Autor Subiect: Maramures. Traditii, mestesugari, istorie si drumetii. 1 - 5 iunie 2017  (Citit de 30901 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Florescu Andrei Aurel

  • Vizitator
 Buna seara As putea merge eu in locul tau Filip

Offline daniela elena crisan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
  • ATITUDINEA E TOTUL!!!
Gigi, te rog sa imi spui daca autocarul care pleaca din Bucuresti poate sa ma ia de la Cluj. Multumesc.

Offline daniela elena crisan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
  • ATITUDINEA E TOTUL!!!
Microbuz Timisoara. Traseu: Timisoara - Arad – Oradea – Zalau – Dej – Sacel, jud Maramures
1. Tania P. (urcare din Timisoara)
2. Ioana B (urcare din Timisoara)
3. Danut Marian (urcare din Timisoara)
4. Adeline N (urcare din Timisoara)

Microbuz Iasi. Traseu: Iasi - Tg Frumos – Pascani - Gura Humorului – Campulung Moldovenesc – Borsa – Sacel
1.Viorica S - Gura Humorului
2. Mihaela T  (urcare din Iasi)
3. Fana Mih   (urcare din Pascani)
4 Georgeta A - urca Gura Humorului.


Microbuz Bucuresti. Traseu:  Bucuresti - Pitesti – Rm Valcea – Sibiu – Alba – Iulia – Turda – Cluj Napoca – Dej – Nasaud - Sacel
1. Farcas V. urcare din Bucuresti
2. Camelia S. - Bucuresti
3. ANCA E - SIBIU
4. Alexa C - Bucuresti
5. Gabriela E.- Bucuresti
6.Lavinia P.-Bucuresti
7. Simona C - Bucuresti
8. Ligia G. - Bucuresti
9.Eugen A - Bucuresti
10. Lucretia P. - Bucuresti
11.Simona F-Bucuresti
12.Daniela Dimitrescu-Bucuresti
13.Diana P - Bucuresti
14. Violeta S - Bucuresti
15. Maria N-Bucuresti
16. Elena A - Bucuresti
17.Cozma Anca  Ramnicu Valcea
18. Elena D- Pitesti
19. AliceD - Pitesti
20.Elena P-Bucuresti
21.Alin S - Pitesti
22. Emilia C.- Bucuresti
23 Gabriela Paun- Bucure?ti
24. Ramona Paraschiv- Bucuresti
25. Nina C. - Bucuresti
26. Mirela S. - Bucuresti
27 Carmen B - Bucuresti
28 Florina Catrina Bucuresti
29 Florica Serban Bucuresti
30.Valeria Gherghisan Bucuresti
31.Violeta I.
32. Vasile Spataru urcare din  Sibiu
33. Mihaela Murgan din Sibiu
34. Luminita S. din Bucuresti
35. Daniela Crisan urcare din Cluj

Offline daniela elena crisan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
  • ATITUDINEA E TOTUL!!!
Voiam sa spun ca am copiat listele si m-am trecut si eu pe cea cu plecare din Bucuresti. Dar am observat ca probabil din neatentie, cineva a "sarit" peste Mihaela Murgan, care era pe locul 33, iar in locul ei aparea Luminita S. Asa ca, eu cred ca ar trebui sa fie verificata lista inca o data, ca nu cumva din greseala sa ramana cineva fara loc si implicit, fara transport. Pe lista pe care m-am trecut eu, le-am trecut pe amandoua. Sper ca am facut bine.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1480
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Ai dreptate, Daniela. Mihaela Murgan a preluat o lista mai veche, de aici eroarea. E bine ca ai refacut lista. Nu-mi dau insa seama ce a incercat Filip sa faca.

Offline Filip

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Maramures. Traditii, mestesugari, istorie si drumetii. 1 - 5 iunie 2017
« Răspuns #95 : Marți, 30 Mai 2017, 07:26 »
Nu ma regaseam pe lista de transport ,dar mi am dat seama ca nu ma uitasem unde trebuie,si am rectificat,  :hammer:

Offline Filip

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Maramures. Traditii, mestesugari, istorie si drumetii. 1 - 5 iunie 2017
« Răspuns #96 : Marți, 30 Mai 2017, 07:37 »
O intrebare,va rog,plata transportului Bucuresti-Sacel se achita doar la agentie sau si in dimineata plecarii la transportator?

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: Maramures. Traditii, mestesugari, istorie si drumetii. 1 - 5 iunie 2017
« Răspuns #97 : Marți, 30 Mai 2017, 12:44 »
O intrebare scurta: in prima zi oprim pe undeva pentru masa sau ne luam sandwichuri apa etc la noi?

Ma rog.. toate astea pot fi luate si de la benzinarie, dar parca mi-as face eu sandwich-ul sa stiu ce am pus in el :)
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1480
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Maramures. Traditii, mestesugari, istorie si drumetii. 1 - 5 iunie 2017
« Răspuns #98 : Marți, 30 Mai 2017, 12:56 »
Simona, anul trecut nu s-a oprit special pentru masa, traseul este foarte lung. Au fost pauzele obligatorii pentru sofer, la benzinarii dar si una langa un Lidl. E mai prudent sa aveti sandwichuri la voi pentru ca mai pot aparea si surprize, de exemplu noi am avut odata 'norocul' sa ne opreasca la un control RAR si a durat ceva pana s-au facut toate formalitatile.

Offline danieladimitrescu

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 176
Re: Maramures. Traditii, mestesugari, istorie si drumetii. 1 - 5 iunie 2017
« Răspuns #99 : Marți, 30 Mai 2017, 13:02 »
  Am inteles ca mocanita nu este disponibila in zilele de 2, 3 si 4 iunie. Initial am crezut ca nu functioneaza si am sunat acolo sa le zic cum nu functionati ca uite suntem un grup mare.
Am aflat cu aceasta ocazie ca de fapt sunt trenurile pline si ca daca vrem pe 5 iunie sa prindem loc la cursa speciala de Rusalii, sa faca agentia un email la info@cffviseu.com sa solicite un numar de locuri si vorbea ceva de avans.
Acum nu stiu dna Lidia ce spuneti? Ma gandesc sa nu ratam mocanita ca asta e important in Maramures.
Si asa  vom avea noroc de ploaie luni pe 5 dupa cum se vede.
Eu de cativa ani vreau in Maramures dar din cauza distantei pe cont propriu nu m-am dus.Mi-ar pare rau de mocanita.

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: Maramures. Traditii, mestesugari, istorie si drumetii. 1 - 5 iunie 2017
« Răspuns #100 : Marți, 30 Mai 2017, 13:07 »
  Am inteles ca mocanita nu este disponibila in zilele de 2, 3 si 4 iunie. Initial am crezut ca nu functioneaza si am sunat acolo sa le zic cum nu functionati ca uite suntem un grup mare.
Am aflat cu aceasta ocazie ca de fapt sunt trenurile pline si ca daca vrem pe 5 iunie sa prindem loc la cursa speciala de Rusalii, sa faca agentia un email la info@cffviseu.com sa solicite un numar de locuri si vorbea ceva de avans.
Acum nu stiu dna Lidia ce spuneti? Ma gandesc sa nu ratam mocanita ca asta e important in Maramures.
Si asa  vom avea noroc de ploaie luni pe 5 dupa cum se vede.
Eu de cativa ani vreau in Maramures dar din cauza distantei pe cont propriu nu m-am dus.Mi-ar pare rau de mocanita.

La cum stiu eu ca sunt lucrurile de programate in actiunile SCT, sunt sigura ca deja avem rezervare sau oricum se va rezolva.. stai linistita, va fi bine!
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline danieladimitrescu

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 176
Re: Maramures. Traditii, mestesugari, istorie si drumetii. 1 - 5 iunie 2017
« Răspuns #101 : Marți, 30 Mai 2017, 13:10 »
Da ai dreptate si eu stiu ca organizarea este foarte atenta. Speram sa fie ok!!
Toate cele bune!

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: Maramures. Traditii, mestesugari, istorie si drumetii. 1 - 5 iunie 2017
« Răspuns #102 : Marți, 30 Mai 2017, 13:12 »
@Krondia: Multumesc frumos Diana pentru lamuriri, asa ma gandeam si eu, dar am zis sa fiu sigura :)

Oricum ma astept sa facem super mult pana acolo, nu numai ca traseul e f lung, dar incepe si minivacanta si toata lumea circula...

Despre traseele montane, ce ne sfatuiesti? Am citit ca in unii ani, unele persoane au renuntat ca li s-a parut prea abrupt si lung spre Creasta Cocosului? Dar cel de-al doilea? Ma bate gandul sa ma risc, desi nu sunt antrenata... Tu ce zici?
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1480
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Maramures. Traditii, mestesugari, istorie si drumetii. 1 - 5 iunie 2017
« Răspuns #103 : Marți, 30 Mai 2017, 14:35 »
Traseul spre Creasta Cocosului este frumos, dificultate medie  doar pe ultima portiune unde incepe urcusul efectiv spre creasta este dificil dar nu imposibil. In acel punct grupul s-a impartit in doua: o parte au ramas la umbra sa isi traga sufletul si sa se bucure de peisaj si cativa am urcat pe creasta.  Pe creasta terenul este accidentat, trebuie incaltaminte de munte.
Traseul spre Cascada Cailor de la telescaun este usor,  doar se coboara dar, ca in orice drumetie montana, bocancul este necesar.
Nu uitati nici palariile de soare si cremele de protectie.
In rest, voie buna sa aveti si, chiar daca se intampla sa mai picure, bucurati-va ca sunteti in vacanta  :)

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
Re: Maramures. Traditii, mestesugari, istorie si drumetii. 1 - 5 iunie 2017
« Răspuns #104 : Marți, 30 Mai 2017, 15:52 »
                                INFORMATII TRANSPORT
Din Bucuresti vor pleca 2 microbuze.
Traseu : Miniautocar cu plecare din Bucuresti - Pitesti – Rm Valcea – Sibiu – Alba – Iulia – Turda – Cluj Napoca – Dej – Nasaud - Sacel
Plecare din Bucuresti 01.06.2017 :  Ora 06:00 - statia de benzina Mol Pacii Bulevardul Iuliu Maniu nr 194.
Nr. microbuz: B -284- NEW
Nume si nr tel sofer: BOGDAN  - 0751.75.33.30.
Sibiu -   Ora aprox 09:00- 09:30  –parcarea hotelului Ibis .

Pentru conexiuni la traseu, sunati sofer si stabiliti locul de imbarcare si ora .
Pentru cei care nu au achitat transportul avem rugamintea sa achite indrumatorului de grup .
Insotitor de grup: Lidia - tel: 0743 122 214.