Autor Subiect: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018  (Citit de 42285 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
06.11.2018

A aparut un loc disponibil intr-o camera dbl la femei. Pentru ocuparea acestuia va rog sa va adresati direct pe e-mail agentiei.


Tarif: 475 lei cazare in camera dubla
Avansul care confirma rezervarea locului, este de 200 RON/persoana. 

Pentru ca desfasurarea serii medievale de sambata sa fie una reusita, avem nevoie ca fiecare participant sa ne comunice pe email office@bonvoyagesibiu.ro marimea pe care o poarta... ::) Stim ca este mai confidential, dar firma care aduce costumele ne-a solicitat plaja si numarul de costume/marime. Asteptam raspunsurile dumneavoastra cat mai repede!

Rezervari: http://www.singlescamp.ro/eveniment/medieval-fun-party-cetatea-sighisoara-9-11-noiembrie-2018/

Check in: 9 noiembrie 2018
Check out: 11 noiembrie 2018
Cazare: Hotel Sighioara 3* Sighisoara

Servicii incluse:
• 2 nopti in camera dubla hotel 3* mic dejun inclus
• 2 cine tip bufet
• insotitor de grup - pe toata perioada excursiei
• costumatie medievala pentru seara de sambata
• entertainment tematic
• tur ghidat al cetatii Sighisoara

Nu sunt incluse:
• transport pana la locatie
• mese de pranz
• bauturi alcoolice si racoritoare
• intrare la muzeu si la Biserica din Deal

Grup: 50 persoane

Insotitor de grup: Gigi Cindea 0745 106501

Descriere
Dupa succesul a doua petreceri in cetatea Sighisoarei, am decretat  :): TRADITIE!  *|* :dance: :)  Asa ca in 2018 ne vom intalni din nou in cetate!
Gazduiti in inima burg-ului, intr-o cladire istorica, de secol XVI  vom petrece 3 zile de distractie, dans si voie buna. Veti fi imbracati in costume medievale, veti trai pentru cateva ore in mijloc de ev mediu, participand la scene cu vrajitoare, printese si cavaleri, veti rade pe saturate. Si va veti intoarce cu prieteni noi.

Precizari Este o excursie in care veti vizita, va veti relaxa, va veti distra. Programul este unul dens si interactiv, astfel incat sa va puteti cunoaste, sa puteti socializa. Este o iesire deschisa tuturor membrilor Singles Camp. noi sau vechi. 



:oops:!!!! Inainte de inscriere si rezervare cititi va rog cu atentie serviciile incluse si cele care nu intra in tarif, programul excursiei, si particularitatile acesteia. Cantariti daca este sau nu potrivita profilului de turist pe care il aveti. Va recomandam sa va consultati cu atentie perioada de concediu, de zile libere, de disponibilitate, astfel incat sa va asigurati ca acestea coincid cu cea in care se tine excursia. Trebuie sa stiti ca din momentul rezervarii intrati intr-un regim contractual cu agentia tursitica ce ne asigura serviciile turistice. Acest lucru impune intelegerea clauzei pe care ati acceptat-o in momentul inscrierii si achitarii, referitoare la renuntarea unilaterala la o excursie. Cititi aici: http://www.singlescamp.ro/conditii-de-renuntare-la-o-actiune/. Deci in situatia renuntarii la o actiune, vechi sau noi in acest grup, avem rugamintea sa nu ne sunati, sa nu ne scrieti, solicitandu-ne restituirea sumelor achitate sau sa ne cereti mutarea acestora la alte excursii. Existand o intelegere prealabila, comunicata si cunoscuta, consideram ca nu este necesar sa avem o corespondenta in acest sens.

La actiunile noastre se pot inscrie doar persoane single (fara partener), care inteleg si respecta conditiile de calatorie si de petrecere a vacantei intr-un grup. Respecta orele de intalnire, pe cei cu care au plecat in excursie, armonizeaza cu cei din jur, sunt toleranti, nu au tabieturi excesive care pot deranja sau care nu pot fi satisfacute in conditiile unui grup. Nu vrem cu noi persoane de genul "eu vreau acolo nu acolo", care au mereu critici, remarci...Dorim sa oferim o atmosfera de vacanta cu prietenii, nu ceva rigid, formal si pur turistic.

Hotelul este deja nominalizat, va puteti informa pe internet despre el, aveti ocazia de a studia feed-back-urile. Este o locatie cunoscuta pentru cei mai vechi in SIngles Camp, ne-am mai distrat de cateva ori acolo... :)

La fel ca la toate actiunile noastre, informatiile si detaliile legate de aceasta excursie, vor fi transmise si vor aparea DOAR pe acest topic. O sa gasiti aici detaliat si din timp tot ce aveti nevoie pt pregatirea excursiei. Comunicarile nu se fac deci telefonic si nici Email, avand in vedere ca am facut deja aceasta precizare in prezentarea actiunii avem rugamintea sa nu ne solicitati informarea in alt mod.

Inscrierile in excursie se fac pe site-ul www.singlescamp.ro. Imediat dupa inscriere veti primi un Email care contine datele agentiei si care va comunica in ce mod si unde se face plata avansului.  Toate actiunile noastre sunt organizate printr-o agentie turistica specializata pe turismul de grup Bon Voyage Sibiu, singura autorizata OSIM in Romania sa organizeze „evenimente, vacante si excursii pentru persoane single – Singles Camp”.

Urmariti ce s-a intamplat in 2017: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2510.120.html

Fotografii si povesti ale celor care au fost in 2017 la Sighisoara, in acel minunat week-end:

Sighisoara,din "cutiuta cu amintiri SC".











Si un loc de exceptie:Casa Cositorarului.







Cu tobosarul spre Turnul cu ceas:







si-om merge pe la turnuri de breslasi , atent vegheate de strajeri,





si vom vedea biserici...



zidul Cetatii il vom apara ,



 si vom pazi intrarea.



pe scara cea acoperita , la scoala si biserica noi vom urca...


 dar nu acum , ci mai tarziu...



acum vom merge la muzeu ...



de sus , din turn vom face poze...



si-apoi intram pe la salon...



in personaje sa ne transformam...



si in alai , toti sa plecam.


 cu toba si cimpoiul noi ne-am infratit ,turistii noi i-am -nnebunit ...



pe strazi ,


 prin piata am haladuit...



 pan'ce semnalul a sosit ...





si a inceput petrecerea...

...si am mancat
...si am baut...



[/url

nu pot sa zic (s-arat mai mult ), caci ma "executa" calaul

[url=https://postimg.org/image/abnqh4ryt/]



A doua zi de dimineata , un sunet lin de undeva ...
,
 
vestea ca visul a ramas in urma , o noua zi iar incepea

;

Degeaba mersem la biserici ,

,

' geaba costumele le-am cautat...prin lazi....



A fost un vis  trait aievea pe care-l vom pastra in veci ...


Offline Balaita Violeta

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 82
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #1 : Vineri, 15 Decembrie 2017, 18:01 »
Buna seara ! Am depus avansul ! :)

Offline ioanabil

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 240
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #2 : Duminică, 07 Ianuarie 2018, 22:23 »
Eu cand efectuez o plata scanez chitanta si o trimit pe e-mail. Nu cred ca Samiza are timp sa se uite pe forum. Deci daca vrei sa anunti agentia ca ai platit, te sfatuiesc sa o faci printr- ;)un mail trimis agentiei.

Offline crispop

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #3 : Luni, 15 Ianuarie 2018, 16:40 »
 *|* inscris, avans platit, trimis la agentie mail. Astept inscrierile urmatoare poate vor fi din zona Olteniei poate ne cuplam la transport :thumbup:

Offline zsoka

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #4 : Marți, 15 Mai 2018, 09:26 »
Inscisa cu avansul dat  :yeah:

Offline costinjb

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 134
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #5 : Sâmbătă, 16 Iunie 2018, 12:19 »
 M am inscris si eu la aceasta actiune.As dori adresa hotelului in care o sa fim cazati.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #6 : Sâmbătă, 16 Iunie 2018, 20:54 »
 :faint:  :slap:
costinjb,  ai numele hotelului in prezentare. Search pe google si gasesti adresa, coordonatele si tot ce vrei.
 
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline costinjb

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 134
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #7 : Duminică, 17 Iunie 2018, 08:26 »
 Am trecut doar prin Sghișoara,în drum spre alte destinații,nu am intrat însă în partea veche a orașului. Am găsit hotelul pe Google Maps.Mulțumesc Wonderland.

Offline Iselin

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 41
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #8 : Vineri, 29 Iunie 2018, 13:09 »
Bunaaa. Achitat avans. Sunt la capitolul cautare mijloc de transport...din zona Olteniei:)

Offline Miha-ella

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 39
  • Bun gasit, tuturor!
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #9 : Duminică, 08 Iulie 2018, 10:24 »
Party?
Hop si eu :))
Oamenii trebuie iubiti si lucrurile folosite. Haosul lumii de astazi este pentru ca iubim lucrurile si folosim oamenii. - Dalai Lama

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #10 : Duminică, 08 Iulie 2018, 12:53 »
Cineva care merge cu masina proprie din Iasi, Bacau, Piatra-Neamt?  ::) ^-^
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #11 : Luni, 09 Iulie 2018, 10:25 »
Uneori e bine sa gandesti mai putin si sa actionezi mai repede.
Rezervat, deci hop si eu la Sighisoara, ca era pe lista mea de dorinte!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #12 : Miercuri, 11 Iulie 2018, 22:56 »
M-am inscris si eu, dar nu am platit inca avansul   :( .... sper sa ne revedem cu drag, Wonderland, Violeta, Zsoka, Ioanabil si Costinjb   ;)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #13 : Joi, 12 Iulie 2018, 05:22 »
Daca tot n-am avut somn, iaca-ta ti-am luat-o inainte, si am achitat, Tania.  :) Astept si eu sa ne revedem sau sa ne cunostem, dupa caz.
Fun Party sa avem! Sunt curioasa ce personaje vom deveni sub bagheta magica a lui Gigi si a gazdei.  :angel:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Cristina24

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #14 : Joi, 12 Iulie 2018, 23:11 »
Cineva care merge cu masina proprie din Iasi, Bacau, Piatra-Neamt?  ::) ^-^
eu intentionez sa merg din Piatra Neamt. inca nu m-am inscris. Dar urmeaza ...