Autor Subiect: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai  (Citit de 36124 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Abonati-va la topic, sa primiti notificari pe email cand apar postari, altfel...nu se stie. cine e mai iute, prinde locul anuntat vacant :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Laur

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 249
Din ce deduc, Mey pare o "ea", asa ca indiferent cat de tentat ar fi, n-as putea atenta la potentialul ei loc.
Dar daca nu ne gasim locuri, ne luam de manuta si venim cu cortul. Nu-i asa Mey? Tot nu scapati! :magic:
Everthing will be ok in the end. If it's not ok, then it's not the end.

Offline Mey

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Buna, Laur! Da, sunt o "ea"😁. Este intr-adevar o excursie interesantă, iar doritori destul de multi. Dacă nu suplimenteaza locurile, vom veghea la postari până renunta cineva si vanam locurile libere.😁

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Nici n-am crezut altfel. N-am zis sa va bateti pe primul loc anuntat. Era un sfat comun. Fiecare vaneaza pe cont propriu  ;D
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Laur

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 249
In haita e mai eficient! ;)
Everthing will be ok in the end. If it's not ok, then it's not the end.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Nu stiu, eu cand e luna sus, dorm!  :giggle:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Laur

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 249
asa te lauzi? :whistle:
Everthing will be ok in the end. If it's not ok, then it's not the end.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Da.  ;D
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline mariana.baitan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Buna,


Re: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai

Ma inscriu si eu pentru urcare din Bucuresti.
1. Florin Franciuc
2. Violeta S
3. Greta SERBAN
4. Mimi A.
5.Livia T
6.Mihaela M.

Sa ne (re)vedem cu bine.
7. Mariana Baitan

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13254
M-am intors in tara, din excursia de Cuba. Imi reiau pentru 2 saptamani activitatea aici pe forum (pana la plecarea in Maroc). Incerc in aceasta perioada sa indrum pe cei noi, pe cei care nu au inteles inca foarte bine cum se desfasoara lucrurile aici.

Referitor la transport: s-a transmis din agentie un Email catre toti participantii, asteptand raspunsurile voastre referitoare la locul de urcare. Cu ceea ce s-a primit s-a facut o lista de imbarcare care va fi transmisa soferilor si ghizilor. Este deci inutil sa se mai deschisa o lista pe forum. Am primit Email-uri in care se cere confirmarea ca sunteti inscrisi pe acea lista. Am mai scris pe forum: la acest tip de informare din partea voastra nu raspundem cu confirmari. Este redundant si o mare risipa de energie. Daca ati transmis Email-ul este suficient, fetele din agentie stiu ce au de facut. Problema este in situatia celor care nu raspund la timp, sau deloc... :-[ Este foarte greu sa te intorci la tabele, sa pigulesti din sutele de Email-uri care se primesc in fiecare zi, raspunsurile intarziate. De aceea insistam sa ne raspundeti la timp. Este in ajutorul vostru si o forma de respect fata de organizatori. Asa cum asteptati ca raspunsurile noastre sa vina imediat asa ar trebui sa reactionati si voi la solicitarile noastre de a primi astfel de raspunsuri. Marea mahoritate raspunde in 3-4 zile, termenul solicitat, dar multi se trezesc si dupa o luna... ::)Si apoi sunt nerabdatori sa primeasca confirmare ca am primit mesajul lor...

Cand se apropie excursia fetele o sa revada si o sa improspateze lista...venind in ajutorul celor care au uitat sau nu au inteles ce trebuie sa faca...deci nici o grija, toata lumea va fi imbarcata...gata de excursie!  *|* :dance:

Offline zsoka

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Re: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai
« Răspuns #85 : Duminică, 01 Aprilie 2018, 10:05 »
Buna ziua ,

Intrebarea mea este daca mai este cineva cu urcare la Sibiu si are nevoie de cazare pentru noaptea de 09.05.2018 in Sibiu? Putem imparti costul unei camere duble ,triple ?  :) ;)

Offline Iselin

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 41
Buna,


Re: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai

Ma inscriu si eu pentru urcare din Bucuresti.
1. Florin Franciuc
2. Violeta S
3. Greta SERBAN
4. Mimi A.
5.Livia T
6.Mihaela M.

Sa ne (re)vedem cu bine.
7. Mariana Baitan
8. Mirela I - conexiune Turnu Severin

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13254
Iselin, tu ai citit ce am scris eu doua mesaje mai sus? :)  Incercati va rog sa parcurgeti informatiile si observatiile mele de pe topic, altfel se creaza confuzii pentru ceilalti.

Reproduc mai jos mesajul meu:

Referitor la transport: s-a transmis din agentie un Email catre toti participantii, asteptand raspunsurile voastre referitoare la locul de urcare. Cu ceea ce s-a primit s-a facut o lista de imbarcare care va fi transmisa soferilor si ghizilor. Este deci inutil sa se mai deschisa o lista pe forum. Am primit Email-uri in care se cere confirmarea ca sunteti inscrisi pe acea lista. Am mai scris pe forum: la acest tip de informare din partea voastra nu raspundem cu confirmari. Este redundant si o mare risipa de energie. Daca ati transmis Email-ul este suficient, fetele din agentie stiu ce au de facut. Problema este in situatia celor care nu raspund la timp, sau deloc... :-[ Este foarte greu sa te intorci la tabele, sa pigulesti din sutele de Email-uri care se primesc in fiecare zi, raspunsurile intarziate. De aceea insistam sa ne raspundeti la timp. Este in ajutorul vostru si o forma de respect fata de organizatori. Asa cum asteptati ca raspunsurile noastre sa vina imediat asa ar trebui sa reactionati si voi la solicitarile noastre de a primi astfel de raspunsuri. Marea mahoritate raspunde in 3-4 zile, termenul solicitat, dar multi se trezesc si dupa o luna... ::)Si apoi sunt nerabdatori sa primeasca confirmare ca am primit mesajul lor...

Cand se apropie excursia fetele o sa revada si o sa improspateze lista...venind in ajutorul celor care au uitat sau nu au inteles ce trebuie sa faca...deci nici o grija, toata lumea va fi imbarcata...gata de excursie!  *|* :dance:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13254
Din agentie am primit informarea ca aproape toata lumea s-a inscris si a optat pentru rafting. Sunt convins ca si cei cativa care stau in dubiu acolo o sa se decida sa incerce aceasta miniaventura.

Pentru ca grupul de rafting ar fi prea mare pentru a fi monitorizat, am discutat cu Ema, organizatorul acestei activitati si apoi m-am sfatuit si cu insotitorul de grup pe care il veti avea in aceasta excursie. Am decis sa impartim grupul in doua, astfel incat sa puteti fi indrumati si supravegheati cat mai responsabil si atent. Peste cincizeci de oameni plecati cu ambarcatiuni pe apa, cu viteze diferite, la intervale inegale ar fi insemnat poate kilometri intregi de monitorizare. Ori asta este imposibil. Toate actiunile pe care le organizez pleaca de la ideea de a ma asigura ca sunteti in siguranta, este cel mai important lucru.

Aceasta decizie a dus la schimbarea programului, il puteti consulta acum in varianta modificata. Am scos parcurgerea terestra a Cheilor Nerei, adaugand insa excursiei de rafting mai multe opriri in care veti avea ocazia sa vedeti Lacul Dracului, La Scaune si balcoanele. O a aveti mai multe opriri, astfel incat sa puteti fotografia, admira, sunt convins ca o sa va placa mult.

Atrag inca o data atentia asupra echipamentului de care aveti nevoie in aceasta excursie. Sa nu va lipseasca ghetele montane (nu cele de oras, subliniez pentru ca m-am trezit chiar si azi iarna cu cativa care aveau astfel de incaltari bune doar de a trece strada pana la magazin), pantalon lung, va recomand jambiere sau chiar parazapezi (chiar daca nu este zapada, sa stiti ca zona cea mai supusa zgarieturilor, accidentarilor este cea de deasupra gleznei), neaparat frontala pt ca intrati intunele neiluminate, pelerina (natura isi cere de multe ori tributul si daca este pregatit treci usor de o ploaie, dar daca esti fara haine pregatite risti o raceala zdravana, sau cel putin un disconfort pe masura stropilor). Bluze termice, tricouri (nu din bumbac pt ca transpirati si nu se usuca pe voi, este inca mai...). Musai papuci de apa, cu talpa care sa nu alunece. Sunt buni la rafting, sunt buni pe Beusnita. O sa aveti opriri cu barca, si volens nolens atingeti apa, asa ca luati cu voi asa ceva. Nu uitati de pungi, sa tineti telefonul si hainele de schimb in ele, apoi in rucsac. Daca se intampla ceva sa aveti cu ce va schimba!  :)

O sa mai intervin eu aici, acum insa inainte de a pleca in Maroc am tinut sa analizez din vreme aceasta actiune si sa va dau detaliile organizatorice necesare.

Sarbatori Fericite si un pahar mare de vin!  :thumbup:

Offline dutchessa

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 62
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai
« Răspuns #89 : Sâmbătă, 07 Aprilie 2018, 02:04 »
Gigi, multumm tare mult :) Sarbatori cu bine si cu sanatate si tie si familiei tale! Multumim de grija si de indrumari!