Autor Subiect: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII  (Citit de 32506 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Nora SR

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #15 : Vineri, 06 Ianuarie 2017, 22:11 »
Ai perfecta dreptate, Gigi, in privinta constrangerilor legate de o a doua locatie. In plus, fiind vorba si de costume, o sa speriem lumea, de o sa iasa vorba ca Sibielul e bantuit, daca incepem sa defilam pe drum *|*... Deci e o noua provocare in care sa ne simtim perfect in doua transe, cum de altfel a functionat perfect si de Revelion. E minunat ca se pot organiza doua Carnavaluri, multumim Samiza si Gigi pentru disponibilitatea de a fi doua week-enduri la rand gazde, asa cum numai voi stiti sa fiti  :thumbup: ! Sa ne lasam distribuiti de flerul si intuitia echilibrata a organizatorilor si sa ne pregatim costumele !!!! Party time is coming again  :yeah:

Offline cristinatabarca

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #16 : Marți, 10 Ianuarie 2017, 15:06 »
Salutare tuturor.
Pentru carnavalul de la Sibiel 10-12.02 sunt persoane inscrise care trec cu masina prin Brasov? Sunt din Brasov si ma intereseaza sa ajung si eu la Carnaval. Poate ma leg si eu de cineva! :)
Multumesc.

Offline ANAANA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 19
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #17 : Joi, 12 Ianuarie 2017, 16:24 »
Servus Gigi, am platit ieri inainte sa vad a doua optiune, asa ca...intrebare??? Daca analizez perioada optima, in functie de programul de la munca, mai poat opta pentru prima actiune?
\

Sunt Ani din Arad si m-ar interesa daca esti din Arad si mergi la carnaval cum mergi ?
As veni si eu dar nu stiu cu ce sa ma deplasez pana acolo

Offline Ion Ardeleanu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #18 : Vineri, 13 Ianuarie 2017, 15:59 »
Servus Gigi, am platit ieri inainte sa vad a doua optiune, asa ca...intrebare??? Daca analizez perioada optima, in functie de programul de la munca, mai poat opta pentru prima actiune?

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #19 : Vineri, 13 Ianuarie 2017, 17:11 »
Nu, rezervarile pentru 17 - 19 s-au inchis.

Offline simo arad

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #20 : Vineri, 13 Ianuarie 2017, 18:20 »
Ani eu am platit pentru prima actiune publicata, carnavalul din 17-19 februarie. Ineleg ca tu mergi in 12.

Offline simo arad

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #21 : Vineri, 13 Ianuarie 2017, 18:32 »
Ani nu am inteles daca ai platit pentru una din variante. Cat despre deplasare de la Arad, este usor cu masina personala pe autostrada pana la iesirea spre S?li?te si de acolo sunt 2 variante, nu este greu de ajuns. Fara masina ai varanta tren sau autocar pana la Sibiu si de acolo te cuplezi cu alti participanti la masina sau taxi. Urmareste in continuare pe forum cand se formeaza grupurile.

Offline ANAANA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 19
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #22 : Sâmbătă, 14 Ianuarie 2017, 11:23 »
Multumesc pentru informatie Simo. Ma gandeam ca poate stii un grup care se formeaza din Arad. Eu nu m-am inscris inca dar o sa mai  vad zilele astea cum imi rezolv libere sa pot merge.
O zi buna tuturor

Offline daniela elena crisan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
  • ATITUDINEA E TOTUL!!!
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #23 : Sâmbătă, 14 Ianuarie 2017, 12:55 »
Buna Mareea... as fi dispusa sa fac schimb cu tine, pentru data de 10-12 februarie, in cazul in care oferta mai este valabila. Da-mi te rog un semnal si apoi vedem cum facem mai departe.  ;)

Offline daniela elena crisan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
  • ATITUDINEA E TOTUL!!!
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #24 : Sâmbătă, 14 Ianuarie 2017, 13:01 »
Draga Gigi, am inteles ca se pot face schimburi intre noi, in asa fel incat toata lumea sa fie multumita. De aceea, cautand pe forum, am gasit o persoana care ar vrea sa faca schimb pentru data de 17. I-am scris si acum astept raspuns. Ai putea sa imi spui in ce masura mesajul se va vedea si daca nu reusesc sa iau legatura cu aceasta persoana, cum sa procedez. Se pare ca fiind NEWBIE, nu ma prea descurc pe aici. Multumesc mult.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #25 : Sâmbătă, 14 Ianuarie 2017, 17:24 »
Daca va intelegeti trebuie sa aveti ambele achitate rezervarile, astfel incat in agentie sa nu fie nevoie de modificari in spatele site-ului. Apoi o anuntati pe Samiza pe office@bonvoyagesibiu.ro ca ati facut schimb. Va opera modificarea in listele de check in si totul e ok.

Offline Lory

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #26 : Duminică, 15 Ianuarie 2017, 22:00 »
Buna seara,

Merge  cineva din Moldova la  carnavalul din  perioada 10 - 12 februarie si are un  loc in masina?

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #27 : Miercuri, 18 Ianuarie 2017, 08:45 »
Buna dimineata,
Pentru 10-12 februarie ne organizam cu transportul, mai sunt 3 saptamani, vor trece rapid .
Va astept cu comentarii si rugamintea unui loc,in cazul grupajelor pe masini. Multumesc !

Offline Elisabeta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #28 : Miercuri, 18 Ianuarie 2017, 10:34 »
Buna dragilor, trece cineva prin Medias si are un loc si pentru mine pentru carnavalul din 10-12 februarie? Sau din Sibiu pana la Sibiel.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #29 : Miercuri, 18 Ianuarie 2017, 11:41 »
Noiembrie, Gigi a oferit varianta de transport organizat, din ce vad eu. Cred ca trebuie doar ca cineva sa...ia taurul de coarne si sa inceapa lista.

Transport: In finalul prezentarii, veti gasi o lista de inscriere la transport organizat pe ruta Bucuresti - Pitesti - Rm Valcea - Sibiu - Sibiel. Cat costa acest transport? Agentia nu se implica decat prin inchirierea unui mijloc de transport, microbuz de 16, 18 sau 19 locuri, functie de numarul de inscrisi. Fiecare dintre cei care o sa calatoreasca cu acest transport organizat va achita 2.6 lei/km x TVA x 600 km/numarul de calatori.

Lista transport microbuz Bucuresti - Pitesti - Rm Valcea - Sibiu - Sibiel
1.
2.
3.

Luati cu copy/paste ultima lista si adaugati-va pe aceasta.
Cu prenume, initiala numelui si locul de imbarcare (daca e altul decat Bucuresti). Succes!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.