Autor Subiect: Un week-end in Delta Dunarii 25 - 27 august 2017  (Citit de 16074 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Un week-end in Delta Dunarii 25 - 27 august 2017
« : Vineri, 06 Ianuarie 2017, 17:58 »
INFORMATII TRANSPORT

Plecare Bucuresti: 25.08.2017 ora 06:00 Hotel Horoscop Piata Unirii
Autocar 40 locuri : B-121- NEW
Sofer:Avram
Tel sofer:: 0748/111961


Tarif:[/b] 585 lei cazare in camera dubla
Rezervari[/b][/color] http://www.singlescamp.ro/eveniment/un-week-end-delta-dunarii-25-27-august-2017/
Avansul, care confirma rezervarea locului, este de 200 RON/persoana. 
Plecare: 25 august 2017
Sosire:  27 august2017
Cazare: Vila Dan si Elena 3* Mahmudia
Servicii incluse:
• transport cu miniautocar pe ruta Bucuresti - Slobozia - Harsova - Tulcea - Mahmudia si retur
• 2 nopti pensiune 3* mic dejun inclus**
• 3 mese incluse: vineri cand se ajunge la locatie, pranz: aperitiv + bors traditional de peste; cina (fel de baza peste + desert)iar sambata un pranz lung servit la 16.00: ciorba de perisoare de peste + fel de baza + desert)
• insotitor de grup - pe toata perioada excursiei
Nu sunt incluse:
• asigurare medicala
• asigurare storno
• taxa de rezervatie pt Delta Dunarii (cac 5 lei/zi)
• excursii pe apa*
• intrari la obiective (acvariul din Tulcea)
Grup: 30 persoane + insotitor din partea Singles Camp: Gabriel Lala - 0723 337 963
Descriere
Mahmudia prin lucrarile de amenajare care s-au finalizat anul trecut, a devenit nu doar o poarta de intrare in Delta cum era pana acum, ci si un loc din care se ajunge foarte usor si rapid, prin canalul taiat, in inima rezervatiei. Este acum cel mai facil mod de vizitare al Deltei Dunarii.
Cele doua excursii pe apa care vor fi organizate cu barci cu motor, agrementate turistic, va vor aduce in zone pline de nuferi, de pasari, acolo unde natura , din fericire inca nu este atinsa...O sa intrati intr-un paradis al apelor si al stufului, veti aluneca pe luciul lacurilor Isac, Gorgova, Gorgovita, Potcoava, Potcoava etc.
*Excursiile pe apa se organizeaza cu ambarcatiuni usoare, barci cu motor, care sunt echipate si dotate cu canapele pentru tranportul turistilor. Timpul in care se desfasoara o excursie este de cca 4 ore, in care intra si pauze de fotografiere, de admirare a peisajelor, a pasarilor, a nuferilor. Veti opri de asemenea si la gospodarii traditionale ale pescarilor, astfel incat sa va faceti o imagine asupra vietii oamenilor de acolo. O excursie costa 80 lei, banii vor fi stransi de catre insotitorul de grup, pe baza de lista, inainte cu cateva ore de plecarea pe apa, astfel incat sa se poata achita si pregati ambarcatiunile. Imbarcarea se va face pe rand, cu intelegere si rabdare. Vor fi locuri suficiente pentru tot grupul, astfel incat nu aveti de ce va face griji. Nu ne cereti va rugam, grupaje functie de afinitati, pentru ca pe de o parte pierdem timp pretios si pe de alta e bine sa va cunoasteti cu totii, nu doar pe grupulete.
Observatie: in situatia in care starea vremii este nefavorabila iesirii pe apa, excursiile se amana sau chiar anuleaza. Nimeni, nici noi, nici proprietarii ambarcatiunilor nu ne putem lua responsabilitatea unor intamplari neplacute. 
** Locatia rezervata are in structura majoritar camere matrimoniale. Vor fi dotate cu garnituri de pat separate, iar pe domni o sa incercam pe cat posibil sa-i cazam in camerele twin pe care le avem la dispozitie...Insotitorul de grup va face repartitia tinand cont de cateva criterii, rugamintea este sa aveti intelegerea si increderea ca va fi cat se poate de obiectiv.
Program
Vineri 25 august 2017 Plecare din Bucuresti ora 6, statia ………… Numarul masinii si cel de telefon al soferului va vor fi comunicate aici pe forum cu 5 zile inainte de plecare. Traseu Bucuresti - Bucuresti - Slobozia - Harsova - Tulcea - Mahmudia. La Tulcea va veti intalni cu Gabi, insotitorul de grup, el este din Braila. In jur de ora 11.30 ajungeti la pensiune, veti fi asteptati cu masa pusa, un aperitiv si un bors traditional de peste. Se face check in-ul prin repartizarea pe camere de catre insotitorul de grup, va pregatiti apoi de o calatorie pe apa si la 14.30 veti pleca in prima incursiune in Delta Dunarii. Turul pe apa dureaza cca 4 ore, este nevoie sa fiti echipati cat mai lejer, sapca pe cap, ochelari de soare. Sa aveti apa la voi, si ceva pt intoarcere, cand va fi un pic mai rece si curent din cauza inaintarii barcii. La ora 18.30 sunteti inapoi, refresh, apoi la 19.30 va asteapta cina. Apoi...Gabi va va pregati cu chitara si fluierul lui o seara de tabara...
Sambata 26 august 2017. La ora 8.30 mic dejun ir la 10.00 echipati de excursie pe apa mergeti la ponton pt o noua excursie pe apa. In jur de 14.00 va intoarceti, va bucurati de piscina pensiunii, apoi la 17.00 aveti un pranz mai lung, care se intinde pe apraope 2 ore, cu 3 feluri de mancare. Seara petrecere!
Duminica 27 august Ora 8.30 mic dejun, relaxare la piscina, apoi la 11.00 faceti check out-ul, va imbarcati si plecati spre Tulcea. Vizitati acvariul, luati pranzul individual, apoi o plimbare si in jur de 16.00 va indreptati spre Bucuresti. La cca 19.30 veti ajunge in capitala.
Precizari Este o excursie in care veti vizita, va veti relaxa, va veti distra. Programul este unul dens si interactiv, astfel incat sa va puteti cunoaste, sa puteti socializa. Este o iesire deschisa tuturor membrilor Singles Camp. noi sau vechi. 
:oops:!!!! Inainte de inscriere si rezervare cititi va rog cu atentie serviciile incluse si cele care nu intra in tarif, programul excursiei, si particularitatile acesteia. Cantariti daca este sau nu potrivita profilului de turist pe care il aveti.
La actiunile noastre se pot inscrie doar persoane single (fara partener), care inteleg si respecta conditiile de calatorie si de petrecere a vacantei intr-un grup. Respecta orele de intalnire, pe cei cu care au plecat in excursie, armonizeaza cu cei din jur, sunt toleranti, nu au tabieturi excesive care pot deranja sau care nu pot fi satisfacute in conditiile unui grup. Care nu sunt genul "eu vreau acolo nu acolo", care au mereu critici, remarci...Dorim sa oferim o atmosfera de vacanta cu prietenii, nu ceva rigid, formal si pur turistic. Asteptam oameni veseli, deschisi, care armonizeaza usor intr-un colectiv. Asta pentru ca atmosfera sa fie la fel ca in toate actiunile noastre.
Pensiunea este deja nominalizata, va puteti informa pe internet despre acesata, aveti ocazia de a studia feed-back-urile.
La fel ca la toate actiunile noastre, informatiile si detaliile legate de aceasta excursie, vor fi transmise si vor aparea DOAR pe acest topic. O sa gasiti aici detaliat si din timp tot ce aveti nevoie pt pregatirea excursiei. Comunicarile nu se fac deci telefonic si nici Email, avand in vedere ca am facut deja aceasta precizare in prezentarea actiunii avem rugamintea sa nu ne solicitati informarea in alt mod.
Inscrierile in excursie se fac pe site-ul www.singlescamp.ro. Imediat dupa inscriere veti primi un Email care contine datele agentiei si care va comunica in ce mod si unde se face plata avansului.  Toate actiunile noastre sunt organizate printr-o agentie turistica specializata pe turismul de grup Bon Voyage Sibiu, singura autorizata OSIM in Romania sa organizeze „evenimente, vacante si excursii pentru persoane single – Singles Camp”. 

Gabi Lala, insotitorul si ghidul acestei excursii



Imagini din zona de Delta in care veti avea excursiile pe apa:































Locatia si gazdele noastre:






















[/color]

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Un week-end in Delta Dunarii 25 - 27 august 2017
« Răspuns #1 : Vineri, 06 Ianuarie 2017, 18:38 »
Am deschis rezervarile la aceasta excursie, inscrierile se pot face aici: http://www.singlescamp.ro/eveniment/un-week-end-delta-dunarii-25-27-august-2017/

Offline ccristians

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Un week-end in Delta Dunarii 25 - 27 august 2017
« Răspuns #2 : Joi, 18 Mai 2017, 11:44 »
Salut!
As vrea sa merg si eu in aceasta excursie, dar sunt interesat daca exista sanse sa se organizeze transport si pentru participantii din Ardeal.
In caz ca din anumite motive acest lucru nu e posibil, sunt dispus sa merg cu masina si sa mai iau inca vreo 3 doritori (deci cine vrea sa vina sa faca cu mana).
Mi s-ar parea totusi mai ok varianta microbuz, am participat si la excursia din Bucegi (28-30 Apr), cu plecare (si) din Cluj, si a fost foarte ok, am avut ocazia sa ne incalzim un pic
inainte sa inceapa actiunea.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Un week-end in Delta Dunarii 25 - 27 august 2017
« Răspuns #3 : Joi, 18 Mai 2017, 15:05 »
Nu, nu se organizeaza transport din Ardeal, as fi anuntat pe site. Este o excursie blitz, cu plecare din Bucuresti. Daca sunt amatori pentru grupaj intr-o masina, excelent, puteti calatori in acest fel pana in Bucuresti.

Mihaelappp

  • Vizitator
Re: Un week-end in Delta Dunarii 25 - 27 august 2017
« Răspuns #4 : Luni, 12 Iunie 2017, 11:03 »
Si pe mine m-ar interesa transport din Ardeal. Eu sunt din Tg Mures.

Offline Balaita Violeta

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 82
Re: Un week-end in Delta Dunarii 25 - 27 august 2017
« Răspuns #5 : Marți, 13 Iunie 2017, 13:37 »
Buna ziua,  m-am hotarat, maine platesc integral pentru weekend in Delta 25-27 august, daca am pierdut Cheile Nerei :(
Zi frumoasa sa aveti !

Offline 2nel

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Un week-end in Delta Dunarii 25 - 27 august 2017
« Răspuns #6 : Miercuri, 14 Iunie 2017, 22:30 »
   Buna! Sunt interesata de aceasta excursie.  Aici se face inscrierea, va rog?
 :)  Toate cele bune !
"Puterea se afla in momentul prezent",
 2nel

Offline theo365

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 419
Re: Un week-end in Delta Dunarii 25 - 27 august 2017
« Răspuns #7 : Miercuri, 14 Iunie 2017, 22:47 »
   Buna! Sunt interesata de aceasta excursie.  Aici se face inscrierea, va rog?
 :)  Toate cele bune !

scrie pe prima pagina -rezervari-
urmeaza acest link- Rezervari http://www.singlescamp.ro/eveniment/un-week-end-delta-dunarii-25-27-august-2017/

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Un week-end in Delta Dunarii 25 - 27 august 2017
« Răspuns #8 : Miercuri, 14 Iunie 2017, 23:06 »
 Mddaaa.... Cred ca e scrisa gre?it. Eu as încerca fara punctul de final de propozitie. :) Doar cu @yahoo.de
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Un week-end in Delta Dunarii 25 - 27 august 2017
« Răspuns #9 : Joi, 15 Iunie 2017, 08:07 »
Ma tot invart in jurul acestei excursii,intervalul nu prea se potriveste dar se mai poate aranja, ca de...imi cam place.
Din gasca noastra"veche", mai vine cineva ?

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Un week-end in Delta Dunarii 25 - 27 august 2017
« Răspuns #10 : Joi, 15 Iunie 2017, 09:46 »
 :oops: wonderland, Dunarea iti da batai de cap... ai raspuns pe 'cealalta' Delta...

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Un week-end in Delta Dunarii 25 - 27 august 2017
« Răspuns #11 : Joi, 15 Iunie 2017, 10:28 »
Multumesc, krondia. Dunarea sau postatul de pe telefon. Cam multe  erori in ultima vreme,  cred ca iau o pauza  :giggle: :worthy: :slap:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Mihaelappp

  • Vizitator
Re: Un week-end in Delta Dunarii 25 - 27 august 2017
« Răspuns #12 : Joi, 15 Iunie 2017, 11:49 »
Salut!
As vrea sa merg si eu in aceasta excursie, dar sunt interesat daca exista sanse sa se organizeze transport si pentru participantii din Ardeal.
In caz ca din anumite motive acest lucru nu e posibil, sunt dispus sa merg cu masina si sa mai iau inca vreo 3 doritori (deci cine vrea sa vina sa faca cu mana).
Mi s-ar parea totusi mai ok varianta microbuz, am participat si la excursia din Bucegi (28-30 Apr), cu plecare (si) din Cluj, si a fost foarte ok, am avut ocazia sa ne incalzim un pic
inainte sa inceapa actiunea.

Buna. Eu sunt interesata de varianta de impartire a transportului din zona Ardeal. Mai e valabila oferta?

Offline Madalina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 35
Re: Un week-end in Delta Dunarii 25 - 27 august 2017
« Răspuns #13 : Joi, 15 Iunie 2017, 12:34 »
Buna ziua! Este cineva din Galati?

Offline theo365

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 419
Re: Un week-end in Delta Dunarii 25 - 27 august 2017
« Răspuns #14 : Joi, 15 Iunie 2017, 13:12 »
Buna ziua! Este cineva din Galati?
insotitor din partea Singles Camp: Gabriel Lala - 0723 337 963- este din Braila, asa ca pana la Tulcea ai putea merge impreuna cu el, il poti suna sa stabiliti ce si cum ....