Autor Subiect: Norvegia. In tara fiordurilor, a cascadelor gigant si a ghetarilor. 8 - 16 iulie  (Citit de 21039 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline moon

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
A fost superb, acum e mai greu cu revenirea la realitate.
Ii multumim lui Gigi si tuturor organizatorilor pentru experienta de neuitat. Norvegia e de vazut cel putin o data in viata. 

Am facut un mic album care sper sa descrie mai bine frumusetea locurilor decat as face-o eu.

https://myalbum.com/album/jfaP8RJJcf7B

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
 Fantastice locuri!   :smitten:Superb album!  :bow:
Oricare dintre imaginile postate de tine, moon, merita sa insoteasca prezentarea excursiei din 2019. :thumbup:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Lavy

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 157
  • Let's do it!
Norvegia a fost o experienta de neuitat...peisaje superbe, ape cristaline, o multitudine de cascade ...
Multumim lui Gigi si organizatorilor pentru aceasta experienta magnifica.
Si cum spunea o prietena din grup ..."Norvegia e de vazut cel putin o data in viata".
Si un mic album cu poze ce descriu frumusetea locurilor mult mai bine decit cuvintele ...

https://myalbum.com/album/IAqKaRVbp3f6

 
Ce nu te doboara te face mai puternic -  Nietzsche

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Promit, ca la toamna, cand o sa am un pic de timp, am sa revin aici. Este un loc care imi place mult, sunt multe, multe lucruri de povestit... Am strans peste 5.000 de imagini...O parte le-am aratat deja pe paginile de facebook: Singlescamp Romania https://www.facebook.com/singlesforum si Gigi Cindea https://www.facebook.com/cindea.gigi (apropo daca vreti sa fiti conectati si sa urmariti postarile pe care le fac din locurile prin care calatorim, este nevoie sa dati like paginii si sa-mi cereti prietenia pe contul meu personal), dar mai sunt inca multe care nu au aparut nicaieri.

Postarile acestea ale mele din spatiul online vin din bucuria de a impartasi din frumusetile pe care am sansa sa le vad dar au si rolul de a indruma pe cei care vor sa mearga singuri sau in mic grupuri. Am vazut ca sunt multi cei care urmeaza traseele concepute de mine si asta ma bucura, inseamna ca au incredere in ceea ce fac si arat. Am mai povestit eu, oamenii traiesc si se hranesc prin motivatii, prin confirmari, iar eu nu sunt o exceptie. Este foarte important sa stiu ca ceea ce fac este apreciat si chiar folosit ca model. Si tot despre mine:

Era intr-una dintre serile din aceasta excursie o discutie referitoare la ce este Singles Camp, care este implicarea mea, este un business sau mai mult un hobby. Este greu de explicat si mai ales de convins cineva care deja si-a facut o parere, in special pe cei care au fost inconjurati in viata de persoane care au ca motivatie principala partea financiara a lucrurilor.  De aceea nu dau raspunsuri, cine stie si intelege felul meu de a face lucrurile, nu are nevoie sa-i confirm ca are dreptate  :)...

Trebuie sa spun ca in acea discutie cineva (recunosc, surprinzator pt mine), si-a explicat punctul de vedere cu ceva care crezusem ca nu va fi remarcat...Imi sta in obicei sa ofer in plus fata de ceea ce am promis, asa ca vazusem urcarea la Stegastein point view platform ca pe ceva firesc, in special pentru ca nu mai gasisem bilete la Flamsbana. Iar traversarea platoului zapezilor vesnice m-a incantat si pe mine, asa ca nu am considerat deloc ca pe ceva deosebit si nici in plus...Si totusi uite ca cineva a observat si apreciat!  :) M-am bucurat sincer, desi nu am aratat si ca de obicei cand sunt laudat si apreciat pentru ceva, m-am fastacit tot... :-[ :)

Excursia aceasta avea ca traseu cca 1600 km, am facut 2050 km, asta pentru a arata cat mai multe. M-am abatut din traseu ori de cate ori am stiut ca nu intram in criza de timp si ca ceea ce o sa intalnim va placea tuturor...

Offline Kaju

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
O tara minunata, curata, civilizata cu oameni frumosi si primitori.
Locurile sunt inimaginabil de frumoase de la ocean, fjorduri, lacuri la cascade, munte, zapada, ghetari peste tot vezi biciclisti, sportivi sau nu, care alearga, vaslesc se bucura de aerul si apa curata de minunatiile naturii care nu se pot descrie in cuvinte.
Croaziere, traversari pe apa cu bacul, sub apa in tuneluri sau poduri - Atlantic Road, Drumul Vulturilor, Drumul Trolilor. Bergen Molde, Oslo, Lillehamer, statiuni de schi, peste, fructe de mare, capsuni care au gust, plantatii de caisi... ce sa va mai spun? trebuie sa vedeti neaparat.
Nu poti pleca din Norvegia fara sa simti ca mai vrei sa te intorci sa vezi si locurile pe care nu le-ai putut vedea intr-o saptamana.

Multumesc Gigi, am "bateriile incarcate"

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Buna seara tuturor!
Va multumesc mult pentru albume! :bow:
Superbe locuri, superbe privelisti!Ce cascade, ce fiorduri, ce de nuante de verde, verdele ierbii, verdele padurii, verdele apei, verdele muschiului, verdele de pe acoperisul caselor ;)! Am bagat de seama ca ati avut parte de zile insorite, de nori pufosi, de ceata, de zapada, de un cer asa de albastru! Super fain!
Lavy, bag de seama ca, in Apuseni, ti-ai facut "incalzirea", pentru ceva si mai siii ;)? Desi, si excursia din Apuseni a avut farmecul ei, nu?! ;)
Lavy, moon, va multumesc, ca, ne-ati ajutat si pe noi, cei care nu am avut privilegiul de a fi in aceasta excursie, sa putem da si noi o "fuga" :giggle: pana in Norvegia  :flori:
Am retinut, Norvegia e de vazut, cel putin o data in viata :D
Sanatate multa si zile frumoase cu spor in toate sa aveti!