Autor Subiect: Potecile Marginimii Sibiului, iarna, pe rachete de zapada 16-18 februarie 2018  (Citit de 18957 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Andrew

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Buna seara,

Si eu vin cu masina personala din Bucuresti. Deja 1 loc este ocupat de catre Lenuta. Mai avem un loc liber in masina. Daca mai e cineva interesat ma poate suna.
Plecarea in jur de 08:00.

Andreia S
0747030703



Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Buna dan4orto. Mersi pentru raspuns. Intr-adevar, nu ma prea ajuta varianta asta, multumesc oricum :)
Da, dar te ajuta la intoarcere. Mai ales ca dan4orto a lasat usa deschisa. :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Mary Mary

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Potecile Marginimii Sibiului, iarna, pe rachete de zapada 16-18 februarie 2018
« Răspuns #62 : Marți, 13 Februarie 2018, 07:48 »
Buna Andreia!

Ma inscriu si eu la tine pentru locul liber din Bucuresti.


Offline Andrew

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Potecile Marginimii Sibiului, iarna, pe rachete de zapada 16-18 februarie 2018
« Răspuns #63 : Marți, 13 Februarie 2018, 08:14 »
Buna Mary,

Super, suna-ma cand poti.

A

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 551
A aparut un loc disponibil intr-o camera dbl la barbati dintr-o renuntare.
Pentru ocuparea acestuia va rog sa va adresati direct agentiei.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13264
Vreme faina de potecarit pe zapada! O sa fie uscat, pe prognoza nu apare decat duminica ninsoare. Doua zile cu temperaturi -6 grade noaptea si 2 grade maxim ziua. Se estimeaza 4-5 ore de soare, poate aveti noroc sus! Muntele arata altfel alb si scaldat in soare! In Sibiu a nins asta noapte, in oras s-a topit, dar la munte s-a adaugat stratului deja existent. Oricum sunt convinsa ca Iulian va va duce acolo unde e zapada... :) Trebuie sa incercati experienta asta minunata de a merge pe rachete.

Nu uitati de echipament montan adaptat zapezii: ghete impermeabile (daca nu sunt impermeabile, luati un spray pe care apoi il puteti folosi si la alta incaltaminte), parazapezi, pantalon termic, bluze de mai multe grosimi (cele termice sunt cele mai bune, exclus bumbacul acum...transpirati si nu va uscati...), manusi, caciulita, chiar o cagula e buna sa nu trageti aerul rece. Ma gandesc sa va recomand si ceva pt fata, daca e rece tare sa nu inspirati direct. Daca e soare musai ochelari de soare! Rucsac de tura, 20 litri este arhisuficient.

Nu uitati nici de voia buna, oamenii de munte sunt in general oameni veseli si plini de viata, asa ca ma gandesc ca o sa fie si petrecere faina seara! Nu este deloc exclus sa trecem si noi pe acolo vineri sau sambata, inca nu stiu cum termina Samiza in agentie...Zilele astea a fost nebunie cu inscrierile si trebuie raspuns tuturor...Dar cumva ne-om face timp... :) :) :) Sunt noi pe care inca nu i-am intalnit, asa ca folosim ocazia ca veti fi la doi pasi de noi... :)

Calatorie faina, sa ajungeti cu bine aici!

Offline Mary Mary

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Multumim!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Potecile Marginimii Sibiului, iarna, pe rachete de zapada 16-18 februarie 2018
« Răspuns #67 : Sâmbătă, 17 Februarie 2018, 07:29 »
Preocuparile dinaintea plecarii s-au stins, cu siguranta.  :smitten:
Dupa o plimbare, cina si petrecere, cred ca fiecare se simte deja in largul lui.

Sa aveti zile frumoase si sa va intoarceti incarcati de energie si amintiri stralucitoare, precum zapada pe care va pregatiti sa umblati pe rachete!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline dutchessa

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 62
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Potecile Marginimii Sibiului, iarna, pe rachete de zapada 16-18 februarie 2018
« Răspuns #68 : Duminică, 18 Februarie 2018, 20:40 »
Bun venit acasa:)
A fost o excursie minunat?, cu peisaje de vis, cu un pic de cea??, cu cântece vesele ?i oameni minuna?i, petreceri pe inserate pana spre zori, dans ?i muzic? ?i voie bun?.
Mul?umim DJ Iulian nu doar pentru muzica ci ?i pentru ghidaj.

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Potecile Marginimii Sibiului, iarna, pe rachete de zapada 16-18 februarie 2018
« Răspuns #69 : Duminică, 18 Februarie 2018, 20:55 »
Amanunte , cine cu cine a dansat , melodiile ascultate eventual cu versuri , cine s-a pierdut in ceata etc  :D
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline cornelina

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 91
Re: Potecile Marginimii Sibiului, iarna, pe rachete de zapada 16-18 februarie 2018
« Răspuns #70 : Duminică, 18 Februarie 2018, 21:51 »
Buna,

Cred ca deja toti s-au repatriat la domiciliile lor, cu bine, cu o mica exceptie. Se stie cine  :(.
Atmosfera a fost frumoasa, chiar daca zapada am gasit doar la inaltime.
Iulian a fost un ghid minunat, idem si ca DJ  :applause:.
Iar rachetele de zapada- o experienta de incercat o data in viata.
A fost un eveniment in care marea majoritate au fost la prima iesire SC. Speram ca nu ultima.

Oviarad- muzica a fost foarte, foarte variata.

Pentru Oana, repet scuzele legate de "Margareta".  :flori: :flori:

Sa speram ca cel putin o parte dintre noi ne vom mai intalni, in alte evenimente.
Cornelia

Offline dutchessa

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 62
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Potecile Marginimii Sibiului, iarna, pe rachete de zapada 16-18 februarie 2018
« Răspuns #71 : Duminică, 18 Februarie 2018, 23:16 »
Oviarad, pentru detalii, cine cu cine si cum si cat de deasa a fost ceata, te provocam la urmatoarea petrecere si vei afla cu siguranta  :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13264
Bine ati revenit! Am vazut ca ati avut parte si de zapada (chiar daca a fost nevoie sa o cautati un pic mai incolo...), de stana, de peisaje deschise, altele invaluite in ceata muntelui. V-am vazut "zurdand pe rachete", pe potecile inzapezite...Ati vazut ca nu este deloc greu?  ::)

Iulian era aseara intre un final de grup si un inceput de altul si totusi si-a facut timp sa-mi transmita fotografiile pe care le-a facut. Pe cateva o sa le postez aici, chiar si cu grup, chiar si cu persoane, dar ca de obicei in conditiile in care nu afectez in nici un fel "dreptul la intimitatea imaginii" a fiecaruia. Asta este regula care am impus-o de la inceput, chiar eu aici in SC, din dorinta de a proteja intimitatea fiecarei persoane care participa.

Am rugat in agentie sa primesc si eu lista de participanti cu adrese de Email, astfel incat sa va pot transmite fotografiile. Daca pana deseara nu o sa primiti un Email ce contine link-ul de descarcare wetransfer, va rog scrieti-mi cat mai repede, pt a putea sa va retransmit in termenul de 7 zile in care este activ link-ul.








































































Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Oviarad, pentru detalii, cine cu cine si cum si cat de deasa a fost ceata, te provocam la urmatoarea petrecere si vei afla cu siguranta  :)
Multumesc , sunt inscris deja , la doua excursii , sper sa nu fie ceata , eu ma pierd foarte usor :)
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Toti suntem curiosi sa aflam cum v-a fost, cum v-a simtit, mai ales ca ati fost atat de multi "bobocei". Adica a fost, intr-un fel Balul bobocilor pe rachete :)

Imaginile spun o poveste frumoasa! :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.