Autor Subiect: Gospodina vs cariera  (Citit de 106397 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Sara

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 314
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #390 : Luni, 09 Ianuarie 2012, 12:53 »
mai curand as zice ca se dezvolta acea varianta in care se face comert cu produsele obtinute in casa - sunt peste tot targuri de acest gen si au cautare -unele sunt chiar gustoase

Interesant!
Eu insa n-am nici talentul asta  ;)!
La capitolul "productie" stau cam slabut  :D!!!
E curios cum umarul unei femei poate parea uneori de stanca pentru un barbat.

Caroline

  • Vizitator
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #391 : Joi, 22 Martie 2012, 20:15 »
Vad ca, de foarte multa vreme, nici gospodina nici cariera nu ne mai intereseaza. Poate ca avem destui ani ca sa fi trecut deja prin ambele si asa am redevenit copii... pe topicurile de distractie, exclusiv.  :angel:

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #392 : Joi, 22 Martie 2012, 20:26 »
stimata doamna profesoara,
intrucat dihotomia la care v-ati referit (gospodarie-cariera) marcheaza irevocabil paradigma existentiala a femeii moderne (si romane), provocandu-i sfasieri si angoase prospectiv futurologice, subconstientul freudian este profund marcat si se cere detensionat prin manifestari decompresive in spatiul virtual, ceea ce conduce la concluzia dumneavoastra fortuita, pertinenta si salutara  ;D ca (ne) copilarim pe-aicisea in cel mai neserios mod cu putinta.  ;D

si-acum pe mine ma scuzati putin, ca m-am trezit iar cu o problema de mate si smiorcaieli, deci tre' sa rezolv situatia dramatica.  :)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #393 : Joi, 22 Martie 2012, 21:38 »
Vad ca, de foarte multa vreme, nici gospodina nici cariera nu ne mai intereseaza. Poate ca avem destui ani ca sa fi trecut deja prin ambele si asa am redevenit copii... pe topicurile de distractie, exclusiv.  :angel:


cariera presupune sa te distrezi iar gospodina trebuie sa fii copil ca sa te inhami la asa ceva    

Caroline

  • Vizitator
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #394 : Joi, 22 Martie 2012, 21:57 »
stimata doamna profesoara,
intrucat dihotomia la care v-ati referit (gospodarie-cariera) marcheaza irevocabil paradigma existentiala a femeii moderne (si romane), provocandu-i sfasieri si angoase prospectiv futurologice, subconstientul freudian este profund marcat si se cere detensionat prin manifestari decompresive in spatiul virtual, ceea ce conduce la concluzia dumneavoastra fortuita, pertinenta si salutara  ;D ca (ne) copilarim pe-aicisea in cel mai neserios mod cu putinta.  ;D

si-acum pe mine ma scuzati putin, ca m-am trezit iar cu o problema de mate si smiorcaieli, deci tre' sa rezolv situatia dramatica.  :)

 :) stimata doamna... nu se stie ce, no comment, ca nu mai pot scrie, rad in hohote!  :2funny:

Offline Victorman

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 318
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #395 : Vineri, 23 Martie 2012, 20:28 »
Eu unul cred(parere personala) ca nu conteaza intr-o relatie ce alege o femeie intre gospodina si cariera. Daca este o gospodina(mancare+curatenie super) si aduce in casa o anumita suma sau o femeie care alege cariera(banii) , nu stiu este o diferenta mica(insesizabila), cea care alege cariera va plati femeie ptr curatenie......etc. Nu stiu repet dupa parerea mea conteaza ce faci cu barbatul de langa tine cu putinii bani care ii ai, cu putinul timp care il ai sau invers. Chiar cred ca conteaza omul si sentimentele. Daca gresesc nu-i bai asta-i parerea mea  :hammer:

Caroline

  • Vizitator
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #396 : Vineri, 23 Martie 2012, 20:39 »
Subscriu... inclusiv in sens invers barbat-femeie. Pana la urma exista cupluri care supravietuiesc chiar si la mii de km distanta pentru un timp dat pentru cariera si altele, care nu supravietuiesc desi toate conditiile ar fi - teoretic -  indeplinite. Cum? Cred ca asa cum spune Victor.  :)

Offline Victorman

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 318
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #397 : Vineri, 23 Martie 2012, 21:01 »
Te rog nu ma da exemplu ca-s un exemplu tare prost, asta din proprie experienta  :'(

Caroline

  • Vizitator
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #398 : Vineri, 23 Martie 2012, 21:20 »
Eu ziceam sa facem ce spune popa, nu ce face popa... ca despre asta nu avem cunostinta.  ;)

Offline Victorman

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 318
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #399 : Vineri, 23 Martie 2012, 21:44 »
Eu ziceam sa facem ce spune popa, nu ce face popa... ca despre asta nu avem cunostinta.  ;)
Nuuuuuu intelege gresit asta am facut sau poate am sa fac in continuare dar NU-I BINE  :uglystupid2:

Caroline

  • Vizitator
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #400 : Vineri, 23 Martie 2012, 22:26 »
Nu mai asculta ce spune lumea, Victor. E bine ce ti-e tie bine. Punct.

Offline Victorman

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 318
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #401 : Vineri, 23 Martie 2012, 22:39 »
Cred ca m-ai cunoscut, nu ma intereseza ce spune si ce gandeste lumea. Asta simt ,asta fac....am spus ca nu-i bine atat

Caroline

  • Vizitator
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #402 : Sâmbătă, 24 Martie 2012, 15:25 »
Atunci inseamna ca E BINE. Keep walking!

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #403 : Marți, 27 Martie 2012, 11:41 »
ideal e de pastrat un echilibru, dar daca ar fi sa aleg intre cele doua, aleg cariera...ce-i de facut prin casa, fac in limita timpului disponibil, iar daca ma dedic foarte tare cratitelor si mopului, Maria (ajutorul meu) ce mai face?  ::)
mai bine sa am un job care-mi aduce bani si imi permit sa am si o femeie pt menaj si sa mananc la restaurant (nu zilnic, ca imi place sa gatesc, dar mai rar, sa nu fac din asta un titlu de glorie  ;D)
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Gospodina vs cariera
« Răspuns #404 : Marți, 27 Martie 2012, 12:08 »
...... iar daca ma dedic foarte tare cratitelor si mopului, Maria (ajutorul meu) ce mai face::)....

pleaca in vacanta !!??   :yeah:

mai bine sa am un job care-mi aduce bani si imi permit sa am si o femeie pt menaj si sa mananc la restaurant (nu zilnic, ca imi place sa gatesc, dar mai rar, sa nu fac din asta un titlu de glorie  ;D)
nu s-ar zice la cate retete sti ;D
chiar cred ca iti place sa gatesti si ma gandeam ca poate cariera ta este una in gastronomie   :happy: