Autor Subiect: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018  (Citit de 42886 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline RaduM

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #75 : Duminică, 21 Octombrie 2018, 21:26 »
Domnu Gigi da o mica deconspirare a orarului adica de la cit putem veni vineri si ce activitati avem duminica ? ca sa stim cum sa ne facem programul de venit si de plecat

Offline simonika

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #76 : Duminică, 21 Octombrie 2018, 21:57 »

  Buna seara,

   Ma alatur si eu listei pentru tranasport dar ma voi alatura grupului din Brasov daca se poate.

Offline Sanda Cimpeanu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #77 : Luni, 22 Octombrie 2018, 00:42 »
1.RoxanaS
2. Miha-ella 
3. Lumi66
4. Mihaela C.
5. Beatrice B
6.Constantin Matei
7 Sanda C -Bucuresti

Offline crispop

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #78 : Luni, 22 Octombrie 2018, 07:00 »
Bună dimineața! Iselin și eu voi pleca din Craiova, trimite-mi te rog un mail cu nr.de telefon la cristinaipopescu.73@gmail.com. Abia aștept sa ne întâlnim, reintalnim *|*

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #79 : Marți, 23 Octombrie 2018, 06:26 »
Azzuro, stiu ca pe site ai vazut ca nu mai sunt locuri.
Eu spuneam sa verifici daca s-au ocupat cele doua locuri din renuntare. Vezi anunturile de cautare inlocuitor,  de pe forum (pagina 4 a acestui topic) . Iar la pagina 5, am explicat pe scurt cum se procedeaza in acest caz.
Poti sa apelezi si la calea scurta, sa contactezi direct agentia...

PS In general pe forum apar astfel de anunturi, pe site, ramane prezentarea excursiei si informatii despre situatia locurilor disponibile.
Succes!


  Buna seara,
  Ma alatur si eu listei pentru tranasport dar ma voi alatura grupului din Brasov daca se poate.
Se poate, Simonika, doar ca va trebui să te adaugi singură pe listă.
Iei cu copy paste cea mai recentă listă, cu grijă să nu ștergi pe nimeni. Te adaugi cu; prenume,  inițiala numelui de familie și locul de îmbarcare (valabil pentru cei care nu urcă din Bucuresti)

În general regula e ca fiecare să  adauge  singur, personal și individual  ;)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Dally

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #80 : Miercuri, 24 Octombrie 2018, 21:00 »

Pentru transport Bucuresti-Sighisoara se alatura si Gabriela:

1.RoxanaS
2. Miha-ella
3. Lumi66
4. Mihaela C.
5. Beatrice B
6.Constantin Matei
7 Sanda C -Bucuresti
8. Gabriela V

O seara placuta !


Offline simonika

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #81 : Miercuri, 24 Octombrie 2018, 21:48 »
  Pentru transport spre Sighisoara ma alatur si eu Simonika cu imbarcare din Brasov

1.RoxanaS
2. Miha-ella
3. Lumi66
4. Mihaela C.
5. Beatrice B
6.Constantin Matei
7 Sanda C -Bucuresti
8. Gabriela V
9. Simona S Brasov

Offline oli

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 249
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #82 : Vineri, 26 Octombrie 2018, 19:08 »
  Pentru transport spre Sighisoara ma alatur si eu Simonika cu imbarcare din Brasov

1.RoxanaS
2. Miha-ella
3. Lumi66
4. Mihaela C.
5. Beatrice B
6.Constantin Matei
7 Sanda C -Bucuresti
8. Gabriela V
9. Simona S Brasov
10..Olivia B- Bucuresti

Offline Miha-ella

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 39
  • Bun gasit, tuturor!
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #83 : Marți, 30 Octombrie 2018, 20:17 »
Buunaa😊
Sa inteleg ca pentru un mijloc de transport in comun din Bucuresti, suntem doar 9 doritori?
Si unul din Brasov?
Ca sa putem ruga agentia sa ne puna la dispozitie un microbus ceva, ar fi bine sa fim macar 15 din Bucuresti...
Mai avem 10 zile, credeti ca se mai poate face ceva? Sau ne cautam transport separat?
Nu de alta, dar eu si inca o persoana din lista de mai sus, venim din Constanta.
Si ar trebui sa ne miscam...mai cu talent😁
Ce ziceti?
Oamenii trebuie iubiti si lucrurile folosite. Haosul lumii de astazi este pentru ca iubim lucrurile si folosim oamenii. - Dalai Lama

Offline Nicoleta Gavrea

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #84 : Miercuri, 31 Octombrie 2018, 19:26 »
Salutare!
Cedez loc la Sighișoara
Nicoleta 0734890439

Offline Wanderer

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #85 : Joi, 01 Noiembrie 2018, 10:22 »
Buna tuturor!
Gigi, o intrebare de la cineva care n-a mai fost cu voi la "bal masque": cum se procedeaza cu costumele? Ma gandesc la marimi etc.

Eram sigura ca am citit aici undeva ca ne trimiti tu un mail la care trebuie sa-ti raspunda fiecare ce masura poarta, am citit din nou tot thread-ul, ca sa nu ma fac de ras intreband ceva ce e deja publicat, dar... n-am gasit. Cred ca oi fi citit la vreo petrecere din anii trecuti si am zapacit informatiile...  :)
Not all those who wander are lost

Offline Cristina24

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #86 : Joi, 01 Noiembrie 2018, 18:14 »
da! buna intrebarea cu costumele. Avem costume?

Am si eu o intrebare - este cineva din Moldova * Iasi ,Bacau, Neamt care ma poate lua si pe mine ca sa nu vin singura ? sau care ar vrea sa mearga cu mine? Eu sunt din Piatra Neamt. tel 0747 483389

Offline Victoria P.

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #87 : Joi, 01 Noiembrie 2018, 22:35 »
Buna tuturor,

Abia astept sa va revad pe toti cei pe care i-am intalnit pana acum si... sa va cunosc pe ceilalti. :)
Sincer, nu am intalnit oameni mai faini si frumosi ca aici, in familia SC.

Ma alatur si eu initiativei Roxanei(s), in ceea ce priveste grupul cu transportul din Bucuresti. Chiar ma pregateam sa-mi caut un mijloc de trasport Bucuresti - Sighisoara si am intrat aici. Si...Bine am facut, ca am am vazut ce harnici, vorbareti si cu initiativa sunteti. :applause: ;)
Asadar, eu Victoria sau VichiP, ma alatur grupului din Bucuresti :dance::
1.RoxanaS
2. Miha-ella
3. Lumi66
4. Mihaela C.
5. Beatrice B
6.Constantin Matei
7 Sanda C -Bucuresti
8. Gabriela V
9. Simona S Brasov
10..Olivia B- Bucuresti
 11. Victoria Pirsan (Bucuresti)

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #88 : Joi, 01 Noiembrie 2018, 22:56 »
Buna tuturor, cunoscuti sau necunoscuti  ;)
Ar mai fi o varianta de transport spre Sighisoara, trenul!
Eu asa am ajuns anul trecut la Sighisoara, si a fost chiar foarte bine!
Și nu am fost singura, am fost mai multi din grup, din Bucuresti, Ploiesti si chiar din Constanta!
Aveti 2 trenuri directe Bucuresti-Sighisoara, pe la 6.05 si pe la 12, parca, si la întoarcere, pe la 14 parca!
Singura problema e ca trebuie deja sa va luati bilete zilele astea, inclusiv pentru întors, pentru ca riscati sa nu mai gasiti!
Legat de costume, anul trecut asa a fost, Gigi ne-a spus sa-i trimitem masurile! Probabil asa va fi si acum! Veti primi vesti in curand!
Ce pot eu sa va spun, e ca, anul trecut am trait niste zile de neuitat la Medieval Fun Party la Sighisoara  :yeah:
Totul, totul a fost superrr de superrr, si asta va doresc și voua!
Tare as fi vrut sa mai pot fi și eu acolo și anul asta, dar din pacate nu se poate!
Daca veneam, as fi revazut o multime de prieteni dragi, din Familia Singles Camp, as fi trait, din nou, momente de neuitat, alaturi de voi, si aveam si posibilitatea sa te cunosc Wonderland  ;)
La Sighisoara, veti avea gazde minunate, Gigi și Samiza, cei de la hotel, renumitul tobasar si ajutoarele lui, inconfundabilul Romulus Romanticus si domnitele lui, și nu in ultimul rand, cei 2 cavaleri ratacitori ai Sighisoarei, Dan si Vasile!
Asa incat, voi trebuie doar sa va faceti bagajele, sa incercati pe cât posibil, sa inchideti grijile si problemele undeva intr-un sertar, si sa mergeti cu tooot sufletul la Sighisoara, unde va asteapta niște zile de neuitat si tot felul de surprize!!!
Sanatate multa tuturor si sa aveti parte peste o saptamana de niste zile superrr  :yeah: :dance: *|*
Noapte buna :angel:

Offline roxanas

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 78
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #89 : Vineri, 02 Noiembrie 2018, 09:45 »
Buna Dragilor,

 Nu stiu daca o sa se stringa destui pentru un microbuz, se pare ca nu, dar eu stiu ca trebuie sa ma sterg de pe lista de transport. Am de plecat inca de saptamina aceasta la Sibiu pentru a tine un curs si voi veni direct de acolo la Sighisoara, vineri.
 Daca mai este cineva din Sibiu care pleaca spre Sighisoara in data de Vineri, 09.11.2018, si vrea sa mergem impreuna, sa ma anunte si pe mine (cu trenul sau cu ce se poate, ca nu voi fi cu masina)
 Refac lista de transport fara numele meu:

 1.Miha-ella
 2. Lumi66
 3. Mihaela C.
 4.Beatrice B
 5.Constantin Matei
 6.Sanda C -Bucuresti
 7. Gabriela V
 8.Simona S Brasov
 9.Olivia B- Bucuresti
 10.Victoria Pirsan (Bucuresti)

Abia astept sa ne vedem la Sighisoara :dance: