Autor Subiect: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII  (Citit de 32568 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13250
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #60 : Joi, 02 Februarie 2017, 08:22 »
De pe "margine"...am pus cateva fotografii pe topicul de Kopaonik. La anul cred ca luam tot hotelul! E grozav aici!

Despre Carnaval, vad ca seria 10 - 12 februarie naste multe discutii, unele din cauza grupajului la transport, altele ce tin de faptul ca unii si-ar fi dorit loc in seria urmatoare...Din pacate rolul meu de organizator se opreste la limita Sibielului, si nu va pot ajuta cu mai mult...Incurajez si eu lumea, in limita timpului pe care il am si incercand sa nu agresez cu prea multe invitatii la scris - sa fie participativi online, sa se prezinte sa spuna pe unde vin, cu ce...La multi fara nici un rezultat... :-\

Despre grupajul din Bucuresti, trebuie sa va spun ca tendinta generala este de crestere a procentului de participanti din tara, ceea ce face mai complicat transportul organizat de acolo. Sunt multe actiuni in ultima vreme la care cei din Bucuresti sunt net minoritari, asta dupa ce ani de zile reprezentau 60-70% membri activi. Cel mai bun exemplu este actiunea care se deruleaza acum, Kopaonik, sunt 20 de participanti si doar 3 din Bucuresti...Numeric cei care vin in Singles Camp din Bucuresti sunt tot pe acolo, disproportia care a intervenit vine din cresterea foarte mare a numarului de inscrisi si participanti din tara...De aici si incercarea mea de a crea rute organizate care sa dea posibilitatea conectarii si celor din provincie. Pentru a mentine insa transportul de Bucuresti, am marit numarul de participanti/eveniment...Sunt atent la orice schimbare, la orice tendinta noua, incercand sa creez pentru cat mai multa lume o accesibilitate cat mai usoara la evenimentele noastre. Sunt insa lucruri care nu depind de mine... ???

Ce imi doresc eu mult este ca lumea care vine la eveniment sa fie deschisa, vesela, gata de petrecere. Si pentru asta foarte importanta este starea care se creeza aici pe forum, inainte de eveniment...Asa ca indiferent ce se petrece: ingrijorator din cauza unor imbecili ce s-au cocotat arogant si dictatorial pe scaunul puterii, disconfortant ca transport pana la destinatie, probleme si ganduri de acasa, timiditati...haideti veseli acolo! Sa petrecem, sa ne bucuram de cateva zile de veselie si prietenie! Let's party!  :dance: *|* :dance:


Offline daniela elena crisan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
  • ATITUDINEA E TOTUL!!!
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #61 : Joi, 02 Februarie 2017, 22:08 »
Mihaela Petrascu, ti-am scris mail!!! Schimbam locurile? Hai, te rog, da un semn! Multumesc!

Offline Petrascu Mihaela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #62 : Vineri, 03 Februarie 2017, 16:21 »
Sigur, multumesc, ti-am scris un email. :applause:

Offline Betty Bloop

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #63 : Sâmbătă, 04 Februarie 2017, 12:23 »
Sa mearga cu tine sau sa te ia cu el/ea?!  :angel:

Betty, pe lista de transport cu microbuzul inchiriat, ne-inclus in pretul excursiei, te treci cu prenume, initiala numelui si locul de imbarcare, daca urci din alta parta decat din Bucuresti.
Numerele de telefon se lasa doar in situatii exceptionale si cu motive bine precizate:)
Succes!

Lista transport microbuz Bucuresti - Pitesti - Rm Valcea - Sibiu - Sibiel
1.Florin N.
2. Beatrice P


Ok. Beatrice P, Bucuresti.
Ideea e, ca in acest moment, eu nu stiu de unde se ia microbuzul, la ce ora, etc. Las si nr meu de tel pt contact, pt ca sincer, chiar nu am timp sa urmaresc forumul. 0721688950

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #64 : Sâmbătă, 04 Februarie 2017, 12:42 »
Ideea e, ca in acest moment, eu nu stiu de unde se ia microbuzul, la ce ora, etc. Las si nr meu de tel pt contact, pt ca sincer, chiar nu am timp sa urmaresc forumul. 0721688950

 :coolsmiley: :crazy2: :slap: :rtfm:

Pentru Betty Bloop:
Pacat ca nu ai timp sa urmaresti forumul. E singurul loc de comunicare a informatiilor pe care tu zici ca nu le stii.
In fapt, daca ai fi avut... timp sa urmaresti forumul ai fi stiut ca exista o probabilitate foarte mare, sa zicem de...99,99% sa nu mai fie posibil transportul organizat cu ajutorul agentiei. Se pare ca nu sunteti foarte multi din Bucuresti. Cum spuneam, daca ai fi avut timp, ai fi stiut deja ca ee foarte probabil sa fie nevoie sa iti organizezi transportul pe cont propriu.

Tot daca ai fi avut timp, ai fi stiut ca lasi degeaba numarul de telefon. Incalci o regula. In plus, cred ca nu te va suna nimeni sa-ti comunice ceea ce e deja comunicat pe forum.

Pentru tine si toti ceilalti:
 Hai, mai e putin pana va intalniti. Macar pe ultima suta de metri, faceti-va si voi simtita prezenta.
Cum stati cu pregatirea costumelor? V-ati ales personajul? Improvizati, inchiriati sau confectionati pe comanda?

( :kissing: Imi vine sa cred ca multi dintre voi au ales personaje gen omul invizibil, fantomite, etc..  :giggle: :kissing:) Si mai sper ca nu sunt multi printre voi care asteapta sa primeasca telefon cu informatii legate de plecare. :buck2: :coolsmiley: :faint:

A da, si mai sper ca admin nu ma va sanctiona pentru tonul meu cam...acid. :whistle:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #65 : Sâmbătă, 04 Februarie 2017, 13:30 »
La momentul acesta o stiu pe Nora din Brasov, frumoasa si foarte buna dansatoare, il stiu pe Martie, deschis cunoasterii de oameni noi.
Daniela Crisan a insistat sa schimbe locul pentru seria asta, si buna cititoare de forum cum sunt am inteles ca e indragostita de muzica,iubeste
oamenii, iubeste caii (sper sa fi inteles bine).Mai vin doamne din Medias, Arad.

Cei care tac sunt oameni profunzi si atunci va fi minunat sa descoperi oamenii de dincolo de masti...
Tresalt la gandul ca va fi atata surpriza, iar frumusetea locului unde mergem si a gazdelor imi umple sufletul, in asteptare.
Imi vine sa zic"Ardealul, Ardealul, ne cheama..."

Offline Filip

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #66 : Duminică, 05 Februarie 2017, 09:23 »
Bun? Dimi!
As dori sa ma înscriu pt transport Buc-Sibiel, 10 febr , pt microbuz, in caz contrar as putea sa merg cu ma?ina personal?, daca mai dore?te cineva.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #67 : Duminică, 05 Februarie 2017, 10:32 »
Filip, pana acum lista arata cam asa:
Lista transport microbuz Bucuresti - Pitesti - Rm Valcea - Sibiu - Sibiel
1.Florin N.
2. Beatrice P

Cu tot cu tine si noiembrie ati fi 4 pana acum. Nu stiu daca mai e vreo sansa sa se ocupe numarul de locuri considerat....optim si profitabil pentru toata lumea.. Dar, daca vrei, poti sa iei cu copy paste lista si sa te treci cu prenume si initiala numelui de familie.

PS - renunta la diacritice, forumul nu le...suporta  :giggle: (la propriu.  :giggle:)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Filip

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #68 : Duminică, 05 Februarie 2017, 13:02 »
Daca as fi putut as fi facut acest lucru fara a-mi fi fost sugerat,deci prin urmare ,tinand cont de toate datele problemei, cea mai buna varianta de transport este cu siguranta masina personala.
Deci ,daca doreste cineva sa ma isoteasca va stau la dispozitie cu mare drag!
PS.mi se pare fffffff greu de comunicat aici,sau poate nu sunt familiarizata cu acest mod de comunicare,si nu in ultimul rand,as spune ca mi se pare ffff ciudat ca nu pot sa cer informatii de la nimeni,datorita faptului ca nu cunosc!!!!!!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13250
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #69 : Duminică, 05 Februarie 2017, 13:40 »
Prea multi de "f"... :( Vin de la "F"ilip? Lasand gluma, vreau sa subliniez inca o data ca suntem pe un target nisat, nu unul general. Abilitatea si intelegerea modului in care se foloseste o platforma simpla de dialog online tine de ceea ce are neaparata nevoie un participant SC.

Offline Filip

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #70 : Duminică, 05 Februarie 2017, 13:56 »
Va mutumesc!!! :surrender:

Offline Betty Bloop

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #71 : Luni, 06 Februarie 2017, 09:00 »
Buna Filip!


Nici eu nu am primit niciun raspuns pana acum, desi mi-am postat si nr de tel. Pana la urma, te insotesc eu din Bucuresti daca e ok si impartim costurile de transport. Beatrice 0721688950

Offline Betty Bloop

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #72 : Luni, 06 Februarie 2017, 09:04 »
Filip, pana acum lista arata cam asa:
Lista transport microbuz Bucuresti - Pitesti - Rm Valcea - Sibiu - Sibiel
1.Florin N.
2. Beatrice P

Cu tot cu tine si noiembrie ati fi 4 pana acum. Nu stiu daca mai e vreo sansa sa se ocupe numarul de locuri considerat....optim si profitabil pentru toata lumea.. Dar, daca vrei, poti sa iei cu copy paste lista si sa te treci cu prenume si initiala numelui de familie.

PS - renunta la diacritice, forumul nu le...suporta  :giggle: (la propriu.  :giggle:)




ok, vad lista, dar cine este persoana de contact, care este punctul de intalnire din Bucuresti, la ce ora. ramane un mister........

Offline Petrascu Mihaela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #73 : Luni, 06 Februarie 2017, 10:19 »
Buna Daniela Crisan , nu am primit niciun mail de la tine.
Mai vrei sa faci schimbul cu mine ?
Astept , multumesc. :food:
preda_miki@yahoo.com

Offline Petrascu Mihaela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #74 : Luni, 06 Februarie 2017, 10:30 »
Buna Daniela Crisan , ti-am scris pe mail si nr.meu de tel, putem vorbi ? Multumesc mult.