Autor Subiect: Revelion Singles Camp 2018. Pentru a 9-a oara impreuna la trecerea intre ani!  (Citit de 37160 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Nu mai sunt locuri la Hotel Plaza.

Pentru trecerea dintre ani am ales un hotel superb, situat in inima tarii, in Targu Mures. Revelion 2018 va fi cel mai mare eveniment ce a avut loc vreodata in Singles Camp. Vor participa 150 de persoane!

Hotelul Plaza 4* Tg Mures este inchiriat cu exclusivitate de agentia care organizeaza excursiile si evenimentele Singles Camp&Travel, Bon Voyage Sibiu. Asta inseamna ca vom fi doar noi acolo, pe toata durata celor 4 zile. Acest lucru ofera intimitate grupului, creand un cadru ideal pentru socializare.

Hotelul are pe langa camerele de 4* si 20 de 5*. Acestea vor fi oferite primilor 40 de inscrisi cu avansul achitat. Foarte important: daca doriti sa stati cu cineva in camera, va fi nevoie ca ambele persoane sa fiti in primele 40. Ca organizatori trebuie sa ne tinem promisiunea pentru primii 40, trebuie sa oferim locuri in camere de 5*. Deci discutati intre voi si asigurati-va ca sunteti ambii sau ambele in top 40.

Tariful va fi diferentiat, functie de perioada in care se face plata avansului:
- pentru cei care achita pana la data de 15 august tariful este de 1250 lei
- pentru cei care achita avansul dupa data de 15 august tariful este de 1300 lei

 :oops: Topicul acestui eveniment va fi deschis doar la 1 Decembrie, pana atunci nu se va putea posta.

Atragem in mod special atentia in ceea ce privesc Conditiile de renuntare la evenimentele Singles Camp&Travel. Va rugam ca inainte de a va inscrie sa le cititi cu atentie (o puteti face aici: http://www.singlescamp.ro/conditii-de-renuntare-la-o-actiune/) si in situatia renuntarii unilaterale sa nu ne asaltati cu Email-uri sau telefoane pentru restituirea banilor achitati. Asigurati-va inca de la inscriere ca puteti si doriti sa participati, iar in conditiile in care credeti ca poate interveni o situatie speciala medicala la d-voastra sau la rude de gradul I, luati-va masura preventiva de a incheia o asigurare STORNO.

In cazul in care renuntati si cautati pe cineva sa participe in locul d-voastra, va rugam ca in primul rand sa va asigurati ca persoana respectiva corespunde profilului pe care noi il solicitam: sa fie single, sa fie o persoana comunicativa, toleranta, sociabila si foarte important sa fie membru Singles Camp. Daca ati gasit o astfel de persoana, inainte de a face transferul de loc informati agentia de intentie si comunicati inlocuitorului ca este nevoie sa contacteze personal agentia pentru o discutie cu cei de acolo. Dorim sa ne asiguram ca toti cei care participa sunt trecuti printr-un filtru. Daca persoana pe care ne-o propuneti nu se incadreaza in profilul prezentat, avem dreptul sa refuzam schimbul de locuri. Ne dorim o atmosfera placuta, un grup de oameni de foarte buna calitate, in care lumea sa se simta confortabil.

Despre tinuta. Prezenta la un eveniment de acest gen, locatia in care se va desfasura acesta impune un code dress. Nu dorim sa creem o atmosfera protocolara sau prea festiva, dar dorim o armonizare si o adaptare la locatie. Pentru noaptea de Revelion este recomandat „festive” sau „black tie”. Pentru petrecerea din 31 decembrie un Business Casual, iar pentru cea din 1 ianuarie din nou ceva inspre „festive”. Vreau sa fiu inteles corect, ma cunoasteti cu totii, nu sunt un snob dar apreciez tinuta adaptata la loc si situatie. Calatoresc mult si am ocazia sa particip la multe evenimente si de fiecare data remarc cat de importanta este o aparitie vestimentara corecta, cat plus sau dimpotriva minus da unei persoane aceasta atentie la cum si cu ce se imbraca. Aparand in street bluejeans si un tshirt intr-un mediu in care toata lumea este la 4 ace, te aduce in zona de disconfort, iar pentru ceilalti poti deveni un subiect. Tin mult ca la acest eveniment sa fie respectat code dress-ul.

Tarif:  1250 RON/persoana  cazare in camera DBL, pentru cei care achita avansul pana la data de 15.08.2017
               
              1300 RON/persoana cazare in camera DBL, pentru cei care achita avansul dupa data de 15.08.2017

              Nu avem posibilitatea de a oferi camere single!

Avans: 400 RON
Check in: 30 decembrie 2017
Check out: 2 ianuarie 2018
Cazare: Hotel Plaza 4* si 5* Tg Mures
Servicii incluse
• 3 nopti de cazare cu mic dejun tip bufet suedez (pentru data de 1 ianuarie in loc de mic dejun va fi un brunch)
• acces gratuit la centrul de SPA al Hotelului Plaza 4*
• acces gratuit la complexul SPA al Hotelului Business 3* Tg Mures
• 2 cine (30 decembrie si 1 ianuarie)
• cina festiva de Revelion
• DJ in serile de 30, 31.12 si 1.01
• cina festiva de Revelion
Nu sunt incluse:
• transport pana la destinatie. Este in organizarea personala a fiecarui participant. Tg Mures se afla in centrul tarii, este accesibil ca distanta de oriunde ati veni, iar transport organizat din Bucuresti sau alta zona nu se justifica datorita costurilor suplimentare de intoarcere.
• tratamente speciale, masaj
• intrarea la Palatul Culturii
Pentru cei care doresc o noapte suplimentara este nevoie sa va adresati email direct agentiei office@bonvoyagesibiu.ro
Program
30 decembrie 2017:
- ora 19.00 wellcome drink, in acordurile unui cvartet de coarde la sosire, inainte de intrarea la cina (va rugam nu intarziati)
- cina
- party cu DJ
31 decembrie 2017:
- 8.30 - 10.00 mic dejun
- 10.00 - 12.00 tur pietonal al orasului, cu ghid local
- 12.00 - 21.00 free time. SPA, plimbare, masa de pranz
- 21.00 - 5.00 Cina festiva de Revelion, mancare, bautura, DJ si 2 momente de entertainment
1 ianuarie 2018
- 10.00 - 12.00 brunch
- 12.00 - 14.00 prezentarea calendarului de excursii 2018, cu fotografii si filmulete din anii trecuti
- 14.00 - 19.00 free time. SPA, plimbare
- 19.00 cina
- 20.00 - 3.00 DJ party si tombola
2 ianuarie 2018
- 8.00 - 10.00 micul dejun
- 12.00 check out
Pentru cei care doresc o noapte suplimentara (2/3 ianuarie), tariful pentru cazare si mic dejun este 250 RON/persoana.

Grup: 150 persoane

Insotitori de grup: Samiza si Gigi Cindea.

Observatii Nu va inscrieti va rog pana nu cititi toate observatiile pe care le-am facut in prezentare, este foarte important.
Acest eveniment este organizat exclusiv pentru membrii comunitatii Singles Camp, un grup de persoane care armonizeaza usor, vesele, tolerante, fara tabieturi excesive, fara vedetisme si rasfaturi gratuite. Cu intelegerea ca faceti parte dintr-un grup, ca respectati tot ceea ce tine si decurge din acest tip de organizare. Din punct de vedere profesionist va asigur ca organizarea va fi impecabila, dar trebuie acceptat ca mai pot aparea mici distorsiuni, situatii pe care o sa facem tot posibilul sa le rezolvam. Avem insa nevoie de rabdarea si intelegerea voastra.

Repartizarea pe camere, se va face la cererea si comunicarea voastra pe Email office@singlescamp.ro. Incepand cu 1 decembrie o sa va grupam intr-un roomlist. Cei noi sau care nu au ales cu cine vor sta in camere vor fi repartizati de noi inainte de eveniment sau la check in.

REZERVARI: http://www.singlescamp.ro/eveniment/22818/

Prezentare locatie si fotografii.

Hotelul Plaza V este situat in centrul orasului Tirgu Mures,Piata Trandafirilor 46 - 47, astfel ca iesiti direct in zona cea mai frumoasa si mai activa. Calificativul mediu pentru feed-back-uri este "superb", asa ca o sa petreceti Revelionul intr-o locatie exceptional cotata.





Camerele sunt moderne, cu decor plin de culoare, au toate dotariile unui hotel de 4* si 5*.























Exista mai multe spatii de lounge, astfel incat va puteti retrage si povesti in grupuri mi mici.









De asemenea va puteti relaxa si in centrul SPA al hotelului (cada cu hidromasaj, sauna si baie de aburi),













dar si la imensul complex SPA al hotelul Business, ce are aceiasi proprietari si unde am tinut de asemenea un revelion si doua alte evenimente. Restaurantul in care se va desfasura evenimentul, Plaza Fusion, se afla in incinta hotelului in care veti sta, are 220 de locuri, noi vom fi doar 150, deci va fi spatiu suficient pentru dans.





Complex SPA Hotel Business (unde aveti de asemenea acces gratuit):
- piscina
- jacuzzi
- sala de fitness
- tepidarium
- aroma sauna
- sauna finlandeza
- baia turceasca – masaj Hammam
- baie de aburi
- cromo/meloterapie
- dusurile fantezie
- fantana cu gheata
- zona de relaxare
- masaj (nu este inclus in tarif si este necesara programare). Masaj Sportiv, reflexoterapie, drenaj limfatic, masaj detoxifiant, masaj aniticelulitic, masaj cervical, masaj facial, masaj suedez, masaj de relaxare, masaj in baia turceasca, masaj cu pietre vulcanice, masaj pe pat de apa














Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Revelion Singles Camp 2018. Pentru a 9-a oara impreuna la trecerea intre ani!
« Răspuns #1 : Duminică, 19 Noiembrie 2017, 07:41 »
Pentru ca foarte curand anuntam inchiderea inscrierilor (suntem la ultimele locuri de rezervare) deschid acest subiect, dand posibilitatea participantilor sa se cunoasca, sa se poata organiza in grupaje de transport. V-ar ajuta mult sa va prezentati de unde veniti si asa sa reusiti sa inchegati mai mici sau mai mari grupuri de calatorie impreuna, pana la Tg Mures.

Rugaminte: nu va anuntati aici in prima faza decat orasul si doar in faza finala, de comunicare detaliata, dati adresa de Email sau numarul de telefon. Site-ul acesta in nici un caz nu-mi doresc sa aduca a unul de anunturi...plus ca va puteti trezi cu numarul in agenda a nu stiu cator persoane, nefiltrate, poate nedorite. Ganditi-va ca acest site este urmarit zilnic de 1000 de persoane...

Mai avem o luna si jumatate pana la evenimentul organizat pentru a marca trecerea dintre ani. Va fi o megapetrecere, cu 150 de participanti, cea mai mare din istoria Singles Camp! Astept cu nerabdare acele zile in care am sa intalnesc multi vechi aici, dar si sa cunosc pe cei noi.

Imi doresc mult sa fie nu doar un eveniment mare ca dimensiune, ci si ca organizare, tin sa avem acolo o atmosfera minunata, deschisa, vesela, de la inceput pana la sfarsit. Pentru asta o sa am nevoie si de sprijinul catorva (in jur de 10) dintre voi, in special din randul celor vechi, care cunosc o parte din cei care participa. Vor fi alaturi de mine si Samiza, gazde ale evenimentului.

Ce inseamna gazda, ce inseamna ajutor:
- sa vina ceva mai repede decat toti ceilalti, adica sa ajunga la Tg Mures in jur de 11.00
- o sa formam la intrare o zona de primire, in care fiecare sosit va primi un ecuson pe care isi va trece numele cu care doreste sa fie apelat de ceilalti. Tot acolo se vor primi informatiile despre program, care de altfel vor fi afisate in mai multe locuri din hotel.
- pentru ca este foarte multa lume, va fi nevoie de repartizare la mese (prealabila intrarii in restaurant). Locurile primite vor ramane neschimbate pana la sfarsitul evenimentului. Cu schita de restaurant si lista de participanti in fata, se va bifa fiecare nou sosit si i se va repartiza un loc la mese.
- ca in fiecare an o sa organizam o tombola... hazlie. Apropo, sa-si pregateasca toata lumea, din timp, un obiect 10 - 20 lei, a carui valoare sa stea nu in pret ci in ceea ce transmite (veselie, ras, urari etc) Gazdele ma vor ajuta la organizarea tombolei, incepand cu etichetarea fiecarui obiect, pana la inmanarea lui. Nu vreau sa intindem in timp prea mult acest joc, pentru ca pragul dintre veselie la plictiseala este foarte mic...
- sa asiguram un serviciu de permanenta, prin rotatie, 2 ore in fiecare zi, pentru probleme care pot aparea (legate de servicii, de program etc). In acest interval, sa zicem de la 9.00 - 11.00, daca apar situatii, oricare dintre participanti poate veni si lasa mesajul sau.

Cam pentru aceste lucruri apelez la ajutorul vostru, rugandu-va ca daca doriti sa faceti parte din aceasta echipa de gazde, sa-mi transmiteti pe office@singlescamp.ro, intentia voastra.

Referitor la tinuta am mentionat inca din mesajul principal, dar mai repet odata aici. Prezenta la un eveniment de acest gen, locatia in care se va desfasura acesta impune un code dress. Nu dorim sa creem o atmosfera protocolara sau prea festiva, dar dorim o armonizare si o adaptare la locatie. Pentru noaptea de Revelion este recomandat „festive” sau „black tie”. Pentru petrecerea din 31 decembrie un Business Casual, iar pentru cea din 1 ianuarie din nou ceva inspre „festive”. Vreau sa fiu inteles corect, ma cunoasteti cu totii, nu sunt un snob dar apreciez tinuta adaptata la loc si situatie. Calatoresc mult si am ocazia sa particip la multe evenimente si de fiecare data remarc cat de importanta este o aparitie vestimentara corecta, cat plus sau dimpotriva minus da unei persoane aceasta atentie la cum si cu ce se imbraca. Aparand in street bluejeans si un tshirt intr-un mediu in care toata lumea este la 4 ace, te aduce in zona de disconfort, iar pentru ceilalti poti deveni un subiect. Tin mult ca la acest eveniment sa fie respectat code dress-ul.

In ceea ce priveste atmosfera de grup. Foarte importanta, pentru reusita evenimentului, este atmosfera pe care o creati fiecare dintre voi, cei care participati. Daca veniti acolo doar cu gandul la etalarea tinutei, la a arata cat de umblat(a) sunteti, la a demonstra cat de cunoscatori in ale industriei hospitality sunteti, crezand ca in acest fel puteti iesi in evidenta, epata si impresiona, va spun, asa cum am mai "taxat" prin excursii, ca nu reusiti altceva decat sa fiti stridenti si penibili. Si sa stricati atmosfera, in jurul vostru. Lumea nu vine la un asemenea eveniment sa asculte critici, sa admire ochi dati peste cap, ci sa se distreze, sa se simta bine, sa socializeze, sa-si reintalneasca oameni cunoscuti.

Scriu astea pentru ca din pacate exista si asa ceva. Trebuie sa admit cinstit ca ne putem intalni si cu astfel de oameni, chiar daca foarte foarte putini raportati la numarul total - totusi exista.  :-[ Desi facem tot posibilul sa filtram, sa ne asiguram ca astfel de persoane nu ajung impreuna cu noi in excursii, am intalnit anul acesta cateva (de fapt sa fiu mai precis au fost 11, stiu asta pentru ca prin cumulare de la insotitorii de grup s-a format pentru agentie o lista a non-grata aici in Singles Camp&Travel). 11 raportat la 1800 de participanti la actiuni 2017 este extrem de putin si filtrarea continua pe care o facem, ma face sa sper ca in viitor vor ramane aici doar oameni pozitivi, care stiu si isi doresc sa creeze o atmosfera buna, care sunt toleranti, armonizeaza cu ceilalti. Adica sa fie un grup mare de prieteni, asa cum imi doresc si visez din 2010... :)


Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
Re: Revelion Singles Camp 2018. Pentru a 9-a oara impreuna la trecerea intre ani!
« Răspuns #2 : Vineri, 24 Noiembrie 2017, 15:37 »
24.11.2017.

Mai sunt 5 locuri in camera DBL BAIETI.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Revelion Singles Camp 2018. Pentru a 9-a oara impreuna la trecerea intre ani!
« Răspuns #3 : Vineri, 24 Noiembrie 2017, 19:58 »
Am primit din agentie informatia ca NU MAI SUNT LOCURI LA FEMEI ci doar 5 locuri la BARBATI. Rugamintea este ca doamnele sa inteleaga, aceasta lipsa de disponibilitate si sa nu se mai inscrie.

Noi suntem plecati din tara, dar incercam zilele urmatoare sa contactam pe cei de la Plaza Hotel si sa vedem in ce masura ne mai pot ajuta cu o suplimentare de locuri, CU CAZARE IN CELALALT HOTEL AL LOR, BUSINESS CONFERENCE&SPA, acolo unde am tinut Revelionul acum 2 ani si unde tinem an de an minivacantele de 1 Decembrie.

In conditiile in care ne pot oferi cazare acolo, o sa anuntam pe site aceasta posibilitate.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Am primit confirmarea de rezervare a 6 camere double, la Hotel Business 3* Tg Mures. Din cele 6 camere, 3 s-au ocupat de cei care au acceptat pe loc conditia de rezervare la alt hotel decat cel in care se tine evenimentul.

Am tinut sa ajut pe cei care nu au mai gasit locuri, dar nu doresc ca acest efort sa se transforme in probleme pt noi organizatorii. De aceea tin sa fiu bine inteles in ceea ce priveste rezervarea unui astfel de loc:
- cazarea se face la Hotel Business, iar participarea la programul de mese si party se ca face impreuna cu grupul, la Hotel Plaza.
- tariful este acelasi, chiar daca exista o diferenta de clasificare intre cele doua locatii; aceasta este compensata prin accesul direct din hotel la un complex SPA mult mai mare decat baza pe care o are hotelul central
- nu ne angajam in nici un fel in transferul de la un hotel la celalalt; acolo vom avea multe lucruri organizatorice de urmarit si nu ne vom putea ocupa individual de astfel de probleme.

Apropo de neintelegerea unui mesaj organizatoric, fac cateva precizari pt cele care au inistat pt cele 5 locuri anuntate la un moment dat disponibile la barbati: daca precizam un lucru, il facem cu motivatie deci are un caracter definitiv.  De aceea nu intelegem mesajele cu cereri de dispensa, de intelegere etc.

Offline Sweety

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Buna seara. As putea sa ma inscriu si eu pentru revelion pe locurile care au mai ramas la Hotel Business? :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Revelion Singles Camp 2018. Pentru a 9-a oara impreuna la trecerea intre ani!
« Răspuns #6 : Vineri, 01 Decembrie 2017, 01:26 »
Da, dar trebuie tinut legatura cu agentia. Incepand din 3 decembrie, pana stunci este liber.

Offline Sweety

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Revelion Singles Camp 2018. Pentru a 9-a oara impreuna la trecerea intre ani!
« Răspuns #7 : Vineri, 01 Decembrie 2017, 15:07 »
Multumesc mult!

Offline bruno

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 137
Re: Revelion Singles Camp 2018. Pentru a 9-a oara impreuna la trecerea intre ani!
« Răspuns #8 : Duminică, 03 Decembrie 2017, 07:02 »
Din pacate anul asta nu pot sa vin la revelion si trebuie sa renunt la locul ce am rezervat.
Locul e la hotel Plaza si am rezervat in ziua in care au fost deschis rezervare, de aceea as avea drept la o camera de 5 stele.
Am platit doar primul avans si puteti sa sunati la numerul meu 0736939330, Bruno, daca sinteti interesati.
Dupa trebuie sa vorbim cu agentia pentru inlocuire.
O zi buna pentru toti.

Offline echilibru

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
Re: Revelion Singles Camp 2018. Pentru a 9-a oara impreuna la trecerea intre ani!
« Răspuns #9 : Duminică, 03 Decembrie 2017, 16:24 »
Va doresc petrecere frumoasa! E prea tarziu sa ma inscriu, mai ales ca locurile pentru femei sunt deja ocupate. Am cateva ore de cand fac navigare pe forum, pentru familiarizare si....imi place. Oameni de calitate, fara snobism, cu scaun la cap-cum se spune.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Revelion Singles Camp 2018. Pentru a 9-a oara impreuna la trecerea intre ani!
« Răspuns #10 : Luni, 04 Decembrie 2017, 10:06 »
echilibru, un pic mai sus, Admin a anuntat o suplimentare de locuri, pentru care trebuie citite cu atentie conditiile, iar rezervarea se face contactand direct agentia. Succes!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline echilibru

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
Re: Revelion Singles Camp 2018. Pentru a 9-a oara impreuna la trecerea intre ani!
« Răspuns #11 : Luni, 04 Decembrie 2017, 17:20 »
Multumesc! Sper sa prind loc.

Offline FLORIN_H

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Revelion Singles Camp 2018. Pentru a 9-a oara impreuna la trecerea intre ani!
« Răspuns #12 : Marți, 05 Decembrie 2017, 13:43 »
Pt. BRUNO. Eu am vrut sa iau locul tau la Hotel Plaza insa de la agentie mi-a spus ca ai pierdut locul din vara, din momentul in care ai anuntat agentia ca ai renuntat la revelion. Deci in acest moment nu mai este nici un loc la Hotel Plaza, nici la femei, nici la barbati.

Offline DalinaM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Revelion Singles Camp 2018. Pentru a 9-a oara impreuna la trecerea intre ani!
« Răspuns #13 : Marți, 05 Decembrie 2017, 21:40 »
Buna seara!
Nu pot participa la petrecerea de revelion. Dac? intereseaz? pe cineva va rog sa mi scrie?i pe adresa de mail: madalina.xun@ail.com.

Seara buna!

Offline DalinaM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Revelion Singles Camp 2018. Pentru a 9-a oara impreuna la trecerea intre ani!
« Răspuns #14 : Marți, 05 Decembrie 2017, 21:48 »
Corectez adresa mail: madalina.xun@gmail.com  :hammer: