameni cu copii de mana, in carut ori in brate, cu steaguri, cu cocarde, cu fulare sau peruci tricolore, fiecare manifestandu-si trairea de a fi roman. M-au impresionat foarte mult oamenii care se salutau cu "La multi ani!", iar momentul intonarii Imnului national a fost unul foarte emotionant, cantat, murmurat, recitat sau doar simtit solemn si puternic de toata adunarea.













Apoi am sarbatorit cu mancare si bautura ardeleneasca, romaneasca, secuiasca sau de care a vrut fiecare, la un restaurant recomandat si totodata insotiti de Lidia, ghida noastra din acest eveniment.



A doua zi fiecare a avut de ales intre a sta in ambianta calda si placuta a SPA-ului sau a iesi la o plimbare in aerul curat si tare de decembrie. 













Asadar au fost trei zile de vacanta, cu muzica si dans, intre prieteni sau persoane abia cunoscute, dar cu chef de distractie.




Offline CatalinB

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 37
Re: Minivacanta de 1 Decembrie, cu SPA, plimbare si distractie. 30.11 - 3.12 2017
« Răspuns #92 : Luni, 11 Decembrie 2017, 00:14 »
Salutare tuturor, dupa o "eroare de pilotaj" in forum raspunsei si eu din greseala la minivacanta din 2016 :giggle: , dar revin cu feedback-ul la evenimentul de anul acesta :
Dupa atatea vorbe frumoase, si momente petrecute in compania unor oameni deosebiti in centrul SPA sau in clubul hotelului la petrecerile cu dans intens si voie buna eu chiar nu stiu ce sa mai adaog. A fost minunat si m-am simtit extraordinar!
Asadar, drept "multumire", ma pregatesc sa revin in mijlocul vostru  :yeah: la petrecerea de Revelion, sa o facem si mai lata si sa "incingem" ringul de dans asa cum nu a mai fost la nici o petrecere de pana acum :dance: avand in vedere ca urmeaza cel mai mare si numeros eveniment de pana acum :thumbup: si sa petrecem alte zile de invidiat impreuna!
Deci, doamnelor, domnisoarelor si domnilor - pregatiti-va pantofiorii comozi de dans sau veniti "desculte" ca mine  :giggle: numai sa puteti dansa!  *|* :dance: *|*
La multi ani si la mai mare!
BCG