Autor Subiect: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai  (Citit de 35818 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
Re: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai
« Răspuns #30 : Miercuri, 14 Februarie 2018, 08:24 »
In urma platilor efectuate  in ultimele zile toate locurile la aceasta excursie au fost ocupate.

Offline enya71

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai
« Răspuns #31 : Miercuri, 14 Februarie 2018, 22:15 »
Deoarece numarul de locuri s-a completat la aceasta excursie si pentru a stii ce mijloc de transport sa inchiriem, deschidem lista de transport cu plecare din Bucuresti:

1. Florin Franciuc
2. Violeta S

Offline Flo_rin

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 60
Re: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai
« Răspuns #32 : Miercuri, 14 Februarie 2018, 22:21 »
Hello Violeta, chiar imi faceam griji .... ma gandeam ca poate nu m-am trecut unde trebuie. :worship:

Offline Greta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9

1. Florin Franciuc
2. Violeta S
3. Greta SERBAN

Pasul urmator spre taramul mirific pe care le-am vazut in fotografii. Sunt sigura ca vor fi zile de neuitat.

Offline enya71

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai
« Răspuns #34 : Vineri, 16 Februarie 2018, 00:14 »
 Florin, nu trebuie sa i-ti faci griji. Ai fost deschizator de lista :thumbup: Cu siguranta vom fi o trupa vesela.  *|*

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai
« Răspuns #35 : Vineri, 16 Februarie 2018, 16:05 »
Mai cu veselie, mai cu suparare (de la cei care au achitat "dupa linie"), rezervarile s-au inchis. Lista a ajuns acum la mine si incept partea de organizare ce tine de mine. Urmeaza ca acum sa transmit tuturor un Email la care am rugamintea sa raspundeti in maxim 3 zile. Se refera la intentia de a participa la rafting. Am discutat la locatie, trebuie sa le spun si lor cate persoane vor sa mearga, pentru a-si pregatit si organiza din timp ce au nevoie.

Incep prin a explica ceva: pentru a putea "aluneca" pe apa, este nevoie ca Nera sa aiba o anumita cota, altfel nu veti face altceva decat o sa trageti barcile prin apa mica, dupa voi. Sunt lucruri care nu depind nici de mine, nici de organizatorii rafting-ului, nici de agentie, de nimeni. Doar de cineva care se uita de sus la noi...

Daca cititi programul zilei de 11 mai, o sa vedeti explicatiile pe care vi le-am dat despre aceasta activitate: "este inedita, foarte interesanta si va permite sa vedeti intregul traseu de 22 kilometri ai Cheilor Nerei (intre Sopotul Nou si Sasca Romana). Totul se desfasoara in deplina siguranta, fiecare barca are un conducator experimentat, astfel incat singura voastra grija este sa va bucurati de superbele peisaje. Va recomand sa cititi acest articol, este detaliat si informativ despre cum decurge o excursie pe apa. Aveti si fotografii si filme si impresii: http://travelbadgers.com/rafting-nera/".

Banuiesc ca multi dintre voi s-au inscris in special datorita acestui element de program, asa ca il asteapta cu nerabdare. Altii sunt inca in expectativa, altii nu doresc sa incerce o astfel de aventura. Noi am ales, asa cum explicat, special aceasta perioada, pentru ca statistic Nera are cel mai mare debit, conditie esentiala pentru a desfasura aceasta activitate. Acum trebuie sa aflam cine doreste sa participe, iar numarul de inscrisi sa ajunga la organizatorii de pe Cheile Nerei. Tabelul o sa fie dat insotitorului de grup, care impreuna cu organizatorul va face la fata locului, impartirea pe echipaje.

Tariful pentru echipament si loc in barca, cu ghidaj, este 115 lei/persoana, urmand sa se parcurga intregul traseu al Cheilor Nerei – 22 km.

Banii pentru aceasta activitate se vor aduna la fata locului de catre insotitorul de grup si achitati organizatorilor rafting-ului.

Am rugamintea sa-mi raspundeti simplu prin DA (doresc sa particip la rafting) sau NU (nu doresc sa particip). Pe Email - nu aici!

Folosesc prilejul si pentru a colecta de la voi informatia referitoare la transport. Am comunicat urmatoarele:

Bucuresti Traseu: Bucuresti - Pitesti - Slatina - Craiova - Strehaia - Drobeta Turnu Severin - Orsova - Moldova Noua - Sasca Romana. Returul pe "Clisura", soseaua care urmareste Dunarea pana la Cazanele Mari, apoi continua ca si la sosire, pana inapoi in Bucuresti. Transportul nu este inclus in pretul excursiei si se achita cf km parcursi, costurilor sofer impartite la numarul de persoane inscrise la acest transport. Transport miniaucar 30 locuri + cazare si diurna sofer = 5.500 lei. Daca toate locurile se vor ocupa, cu plecare din Bucuresti, tariful/persoana este 5.500/30 = 183 lei (dus - intors). Mentiune: se va achita cota parte din costul de transport, functie de kilometri parcursi de fiecare (cel care urca din Craiova de exemplu, nu va plati acelasi tarif ca cel din Bucuresti)

Sibiu Traseul va fi: Sibiu – Orastie – Hateg – Caransebes – Resita - Oravita – Sasca Romana si retur pe acelasi traseu.
Transportul nu este inclus in pretul excursiei si se achita cf km parcursi, costurilor sofer impartite la numarul de persoane inscrise la acest transport. Transport microbuz 20 locuri + cazare si diurna sofer = 3.200 lei. Daca toate locurile se vor ocupa, cu plecare din Sibiu, tariful/persoana este 3.200/20 = 160 lei (dus - intors). Mentiune: se va achita cota parte din costul de transport, functie de kilometri parcursi de fiecare (cel care urca din Orastie de exemplu, nu va plati acelasi tarif ca cel din Sibiu)

Deci raspunsul voastru trebuie sa contina:

1. DA sau NU - referitor la participarea la RAFTING
2. Transport: DA, cu urcare....(si specificati locul din care va imbarcati)


In situatia in care nu ati primit Email-ul nostru, aveti aici toate informatiile raspundeti direct la office@singlescamp.ro

Nu mai este nevoie sa va inscrieti pe forum, oprim lista!



Offline Greta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai
« Răspuns #36 : Vineri, 16 Februarie 2018, 21:52 »
Buna Tania. Astept cu interes sa te cunosc si sa cunosc, atat cat se va putea, acea bucata de tara pe care o iubesti atat de mult incat te intorci iar si iar.
 :worship:

Offline kriss

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 143
Re: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai
« Răspuns #37 : Vineri, 16 Februarie 2018, 23:44 »
Indata ce o sa faci cunostinta cu Tania, o sa descoperi ce om minunat , cu suflet curat, o doamna  eleganta , cu o atitudine si o prestanta  , ce ar trebui urmata de marea majoritate a femeilor.Te imbratisez cu drag , Tania ! :kissing: :kissing:
"Nu ceea ce ai, ceea ce esti, unde esti sau ceea ce faci te face fericit sau nefericit, ci ceea ce crezi despre toate acestea." – Dale Carnegie

Offline dutchessa

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 62
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai
« Răspuns #38 : Sâmbătă, 17 Februarie 2018, 19:16 »
Buna seara. Daca renunta cineva la excursie, doresc eu un loc - Lidia. Multumesc mult.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai
« Răspuns #39 : Marți, 20 Februarie 2018, 10:21 »
Am transmis un Email cu rugamintea sa-mi raspundeti in 3 zile, daca doriti sau nu sa participati la rafting. Va spuneam ca este important sa am situatia exacta, pentru a o transmite din timp firmei care ne organizeaza aceasta activitate, astfel incat la randul lor sa aiba ragazul necesar de pregatire. Au raspuns doar jumatate din cei carora le-am transmis Email. Mesajul apare si aici pe forum, mare si evident, astfel incat consider ca am informat suficient in legatura cu aceasta optionala.
Va rog, nu este un efort mare, este doar un reply la ceea ce v-am scris eu, in care sa-mi raspundeti daca doriti sau nu rafting si daca aveti nevoie de transport si de unde urcati.

Offline Flo_rin

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 60
Re: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai
« Răspuns #40 : Marți, 20 Februarie 2018, 18:50 »
Daca imi permiteti o sugestie: tura urmatoare sa fie cu 2 variante de tarif: cu tariful de rafting inclus si fara. Veti sti optiunile de la momentul achit?rii tarifului.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai
« Răspuns #41 : Miercuri, 21 Februarie 2018, 05:21 »
Da, doar ca atunci trebuie tinuta o evidenta separata in agentie, soft-ul site-ului nu stie ca pot exista doua tarife la aceiasi excursie. Si in loc de tabele create de soft automat, trebuie tinute liste separate. O munca in plus care se suprapune peste volumul imens se acolo. Oricum desi site-ul este relativ nou, nu are decat doi ani, lucram la un altul care sa faciliteze si astfel de situatii si multe alte lucruri. Step by step...

Offline aliennt

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai
« Răspuns #42 : Vineri, 23 Februarie 2018, 08:29 »
Buna dimineata!

Sunt nou in acest grup si mi-am dorit mult sa particip la excursia din Cheile Nerei. Din pacate, din motive independente de mine, va trebui sa renunt.

Optiunile mele au fost cu transport personal si cu rafting. Daca cineva doreste sa preia locul ramas liber, va rog dati un semn!

Cu parere de rau!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai
« Răspuns #43 : Vineri, 23 Februarie 2018, 12:24 »
Sper ca dutchessa (Lidia) s-a abonat la topic si e pe faza. :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Mary Mary

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai
« Răspuns #44 : Sâmbătă, 24 Februarie 2018, 12:15 »
As vrea sa preiau eu locul tau aliennt.