Autor Subiect: Drumetii din Predeal in Bucegi, Baiului si masivul Piatra Mare. 23 - 25 martie  (Citit de 16507 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Desi, am vazut niste imagini live din Predeal. Ninge mai putin decat pe Moldova. Daca nu s-au inzapezit pe autostrada, ori is la schi, ori pe traseu :))))))) . Ca se stie, vremea buna tine cu calendarul SCT.  :thumbup:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Drumetii din Predeal in Bucegi, Baiului si masivul Piatra Mare. 23 - 25 martie
« Răspuns #46 : Sâmbătă, 24 Martie 2018, 07:38 »
Cam asa au jucat ieri prietenii nostri septic...
(sa nu ma intrebati de unde le-am furat, desi, daca ma intrebati nu-s adepta zicalei "scopul scuza mijloacele". Dar, uneori... "a la guerre comme a la guerre"   >:D
Am facut-o doar pentru ca stiu ca mai erau si altii curiosi sau nelinistiti de codurile anuntate... Sper sa nu supar pe nimeni.  :coolsmiley:






Felicitari, curajosilor! Asteptam si impresii.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Laur

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 249
Re: Drumetii din Predeal in Bucegi, Baiului si masivul Piatra Mare. 23 - 25 martie
« Răspuns #47 : Duminică, 25 Martie 2018, 22:24 »
ahaaa .. hoata de fotografii  :magic:

in prima zi a fost nitel "complicat". a nins, ne-a prins noaptea, ne-a chinuit zapada, corpul voia pe o canapea, iulian n-avea nici rachete de zapada cu motor, nici telecomanda, ce mai ... "suparati foc" :)
a doua zi, ne-am hotarat sa facem carare in zapada neatinsa. peisaje feerice. zapada pe fiecare crenguta si frunzulita, soare, ciorba la diham ... parca si rachetelor au inceput sa le creasca motor :)
a treia zi, plimbare scurta, deja nu a mai contat efortul, un dus scurt la cascada, papa si home :)

dupa cum observati toate zilele s-au incheiat cu zambete, ceea ce e cel mai important!
Everthing will be ok in the end. If it's not ok, then it's not the end.

Offline Syzygium

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 79
Re: Drumetii din Predeal in Bucegi, Baiului si masivul Piatra Mare. 23 - 25 martie
« Răspuns #48 : Duminică, 25 Martie 2018, 23:34 »
Ha, ha - wonderland ai avut un spion infiltrat printre noi care ti-a dat poze in timp real :) Ce nu se vede in poze sunt comentariile dintre noi "Uite, se vede cabana! Nu e! E fata morgana". Si nu inteleg de ce nu se aude cum gafaiam  :)
Oricum, bine ca ai postat pozele, dupa soarele de ieri si de azi eu aproape ca uitasem ninsoarea din prima zi.

Si ca sa fac un rezumat al excursiei - zapada fabuloasa, peisaje de poveste, un pic de efort la urcus, distractie maxima, prieteni vechi si noi...
Continuarea maine, poate facem rost si de niste poze...

Eugenia

Offline Laur

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 249
Everthing will be ok in the end. If it's not ok, then it's not the end.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
da, sunt o hoata, cum zice Laur. N-am avut niciun spion. Io am fost spioana  ;D
De vis au fost peisajele, asa-i? am mai ochit vreo doua poze, dar astept sa vad ce mai puneti voi.  :angel:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline dan4orto

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
A fost SUPERB. Turele au fost una mai frumoasa ca cealalta. Vreme mai buna de urcat cu rachetele nu gaseam nici la precomanda. Peisajul a fost că din "Frozen". Am fost aproape fericit, aproape tot timpul pe munte. As continua, dar se devalorizeaza superlativele. Mai e prea mult pina la urmatoarea mea ieșire din 18-20 mai. Ma aștept sa fac sevraj.. am să-mi pun rucsacul și am să umblu de nebun prin Vaslui în dorul muntelui.
Iulian, SCT... Multumesc.

Offline Liliana 58

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
  Buna ziua
A fost minunat si oameni deosebiti.
Chiar daca nu am reusit sa tin pasul pentru mine a fost minunat
Va multumesc ca existati :smitten:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
se pare ca o data ce te apuci de...furat, devine un obicei. N-am rezistat. :magic: "Frozen", cu adevarat, >:D
PS - Gigi, tie o sa-ti marturisesc de unde le-am furat. Desi, cred ca toata lumea stie.  ;D








Norocosilor!  :smitten: :applause:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline CristianB

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 27
Salut!
O poza si de la mine,Costila vazut din pensiune.

Offline mihaela2017

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Va salut cu drag!

A fost o drumetie cu peisaje superbe si participanti care stiu sa se distreze! Abia astept urmatoarele drumetii!  :dance: :dance:

Multumesc intregii echipe care organizeaza aceste evenimente!  :) :applause: :applause:

Offline mirelam

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 94
Ai dreptate Wonderland, ma simt norocoasa ca am participat la acest eveniment la Predeal. Multumesc tuturor participantilor si in special ghizilor Iulian si Mircea pentru o excursie de exceptie intr-un decor de vis. A meritat efortul de a trece prin viscol in drum spre Predeal. Am apreciat efortul tuturor de a ajunge cu bine la pensiunea Cool din toate colturile tarii. A meritat efortul primului traseu de vineri dupa-amiaza - ne-am bine dispus pentru petrecerea de vineri seara. Dar soarele de sambata dimineata ne-a dat energia si bucuria pentru traseul de sambata intr-un decor de basm. Mi s-a implinit inca un vis - de a merge prin zapada cu rachete de zapada. O experienta unica, pe trasee imaculate. Totul a culminat cu o zi senina si plina de soare de duminica - cand am ales sa ma bronzez putin. Un grup cu oameni minunati cu care sper sa ma reintalnesc in urmatoarele evenimente. Va imbratisez cu mare drag pe toti, mai ales pe Samiza si Gigi care fac ca toate aceste evenimente minunate si surprinzatoare sa se intample. Va multumesc, pe curand!  *|*  :flori:  :thumbup:

Offline CristianB

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 27
Buna seara,exista vreun link cu pozele facute de Iulian?

Offline Syzygium

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 79
Salutare, deocamdata nu. Doar o promisiune, ca nu ne-a uitat.

Offline Syzygium

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 79
Re: Drumetii din Predeal in Bucegi, Baiului si masivul Piatra Mare. 23 - 25 martie
« Răspuns #59 : Miercuri, 04 Aprilie 2018, 08:25 »
Stiu ca toata lumea asteapta cu nerabdare ca primavara sa-si intre in drepturi dar noi tocmai ce am primit pozele de la Iulian.




Deschizatori de drumuri prin zapada neatinsa





In drum spre cascada Tamina. Numai ursul mai lasase urme in zapada pe acolo inaintea noastra



Si.. marea surpriza a excursiei - rachetele de zapada!