Autor Subiect: O excursie cu aroma de trandafiri: Varna - Balcic 22 - 23 iulie 2017  (Citit de 9954 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline eugenandrei

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 153
Re: O excursie cu aroma de trandafiri: Varna - Balcic 22 - 23 iulie 2017
« Răspuns #15 : Duminică, 16 Iulie 2017, 12:56 »
Leva in multe cazuri euro si chiar lei

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: O excursie cu aroma de trandafiri: Varna - Balcic 22 - 23 iulie 2017
« Răspuns #16 : Duminică, 16 Iulie 2017, 17:47 »
Se foloseste leva.putem schimba atat dupa granita la Ruse dar si in Varna.se pot schimba lei fara probleme

Offline ioana1964

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: O excursie cu aroma de trandafiri: Varna - Balcic 22 - 23 iulie 2017
« Răspuns #17 : Luni, 17 Iulie 2017, 10:26 »
Presupun ca leva .
?

Offline ioana1964

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: O excursie cu aroma de trandafiri: Varna - Balcic 22 - 23 iulie 2017
« Răspuns #18 : Luni, 17 Iulie 2017, 11:01 »
Trebuie sa ne inscriem pe lista de transport , si daca trebuie cum putem face ?
?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: O excursie cu aroma de trandafiri: Varna - Balcic 22 - 23 iulie 2017
« Răspuns #19 : Luni, 17 Iulie 2017, 11:24 »
Nu trebuie facute inscrieri la transport. Exista un singur loc de plecare, intregul grup se va imbarca de acolo. Este indicat in descrierea actiunii, cu ora de plecare si harta...

Cineva imi cerea pe facebook ( :-\ ??? :o) relatii despre aceasta excursie, la care s-a inscris...Oameni buni, SINGURUL loc in care apar precizari, informatii, unde se pun intebari este FORUMUL. Am precizat acest lucru si in prezentarea actiunii si in inca o mie de locuri de pe site si forum. Stiu ca este mai comod de sunat in agentie, de trimis Email-uri sau abordat facaebook, dar va rog mult, daca vreti sa participati la excursiile noastre aceasta este una dintre conditii: sa stiti sa va informati si documentati pe forum. Cititi integral si cu atentie prezentarea, informati-va, daca sunt lucruri care nu va sunt clare, scrieti aici si va raspundem, dar nu mai sunati in agentie fara motivatie, nu ne mai puneti intrebari pe Email sau facebook despre lucruri pe care le-am prezentat deja.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: O excursie cu aroma de trandafiri: Varna - Balcic 22 - 23 iulie 2017
« Răspuns #20 : Luni, 17 Iulie 2017, 12:38 »
Gigi, ce pot sa-ti zic?... Welcome home!  :faint: :angel:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: O excursie cu aroma de trandafiri: Varna - Balcic 22 - 23 iulie 2017
« Răspuns #21 : Luni, 17 Iulie 2017, 13:21 »
Multumesc Alis! Am cateva zile in tara, am mai aruncat un ochi pe aici... :) Duminica ma indrept spre Islanda, apoi Elvetia, apoi Germania, Austria si Madeira...Totul intr-o luna si jumatate...

Incerc in scurtul timp pe care il am sa mai interactionez si aici, la excursiile in care nu sunt eu insotitorul de grup. In incercarea de a lamuri unele aspecte organizatorice, de a indruma...Desi din experienta stiu: cei care citesc si se documenteaza nu au nevoie de ajutorul meu. Gasesc aici tot ce ii intereseaza, urmaresc, se informeaza. Si sunt cei care nu creeaza niciodata probleme, de nici un fel. Stiu unde merg, la ce sa se astepte, sunt pregatiti cu echipament, bagaj, tot ce este necesar...Sunt veseli, deschisi, comunicativi, respecta grupul, organizatorii, ghizii..."Insulele" in Singles Camp sunt cei care nu citesc, nu se informeaza, dar in schimb asteapta si au pretentii de servicii de informare telefonica...Stiu ca in zadar scriu pt ei aici, ca oricum nu citesc...Dar totusi incerc...Tot din experienta am vazut ca acesta este tiparul omului nemultumit, lipsit de toleranta, de intelegere si mai ales de respect. La mii de persoane cateva insule nu conteaza, nu altereaza cu nimic spiritul SC, e drept creaza un disconfort, din fericire insa...o singura data.

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: O excursie cu aroma de trandafiri: Varna - Balcic 22 - 23 iulie 2017
« Răspuns #22 : Luni, 17 Iulie 2017, 14:03 »
Din pacate nu mai pot participa la aceasta excursie, asa ca daca e cineva interesata sa preia un loc in camera dubla de femei, o rog sa ma contacteze la 0723 623 593
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
Re: O excursie cu aroma de trandafiri: Varna - Balcic 22 - 23 iulie 2017
« Răspuns #23 : Joi, 20 Iulie 2017, 12:47 »
INFORMATII TRANSPORT
  PLECARE DIN BUCURESTI 22.07.2017 ORA 06:00 intrare parc Tineretului.
  Nume sofer: Sorin
  Numar telefon : 0761/669.812
  Numar microbuz :B - 284 - NEW.

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: O excursie cu aroma de trandafiri: Varna - Balcic 22 - 23 iulie 2017
« Răspuns #24 : Joi, 20 Iulie 2017, 18:09 »
Suntem foarte aproape de plecarea catre Varna.Ca si insotitor,abia astept sa ne cunoastem, sa ne imprietenim,sa socializam...si sa ne distram. Varna ne asteapata, eu am facut deja un program ....liber si impus....,il vom supune dezbaterii de grup in microbuz. Avem multe de vazut/facut....muzeele,galerii,obiective atractive,terase,apa,mare,nisip.....Se anunta o vreme calda 30-31 de grade in termometre,asa ca imbracaminte/incaltaminte specifica de vara, seara va fi racoare ( o bluza cu maneca lunga,maleta,etc....). Pentru drum ne putem face un pachetel sa ne tina de foame cateva ore, ne vom mai opri si pe traseu pentru toaleta,cafea,croissant....etc. Restul detaliilor le veti primi pe parcursul drumului ! Ne vedem in Bucuresti sambata dimineata ! Sa nu uitati buletinele, altfel nu se poate iesi din tara !

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: O excursie cu aroma de trandafiri: Varna - Balcic 22 - 23 iulie 2017
« Răspuns #25 : Joi, 20 Iulie 2017, 22:35 »
Nu uitati si ce va trebuie pt plaja !

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: O excursie cu aroma de trandafiri: Varna - Balcic 22 - 23 iulie 2017
« Răspuns #26 : Joi, 27 Iulie 2017, 07:51 »
Mi-e dor nespus de Balcik.
M-am simtit acasa si nu pentru ca se vorbea romaneste,nu pentru ca scria romaneste ci
pentru ca fiecare piatra pulsa ,fiecare zid aducea aminte,fiecare usa veche din palat pastra
atingerea duioasa a Reginei...noastre.
Inutil sa spun ca m-am simtit mandra, ca si voi,colegii mei,ca mi-a placut gradina,farmecul
locurilor,ca l-am ascultat cu drag pe anonimul ce canta la xilofon si care, auzindu-ne,si-a aratat maiestria
pe muzica lui Zamfir.
Ne-am risipit pe un domeniu  care poarta amprenta simtului romanesc ,am admirat parinti cu copii mici,toti
romani sadea,am spus cel mai frumos BUNA ZIUA si mi s-a parut ca ni s-a raspuns cu respect.
Nu ne-am ratacit,pentru ca peste tot era EA, vesnicaREGINA, mereu indragostita de viata, de mare, de arta
de parfumul gradinii de trandafiri, de ficusul batran, de zgomotul apei cazand printre pietre, de zarea albastra si infinita.
Am plecat tacand,am privit lung de sus...Sa ne ierti,REGINA NOASTRA !