Autor Subiect: Pasi in zapada in Muntii Cindrel si "Fuga lolelor" de la Agnita 26 - 28 ianuarie  (Citit de 16672 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Daca mi-a parut rau de ceva, dupa aceasta excursie a fost ca nu am putut sa urc macar pana in prima poiana, in Gaujoara. Mi-e un dor teribil de munte, sunt aproape doi ani de cand n-am mai putut urca. Si te gandesti cate zile am petrecut sus...Dar asta e, varsta aduce si din astea... :-[ Surpriza extrem de buna a fost ca dupa ce ne-am despartit, v-am luat urma si am urcat usor usor, pret de vreo jumatate de ora. Apoi am coborat si pana la Platos am mers vioi...si n-am simtit nici o durere, nici la un picior, nici la celaltat. Semn ca terapia pe care o fac de o luna a dat rezultate.
Poate anul viitor sunt din nou printre voi...Dupa ce am vazut pozele de la George este unul dintre lucrurile pe care mi le doresc mult...Sa rascolesc zapada cu picioarele, sa ma dau ca voi pe sac de-a derdelusul...Hmmm ce fain!


















Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Am trasmis catre toti participantii fotografiile facute de mine si de George. Daca nu ati primit, scrieti-mi pe office@singlescamp.ro si va retransmit. Link-ul este valabil doar 7 zile!

Offline dutchessa

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 62
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Multumim mult Gigi!

Offline dutchessa

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 62
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Niciodata nu e prea tarziu pentru impresii :). Pot sa scriu despre ce a fost in weekend, am mai recuperat un pic orele de somn. :)

Fuga lolelor a fost prima excursie pe anul acesta, abia asteptata, asa ca mi-am inceput anul tare frumos, cu SCT-isti, zapada, cu drumetie, cu petrecere si lucruri inedite (rachetele).
Casuta cea pictata a fost de poveste, o poveste ce te duce in copilarie, cu culori, cu amintiri, cu iubire...Dupa casuta de vis am intrat si in biserica evanghelica, unde, un domn foarte sugubat ne-a spus din povestile locului, ce sunt reale dar presarate cu ghidusii, spre deliciul ascultatorilor. Desi este o biserica evanghelica si-au pastrat sfintii.
Drumetia pe rachete m-a ingrijorat la inceput, crezand ca nu pot merge pe asa ceva, dar ce pot sa va spun e ca parca zburam cu rachetele alea :). George -ghidul nostru in ale rachetelor a fost de nota 20, a avut pentru fiecare un cuvant de incurajare, asa ca nu ne-am lasat niciunul :).

In rest, peisaje, munti, zapada, valurile de nori lasate peste sate ce parca sunt granita pentru linistea locurilor...

Petrecere, cantat cu Gigi si Samiza, palinca si vin fiert, henclesch delicios...toate impreuna cu oameni veseli si frumosi - SCT-isti, desigur :).


Offline Gabytu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
A fost o excursie minunata. Am vizitat locuri frumoase, am cunoscut persoane frumoase, ne-am reintalnit cu alti prieteni din excursiile precedente. Multumesc domnului Gigi si doamnei Samiza pentru tot ce a organizat pentru a ne simti bine cu totii.

Offline Constanta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Pasi in zapada in Muntii Cindrel si "Fuga lolelor" de la Agnita 26 - 28 ianuarie
« Răspuns #65 : Miercuri, 31 Ianuarie 2018, 10:13 »
 :applause:O iesire din cotidian cu multe satisfactii spirituale.Oameni minunati ,sunt fericita ca v-am intalnit. Nota 1o  :-[ ;)