Autor Subiect: Bujorul inflorit din Ciucas si Canionul 7 scari 23 - 25 iunie 2017  (Citit de 35122 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Michelle

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Bujorul inflorit din Ciucas si Canionul 7 scari 23 - 25 iunie 2017
« Răspuns #135 : Joi, 22 Iunie 2017, 22:40 »
Michelle, poti folosi numarul Lidiei cu incredere( il gasesti in pagina intai) dar, pentru linistea ta, ti-l las si pe al meu 0732668159
Cristina

Multumesc frumos. De obicei intarzii de fel, sper sa nu de data asta.
Striga?i totusi in microbuz dupa mine ca sa fiu sigura:)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13264
Re: Bujorul inflorit din Ciucas si Canionul 7 scari 23 - 25 iunie 2017
« Răspuns #136 : Vineri, 23 Iunie 2017, 07:47 »
Iasi-ul este pe drum, peste o ora si jumatate pleaca si Bucuresti-ul...Privesc cu aceiasi emotie fiecare actiune, indiferent ca merg eu, Lidia, Gabi sau Iulian...Ma gandesc la vreme, la grup, la lucrurile ce nu depind de noi organizatorii...Imi doresc mult ca lumea sa se simta bine, sa se distreze, sa vada lucruri interesante, sa se lege prietenii...Sunt insa atat de multe lucruri care trebuie sa se aseze in puzzle-ul actiunii pentru a se crea atmosfera, starea, emotia de care este nevoie pentru ca ceea ce-mi doresc eu sa se intample...Nu sunt necesare doar atentia si efortul nostru, al echipei... ::)

Mi-as dori mult sa fiti un grup fain, sa nu aveti printre voi mofturosi, mofluzi, din aceia pe care nimeni si nimic nu-i poate multumi in viata...Exista in lumea atat de multi care nici chiar ei nu se pot multumi... ??? Parca vad tot mai multi...Discut cu o multime de oameni si majoritatea imi spun acelasi lucru, ca lumea s-a schimbat mult...Nebunia asta zilnica in care se traieste, serviciile devoratoare de timp, de energie, de rabdare, incertitudinile, deceptiile (parca mai dese decat le vedeam in jur odata...) afecteaza si poate multi din oameni deschisi, optimisti, plini de voie buna devin posaci, carcatotasi, mimozici...Nici nu puteti crede cat mi-e de teama sa nu avem persoane din astea in grupuri! Pot strica sau si cel putin afecta atmosfera, ii ia din energie celui care insoteste grupul, il demotiveaza...De aceea to spun ca imi doresc mult sa fie un grup fain! Adica unanim minunat!

Sunt atatia oameni frumosi aici in Singles Camp, am intalnit in excursii si la petreceri atat de multa lume buna, placuta, comunicativa, deschisa, se formeaza cadre atat de armonioase, incat ar fi pacat sa nu fie mereu la fel...Am avut eu cel putin, grupuri minunate anul asta peste tot... in Kopaonik (doamne cate prietenii si ce atmosfera faina sa pastrat in interiorul acestui mic grup), in Maroc, in Cinque Terre, in Sicilia, Coasta Amalfi si Azore! Am vazut si la Lidia, la Iulian, la Gabi hore spontane, lume apropiindu-se dupa cateva ore, fete luminoase, bucurate de ce vad, de ce li se intampla! Si am inteles ca totul a fost ok! Cazurile acelea singulare, apreciez nu mai mult de 5-6, de persoane aterizate fara sa inteleaga nimic din spiritul Singles Camp (stiau doar ca merg intr-o excursie, apai unde exact, cine sunt cu cei cu care merg, ce se face acolo, pentru ce sunt gandite iesirile astea) nu au afectat, au fost izolate de grup care si-a vazut de distractie, de socializare adica pentru ce a venit fiecare...

Vremea vad ca este f.buna, se anunta insa cate un dus la munte, sper ca toata lumea a luat in calcul si acest aspect, s-a echipat cu ceea ce apare pe site...Muntele este imprevizibil si daca la poale poate parea un parc, sus daca vremea se strica poate deveni o incercare...

Serile sper sa fie cu dans si voie buna, sa uitati de efortul potecilor! Stiu ca Lidia va face orice ii sta in putinta sa va faca sa va simtiti bine, sa interactionati placut, sa fiti in siguranta in munte.

Deci drum bun, vreme faina, grup minunat! Sa va intoarceti cu bine, cu amintiri frumoase si prieteni noi! Si sa lasati si aici, o parte din impresiile voastre, fotografii, descrieri...Rupeti-va va rog cateva minute si impartasiti si cu ceilalti!


Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1504
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Bujorul inflorit din Ciucas si Canionul 7 scari 23 - 25 iunie 2017
« Răspuns #137 : Vineri, 23 Iunie 2017, 10:49 »
La Brasov a plouat bine de dimineata dar acum a iesit soarele si s-a incalzit. E bine sa aveti mereu la voi o haina de ploaie, in ultimul timp vine cate o aversa cand te astepti mai putin. Drum bun si distractie faina!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Bujorul inflorit din Ciucas si Canionul 7 scari 23 - 25 iunie 2017
« Răspuns #138 : Vineri, 23 Iunie 2017, 16:37 »
Mai, sper ca pe acolo n-ati avut parte de vreo furtuna. Sau, macar sa fi fost una mai linistita!
La Iasi a fost cu rupere de nori. Cica si cu caramizi si tencuiala smulse de pe case. Plus cu raniti la un festival de pe un deal din jurul Iasului. :faint: Acum, parca nici n-a fost, a iesit soarele!
Hai, sa aveti vreme buna si atmosfera de zile mari!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1504
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Bujorul inflorit din Ciucas si Canionul 7 scari 23 - 25 iunie 2017
« Răspuns #139 : Vineri, 23 Iunie 2017, 16:46 »
La Brasov in oras nu a mai plouat de azi dimineata.  Ceva ploi mai sunt anuntate diseara dupa 20 dar maine si duminica pe meteoblue arata soare.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Bujorul inflorit din Ciucas si Canionul 7 scari 23 - 25 iunie 2017
« Răspuns #140 : Sâmbătă, 24 Iunie 2017, 18:51 »
Mai are cineva in plan sa intalneasca grupul la Brasov , din rezidenti sau zone apropiate ?

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Bujorul inflorit din Ciucas si Canionul 7 scari 23 - 25 iunie 2017
« Răspuns #141 : Sâmbătă, 24 Iunie 2017, 21:28 »
Buna seara tuturor, cunoscuti, sau, necunoscuti!
Am citit ce a scris Gigi ieri, si vreau sa fac o marturisire!
Da, Gigi, ai dreptate, nebunia asta zilnica, serviciile devoratoare de timp si energie, probleme de tot felul care se  ivesc, deceptiile, toate, toate astea ne transforma in niste roboti, in niste "muraturi", cum obisnuiesc eu sa spun!
Poate e rusinos sa spun asta, dar, si eu, am momente cand ma simt asa!
Si, recunosc, ca, nu ma plac asa, si chiar  imi pare rau!
Dar, pentru ca exista un DAR, in urma cu aproape un an, AM DESCOPERIT SINGLES CAMP! :yeah:
Cativa oameni din SC, care mi-au si devenit prieteni, stiu asta, PE MINE SC, M-A AJUTAT SA POT SA REDEVIN EU, CEA DE ALTADATA, CEA ADEVARATA( cum imi place mie sa spun), SA FIU VESELA, VOIOASA, ZAMBITOARE, PLINA DE ENERGIE SI DE VOIE BUNA, PUR SI SIMPLU, SA SIMT CA TRAIESC!
ASTA A FACUT PENTRU MINE SC SI OAMENII PE CARE I-AM CUNOSCUT AICI, SI TOATE EXCURSIILE MINUNATE IN CARE AM FOST!
E tare adevarat ca, eu sunt doar unul din cei 10 000 de membrii pe care ii are SC, si, poate marturisirea mea, e, o picatura intr-un ocean, dar, PENTRU MINE AU CONTAT SI CONTEAZA TARE MULT TOATE ASTEA!
Si, acum, sper, sa nu supar pe nimeni, acei 5-6, care au inteles gresit spiritul SC, NU

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Bujorul inflorit din Ciucas si Canionul 7 scari 23 - 25 iunie 2017
« Răspuns #142 : Sâmbătă, 24 Iunie 2017, 21:47 »
Asa cum am spus, sper, sa nu supar pe nimeni, acei 5-6, care au inteles gresit spiritul SC, NU POT SA SCHIMBE CU NIMIC SPIRITUL SINGLES CAMP!
CEEA CE AM GASIT IN SC, NU POATE FI SCHIMBAT SAU STRICAT DE CATIVA OAMENI CARE NU AU INTELES CE INSEAMNA SC!
EU, VA MULTUMESC TUTUTOR PENTRU CEEA CE AM GASIT SI CASTIGAT IN SC! :bow: :flori:
Banuiesc ca voi, cei din aceasta excursie sunteti deja la petrecerea de seara, pana-n noapte! :yeah:
MI-E DOR DE ASA O PETRECERE, DE ASA ATMOSFERA!
VA DORESC MULTA, MULTA SANATATE TUTUROR SI ZILE CU SPOR IN TOATE, iar celor din Ciucas... DISTRACTIE LA MAXIMUM :dance: *|*
CU MULT DRAG, Rami :)

Offline crystyna2000

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: Bujorul inflorit din Ciucas si Canionul 7 scari 23 - 25 iunie 2017
« Răspuns #143 : Luni, 26 Iunie 2017, 08:37 »
Buna,

A fost o iesire foarte frumoasa, locurile alese pentru drumetii m-au incantat foarte mult; s-a dovedit inca o data ca, persoanele care iubesc muntele au un grad de flexibilitate mare si sunt deschise,prietenoase.
Multumiri Lidiei pentru rabdare si Dianei pentru timpul acordat in Brasov.
O saptamana frumoasa !

Offline crystyna2000

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: Bujorul inflorit din Ciucas si Canionul 7 scari 23 - 25 iunie 2017
« Răspuns #144 : Luni, 26 Iunie 2017, 08:38 »































































Offline mirela123

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 58
Re: Bujorul inflorit din Ciucas si Canionul 7 scari 23 - 25 iunie 2017
« Răspuns #145 : Luni, 26 Iunie 2017, 15:00 »
Am inceput o noua zi. Am inceput o noua saptamana.
E atat de aproape si totusi atat de departe....Canionul 7 scari, cascade, verdele crud al ierbii, conurile rosii ale brazilor....Vf Ciucas...locuri minunate (carari de munte cat vezi cu ochii)....oameni minunati...aproape 15 km....m-am intrecut pe mine insami (si imi place sa cred ca nu sunt singura).
Am fost impresionata de aglomeratia de pe munte, de unde deduc ca lumea se reintoarce la natura....copii, adulti....cu zambetul pe buze, dar fara a lasa sa se inteleaga ca febra musculara le da tarcoale, plini de voie buna, toti aveau un tel: sa faca miscare, sa socializeze, sa fie printre primii care gasesc minunile naturii...
Multumim Lidia pentru modul in care te-ai implicat, pentru daruirea de care ai dat dovada pentru a obtine maxim dintr-un timp atat de scurt afectat acestei excursii. Multumim Diana pentru timpul acordat si pentru detaliile oferite despre Brasov si imprejurimi.

va urez la toti si la toate : Sa suportati caldura cat mai usor !!!

Offline Nina Petre

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Bujorul inflorit din Ciucas si Canionul 7 scari 23 - 25 iunie 2017
« Răspuns #146 : Luni, 26 Iunie 2017, 16:03 »
Salutare,
am prins ultimul bujor!








uite-l!


poate cativa...


sau mai multi!!!




















Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Bujorul inflorit din Ciucas si Canionul 7 scari 23 - 25 iunie 2017
« Răspuns #147 : Luni, 26 Iunie 2017, 17:44 »
Nina, ai pus pozele asa mici ca sa ne protejezi pe noi, cei/cele care a am stat acasa si acu nu mai putem de invidie?  :magic:

Eu recunosc, sunt invidioasa si mi-e ciuda. Si dupa cat de repede au inceput sa apara impresiile si pozele, cred ca v-a fost taaaaaaaaaaaaare greu si urat!  :kissing:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Nina Petre

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Bujorul inflorit din Ciucas si Canionul 7 scari 23 - 25 iunie 2017
« Răspuns #148 : Luni, 26 Iunie 2017, 19:55 »
Da, sigur, ca sa va protejez, asta a fost prima intentie :)!
Dar de fapt care e rezolutia corecta pe care ar fi trebuit sa o aleg in PostImage?

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Bujorul inflorit din Ciucas si Canionul 7 scari 23 - 25 iunie 2017
« Răspuns #149 : Luni, 26 Iunie 2017, 20:25 »
Eiii,  nu stiu sa spun care e cea corecta.
Eu prefer 640x480 (for message boards) dupa cum am scris in tutorialul de amator:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,540.msg126382.html#new

Exista si varianta No resize, dar uneori pot fi atat de mari, incat devin greu de urmarit. (si ma refer aici strict la poze, da?)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.