Autor Subiect: Gospodina vs cariera  (Citit de 107297 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

maria171

  • Vizitator
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #60 : Miercuri, 31 Martie 2010, 07:14 »
iulielf,
daca e asa cum zici
poate ai gresit cand nu ai realizat ca esti folosit
sau poate ai realizat dar nu ai vrut sa accepti
poate nu ai cantarit bine lucrurile la inceput
poate la inceput ai parut super ok, ea a fost orbita tocmai de "calitatile" tale si apoi cand ati stat impreuan nu ai mai reusit sa fi altul decat ce esti tu cu adevarat
cat despre virilitate, daca tot sexul nu e un subiect taboo, nu e important sa ai 10 acte sexuale pe noapte
e suficient unul, in care femeia sa se simta bine
amantii buni sunt cei care nu se gandesc doar la ei
barbatii se lauda cu performantele lor, dar ar trebui sa se laude cu ceea ce obtin de la o femeie

silviu

  • Vizitator
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #61 : Miercuri, 31 Martie 2010, 10:49 »
   Silviu, de aceea am pus "apreciate" in ghilimele, pentru a nu fi nevoit sa spun despre ce fel de aprecieri este vorba. Dar, poate ca nu gandesc eu corect, dar in momentul cand sotia "se apreciaza" cu altul, eu nu prea vad continuarea....
am inteles, dar incercam sa fac haz de necaz. ai dreptate, nici eu nu vad continuarea.

pe_jumate

  • Vizitator
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #62 : Miercuri, 31 Martie 2010, 11:23 »
eu zic ca fiecare stie in sinea lui de ce s-a intamplat ce s-a intamplat.. ca nu o recunoaste aici in scris, e cu totul altceva..

iar continuarea aia e fie clasicul: "adio si n-am cuvinte!" .. fie o relatie chinuita si chircita, cu (si mai) multe compromisuri, minciunele, ascunzisuri, amante(amanti) de-o noapte doua, sase luni, ei hai, un an!, pretexte.. pentru banii pe care ii avem, pentru copiii care (zicem noi!) ne vad inca ca pe un cuplu functional, .. pentru .. nimic, de fapt..

traiasca adevarul nespus!
hai sa traim! :-*

Offline anamama13

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1227
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #63 : Miercuri, 31 Martie 2010, 12:51 »
cred ca titlul topicului e cam prea general ( fara suparare  ;) si poate ar trebui despartit in doua sectiuni, ptr ca, dupa parerea mea, nu pot fi amestecate :
" femeia buna gosp vs femeia de cariera " si " femeia buna gosp ( sotia) vs amanta " ....
Soarele va rasari si maine ! Totul este sa poti rezista pana atunci....

Offline iulielf

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 91
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #64 : Miercuri, 31 Martie 2010, 16:42 »
 Multumesc ! Pe_jumate, ai fost chiar dulce. Care crezi deci ca a fost solutia mea? Prima varianta expusa de tine.  :)
 Maria, iti multumesc si tie pentru parerea ta sincera. Asha este, nu am vazut ca am fost folosit. Dar, cum sa vezi asta cand "ea" insemna totul pentru mine? Mai devreme spuneai ca ar trebui sa ma uit la ce am gresit eu...de aceea ea si-a cautat "alinarea"  ;D la altcineva.
   Pai, ti-am explicat cam tot ce i-am oferit eu...sa spunem ca nu-i ofeream suficient....adica nu-i erau suficiente 5 orgasme pe zi  ;D ? Atunci, daca la mine nu gasea multumirea ei, atunci ce fel de multumire putea gasii la unul care este cu 3 ani mai mare ca baiatul ei, apoi la unul care este cu 5 ani mai mare ca baiatul ei, ........etc.  ;D
   Multumesc pentru idei si sfaturi si, sa stiti ca, am reusit sa ma amuz.
   Recunosc, nu stiti situatia chiar exact, de aceea v-ati dat cu parerea ca asha ar fi trebuit sau asha trebuie dar, daca ati stii toata situatia, cred ca ati fi fost in locul meu acum, amuzandu-va.
   Va multumesc inca o data. Intr-adevar, chiar cred ca puteti fi buni prieteni.

maria171

  • Vizitator
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #65 : Miercuri, 31 Martie 2010, 21:43 »
maaaamaaa, ce tare esti mai iulielf!
ai putea sa iti deschizi o firma, mai draga!
de fapt stai ca acum m-am dumirit
tu iti faci reclama
dragi moderatori e permisa publicitatea pe site?
 ???

maria171

  • Vizitator
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #66 : Miercuri, 31 Martie 2010, 21:44 »
iulielf
de abia astept sa iti citesc romanul
mai ai mult?

carmentoma

  • Vizitator
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #67 : Miercuri, 31 Martie 2010, 21:47 »
maaaamaaa, ce tare esti mai iulielf!
ai putea sa iti deschizi o firma, mai draga!
de fapt stai ca acum m-am dumirit
tu iti faci reclama
dragi moderatori e permisa publicitatea pe site?
 ???


  La ce isi face reclama omul asta, @maria171, nebunatico?!?  ;D :D ca nu inteleg la ce te-ai dus cu gandul! La oarece performante, cumva?!? ;D :o ??? :D ::)

maria171

  • Vizitator
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #68 : Miercuri, 31 Martie 2010, 21:54 »
 :D :D
vezi ca si tu te-ai dus cu gandul?
 ;D

adevarul e ca mie mi se pare povestea lui ilielf cusuta cu ata alba si groasa

carmentoma

  • Vizitator
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #69 : Miercuri, 31 Martie 2010, 22:09 »
      Pai ce sa fac! Fortata de imprejurari! Daca mi-ai dat idei! ;D ::)
      Sa avem grija si de el, dargutul! Dupa ce ca  e printre putinii curajosi, sa il speriem si pe el?!? Si, pana la proba contrarie trebuie sa il credem pe cuvant! Te incumeti sa il supui la asa ceva!? Eu nu !!! Asa ca... povesti sau nu, important ca isi pune sufletul pe tava, ceea ce altii nu au curaj sau nu vor sa faca!

maria171

  • Vizitator
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #70 : Miercuri, 31 Martie 2010, 22:12 »
sincer cred ca isi pune fantezia pe tava
dar se poate sa gresesc

carmentoma

  • Vizitator
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #71 : Miercuri, 31 Martie 2010, 22:16 »
       Si daca ar fi asa, ce poti sa faci! Poate oricare dintre noi se da altceva decat este! De ce sa il condamnam doar pe el!?!?  Eu  una, din povestea vietii lui am retinut asa:  a avut o sotie care l-a inselat, desi i-a oferit totul! De ce sa facem atatea analize pe text?!? Daca aceasta poveste ar fi fost spusa de o femeie, tot asa ai fi despicat firul in patru? 

maria171

  • Vizitator
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #72 : Joi, 01 Aprilie 2010, 06:56 »
Citat
Daca aceasta poveste ar fi fost spusa de o femeie, tot asa ai fi despicat firul in patru? 


fii sigura ca nu
 ;D

Offline iulielf

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 91
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #73 : Vineri, 02 Aprilie 2010, 19:32 »
  Maria171, esti tare amuzanta. Am observat ca esti o feminista dar, cum am mai spus, nu toti barbatii sunt la fel si nu toate femeile sunt la fel. Bine, asta e numai parerea mea. Daca ai alta parere, nu caut sa ti-o schimb. Eu mi-am expus parerea. Ceea ce spuneam mai devreme despre viata mea, nu e cu nimic inflorita, ba chiar am spus-o la limita inferioara a unei "jene" de a spune tot. Deci, ceea ce ai auzit pana acum este doar circa 30 % din tot ce as fi avut de spus.
   Totusi, iti admir tenacitatea in "feminism".
   Eu, dupa cum am mai spus, era sa ajung undeva la "capatul" vietii acum ceva timp. Cineva, respectic o prietena de a ex-ei, m-a ajutat sa trec peste. Cum?
   Ea stia doar varianta ei, iar cand a uzit si varianta mea, a pus totul cap la cap si si-a dat seama care a gresit si care nu.
   Daca si respectiva ar fi fost o feminista si ar fi tinut cu ex-prietena ei, acum eu nu as mai fi scris pe acest forum.
   Dar, ii sunt recunoscator ca a vazut "realitatea" si, asha am reushit eu sa trec peste, asha am reushit eu sa va cunosc, "fara a patzii nimic" din ce urma sa patzesc.
   Acum, cand ma gandesc la ceea ce vroiam sa fac atunci, zambesc. De aceea acum mi se par nostime multe situatii din cele prin care am trecut.
   Mi-e greu, dar recunosc din toata inima, ca am greshit. Dar aceasta greseala a mea este faptul ca am cunoscut si ca m-am putut indragosti de o femeie ca "ex", si n-am vazut ce trebuia cand trebuia.

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #74 : Vineri, 02 Aprilie 2010, 20:01 »
Dragii mei,
am incercat sa citesc tot de pe aici.
Nu stiu ce sa spun..
Ca sa spun si eu ceva, uitati cum am facut eu:
dupa ce am fost gospo, mama, cu oarecare cariera, devreme aks, alea alea...
el a plecat la alta mai mare decat el cu 10 ani
sa mor nu alta, acum rad dar prin ce am trecut....
si.. ce credeti?
dupa divort m/am facut amanta,niste ani
pai am zis sa gust si eu din asta, fara gand de razbunare
acum sunt tanara, linistita si inteleapta
va place ?
nihil sine deo