Autor Subiect: Pe acoperisul Balcanilor. Drumetii si relaxare la SPA 12 - 17 iunie 2018  (Citit de 36907 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Media

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Buna seara. Vine cineva din zona Moldovei? Ne putem grupa ?

Offline ghe_rares

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Pe acoperisul Balcanilor. Drumetii si relaxare la SPA 12 - 17 iunie 2018
« Răspuns #61 : Miercuri, 30 Mai 2018, 09:17 »
Dar din Ardeal ? :)

Offline ghe_rares

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Pe acoperisul Balcanilor. Drumetii si relaxare la SPA 12 - 17 iunie 2018
« Răspuns #62 : Miercuri, 30 Mai 2018, 13:49 »
Si unde e locul de intalnire mai exact?

Sa stiu unde imi aleg cazarea :D

Offline theo365

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 419
Re: Pe acoperisul Balcanilor. Drumetii si relaxare la SPA 12 - 17 iunie 2018
« Răspuns #63 : Miercuri, 30 Mai 2018, 14:01 »
Si unde e locul de intalnire mai exact?

Sa stiu unde imi aleg cazarea :D
Rares , citeste cu atentie , pe prima pagina la -Program- gasesti toate detaliile , pe fiecare zi in parte !!!! *|* ;)

Offline Media

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Re: Pe acoperisul Balcanilor. Drumetii si relaxare la SPA 12 - 17 iunie 2018
« Răspuns #64 : Miercuri, 30 Mai 2018, 23:22 »
Buna seara. La care  intrare in Parcul Tineretului este intalnirea de plecare? Ce fel de pantaloni de drumetie merg? De vara? Dam de zapada?

Offline Syzygium

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 79
Media, de obicei este vorba de intrarea in parc din zona statiei de metrou Tineretului, vizavi de liceul Ghe. Sincai. Sigur vor fi date detalii cu 1-2 zile inainte de plecare.

In ce priveste vremea, eu merg pe echipament de primavara/toamna.
Pe accuweather vad max 20/min 10 in Borovets si max 24/ min 14 in Bansko in perioada cand mergem noi. 6 grade acum, cand scriu. Pare un pic mai rece decat la noi in Poiana Brasov. N-am experienta prea multa, dar cu un minim de haine termice eu am reusit sa ma simt bine cu aceeasi tinuta si la 3gr si la 28gr si chiar si pe un pic de zapada. Dar poate vine cu sfaturi cineva mai cunoscator.

Acum vad ca si ghe_rares intreaba de locul de intalnire, ca sa-si organizeze cazarea. Luati ca punct de reper statia de metrou Tineretului. Se afla la 1 statie distanta fata de Piata Unirii care este nodul central al liniilor de metrou in Bucuresti.

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
31.05.2018.
Mai sunt  5 locuri disponibile.

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Deci ne vedem, Syzygium, ma bucur, sper ca nu e bisericuta daca te invit la aceasi masa cu mine, desigur in limita bunului simt, ai vazut ca nu sorb ciorba.  :D :D
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline Syzygium

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 79
:)) oviarad, si eu ma bucur mult sa ne intalnim. O sa fie cu drumuri lungi, poate o sa fie rost de vreo discutie mai lunga pe teme de psihologie, ce zici :) In ce priveste bisericutele, nici o sansa, se intrevede un grup grozav din ce am zarit pe aici. N-o rata pe Cornelina la plecare, e rost de distractie, n-o sa te plictisesti pe drum. Si poate il convingi si pe Laur, are treburi importante in perioada aia dar cine stie, ii plac plecarile intempestive, pe ultima suta de metri.
Si vedeti cum faceti cu petrecerea aia de pe acoperis :), sa fie toate fetele multumite :)
Am mai vazut vreo 2-3 cunoscuti, o sa fie fain, abia astept sa va intalnesc pe toti.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Microbuzul duce, iar eu in general la actiunile montane recomand sa aveti o gama mai mare de echipament din care sa puteti alege ad-hoc, functie de conditiile meteo, care sus sunt foarte schimbatoare. Eu de la mine din birou vad Fagarasii, vad inca zapada e ei si de regula tine pe petece pana spre iulie. Asta nu inseamna ca e rece...Dar ma gandesc la ghete, sa fie bocanci, daca aveti asa ceva este mult mai indicat, altfel va tine glezna, altfel va echilibrati in ei. Nu alunecati...sunt profi, ce mai. La pantalon, daca aveti ceva de primavara e ok, nu va infofoliti la urcare prea tare. In schimb ca haine, eu zic sa fiti pregatiti cu cateva termice de diferite grosimi, ma refer si la tricouri si la bluze si la hanorace. Palarie sau sapca e buna contra UV, este posibil sa fie activitate si e bine sa va protejati. Nu uitati evident de pantaloni impermeabili si pelerina. Sunt usoare, au volum mic si va feresc de orice surpriza...

Offline Media

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
 *|* Multumesc pentru raspunsuri. Sugestii de cazare pentru cei din provincie,aproape de Tineretului?

Offline Media

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
In alta ordine de idei,ceea ce vom lua cu noi pe munte e de preferat sa luam de acasa sau avem de unde sa ne aprovizionam? :help:

Offline Media

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
*Mancare

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Cazare in imediata apropiere Hostel Formenerg,Bdul Sincai,poti vedea pe Booking conditii si pret.

Offline eugenandrei

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 153
Buna seara! Mai vine cineva din Constanta la aceasta actiune? Si ce moneda ar fi de preferat sa avem la noi, euro sau leva? Eu in trecut pe partea litoralului bulgaresc am mai fost si stiu ca mergea absolut de toate inclusiv leul nostru, dar aici e putin mai departe.....