Autor Subiect: Soare si mare, in insule si golfuri. Opatija, 4 - 11 septembrie 2017  (Citit de 8878 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline CarEle

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Soare si mare, in insule si golfuri. Opatija, 4 - 11 septembrie 2017
« Răspuns #15 : Luni, 21 August 2017, 14:25 »
Salut :)
Sper ca postez mesajul in locul corect, daca nu, imi cer scuze.

Am cautat aceasta excursie din anii trecuti si nu am gasit nimic :( as avea mare nevoie de detalii legate de transport, poate chiar numarul de telefon al soferului.

Eu sunt din Timisoara, trebuie sa imi rezerv dinainte biletele de avion si cazarea in Bucuresti sau ne putem intalni pe drum? De asemenea, la intoarcere, am citit ca se trece prin Arad, as putea cobori acolo....

Se poate va rog sa ma ajutati cu aceste informatii?

Mul?umesc si o zi minunata va doresc!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Soare si mare, in insule si golfuri. Opatija, 4 - 11 septembrie 2017
« Răspuns #16 : Luni, 21 August 2017, 18:02 »
CarEle nu ai gasit nimic pentru ca excursia e o premiera :).
In prezentarea de pe site, sau de aici de pe forum, pe prima pagina a topicului, gasesti informatii legate de transport.
Probabil numarul soferului se va afisa mai aproape de data plecarii, in cazul in care doresti sa te conectezi pe traseu.

Plecare: Bucuresti - Pitesti - Slatina - Craiova - Drobeta Turnu Severin - Belgrad - Opatija (cu noapte intermediara la Belgrad)
Sosire: Opatija - Zagreb - Siofok (Balaton) - Budapesta - Szeged - Arad - Deva - Sibiu - Rm Valcea - Pitesti - Bucuresti
Program:
4 septembrie: Plecare din Bucuresti, statia Mol Pacii (Bulevardul Iuliu Maniu) la ora 7.00 dimineata. Intalnirea grupului cu insotitorul de grup la ora 6.40, pana la 7.00 se face imbarcarea. Nu intarziati va rog pentru ca drumul este lung, lumea nerabdatoare sa ajunga, nimeni nu are chef sa plece intr-o excursie asteptand intarziatii. Nu avem sfert academic, nici nu asteptam suplimentar, la ora 7.00 se pleaca, urmand ca cei care intarzie sa-si organizeze singuri transportul pana la o conexiune cu microbuzul. Masa de pranz si un pic de dezmortire, la Cazane, pe malul Dunarii. Se trece granita si in jur de ora 16.00 se ajunge la Belgrad.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline CarEle

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Soare si mare, in insule si golfuri. Opatija, 4 - 11 septembrie 2017
« Răspuns #17 : Luni, 21 August 2017, 19:11 »
Multumesc pentru raspunsul rapid  :flori:
Sper atunci sa ma conectez pe drum si sa fie in regula :)

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
Re: Soare si mare, in insule si golfuri. Opatija, 4 - 11 septembrie 2017
« Răspuns #18 : Joi, 31 August 2017, 16:43 »
INFORMATII PLECARE OPATIJA

Insotitor de grup: Lidia Mandache - 0743/122214
Sofer: Bogdan, tel 0756/070783
Numar de inmatriculare autocar: B - 580 - NEW

Plecarea va fi luni, 4 septembrie, la ora 07:00, din statia Mol Pacii (Bd. Iuliu Maniu). Intalnirea - 06:40.

Va rugam sa va limitati la un singur bagaj, de dimensiuni medii si sa nu intarziati.

Pentru drum nu uitati: actul de identitate, mancare si apa.



Offline Florentina Negru

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Soare si mare, in insule si golfuri. Opatija, 4 - 11 septembrie 2017
« Răspuns #19 : Vineri, 01 Septembrie 2017, 07:01 »
Multumesc pentru raspuns. Voi fi prezenta la ora de intalnire la Mol Pacii.... :)  o zi frumoasa!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Soare si mare, in insule si golfuri. Opatija, 4 - 11 septembrie 2017
« Răspuns #20 : Duminică, 15 Octombrie 2017, 09:22 »
ciudat, n-ati mai plecat, nu v-ati mai intors? :faint:
 
CarEle, tocmai tu, care simteai nevoia sa gasesti ceva feedback-uri anterioare?  ;)
Celor de anul viitor nu le voi putea da acelasi raspuns, ca e o excursie in premiera si ca de asta nu exista impresii, detalii despre cum a fost. Dar ce le voi putea spune, oare?!!!!  :(  :((  :hammer: :crazy2:

Asta, daca se va mai face... ::)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline CarEle

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Soare si mare, in insule si golfuri. Opatija, 4 - 11 septembrie 2017
« Răspuns #21 : Duminică, 15 Octombrie 2017, 18:08 »
Salut Wonderland :)
Nu e o scuza, dar intre cele doua job-uri ale mele, plus ca de anul acesta predau si la universitate, chiar nu reu?esc sa ma mai ocup si de lucruri frumoase, cum e acest forum  :oops:

Din pacate acum e si perioada conferintelor, si imi este tare greu sa va scriu de pe telefon, asa ca de indata ce ajung acasa, la calculatorul personal, o sa va scriu mai multe si o sa atasez si pozele.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Soare si mare, in insule si golfuri. Opatija, 4 - 11 septembrie 2017
« Răspuns #22 : Duminică, 15 Octombrie 2017, 18:31 »
Salut, CarEle!
Nu e o carcoteala, dar la data incheierii excursiei, nu incepuse anul universitar :magic: :tomato: :tomato: :tomato:
Spor cu joburile si succes cu noile provocari!

Asteptam cuminti si rabdatori impresiile promise!   :thumbup:  :kissing:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline CarEle

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Soare si mare, in insule si golfuri. Opatija, 4 - 11 septembrie 2017
« Răspuns #23 : Duminică, 22 Octombrie 2017, 14:03 »
 *|*

Recunosc ca prima bucurie a fost faptul ca am cunoscut  persoane deosebite, persoane care mi-au devenit dragi si pe care mi-as dori tare mult sa le reintalnesc  :flori:
A fost o experienta pe care as repeta-o  :pleasantry: :thumbup: Lidia si Bogdan au avut mare grija de noi, au fost minunati  :flori: O0

Dar las pozele facute de mine sa vorbeasca in locul meu (plus nu e frumos ca doar eu sa detin monopul pe acest subiect  :whistle:)



Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Soare si mare, in insule si golfuri. Opatija, 4 - 11 septembrie 2017
« Răspuns #24 : Duminică, 22 Octombrie 2017, 17:56 »
Wow, ce culori in cer si in apa! Ati avut vreme buna, se pare. Si locuri frumoase de strabatut. Multumim, CarEle!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline CarEle

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Soare si mare, in insule si golfuri. Opatija, 4 - 11 septembrie 2017
« Răspuns #25 : Duminică, 22 Octombrie 2017, 18:28 »
Sorry pentru greselile gramaticale, tot de pe telefon am scris si e mai greu  :oops:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Soare si mare, in insule si golfuri. Opatija, 4 - 11 septembrie 2017
« Răspuns #26 : Joi, 26 Octombrie 2017, 18:41 »
Ma bucur de fiecare data cand vad ca cineva ca scrie, explica ceea ce a vazut, ceea ce a simtit. Iar completarea textului cu fotografii imbogateste mult...Ajuta pe cei care urmeaza in aceste excursii, creaza niste jaloane, in acelasi timp devine si un review care poate ajuta pe oricine. V-ati mira sa stiti cata lume citeste acest forum, cati se inspira de aici pentru vacante, concedii...

Am citit multe postari pe forum a unor persoane care urmau sa plece care intrebau cum a fost anii trecuti, se interesau de anumite detalii. Unora le-am raspuns eu, altii au primit raspuns de la cei vechi, fideli si legati de Singles Camp, altii au fost din pacate ignorati...Eu sunt mereu in calatorie, cei atasati SC au si ei o anumita disponibilitate de timp, plus ca nu stiu nici ei ce se intampla in toate excursiile....Iar foarte foarte putini din cei care au fost in excursii in anii precedenti, se intorc din cand in cand pe topicul actiunii, pentru a scrie ceva, pentru a da indicatii si detalii.

Ce pacat! Cat de mult ar ajuta! Tot mai mult vad ca sunt un idealist, o persoana care crede degeaba ca inca mai exista pe pamantul asta altruism, disponibilitate pentru altii, care inca mai crede in Mos Craciun si Iepuras...Poate ca toate astea au disparut aproape total din lumea asta...

Asa ca nu pot decat sa fiu surprins placut cand mai vad cate un licar! Te felicit CarEle pentru postarea ta, pentru ca ai rupt cateva minute sa impartasesti cu altii ce ai vazut... :flori: