Autor Subiect: Maramures. Traditii, mestesugari, istorie si drumetii. 1 - 5 iunie 2017  (Citit de 30905 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline luminita.stanescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Maramures. Traditii, mestesugari, istorie si drumetii. 1 - 5 iunie 2017
« Răspuns #120 : Marți, 13 Iunie 2017, 22:55 »
Salutare grup minunat din excursia in Maramures!

Am asimilat amintiri de neuitat, superbe, despre oamenii din Maramures, personalitatea lor, verticalitate, demnitate, bucurie, pace, despre locuri si peisaje unice, minunate, salbatice, case, ospitalitatea localnicilor, traseele pe munte, vizitele la mesterii artizani locali, la manastirea Birsana si mai ales impresionant la slujba de duminca Rusaliilor in Desesti, traseul pe valea Vaserului cu mocanita, incarcarea cu multa bucurie in Breb, hore si multa voie buna accelerata de grupul de copii de la scoala de dans din Suceava, care sunt niste mici virtuozi in devenire, au dansat cu noi acolo! Multumiri Lidiei, organizatorilor, pentru efortul depus , pentru alegerea inspirata a pensiunii Lacramioara din Sacel  cu o gradina superba din povesti si pentru toate activitatile derulate excelent pentru tot grupul!
Cu drag, Luminita Stanescu
Sa ne revedem si in alte excursii la fel de minunate ca cea din Maramures din 01-05.06.17!

Offline Murgan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Maramures. Traditii, mestesugari, istorie si drumetii. 1 - 5 iunie 2017
« Răspuns #121 : Luni, 19 Iunie 2017, 21:00 »
Hello gasca "nebuna" si super faina !!
Si eu vreau sa multumesc tuturor, in primul rand organizatorilor si ghidei noastre minunate care s-a ingrit de noi permanent, gazdelor noastre de la pensiunea Lacramioara, lui Bogdan pentru maiestria cu care ne-a condus peste tot si muzica de care ne-am bucurat atat de mult, Vasi si Anca, si tot restul grupului vesel si de calitate pe care am reusit mai mult sau mai putin sa ii cunosc.
Sper sa ne mai revedem, sa mai incingem cate o hora .....  *|*
Gigi si Samiza, eu va propun sa va ganditi sa organizati si un Ignat sau Craciun si de ce nu poate chiar si un Revelion in aceasta zona superba cu o incarcatura speciala si oameni parca mai ospitalieri decat la noi in Ardeal
Avem o tara superba, dar asta si datorita noua celor care am reusit sa insufletim aceasta excursie  :smitten:
PE CURAND !!! Poate pe 23.noiembrie.2017 la petrecerea de la Bucuresti  :yeah:
 

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Maramures. Traditii, mestesugari, istorie si drumetii. 1 - 5 iunie 2017
« Răspuns #122 : Luni, 26 Iunie 2017, 23:19 »
Totul a fost la SUPERLATIV !!!
Nu pot adauga nimic, doar faptul ca baietii si barbatii au fost impresionati de frumusetea fetelor de acolo, au spus ca imbracate in costumele lor traditionale, au fost mai sexy decat orice top model   :) .
Cu multe multumiri si dorinta de revedere, va pup.