Autor Subiect: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017  (Citit de 46743 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Corneliu Ionescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #210 : Miercuri, 19 Iulie 2017, 18:10 »
Ce mai faceti dragilor? Cred ca stiti ca imi lipsiti cu totii. Incepand cu Lidia, un adevarat Lider, grijulie cu cei 45 (?) de "liceeni" lansati intr-o frumoasa excursie de poveste. Si continuand cu voi toti, pe care v-am vazut in acele zile ca pe niste "liceeni" relaxati, veseli, incantati de frumusetile naturii, dornici de aventura, tinandu-se de lanturi si trecand pe sub busteni, intr-un cuvant oameni care au venit cu intrebari si emotii (oare cum o sa fie?) si au plecat tineri si plini de viata.
Cat despre natura ... totul la superlativ!
Cu drag, Nicu

Offline GURITA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #211 : Joi, 20 Iulie 2017, 10:18 »
Buna ziua tuturor!
Va saluta Gurita si Misha (Anca si Raluca din Bacau)
Chiar daca a trecut ceva timp de la excursia din Cheile Nerei dorim sa ne exprimam in cateva cuvinte despre aceasta experienta.
A fost prima noastra excursie cu Singles Camp si ne-am simtit minunat alaturi de un grup extraordinar. Totul a fost perfect de la inceput pana la final. Totul a fost gandit si organizat in mod profesionist. A fost o excursie inedita si f. reusita.
Despre Cheile Nerei putem spune ca a fost o destinantie minunata. Natura e fascinanta. Traseele parcurse au fost pline de peisaje incantatoare si oamenii au fost f f placuti. Am zice combinatia cea mai buna ptr. deconectare si bucurie.
Cat despre Lidia si Alis, indrumatorii de grup, impresiile sunt la superlativ.
Cu toate acestea putem spune ca, deja ne-am inscris si in alte excursii  :thumbup:
Va pupacim cu drag!  :giggle:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #212 : Joi, 20 Iulie 2017, 10:42 »
Heii, salutare, veveritele noastre frumoase si vesele!
La intrebarea mea nu raspunde nimeni? Ati mancat sau nu langosi in Lacul Rosu, la intoarcere?  :faint:

PS - multumesc de apreciere, dar,  pentru restabilirea adevarului istoric, numai Lidia a fost insotitor de grup :) Io...asa, suport in caz de nevoie.  ;D

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #213 : Vineri, 21 Iulie 2017, 11:05 »
 :dance: :dance: :dance: Ati vazut, Daniela ne-a trimis si poze? Eu sunt de doua ori bucuroasa, pentru ca mi-a dat acceptul sa postez cateva si pe forum.  :thumbup:
Adevarul e ca m-am uitat si m-am minunat. Ce inseamna ochiul de artist!!! Vede detalii, incadreaza ansambluri, gaseste unghiuri potrivite si lumina cea mai buna. Imagini vii care sporesc fascinatia pentru locurile prin care am fost atat de norocosi sa trecem.
Multumim Daniela pentru darul tau :)
PS - dupa cum observati pozele sunt semnate, deci nu le putem folosi altfel decat cu acceptul autorului :)
Am sa le postez pe categorii, asa cum le-a organizat autoarea. Selectia e pur subiectiva. le-as fi pus pe toate, dupa mine. O sa ma abtin de la alte comentarii pentru ca imaginile spun totul. Nu-i asa?

Sasca Romana






Tunelurile Romane, Cascada Vaioaga, Ochiul Beiului, Cascada Beusnita






































Lacul Dracului, Cheile Nerei










Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #214 : Vineri, 21 Iulie 2017, 15:09 »
Ce sa zic? Superbe fotografiile Daniela!  :flori: Nu cred ca ne-am intalnit inca in vreo excursie, dar din ce vad, esti un om extrem de bogat artistic si emotional! Felicitarile mele, iar lui wonderland multumiri pentru ca ne-a dat posibilitatea tuturor de a le vedea! O adevarata bucurie si desfatare sa privesti asa ceva!

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #215 : Vineri, 21 Iulie 2017, 19:17 »
Buna seara tuturor!
Jos palaria :bow: si toate  :applause: pentru Daniela!
Cum ai reusit sa fii si atenta la drum, sa te si bucuri si sa mai faci si minunile astea de poze?!Cred ca asta se cheama sa ai har... :bow:
Wonderland, iti multumesc ca ai impartit cu noi amintirile voastre, si ca, mie personal, mi-ai bucurat sufletul si mi-ai inveselit seara! :flori:
Asa cum am mai spus, Chanel Travel, mai bine zis, Singles Travel :giggle:, cu el poti "calatorii" in toata lumea ;)
Va multumesc amandorura :flori:
Va las, merg sa dau o "fuga" pana in Norvegia! :giggle:
Va pup cu drag, Rami :)

Offline f-1969

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 74
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #216 : Vineri, 21 Iulie 2017, 19:46 »
Buna seara! Ma bucur mult ca v-au placut fotografiile mele. Urmeaza Fagaras  :). E cam complicat pentru mine sa fac fotografii in excursiile Singles camp pentru ca eu sunt obisnuita sa stau mai mult la incadrari dar ma adaptez vitezei de deplasare a grupului :tickedoff: ;)
 admin - ne-am intalnit la Sibiel. Eu sunt din Constanta.

Offline f-1969

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 74
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #217 : Vineri, 21 Iulie 2017, 20:16 »
La Sibiel in ianuarie la Lole.

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #218 : Vineri, 21 Iulie 2017, 20:39 »
Exact asta spuneam Daniela! Nu stiu cum ai putut tine ritmul ;) si sa reusesti si sa faci asa superrr poze! Cum spuneam, e chestie de har, si de tehnica, bag de seama ;)
Eu cred ca inseamna mult, ca Gigi sa-ti aprecieze pozele ;)!Bravo tie! :applause:
Daca se poate, eu, astept poze si din Fagaras ;), si felicitari pentru ceea ce faci!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #219 : Sâmbătă, 22 Iulie 2017, 05:50 »
f-1969, Daniela draga, la ce viteza de deplasare ai, in toate directiile si cat de silentioasa esti :faint: posibil sa te fi scapat Gigi din vedere, la Lole. :2funny:
Sa te distrezi si in Fagaras. Eu nu merg, deci sper sa avem noroc si sa pui tu cateva poze.  :angel:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Misha

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #220 : Sâmbătă, 22 Iulie 2017, 13:38 »
Draga mea Wonderland  :-* :smitten:, veveritzele vesele, la intoarcere si-au pus pofta in cui de langosi! :D Cu "burta plina" de amintiri frumoase, locuri si oameni minunati, gogosile ar fi fost de prisos! Te pupam cu drag, va salutam pe toti si sper ca ne regasim cu drag si dor in urmatoarele excursii! Weekend placut dragilor! :angel: :smitten: :love: :flori:

Offline f-1969

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 74
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #221 : Sâmbătă, 22 Iulie 2017, 15:46 »
 :blush: Dupa atatea laude promit sa pun fotografii si pe forumul de Fagaras cand ma intorc!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #222 : Duminică, 23 Iulie 2017, 19:23 »
 :applause: :applause: :applause:
Stai sa vezi, ca nu mai scapi de laude!  ;) :bow:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #223 : Luni, 24 Iulie 2017, 15:42 »
Wonderland draga, trimite-mi si mie pozele de la Lidia (si de la altii), pe e-mail, te rog, ca sa simt si eu ca am facut parte din grup.
Multumesc.   :kissing:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #224 : Luni, 24 Iulie 2017, 19:31 »
Receptionat. Executat!  ::)
Nu doar ai facut parte din grup. Ai fost tinta admiratiei multora dintre noi!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.