Autor Subiect: Petrecere la malul marii. Mamaia 23 septembrie 2017  (Citit de 13173 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Petrecere la malul marii. Mamaia 23 septembrie 2017
« : Sâmbătă, 22 Iulie 2017, 12:50 »
Un nou eveniment "petrecere" in calendarul Singles Camp! Dupa Bucuresti si Braila-Galati, a venit randul unei alte zone din care vin multi dintre membrii Singles Camp, sa fie "rasplatita"!

Am numit aceasta petrecere sugestiv "la malul marii" si nu este doar intr-un sens figurat, locatia chiar se afla foarte aproape de plaja minunata din Mamaia. Este prima editie, mi-as dori mult sa ajungem impreuna si la cea de-a douazecisicincea! 

Cativa dintre membrii din Constanta s-au ocupat de pregatirea evenimentului, au gasit o locatie potrivita, au discutat meniul, programul etc. Le multumesc mult pentru implicare si efort! 

Este o actiune ce vizeaza relaxarea, distractia, socializarea. Ne dorim mult sa va reintalniti dupa excursii, sa pastrati contactul, prieteniile, sa va cunoasteti cei din zona. Eu personal vin special intr-o fereastra dintre 2 excursii externe, tin mult sa va revad si sa ofer un cadru complet!

Referitor la inscrieri, vreau sa fiu foarte explicit si clar si fara sa mai ofer motivatiile si argumentele (ar fi redundant, am dat explicatiile deciziei atunci cand am lansat evenimente similare anterioare) comunic ca ACEASTA PETRECERE ESTE DESCHISA DOAR MEMBRILOR SINGLES CAMP CARE AU PARTICIPAT LA CEL PUTIN O ACTIUNE DE TIP EXCURSIE (in tara sau in afara).

Vor fi respinse inscrierile celor care:

 - nu sunt membri Singles Camp sau si-au pierdut calitatea de a face parte din grupul nostru
-  nu au mai participat la nici o actiune de tip excursie (cele de tip petrecere nu se iau in considerare)

Pentru ca am vazut confuzii in ceea ce priveste posibilitatea de inscriere: EVENIMENTUL ESTE DESCHIS TUTUROR MEMBRILOR SINGLES CAMP, NU DOAR CELOR DIN ZONA CONSTANTA - DECI NU CONTEAZA DE UNDE VINe FIECARE. Evident cu exceptiile pe care le-am comunicat mai sus.

Tarif: 125 lei/pers

Include meniul petrecerii:

Aperitiv
1.   Rosii umplute cu salata de vinete
2.   Ciuperci umplute gratinate
3.   Frigarui cu rosii cheri /motzarela/cascaval /masline
4.   Crema de branza cu nuca in crusta de mac
5.   Ou de prepelita umplut cu icre de maciuria
6.   Tartina cu macrou afumat
7.   Creveti in cuib de cartofi
8.   Rulou piept porc
9.   Dobos fantezie
Cruditati rosii/castraveti/ardei

Fel principal
1.   Ceafa porc la gratar
2.   Pulpa pui la gratar
3.   Cartofi wedges
4.   Salata de varza alba + varza rosie
5.   Cruditati rosii/castraveti/ardei
6.   Fructe
7.   Apa mineral 0.5
8.   Apa plata 0.5
9.   Desert:  baclavale,minuni
10.   Cafea expreso alune

Bauturile alcoolice vor fi comandate si achitate EXTRA de fiecare in parte.

Pentru a nu mai plati un DJ o sa ma ocup eu personal de muzica!

Diferit fata de Bucuresti si Galati, din motive foarte obiective si intemeiate, nu o sa ne mai ocupam noi de cazare. Intentia noastra buna de a ajuta, s-a transformat pana la urma in implicare financiara, fiind nevoiti sa achitam camere ramase neocupate total sau partial, datorita retragerilor de ultim moment.

Sugestia celor din Constanta, avand in vedere apropierea de restaurantul in care se va tine petrecerea este: Zenit Conference&SPA: http://www.zenithhotel.eu/. Recomand sa faceti rezervarile pe booking.com, este mai ieftin decat  daca veti suna la receptie.

Transformati aceasta iesire pentru petrecere intr-un week-end la mare! Vremea este de multe ori buna inca de plaja si baie in acea perioada, asa ca va recomand sa luati in calcul sosirea cu o zi mai devreme (de vineri). Fie ca va faceti un program individual, fie ca participati la un tur impreuna cu cei din Constanta si cei din tara sositi mai devreme, veti avea posibilitatea sa va relaxati cateva ore in plus la malul marii...

Numele restaurantului in care se tine petrecerea va fi comunicat Email, fiecarui inscris, cu 15 zile inainte de petrecere. Tot atunci si programul de sambata dimineata pt cei sositi mai devreme. Ora de incepere a petrecerii este 19.00.

Va rog nu ne trimiteti Email-uri, nu sunati in agentie pentru intrebari ce vizeaza:

- exceptii de la conditiile comunicate pentru inscriere si participare
- meniul - este un pachet discutat si convenit cu locatia.
- cazare
- indicarea locatiei in care se va tine petrecerea
- transport pana la destinatie
- informatii cu privire la alti inscrisi


Pentru cei care vin din alte zone, va recomand grupaje auto, prin comunicare aici pe site. Nu se vor deschide liste de transport, din Bucuresti pana in Constanta si apoi Mamaia sunt o multime de posibilitati individuale, de grupaj sau linie.

:oops:!!!! Inainte de inscriere si rezervare cititi va rog cu atentie serviciile incluse si cele care nu intra in tarif, programul excursiei, si particularitatile acesteia. Cantariti daca este sau nu potrivita profilului de turist pe care il aveti.

La actiunile noastre se pot inscrie doar persoane single (fara partener), care inteleg si respecta conditiile de calatorie si de petrecere a vacantei intr-un grup. Respecta orele de intalnire, pe cei cu care au plecat in excursie, armonizeaza cu cei din jur, sunt toleranti, nu au tabieturi excesive care pot deranja sau care nu pot fi satisfacute in conditiile unui grup. Care nu sunt genul „eu vreau acolo nu acolo”, care au mereu critici, remarci…Dorim sa oferim o atmosfera de vacanta cu prietenii, nu ceva rigid, formal si pur turistic. Asteptam oameni veseli, deschisi, care armonizeaza usor intr-un colectiv. Asta pentru ca atmosfera sa fie la fel ca in toate actiunile noastre.

La fel ca la toate actiunile noastre, informatiile si detaliile legate de aceasta excursie, vor fi transmise si vor aparea DOAR pe topicul de pe forum, in mod exceptional in cazul acesteia si pe Email. Comunicarile nu se fac telefonic,  avand in vedere ca am facut deja aceasta precizare in prezentarea actiunii avem rugamintea sa nu ne solicitati informarea in alt mod decat cel anuntat.

Inscrierile in excursie se fac pe site-ul www.singlescamp.ro. Imediat dupa inscriere veti primi un Email care contine datele agentiei si care va comunica in ce mod si unde se face plata avansului.  Toate actiunile noastre sunt organizate printr-o agentie turistica specializata pe turismul de grup Bon Voyage Sibiu, singura autorizata OSIM in Romania sa organizeze „evenimente, vacante si excursii pentru persoane single – Singles Camp”.

Inainte de a va inscriere va recomand sa verificati daca sunteti sigur disponibili in acea perioada si sa cititi Conditiile de renuntare la o actiune. http://www.singlescamp.ro/conditii-de-renuntare-la-o-actiune/

REZERVARILE SE FAC AICI: http://www.singlescamp.ro/eveniment/petrecere-la-malul-marii-mamaia-23-septembrie-2017/

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Petrecere la malul marii. Mamaia 23 septembrie 2017
« Răspuns #1 : Marți, 25 Iulie 2017, 15:01 »
Rugaminte pentru colegii nostri din Constanta :

Stim ca v-ati implicat mult in organizare si nu suntem comozi in a obtine informatia direct.
Ne-am dori sa stim preturi pentru camere duble cu vedere la mare sau nu,in acea perioada.
Unii vrem sa stam poate 2, 3 nopti,iar rezevarea ferma in conditii de grup se poate negocia.
Va multumim !(Rodica, Bruno,Eugen,Ionut si toti ceilalti)

Offline mar61r0@gmail.com

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Petrecere la malul marii. Mamaia 23 septembrie 2017
« Răspuns #2 : Marți, 25 Iulie 2017, 17:15 »
Vin si eu cu o rugaminte la prietenii nostri care s-au ocupat de organizarea acestui eveniment local si anume ce alte hoteluri sunt in apropiere?....pentru ca nu reusesc sa-mi fac rezervare pe booking, imi apare mereu acest mesaj: "Proprietarul bookings.zenithhotel.eu ?i-a configurat site-ul necorespunz?tor. Pentru ca informa?iile tale s? nu fie furate, Firefox nu s-a conectat la acest site".  Desigur ca mai este timp pana in septembrie insa eu as fi vrut sa bifez si inscrierea si rezervarea! Multumesc anticipat!
Stop dancing the dance! Start feeling the dance!

Offline Johnson

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Petrecere la malul marii. Mamaia 23 septembrie 2017
« Răspuns #3 : Joi, 27 Iulie 2017, 10:24 »
De la ce ora incepe petrecerea pe 23 sept. imi poate spune cineva va rog ? Ca eu sunt liber doar dupa ora 19:00.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Petrecere la malul marii. Mamaia 23 septembrie 2017
« Răspuns #4 : Joi, 27 Iulie 2017, 19:16 »
Scrie mare in  prezentare, in al doilea paragraf scris cu mov.  ;)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Petrecere la malul marii. Mamaia 23 septembrie 2017
« Răspuns #5 : Miercuri, 02 August 2017, 14:23 »
Poate reusim sa ne grupam, transport, rezervari la hotel,astept discutii aici !

De asemenea il rog pe Gigi sa ne comunice pana pleaca daca vom avea Sarbatoarea toamnei !
Va imbratisez !

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Petrecere la malul marii. Mamaia 23 septembrie 2017
« Răspuns #6 : Joi, 03 August 2017, 09:58 »
Este mai complicat cu Sarbatoarea Toamnei. Tin mult sa duc traditia mai departe, dar in acelasi timp vreau sa fiu sigur ca o sa gasiti Sibielul asa cum l-ati cunoscut. Ar fi pacat sa fie altfel. Am discutat cu Adi si Vicentiu, ei au ramas acolo si asta este o garantie pentru mine ca lucrurile pot fi ok. Chiar acum cateva minute am povestit cu Adi...

Astept de asemenea o cotatie care sa-mi dea posibilitatea de a lansa actiunea la un tarif care sa dea acces la cat mai multa lume. Cum nu mai este locatia mea, cu toata placerea noilor gazde de ma primi...ca oaspete, trebuie sa tina cont si de aspectul comercial. Dupa cate stiti Carnavalul si Sarbatoarea Toamnei erau evenimente partial finantate de Sibiel Turism, costurile totale fiind peste tariful pe care il comunicam...Acum acea diferenta + profitul gazdelor determina o diferenta...Incerc sa fie cat mai mica.

Eu plec 3 saptamani din tara, cand ma intorc trebuie sa rezolv primordial lansarea catorva excursii 2018: Azore, Vietnam, Maroc - desert, Mozambic, Tanzania. Daca imi ramane un pic de timp am sa ma ocup si de o negociere cu noile gazde si sa lansez evenimentul.

Offline mihamih

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
Re: Petrecere la malul marii. Mamaia 23 septembrie 2017
« Răspuns #7 : Marți, 08 August 2017, 17:32 »
Buna seara,

O doamna singura din grupul Petresere la malul marii o pot caza pe toata perioada la mine acasa in Constanta.

Contact 0737689636
Rugaminte pentru colegii nostri din Constanta :

Stim ca v-ati implicat mult in organizare si nu suntem comozi in a obtine informatia direct.
Ne-am dori sa stim preturi pentru camere duble cu vedere la mare sau nu,in acea perioada.
Unii vrem sa stam poate 2, 3 nopti,iar rezevarea ferma in conditii de grup se poate negocia.
Va multumim !(Rodica, Bruno,Eugen,Ionut si toti ceilalti)
[/quote]

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Petrecere la malul marii. Mamaia 23 septembrie 2017
« Răspuns #8 : Marți, 15 August 2017, 12:32 »
Ce linisteee :giggle: :giggle:

Offline ste_fan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 35
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Petrecere la malul marii. Mamaia 23 septembrie 2017
« Răspuns #9 : Marți, 15 August 2017, 12:57 »
Este linistea dinaintea furtunii!

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Petrecere la malul marii. Mamaia 23 septembrie 2017
« Răspuns #10 : Marți, 15 August 2017, 13:04 »
Asa ar fi fost bine,  sa se faca grup, dar cum "lumea" nu se mai multumeste cu ce i se ofera ... sunati si intrebati , preturi si ce va mai droriti ,
cel mai important intrebati daca au deschis in acea perioada

distantele sunt intre 5-20 min, am sa va dau cateva lunk-uri 

[url=http://www.modernmamaia.ro -  vedeti preturi ...
[url=http://centralmamaia.com/      - ...vedeti recenzii
                 palaspelican.ro               - fara vedere la mare e perpendicular pe mare ...stiam ca-i renovat
[url=http://www.zenithhotel.eu/      - superb , daca va tin buzunarele 
[url=http://www.hotelbueno.ro/       - nu stiu nimic de el - m-a intrebat cineva de el , daca am timp trec sa-l vad

Cred ca-s suficiente  ;) vara frumoasa  :smitten: :smitten:

eee nu asa "ste-fan" , am convigerea ca va fi si o vreme superba iar dupa ce vom dansa o noapte intreaga ne vom racori in mare catre dimineata  ;D

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Petrecere la malul marii. Mamaia 23 septembrie 2017
« Răspuns #11 : Marți, 15 August 2017, 13:14 »
"miha -mih " am sa te adaug in grupul nostru Constanta  ... in care nu mai misca nimeni decand cu "muntele polonic " ;D ;D ;D

Offline lavinia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 70
Re: Petrecere la malul marii. Mamaia 23 septembrie 2017
« Răspuns #12 : Miercuri, 23 August 2017, 16:48 »
Buna Ziua

Sunt interesata sa ma cazez la tine mihamih daca mai este valabil.

Lavinia- Bucuresti

tel.0730674280

Offline mihamih

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
Re: Petrecere la malul marii. Mamaia 23 septembrie 2017
« Răspuns #13 : Marți, 29 August 2017, 11:13 »
Sunt bucuroasa ca vrei sa stai la mine o noapte lavinia.

Cu regret am aflat ca nu mai vii la mare pe 23 sept.

Mentin deci oferta de cazare o noapte  :flori: :whistle: :dance: acasa la mine ptr o doamna pregatita de socializare si distractie.

0737689636 :flori: :whistle: :dance:

Offline mar61r0@gmail.com

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Petrecere la malul marii. Mamaia 23 septembrie 2017
« Răspuns #14 : Sâmbătă, 09 Septembrie 2017, 11:24 »
Buna tuturor. Imi poate raspunde cineva unde se desfasoara petrecerea? Multumesc si weekend minunat va doresc!
Stop dancing the dance! Start feeling the dance!