Autor Subiect: Sampanie, castele, muzee, cinegetica si voie buna. Azuga 18 - 20 august 2017  (Citit de 12558 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Mihaela Bonatiu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Sampanie, castele, muzee, cinegetica si voie buna. Azuga 18 - 20 august 2017
« Răspuns #15 : Sâmbătă, 12 August 2017, 13:26 »
Buna ziua tuturor,

Ma numesc Mihaela Bonatiu si am profitat de aparitia unui loc in excursia din 18-20 august si am platit astazi avansul!
Am citit toate detaliile de pe site, dar voi fi recunoscatoare daca imi transmiteti orice amanunte pe care credeti ca ar trebui sa le stiu!
Sunt curioasa sa va cunosc!

Va doresc zile frumoase!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Sampanie, castele, muzee, cinegetica si voie buna. Azuga 18 - 20 august 2017
« Răspuns #16 : Duminică, 13 August 2017, 21:07 »
Bine ai venit Mihaela.
Daca ai citit pe site, ai vazut ca programul e prezentat detaliat, informatiile despre transport, de asemenea, cerintele pentru ca atmosfera sa fie una faina si prietenoasa sunt si ele mentionate, deci nu stiu ce alte amanunte am putea sa mai dam.
Nu-ti fa griji ca nu raspunde nimeni dintre participanti, sunteti in majoritate nou intrati, "bobocei", mai putin familiarizati cu comunicarea pe forum.
Dar sper din tot sufletul ca, la intoarcere, vor aparea impresii si poze.

Daca totusi ai o intrebare specifica, spune si sigur cineva va raspunde!
Enjoy!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline elena stuparu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 28
 :)Buna dimineata. Sunt Elena Stuparu si abia astept excursia de la Azuga.

Offline LucretiaHerta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Salut  :)
Vin si eu in aceasta excursie...abia astept  *|* si am niste intrebari.
Eu vin din Cluj, cum ma sfatuiti sa ma alatur grupului. Cluj- Azuga  cu autocarul ajung la 3 dimineata
Am vazut ca se trece prin Brasov,,dar inteleg ca pina acolo se viziteaza Zarnestiul, ar fi mai confortabil pentru mine daca as sti mai multe amanunte.
Ar cam trebui sa-mi fac rezervarile
Multumesc de pe acuma

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Sampanie, castele, muzee, cinegetica si voie buna. Azuga 18 - 20 august 2017
« Răspuns #19 : Miercuri, 16 August 2017, 09:46 »
Buna ziua. Sunt Gabriel, insotitorul d-voastra al celor 3 zile in zone deosebite,cu multe obiective turistice. Legat de echipament,avand in vedere ca vom vizita destule obiective, imbracaminte lejera, pelerina de ploaie,sapca, de incaltat ar fi indicat pentru traseul Busteni/Cascada Urlatoarea incaltaminte adecvata (adidas cu talpa aderenta/gheata). Am citit recomandarile cu Campina,vom incerca de comun acord sa vedem cum reusim sa le vizitam. Vremea se anunta foarte buna pentru miscare si aer curat  ( nu uitati ca seara in zonele montane este frig..) ! Ne vedem vineri dimineata la Bucuresti !

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
Re: Sampanie, castele, muzee, cinegetica si voie buna. Azuga 18 - 20 august 2017
« Răspuns #20 : Miercuri, 16 August 2017, 11:24 »
INFORMATII TRANSPORT
Plecare din Bucuresti, vineri 18 august - ora 8.00 din Statia Petrom Aurel Vlaicu vis a vis de statia de metrou Aurel Vlaicu (ora 7.45 intalnirea - maxim la 8.00 se pleaca)

Auto: Microbuz, numar de inmatriculare :B - 284- NEW
Sofer:Bogdan
Telefon sofer : 0751/753330.

Pentru conexiuni la traseu, sunati soferul si stabiliti locul de imbarcare si ora .


Offline ValiF

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 50
Re: Sampanie, castele, muzee, cinegetica si voie buna. Azuga 18 - 20 august 2017
« Răspuns #21 : Miercuri, 16 August 2017, 20:15 »
Va salut pe toti cei care participati la aceasta excursie si pe cei care urmariti acest topic  :)

LucretiaHerta am observat ca nu stii cum sa procedezi in ce priveste conexiunea la grup.
Vreau sa-ti spun ca eu am participat in 2016 la aceasta excursie si am avut colega de camera pe cineva din Cluj, care a venit pana la Predeal cu trenul si de acolo s-a alaturat grupului, impreuna cu alte 2-3 persoane, insa cred ca acesta a fost motivul pentru care anul trecut nu am reusit sa ne incadram in timp si sa mergem in prima zi la rezervatia de ursi de la Zarnesti, dar am mers in ziua urmatoare.
Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu Gabi Lala, insotitorul de grup si sa gasesti varianta cea mai potrivita tie.

Felicitari tuturor care au ales aceasta excursie si celor care sunt la prima excursie din SC.  *|*  Este o ocazie minunata sa vedeti multe locuri frumoase de pe Valea Prahovei. Sugestia mea este sa mergeti la toate obiectivele turistice din program, sunt frumoase si eu cred ca merita sa le vedeti/revedeti si in acest context.

Am observat ca multi dintre voi sunt la prima escursie  SC, asa cum si eu am fost la Azuga.  ;) Eram putin ingrijorata de o experienta total necunoscuta  :(  dar mi-am imbogatit viata cu prieteni noi alaturi de care am petrecut 3 zile deosebit de frumoase si pe care i-am revazut in alte excursii.   :kissing:

Va doresc sa fiti un grup frumos, unit si pus pe distractie.  :yeah:
Desi, nu am participat(inca) la vre-o excursie cu Gabi ca insotitor de grup cred ca o sa fie foarte distractiv.   :thumbup:

Distractie placuta!  *|* :thumbup:
Cu drag, Vali  :)


Offline MIHAIELA EUGENIA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Sampanie, castele, muzee, cinegetica si voie buna. Azuga 18 - 20 august 2017
« Răspuns #22 : Miercuri, 16 August 2017, 20:46 »
buna seara
Numele meu este Mihaela . Sunt la prima excursie SC si m-am inscris pe ultima suta de metri , datorita eliberarii unui loc . Din cate am observat suntem mai multi  care participa la prima excursie  . Abia astept   :)
Mihaiela M.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Sampanie, castele, muzee, cinegetica si voie buna. Azuga 18 - 20 august 2017
« Răspuns #23 : Sâmbătă, 19 August 2017, 13:48 »
Cateva imagini din locurile vizitate ieri in Brasov si imprejurimi.

Cetatea si biserica fortificata din Prejmer - monument istoric inclus in Patrimoniul UNESCO si care a obtinut 3 stele in Ghidul Verde Michelin

Altarul gotic triptic, de la 1450, este cel mai vechi din Transilvania

Cetatea taraneasca din Harman (Honigberg, insemnand "Muntele mierii")


Brasov

Turnul Negru


Turnul Alb


Bastionul Graft





Am mai ajuns si in Piata Sfatului, la Poarta Ecaterinei, Poarta Schei, Strada Sforii, Bastionul Tesatorilor, Aleea de sub Tampa, m-as bucura sa vad  cum ati surprins voi Brasovul  :)

Offline elena stuparu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 28
Deci ... Cu totul inca proaspat in minte si in suflet... Felicitari pentru conceptul Singles Camp. Ce mi-a placut cel mai mult la aceasta prima participare : OAMENII.
Un grup frumos si o excursie frumoasa. Felicitari pentru organizare . Ma bucur ca am cunoscut oameni frumosi. Cred ca a fost (cel putin al meu) cel mai frumos castig.
Multumesc mult.

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Sampanie, castele, muzee, cinegetica si voie buna. Azuga 18 - 20 august 2017
« Răspuns #25 : Miercuri, 23 August 2017, 17:10 »
....si am plecat de dimineata ...catre valea Prahovei

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Sampanie, castele, muzee, cinegetica si voie buna. Azuga 18 - 20 august 2017
« Răspuns #26 : Miercuri, 23 August 2017, 17:12 »
..si la Prejmer am ajuns....am vizitat,am cautat locuri ascunse si urme ale trecutului....

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Sampanie, castele, muzee, cinegetica si voie buna. Azuga 18 - 20 august 2017
« Răspuns #27 : Miercuri, 23 August 2017, 17:23 »
...la Harman deja eram in tonul aerului istoric....

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Sampanie, castele, muzee, cinegetica si voie buna. Azuga 18 - 20 august 2017
« Răspuns #28 : Miercuri, 23 August 2017, 17:24 »
...turnuri,ceasuri si bastioane....

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Sampanie, castele, muzee, cinegetica si voie buna. Azuga 18 - 20 august 2017
« Răspuns #29 : Miercuri, 23 August 2017, 17:26 »
...am ajuns si in Brasov,orasul turistic care ne incanta mereu.....