Autor Subiect: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII  (Citit de 32492 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« : Miercuri, 04 Ianuarie 2017, 09:50 »
Tarif:     400  RON/ persoana - cazare in camera DBL
Rezervari: http://www.singlescamp.ro/eveniment/carnaval-la-sibiel-10-12-februarie-2017-seria-2-sezonul-vii/
Check in: 17.02 2017
Check out: 19.02. 2017
Cazare: 2 nopti
Servicii incluse:
• cazare 2 nopti la Pensiunea Sibiel, mic dejun inclus
• pensiune completa
• entertainment
Servicii care nu intra in tarif:
• transport pana la destinatie
• bauturi, in afara de cele de wellcome si de....palinca.  :)
Locuri disponibile: 40
Program:
Vineri 17 februarie
Check in 14.00 – 17.00
18.00 - 19.30 lectii de dans latino
Cina: 20.00 - 21.00
de la 21.00: Party cu DJ
Sambata 18 februarie
9.00 Mic dejun
10.30 Concert jazz Banda CPO - Casa de Copii Orlat
14.00 Dejun
15.30 - 17.00 O vizita la atelierul ultimului palarier din Marginimea Sibiului. Deplasare cu masini personale, in grupaj
18.00 - Intalnirea mastilor. Holul de la receptie
18.30 - Intrarea, parada si prezentarea mastilor
Cina bufet – incepe la finalul prezentarii, in jur de 20.00
Dupa cina: Premierea celor mai bune masti
22.00 DJ – party
00.00 - Tort si sampanie!!! *|* *|* *|*
Duminica 19 februarie martie
9.00 Mic dejun tip bufet
10.00 Intalnire cu un invitat special
12.00 Check out. Pentru cine doreste, o plimbare de iarna, 2 ore, in Muzeul Satului Sibiu
Grup: 40 persoane
Transport: In finalul prezentarii, veti gasi o lista de inscriere la transport organizat pe ruta Bucuresti - Pitesti - Rm Valcea - Sibiu - Sibiel. Cat costa acest transport? Agentia nu se implica decat prin inchirierea unui mijloc de transport, microbuz de 16, 18 sau 19 locuri, functie de numarul de inscrisi. Fiecare dintre cei care o sa calatoreasca cu acest transport organizat va achita 2.6 lei/km x TVA x 600 km/numarul de calatori.
Inscrierile in excursie se fac pe site si ajung la agentia turistica Bon Voyage Sibiu, singura autorizata OSIM in Romania sa organizeze „evenimente, vacante si excursii pentru persoane single – Singles Camp”.  Dupa inscriere veti primi un Email automat care contine conditiile de rezervare si modul in care se face plata avansului. 
Precizari Este a saptea oara cand organizam acest eveniment in Singles Camp. Marcheaza intrarea in al 8-lea an de vacante, drumetii, evenimente, intalniri...Se adreseaza tuturor celor carora le place sa se distreze. Carora le place dansul, lucrurile fun. Care sunt sociabili si comunicativi.
Costumatie Insist ca toata lumea care se inscrie si participa la acest eveniment sa vina cu un costum de carnaval, pt parada de sambata seara. De unde luati asa ceva? Pe internet exista multe site-uri care vand asa ceva, apoi aveti posibilitatea inchirierii de la un centru de profil. Daca nu aveti asa ceva in orasul din care veniti, puteti sa va inchiriati din Sibiu. Din experienta anilor trecuri cel mai bun efect si succes au avut costumele confectionate cu fantezie de catre participanti....Daca nici una dintre cele 3 variante prezentate nu va este la indemana, veniti macar cu o masca....
:oops:!!!! Inainte de inscriere si rezervare cititi va rog cu atentie serviciile incluse si cele care nu intra in tarif, programul evenimentului, particularitatile acestuia si observatiile. Asigurati-va ca in acea perioada aveti liber si de asemenea recomandam sa cititi Conditiile de renuntare la o actiune: http://www.singlescamp.ro/conditii-de-renuntare-la-o-actiune/
La fel ca la toate actiunile noastre, informatiile si detaliile legate de aceasta excursie, vor fi transmise si vor aparea DOAR pe acest topic. O sa gasiti aici detaliat si din timp tot ce aveti nevoie pt pregatirea excursiei. Comunicarile nu se fac deci telefonic si nici Email.
Revin cu precizari si sublinieri ale unor lucruri deja prezentate:
Petrecerea in sine nu este ceva simandicos sau fastuos. Este ceva simplu si vesel. Incercam sa scoatem cat mai mult din umorul mastilor si sa-l folosim pt a avea o atmosfera cat mai plina... ;D La "Parada mastilor" este o defilare cu prezentare, fiecare spune doua-trei cuvinte despre masca sa...
Asa cum am mai spus deja, le recomand celor care ajung la Carnaval sa vina cu masca. Am vazut pe cei cativa care nu au inteles acest lucru cat de stanjeniti s-au simtit vazand cata veselie si ras era intre masti...Iar ei erau obligati sa stea practic pe margine si sa se multumeasca doar cu privitul. De aceea facem carnaval, sa ne bucuram, sa radem in spatele si in fata mastilor!  :giggle:


 
Link catre prima editie a carnavalului, cea din 2011:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,598.0.html
Link catre editia a II-a carnavalului, cea din 2012:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1183.0.html
Link catre editia a III-a a carnavalului, cea din 2013:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1415.0.html
Link catre editia a IV-a a carnavalului, cea din 2014:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1731.0.html
Link catre editia a V-a a carnavalului, cea din 2015:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2043.0.html
Link catre editia a VI-a a carnavalului, cea din 2016:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2193.0.html

Lista transport microbuz Bucuresti - Pitesti - Rm Valcea - Sibiu - Sibiel
1.
2.
3.

Luati cu copy/paste ultima lista si adaugati-va pe aceasta.

Offline simo arad

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #1 : Miercuri, 04 Ianuarie 2017, 09:55 »
Servus Gigi, am platit ieri inainte sa vad a doua optiune, asa ca...intrebare??? Daca analizez perioada optima, in functie de programul de la munca, mai poat opta pentru prima actiune?

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #2 : Miercuri, 04 Ianuarie 2017, 10:06 »
Bineinteles.  :) Avem flexibilitate in cazul acesta. O sa incercam grupaje, mutari, astfel incat sa fiti impreuna pt revedere cei de la Odorhei si cei de la Govora, pentru ca majoritare sunt inscrierile care vin in urma celor doua evenimente. Azi o sa transmit un newsletter care contine si aceasta informatie.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #3 : Miercuri, 04 Ianuarie 2017, 10:23 »
Asa cum anuntat ieri, locurile la Carnavalul 17 – 19 februarie s-au epuizat imediat dupa lansare, asa ca am decis sa mai organizam un eveniment identic, dar cu o saptamana inainte. Am inteles ca cei mai multi inscrisi, sunt dintre cei care au participat la cele doua Revelioane pe care le-am organizat in Singles Camp&Travel. Semn bun, inseamna ca cei care au pasit impreuna in noul an au socializat, au format prietenii, mici grupuri. Intentia noastra a organizatorilor, este de a face posibila revederea celor care au facut Revelionul la Govora si la Odorhei, astfel incat o sa incercam o grupare pe fiecare dintre cele doua evenimente carnaval. Pana una alta deschidem rezervarile si aici si cand din agentie suntem anuntati ca s-a atins 40, incepem cu inscrierile pe acest eveniment. Urmand apoi sa incercam grupajul de care va spuneam.

Inscrierile sunt deschise: http://www.singlescamp.ro/eveniment/carnaval-la-sibiel-10-12-februarie-2017-seria-2-sezonul-vii/

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #4 : Miercuri, 04 Ianuarie 2017, 11:01 »
La mult belsug si tihna, tuturor !
Mi-as dori sa particip,poate cu grupajul de Govora,si ar trebui sa stiu in care week-end,cu programul meu...

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #5 : Miercuri, 04 Ianuarie 2017, 11:27 »
Nu stiu inca sa-ti spun care va fi Govora sau Odorhei. Urmeaza sa vad atunci cand se trage linia in agentie, cati sunt govoreni si cati secuiesti din cei 40...De acolo o sa plec, cu negocierile... :)

Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #6 : Miercuri, 04 Ianuarie 2017, 15:50 »
Dar daca cei de la ambele revelioane sunt cam 40 nu ne pui "la comun" sa fim la o petrecere inpreuna? Ma astept ca datorita serviciului sau altor aranjamente sa nu fim chiar compacti.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #7 : Miercuri, 04 Ianuarie 2017, 16:13 »
O a incerc sa fac tot posibilul logistic, desi este destul de complicat...

Offline Nora SR

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #8 : Miercuri, 04 Ianuarie 2017, 20:28 »
Este adevarat ca, logistic vorbind, e greu de reunit atata lume, dar la Sarbatoarea Toamnei s-a putut. De ce acum nu ar mai fi posibil? Carnavalul am inteles ca e un eveniment de referinta in traditia Singlescamp. Ar fi pacat sa se scindeze comunitatea in functie de participarea la Revelion. Asa cum spune  Rentzi, e posibil ca numarul final de doritori sa provina din ambele grupe, dar toata lumea vrea de fapt sa petreaca impreuna, nu? Poate vom reusi totusi sa fim toti !

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #9 : Miercuri, 04 Ianuarie 2017, 22:10 »
Nora tu stii cel mai bine de ce nu mai vreau sa cazez in alte locatii....

Offline dutchessa

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 62
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #10 : Miercuri, 04 Ianuarie 2017, 23:10 »
Buna seara si La multi ani!

si eu m-as bucura sa ii cunosc si pe cei de la Odorhei si ar fi minunat sa fim toti  ::)

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #11 : Joi, 05 Ianuarie 2017, 06:02 »
Sunt lucruri ce tin de organizare, logistica, experiente avute si in special de responsabilitate. Si eu as fi vrut un eveniment de 80 de persoane, nu doua de 40. Dar locatia Pensiunea Sibiel are doar 40 de locuri de cazare. De 2-3 ori la Sarbatoarea Toamnei si o data de Carnaval, datorita numarului mare de doritori care nu au mai gasit loc am extins locurile comunicand ca in continuare rezervarea se poate face cu cazare in 2-3 pensiuni apropiate. Desi stiau ca au sa stea in alta locatie, de fiecare data cand am extins, ne-am trezit ca o parte din cei cazati in alte locatii incepeau cu lamentari, ca de ce trebuie sa stea in alta parte si sa facem ceva sa poata ramane si ei in Pensiunea Sibiel. Motivand ba ca au venit impreuna cu cineva care este cazat la noi in pensiune si nu vor sa se desparta, ba ca nu au cum sa mearga pana acolo ca e noapte, ca e frig, ba chiar unii ne-au spus ca nu stiau ca sunt cazati in alta parte.. In loc sa ne vedem de partea de organizare si sa fim in stare buna, cu cat ne apropiam de eveniment stresul era tot mai mare gandindu-ne la ce o sa intampinam cu cazarile la alte locatii, cum vom putea multumi si pe cei care nu stau la Pensiunea Sibiel.

Acolo, in prima parte, foarte importanta pentru intrarea in atmosfera, in loc sa stam cu participantii, Samiza facea permutari de n luate cate 2, iar eu conduceam pe cei cazati la locatiile in care urmau sa stea. Pentru ca nu toata lumea venea dintr-o data, toata partea asta dura si 2-3 ore. Timp in care eram ca pe cuie, nu putea deloc sa fiu eu, sa socializez as cum ar fi trebuit. Apoi noaptea la sfarsit de eveniment: "pe noi nu ne duce nimeni?", "am luat-o pe jos, sunt singura, si m-am oprit in capu' satului, nu vine cineva sa ma conduca?"... M-am oferit de fiecare data sa fac pe gazda, sa duc lumea, sa stiu ca toti ajung unde trebuie. Dar evident ca nu pot fi atent la toata lumea si la Sarbatoarea Toamnei a fost o situatie care pentru nimic in lume nu mai risc sa o repet. De aceea spuneam: "Nora tu stii cel mai bine de ce nu mai vreau sa cazez in alte locatii". Atunci ai fost tu inger pazitor, dar daca nu era asa?...

Trebuie trecut peste pragul de dorinta si inteleasa si partea noastra de organizare si de responsabilitate.

Offline dutchessa

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 62
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #12 : Joi, 05 Ianuarie 2017, 10:26 »
buna dimineata,

da, Gigi, intr-adevar...nu sunt deloc placute astfel de situatii. :flori: eu oricum vin la carnaval, cu 40, cu 80, cu 80:2 :), cu odorhei sau govora people :)

o zi frumoasa tuturor si spor la ce aveti de facut!


Offline Mareea

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 49
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #13 : Joi, 05 Ianuarie 2017, 12:19 »
Buna ziua si La multi ani, tuturor !
Am facut rezervare pentru Carnavalul din data de 17, dar am achitat avansul abia astazi dupa ce am aflat ca s-au ocupat locurile. Pentru ca am multi prieteni SC care participa la Carnaval in weekend-ul 17-19, daca exista cineva dispus sa faca schimb cu mine, va rog sa-mi dati un mesaj aici sau la topicul evenimentului din 17-19.
Va multumesc anticipat, Luminita

Offline Mareea

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 49
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #14 : Joi, 05 Ianuarie 2017, 13:07 »
Draga Gigi,
In masura posibilitatilor, Nucleul Tg. Mures poate sa fie lipit de oricare dintre grupurile de la Revelion. Suntem 10 persoane. Acceptam sa dormim si 2 in pat  :P pentru ca oricum vom sta doar pe ringul de dans.
Multumim anticipat, Luminita