Autor Subiect: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018  (Citit de 34234 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Ionescu Petruta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
Re: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018
« Răspuns #75 : Marți, 30 Octombrie 2018, 01:58 »
buna, Criss tina, adresa mea de mail este petrisor113@yahoo.com, daca imi lasi un contact aici sau acolo, ne vom gasi, neaparat  :(( :giggle:

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018
« Răspuns #76 : Marți, 30 Octombrie 2018, 13:31 »
Revin cu cateva informatii importante / recomandari pe care va rog sa le cititi cu atentie.

Verificati valabilitatea actelor de identitate.

 Intrarea in Ungaria este permisa cu cartea de identitate sau pasaportul  (buletinul vechi, cu file, nu este acceptat)

Recomand sa aveti incheiata o asigurare medicala privata.

Ungaria este cu o ora in urma fata de Romania, dupa ce vom trece granita ne vom da ceasurile inapoi si ne vom referi doar la ora locala

Moneda oficiala in Ungaria este forintul / HUF
Monedele au următoarele valori nominale: 5, 10, 20, 50, 100, 200 de forinți.
Bancnotele sunt reprezentate de hârtii de 500 HUF, 1.000 HUF, 2.000 HUF, 5.000 HUF, 10.000 HUF si  20.000 HUF

Pentru a va face o idee
1 euro = 324 HUF
100 HUF = 1.44 RON

Nu va faceti multe probleme legate de schimbul valutar. Exista o casa de schimb in centrul statiunii, la 5 minute de mers pe jos de hotel, unde se pot schimba euro, dolari chiar si lei. Cursul variaza, la fel ca la noi.

Mare nevoie de bani lichizi nu vom avea, nu cred ca o sa aveti nevoie sa schimbati mai mult de 75 euro pentru mici cumparaturi, intrarile la csarda, la Hortobagy (programul de la Hortobagy nu include si echitatie) si la Deri Museum.
Schimbam intai 50 de euro si apoi daca mai aveti nevoie puteti da oricand o fuga pana la casa de schimb. Pentru apa, maruntisuri exista un coop in apropiere cu preturi foarte mici.
Pentru cumparaturi mai mari se poate plati cu cardul.

Noi avem micul dejun si cina incluse, iar la amiaza cel mai sigur o sa luam ceva in incinta complexului SPA, acolo e mult mai ieftin.

La capitolul imbracaminte va recomand sa aveti la voi:
- slapi de baie, costum de baie, casca (optional) – halate primim de la hotel
- incaltaminte comoda, cu care sa va deplasati usor cand iesim la plimbare
- ceva de ploaie (pelerina, geaca impermeabila, umbrela)
- un mic bagaj de mana, un rucsac de mici dimensiuni pe care sa-l aveti cu voi cand mergem la Hortobagy si la Debrecen

Oaspetii Hotelului Aqua Sol au trecere directa, nelimitata si gratuita in complexul SPA Aqua Palace. Exista un culoar acoperit intre cele doua, pe care il putem traversa doar in halat de baie, pe care il vom primi la fiecare camera.

Informatiile privind numarul de telefon al soferului si numarul microbuzului se vor afisa aici pe forum cu 1/ 2 zile inainte de plecare.

Pentru cei care si-au anuntat intentia de a petrece impreuna in Sibiu dupa-masa/seara dinaintea excursiei, ramane valabila propunerea - ora 17:00, punct de intalnire bisericuta de langa gara, locul de unde sa va pleca si a doua zi dimineata



Orice intrebari mai aveti le puteti adresa aici pe forum.





Offline loredana71

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018
« Răspuns #77 : Marți, 30 Octombrie 2018, 13:43 »
Mulțumim Diana!  :kissing:

Offline Pisicuța

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
Re: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018
« Răspuns #78 : Marți, 30 Octombrie 2018, 14:04 »
Multumim! :worship:

Offline Karmen Rodika

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 53
Re: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018
« Răspuns #79 : Marți, 30 Octombrie 2018, 16:49 »
multumesc frumos...

Offline Ionescu Petruta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
Re: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018
« Răspuns #80 : Marți, 30 Octombrie 2018, 23:37 »
super! multumim, Diana :-*

Offline Gabriela Sv

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018
« Răspuns #81 : Vineri, 02 Noiembrie 2018, 15:22 »
Mai sunt locuri disponibile?
[/quote
Daca este cineva amator eu intentionez sa cedez locul meu pentru ca sunt prea aglomerata la servici.

Offline Gabriela Sv

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018
« Răspuns #82 : Vineri, 02 Noiembrie 2018, 15:24 »
Daca e cineva interesat eu sunt dispusa sa cedez biletul meu pt ca mi-au aparut evenimente neprevazute.

Offline Dana Hd

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 100
Re: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018
« Răspuns #83 : Sâmbătă, 03 Noiembrie 2018, 17:19 »
diana, nici nu stii ce fapta buna ai facut cu postarea ta  :applause: eram de-a dreptul confuza apropo de ce sa arunc in bagaj  :laugh:
eu inca nu stiu daca voi ajunge in sibiu inainte de ora 17, dar sun/trimit mesaj sa va ajung pe drum :)

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018
« Răspuns #84 : Duminică, 04 Noiembrie 2018, 15:25 »
A mai ramas putin.
Vremea se anunta frumoasa, insorita, cu temperaturi intre 15 - 18 grade dar, la cat de schimbatoare a fost in ultimul timp, e bine sa avem la noi si ceva de ploaie, o haina mai groasa.

Numarul de telefon al soferului si numarul microbuzului se vor afisa in cursul zilei de maine.

Locurile de imbarcare:

Sibiu Plecare ora 6:00 a.m., bisericuta de langa gara

Alba Iulia - o singura persoana, autogara Alba Iulia, ora si locul exact de imbarcare se vor stabili impreuna cu soferul

Benzinatria OMV Turda
, intrarea dinspre Alba Iulia - nu a optat nimeni pentru acest punct de imbarcare

Cluj Napoca -
Microbuzul nu trece prin Cluj.
Punctul de conexiune va fi in localitatea Gilau, Pensiunea/Vila Cionca, Strada Principala Nr. 625
Pensiunea este situata pe drumul principal, microbuzul va trece prin fata pensiunii.

Locatie pe harta
https://www.google.com/maps/place/Vila+Cionca/@46.758816,23.3322789,13z/data=!4m7!3m6!1s0x47491b357522b985:0x663ff936d01e6a4!5m1!1s2018-11-04!8m2!3d46.7632625!4d23.366332

Ora de imbarcare se va stabili impreuna cu soferul

Oradea - un singur participant, il rog sa ia legatura cu soferul pentru stabilirea orei si a locului de imbarcare

Orice probleme intampinati, va rog sa ma sunati,  Diana Lupu, 0720048744

Eu ajung in Sibiu maine in jurul pranzului. Ramane sa ma intalnesc maine dupa-masa cu cei care isi doresc un tur pietonal, sunati-ma daca va alaturati grupului mai tarziu

Spor la pregatiri, ne vedem in curand!



Offline Dana Hd

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 100
Re: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018
« Răspuns #85 : Duminică, 04 Noiembrie 2018, 17:49 »
mai am o intrebare: trebuie sa ne luam asigurarile medicale la noi? ca daca da, tocmai o sa am un task in plus in seara asta - cautarea ei :(

Offline Pisicuța

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
Re: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018
« Răspuns #86 : Duminică, 04 Noiembrie 2018, 17:52 »
Bună. Eu fac asigurări medicale și în seara asta dacă doriți. Tb sa îmi dați datele

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018
« Răspuns #87 : Duminică, 04 Noiembrie 2018, 18:20 »
mai am o intrebare: trebuie sa ne luam asigurarile medicale la noi? ca daca da, tocmai o sa am un task in plus in seara asta - cautarea ei :(

E ok, Dana, sunt la mine asigurarile medicale ale celor care au optat sa le faca prin agentie.
Recomandarea de a avea o asigurare medicala era pentru ceilalti participanti.

Offline Dana Hd

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 100
Re: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018
« Răspuns #88 : Duminică, 04 Noiembrie 2018, 18:35 »
multumesc, Diana :)

Offline Pisicuța

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
Re: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018
« Răspuns #89 : Duminică, 04 Noiembrie 2018, 19:14 »
 diana, eu am asig medicala la tine, făcuta prin firmă? Rodica suceava