Autor Subiect: O excursie cu aroma de trandafiri: Varna - Balcic 22 - 23 iulie 2017  (Citit de 9987 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
INFORMATII TRANSPORT
  PLECARE DIN BUCURESTI 22.07.2017 ORA 06:00 intrare parc Tineretului.
  Nume sofer: Sorin
  Numar telefon : 0761/669.812
  Numar microbuz :B - 284 - NEW.





Tarif: 375 lei cazare in camera dubla 
Rezervari http://www.singlescamp.ro/eveniment/o-excursie-cu-aroma-de-trandafiri-varna-balcic-22-23-iulie-2017/
Avansul, care confirma rezervarea locului, este de 150 lei/persoana. 
Plecare: 22 iulie 2017
Sosire:  23 iulie 2017
Cazare: Hotel Brilliance 3* Varna
Servicii incluse:
• transport cu microbuzul pe ruta Bucuresti  – Giurgiu –Ruse - Varna - Balcic - Bucuresti
• 1 noapte hotel 3* mic dejun inclus
• insotitor de grup si ghid - pe toata perioada excursiei
Nu sunt incluse:
• asigurare medicala
• asigurare storno
• taxa de oras la hoteluri
• intrari la obiective
Grup: 27 persoane + insotitor din partea Singles Camp: Gabriel Lala - 0723 337 963
Program
Sambata 22 iulie
Plecare din Bucuresti ora 6.00, din fata Magazinului Mega Imge Tineretului (intersectie Bulevardul Tineretului cu Bulevardul Gheorghe Sincai) - vezi locul indicat pe harta. Va asteapta un drum de 240 km, care trece prin vama Giurgiu - Ruse si in jur de ora 11.00 veti ajunge la Varna. Facem check in-ul daca este posibil (este cam devreme), lasam bagajele si  iesim intr-un un tur pietonal prin zona centrala veche, plina de istorie, obiective turistice si magazine - tocmai bune de cautat suveniruri si celebrele Rose of Bulgaria. Printre obiectivele pe care le veti vizita - Catedrala Adormirii Maicii Domnului, Baile romane, datate din sec. II-III, Teatrul Stoian Bachvarov.
Apoi free time, va asteapta plaja care se afla la doar 700 m de hotelul in care veti fi cazati. Apa Marii Negre, soare, nisip fin, atmosfera faina si distractie.
Seara ne reintalnim cu totii si veti iesi din nou in centrul vechi, pentru a va bucura de atmosfera de vara la mare - lumini, fantani superbe si...cluburi!  *|*
Duminica 23 iulie
Dupa micul dejun, o plimbare prin Parcul Primorski (Sea Garden) – situat la doi pasi de hotel - de-a lungul coastei litoralului. Parcul impresioneaza, iar acvariul din Varna este un loc frumos care merita vizitat.
Pana la 12.00 cand aveti check out de la hotel, va puteti imparti timpul intre shopping, plimbare, sau relaxare pe plaja Marii Negre.
Ne luam la revedere de la Varna  intr-un mod aparte. Veti urca treptele pana la Monumentul inchinat prietenie ruso-bulgare situat pe un deal, de unde veti avea parte de o priveliste superba asupra golfului si orasului.
Nu este tot pentru aceasta zi, pentru ca veti ajunge la Balcic, unde veti vizita Castelul Reginei Maria si va veti plimba pe aleea plina de mici magazine cu tot felul de suveniruri bulgaresti. Inainte de Balcic, o pauza si in Albena, cunoscuta statiune.
Intoarcerea va fi pe acelasi traseu, in jur de ora 23.00 veti ajunge in capitala. Cu amintiri, relaxati si cu prieteni noi!  :)

Precizari Este o excursie in care veti vizita, va veti relaxa in plimbare, veti face plaja si baie, va veti distra. Programul este unul dens si interactiv, astfel incat sa va puteti cunoaste, sa puteti socializa. Este o iesire deschisa tuturor membrilor Singles Camp. noi sau vechi. 
:oops:!!!! Inainte de inscriere si rezervare cititi va rog cu atentie serviciile incluse si cele care nu intra in tarif, programul excursiei, si particularitatile acesteia. Cantariti daca este sau nu potrivita profilului de turist pe care il aveti.
La actiunile noastre se pot inscrie doar persoane single (fara partener), care inteleg si respecta conditiile de calatorie si de petrecere a vacantei intr-un grup. Respecta orele de intalnire, pe cei cu care au plecat in excursie, armonizeaza cu cei din jur, sunt toleranti, nu au tabieturi excesive care pot deranja sau care nu pot fi satisfacute in conditiile unui grup. Care nu sunt genul "eu vreau acolo nu acolo", care au mereu critici, remarci...Dorim sa oferim o atmosfera de vacanta cu prietenii, nu ceva rigid, formal si pur turistic. Asteptam oameni veseli, deschisi, care armonizeaza usor intr-un colectiv. Asta pentru ca atmosfera sa fie la fel ca in toate actiunile noastre.
Hotelul este deja nominalizat, va puteti informa pe internet despre acesta, aveti ocazia de a studia feed-back-urile.
La fel ca la toate actiunile noastre, informatiile si detaliile legate de aceasta excursie, vor fi transmise si vor aparea DOAR pe acest topic. O sa gasiti aici detaliat si din timp tot ce aveti nevoie pt pregatirea excursiei. Comunicarile nu se fac deci telefonic si nici Email, avand in vedere ca am facut deja aceasta precizare in prezentarea actiunii avem rugamintea sa nu ne solicitati informarea in alt mod.
Inscrierile in excursie se fac pe site-ul www.singlescamp.ro. Imediat dupa inscriere veti primi un Email care contine datele agentiei si care va comunica in ce mod si unde se face plata avansului.  Toate actiunile noastre sunt organizate printr-o agentie turistica specializata pe turismul de grup Bon Voyage Sibiu, singura autorizata OSIM in Romania sa organizeze „evenimente, vacante si excursii pentru persoane single – Singles Camp”.

Locul de imbarcare:



Cateva fotografii cu locurile pe care urmeaza sa le vizitati.

Varna:



























Ruinele Bailor Romane din Varna:





Plaja la Varna:











Monumentul prieteniei ruso - bulgare. De sus se obtine cea mai frumoasa panorama asupra golfului:



Castelul Reginei Maria de la Balcic:





Regina Maria la Balcic:



Cunoscuta gama de cosmetice Rose of Bulgaria:




Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: O excursie cu aroma de trandafiri: Varna - Balcic 22 - 23 iulie 2017
« Răspuns #2 : Miercuri, 15 Februarie 2017, 15:16 »
In excursiile de socializare cred ca ar fi nimerit sa ne exprimam intentiile pe forum, multi ne cunoastem, ne-am face o idee despre "gasca "
pe care am putea sa o formam si care asigura reusita excursiei. Am vedea cu alti ochi Varna, Balcicul,timpul si peisajele ar dobandi o alta valoare.
Eu, de exemplu mi-as dori sa merg...facem o lista ?

Offline arsel

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: O excursie cu aroma de trandafiri: Varna - Balcic 22 - 23 iulie 2017
« Răspuns #3 : Sâmbătă, 18 Februarie 2017, 20:17 »
Eu m-am inscris deja. Mi-am propus de multe ori sa ajung dar nu am reusit. Sper ca de data asta sa se intample
si sa ne simtim bine. Asta imi doresc!

Offline danieladimitrescu

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 176
Re: O excursie cu aroma de trandafiri: Varna - Balcic 22 - 23 iulie 2017
« Răspuns #4 : Vineri, 24 Februarie 2017, 17:19 »
Buna
Eu m-am inscris in aceasta excursie,astept cu nerabdare zilele de vara! *|*

Offline sebibutu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Buna dimineata
« Răspuns #5 : Luni, 06 Martie 2017, 09:10 »
M-am inscris si eu, si astazi intentionez sa fac si plata. Si am de gand sa achit intreaga suma de 375 de lei, banuiesc ca nu este nicio problema.
O primavara cu spor va doresc tuturor, si, la fel ca si Daniela, astept si eu cu aceasi nerabdare zilele de vara.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: O excursie cu aroma de trandafiri: Varna - Balcic 22 - 23 iulie 2017
« Răspuns #6 : Luni, 06 Martie 2017, 09:20 »
Evident ca nu este nici o problema ca achiti intreaga suma.  :)

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: O excursie cu aroma de trandafiri: Varna - Balcic 22 - 23 iulie 2017
« Răspuns #7 : Vineri, 07 Aprilie 2017, 16:47 »
Mai invitam 2 petrecareti la Varna,avem tot sprijinul din partea ghidului,Gabi Lala.
Vom admira rasaritul pe plaja,vom da valoare fiecarei clipe petrecuta impreuna.

Nu cred ca aici locurile sa se poata suplimenta, asa ca...

Ella050188

  • Vizitator
Re: O excursie cu aroma de trandafiri: Varna - Balcic 22 - 23 iulie 2017
« Răspuns #8 : Joi, 27 Aprilie 2017, 09:10 »
Buna ziua :)
Ma numesc Mihaela si sunt noua pe acest forum. Tocmai am vazut excursia in Bulgaria si as vrea sa stiu daca ma pot inscrie si eu, chiar daca a trecut termenul limita pentru avans.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: O excursie cu aroma de trandafiri: Varna - Balcic 22 - 23 iulie 2017
« Răspuns #9 : Joi, 27 Aprilie 2017, 09:15 »
Buna ziua Ella. Da, te poti inscrie, vad ca mai sunt 2 locuri libere. Nu conteaza termenul de avans, doar disponibilitatea. Discuta si la agentie, sa te asiguri inainte a achita ca mai exista disponibilitate de locuri.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: O excursie cu aroma de trandafiri: Varna - Balcic 22 - 23 iulie 2017
« Răspuns #10 : Joi, 27 Aprilie 2017, 10:00 »
Am suplimentat locurile, marind grupul la 27 pax. Decei fara probleme poti rezerva.

Ella050188

  • Vizitator
Re: O excursie cu aroma de trandafiri: Varna - Balcic 22 - 23 iulie 2017
« Răspuns #11 : Joi, 27 Aprilie 2017, 10:27 »
Multumesc frumos.  :yeah: Astept cu nerabdare sa vizitez locuri noi alaturi de oameni noi.  *|*

Offline Mareea

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 49
Re: O excursie cu aroma de trandafiri: Varna - Balcic 22 - 23 iulie 2017
« Răspuns #12 : Vineri, 16 Iunie 2017, 00:05 »
Hello, merg si eu in excursie si abia astept sa ne cunoastem.

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: O excursie cu aroma de trandafiri: Varna - Balcic 22 - 23 iulie 2017
« Răspuns #13 : Marți, 11 Iulie 2017, 14:09 »
Buna ziua.ca si însotitor al grupului doresc sa va informez sa verificati actele de identitate sa aibe mai mult de 6 luni valabilitate (cred ca mai este aceasta conditie.nu ?).Se poate iesi cu C.I. Vom vedea zone frumoase.vom face plaja.ne plimbam prin Varna.seara are un farmec aparte...

Offline arsel

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: O excursie cu aroma de trandafiri: Varna - Balcic 22 - 23 iulie 2017
« Răspuns #14 : Duminică, 16 Iulie 2017, 11:13 »
Ce moneda se poate folosi acolo?