Autor Subiect: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018  (Citit de 43049 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Wanderer

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #90 : Vineri, 02 Noiembrie 2018, 10:00 »
Rami, esti minunata! Doar citind randurile tale si iti vine sa te mai inscrii o data la petrecere! :)))
M-as fi bucurat sa te revad la Sighisoara, dar gasim noi o ocazie, n-au intrat zilele in sac. Si nici vacantele!

Da, m-am uitat si eu de trenuri. Cel de la 6 dimineata mi se pare taare devreme, dar cel de 12 e prea tarziu, am ajunge la hotel pe la 6 seara si am pierde jumatate din distractia zilei de vineri. Cu cel de ora 6 am ajunge in Sighi pe la 11:40, iar check-in-ul e de la ora 15, m-am uitat pe site-ul hotelului. Cam mult de asteptat, dar numai bine de o raita prin cetate.

Ce ziceti, prieteni, daca nu ne-am strans suficient de multi ca sa rugam agentia sa ne ajute cu un microbuz, nu vreti ca macar sa mergem impreuna cu trenul?

Rami, inca o data, multumim mult pentru informatii si pentru gandul bun!

Sa aveti cu totii o zi frumoasa!
Not all those who wander are lost

Offline Cristina24

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #91 : Vineri, 02 Noiembrie 2018, 22:57 »
buna seara,
nu gasesc nicaieri ora si locul de intalnire.
ma poate ajuta cineva cu acesta informatie?
va multumesc.

Offline RaduM

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #92 : Sâmbătă, 03 Noiembrie 2018, 08:39 »
 pai nu s-a anutat ora si locul desi mai multi am intrebat Voalat dar poate Prea Discret .

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #93 : Sâmbătă, 03 Noiembrie 2018, 09:09 »
Sighisoara e o poveste...Trebuie ajuns cat mai devreme si plecat cat mai tarziu.Este loc pentru bagaje la receptia hotelului.
Aveti timp astfel de hoinarit,imprietenit...Cavalerii Dan si Vasile vor avea grija de voi !

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #94 : Sâmbătă, 03 Noiembrie 2018, 10:44 »
Buna dimineata tuturor!
Ma bucur daca am putut fi de folos Wanderer ;)
E adevarat ca e cam dimineata trenul de 6, dar asa cum a spus si Noiembrie, la Sighisoara trebuie ajuns cat mai devreme si plecat cat mai tarziu  :thumbup:
Eu am plecat cu trenul de dimineata, asa incat pe la 12 eram deja la hotel! Am lasat bagajele la hotel si am plecat la hoinarit prin cetate cu Angela, pe care am cunoscut-o in acea dimineata in tren, si care mi-a devenit si prietena :smitten:
Hotelul e atat de bine situat incat totul e la o aruncatura de bat ;)
Dupa hoinareala, ne-am intors la hotel unde l-am gasit pe Gigi si multe domnite si cavaleri ai acestei povești SUPERRR, care s-a intitulat Medieval Fun Party  :yeah: *|*
Am putut lua masa de pranz la hotel si am continuat cu vin fiert pana ne-am strâns cu totii :dance:
Asa ca, important e sa ajungeti la Sighisoara ca restul le gasiti acolo, pentru o petrecere SUPERRR DE SUPERRR!
Mai multe nu va spun, va las sa descoperiti singuri toate surprizele care va asteapta acolo :dance:
Veti vedea!
O zi frumoasa tuturor  :flori:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #95 : Duminică, 04 Noiembrie 2018, 11:31 »
Da, minunata Rami, am ratat ocazia sa ne cunoastem. Mi-ar fi placut mult. Pe tine, pe noiembrie...Am intarziat cu un an, se pare... :kissing: :magic:

Radu, Cristina locul de intalnire e hotelul. Ora de intalnire e ora de check-in a hotelului, adica ora 15.00, dupa cum ne-a informat Rami.
Iar din ce a adaugat noiembrie, exista camera de bagaje, daca vreti sa veniti mai devreme si sa va mai plimbati.
Eu inteleg ca prima seara, ne intalnim organizat la cina. Sambata ne plimbam prin cetate si seara ne...transformam in personaje de Medieval Party.

Eu cred ca Gigi urmareste postarile, daca informatiile date de fete ar fi fost gresite, el sau cineva din agentie  ar fi intervenit.
Sau, daca sunt informatii de aflat, ni le va oferi in timp util.
Rabdare. Eu incep sa fiu speriata de cat de aproape e plecarea.  :faint: :faint: :faint:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Wanderer

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #96 : Duminică, 04 Noiembrie 2018, 18:28 »
Asa e, Wonderland, plecarea e incredibil de aproape si presimt ca (iar!) o sa ajung cu pregatirile pe ultimii... 20 de metri. Macar daca ne-ar spune Gigi in ce are de gand sa ne costumeze, sa ne pregatim trusa de farduri adecvata si/sau matura de zile mari...  ;D Dar nu, vrea sa ne tina in suspans pana in ultima clipa, se pare.  ::)

Dragilor, dintre cei care vin din directia Bucuresti, se mai incumeta cineva sa ia trenul de ora 18 din Sighisoara? Ca tare as sta cat de mult posibil, asa imi dadea ghes inima si inainte sa ne sfatuiasca Noiembrie sa venim cat mai devreme si sa plecam cat mai tarziu. Dar nici nu-mi vine sa bat tot drumul ala de una singura la intoarcere, daca voi plecati toti mai devreme.
Dati de veste, rogu-va, ca maine dimineata as vrea sa-mi iau biletele si ma gandesc ca ar fi mai placut pentru toata lumea sa venim impreuna.
Ce ziceti?

Gigi, printese sau vrajitoare? Trebuie musai sa ne spui!  :)
Not all those who wander are lost

Offline florian1974

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #97 : Duminică, 04 Noiembrie 2018, 20:15 »
buna seara.eu am anuntat de doua saptamini ca voi veni cu masina personala DIN BUCURESTI .mai sunt 3 locuri disponibile la mine .daca sunt doritori sa imi fie parteneri de drum ,eu va astept cu drag.as vrea sa plec cit mai devreme din bucuresti (in jur de 7 dimineata) si la intoarcere cit mai tirziu pentru a evita aglomeratia de pe valea prahovei.numar de telefon 0760718255

Offline Victoria P.

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #98 : Duminică, 04 Noiembrie 2018, 20:36 »

Dragilor, dintre cei care vin din directia Bucuresti, se mai incumeta cineva sa ia trenul de ora 18 din Sighisoara? Ca tare as sta cat de mult posibil, asa imi dadea ghes inima si inainte sa ne sfatuiasca Noiembrie sa venim cat mai devreme si sa plecam cat mai tarziu. Dar nici nu-mi vine sa bat tot drumul ala de una singura la intoarcere, daca voi plecati toti mai devreme.
Dati de veste, rogu-va, ca maine dimineata as vrea sa-mi iau biletele si ma gandesc ca ar fi mai placut pentru toata lumea sa venim impreuna.
Ce ziceti?

Draga Wanderer, nu stiu daca ne cunoastem, dar la Sighisoara vom avea aceasta ocazie.
Deoarece nu se aude nimic si nu avem inca nici un raspuns de la organizatori in privinta asigurarii unui mijloc de transport (microbuz) cu plecarea din Bucuresti, vreau sa revin la prima intentie de a-mi rezerva biletele de tren, cu speranta ca nu este prea tarziu. Da, eu sunt dispusa sa imi iau bilet dus pentru trenul de 6,05 vineri cu intoarcere 17,51 din Sighisoara. Asadar, daca nu te-ai razgandit in aceasta privinta iacata-ma-s pregatita pentru o calatorie de intors acasa impreuna.  :) Din aceleasi considerente ca si tine, vreu sa fiu sigura ca nu voi calatori singura la intoarcere. Nu te-ai razgandit, nu? ;) :)

Offline Victoria P.

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #99 : Duminică, 04 Noiembrie 2018, 20:40 »
Buna seara tuturor! :)
Draga Wanderer, nu stiu daca ne cunoastem, dar la Sighisoara vom avea aceasta ocazie.
Deoarece nu se aude nimic si nu avem inca nici un raspuns de la organizatori in privinta asigurarii unui mijloc de transport (microbuz) cu plecarea din Bucuresti, vreau sa revin la prima intentie de a-mi rezerva biletele de tren, cu speranta ca nu este prea tarziu. Da, eu sunt dispusa sa imi iau bilet dus pentru trenul de 6,05 vineri cu intoarcere 17,51 din Sighisoara. Asadar, daca nu te-ai razgandit in aceasta privinta iacata-ma-s pregatita pentru o calatorie de intors acasa impreuna.  :) Din aceleasi considerente ca si tine, vreu sa fiu sigura ca nu voi calatori singura la intoarcere. Nu te-ai razgandit, nu? ;) :)

Offline Doamna cu Dar

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #100 : Duminică, 04 Noiembrie 2018, 21:23 »
Buna seara,

As prefera sa vin cu microbuzul asa ca incerc, pe ultima suta, sa "inmultesc" numerele/numele din lista de transport.  ^-^

 1. Miha-ella
 2. Lumi66
 3. Mihaela C.
 4. Beatrice B.
 5. Constantin Matei
 6. Sanda C. - Bucuresti
 7. Gabriela V.
 8. Simona S. Brasov
 9. Olivia B. - Bucuresti
10. Victoria Pirsan
11. Magda F. - Bucureşti

Offline Victoria P.

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #101 : Duminică, 04 Noiembrie 2018, 21:27 »
Wanderer,
Intre timp am primit raspuns de la "Florian1974" ca mai are locuri disponibile in masina si am hotarat sa merg cu el, prilej pentru care ii multumesc pentru amabilitate. Mai are inca un loc disponibil...
Prin urmare, daga mea, imi pare rau  :( ca voi renunta la mersul cu trenul (nu am mai mers de ani de zile sii imi suna tentant) si implicit la a ne intoarce impreuna.  :-[ Sincer, mie personal mi se pare mai comod cu masina si faptul ca mai putem face mici opriri pe drum.
Asadar, am renuntat la ideea cu trenul si am optat pentru transportul cu Florian. Daca vrei sa mergi cu noi, te astept cu drag, mai ales ca intentia este de a pleca mai tarziu din Sighisoara, din cate am inteles.
O seara buna in continuare si...sa ne revedem cu bine, sanatosi si voiosi! :D

Offline Victoria P.

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #102 : Duminică, 04 Noiembrie 2018, 21:34 »
Buna seara din nou,
Deoarece nu am inteles daca aceasta propunere este realizabila, am incercat si am gasit alta varianta de transport. Prin urmare, trebuie sa ma sterg de pe aceasta lista:

 1. Miha-ella
 2. Lumi66
 3. Mihaela C.
 4. Beatrice B.
 5. Constantin Matei
 6. Sanda C. - Bucuresti
 7. Gabriela V.
 8. Simona S. Brasov
 9. Olivia B. - Bucuresti
10. Magda F. - Bucureşti

Offline PlusUnu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #103 : Luni, 05 Noiembrie 2018, 09:55 »
Salutare !   Vin cu masina pe ruta Braila - Focsani - Targu Secuiesc - Sighisoara.  Vreun participant care sa mi se alature ?

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 551
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #104 : Luni, 05 Noiembrie 2018, 13:18 »
Datorita numarului mic de solicitari la aceasta actiune nu se va putea  organiza transport din Bucuresti.
Va rugam sa va organizati pe grupaje de masini personale.