Autor Subiect: Manelele, pro sau contra!  (Citit de 5509 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Manelele, pro sau contra!
« Răspuns #15 : Luni, 12 Aprilie 2010, 21:21 »
NO WAY manele!

Offline clopotel32

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 89
Răspuns: Manelele, pro sau contra!
« Răspuns #16 : Luni, 12 Aprilie 2010, 22:39 »
Eu nu pot inghiti manelele.... de nici o culoare!!! Mi se zbarleste podoaba capilara cand aud asa ceva.

Offline anamama13

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1227
Răspuns: Manelele, pro sau contra!
« Răspuns #17 : Marți, 13 Aprilie 2010, 13:07 »
numai atat ti se zbarleste ?..... vino la sibiel sa asculti muzica lui DJ EXcceS si ti se culca la loc (parul)... si ti se zburleste energia.....
Soarele va rasari si maine ! Totul este sa poti rezista pana atunci....

Offline sorin

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
Răspuns: Manelele, pro sau contra!
« Răspuns #18 : Luni, 19 Aprilie 2010, 16:44 »
in manele sunt si ritmuri si versuri frumoase dar nu toate.mie imi plac,cel mai mult ascult house si hip-hop dar daca se iveste sa fie si o manea...merge ;)

Offline francesca777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 793
  • after all...tomorrow is another day..:)
Răspuns: Manelele, pro sau contra!
« Răspuns #19 : Luni, 19 Aprilie 2010, 20:41 »
Nu sunt in totalitate contra lor....asa...1-2 de antren si bine alese, se acceopta...mai mult nu...ca fac alergie..:))

Offline EUGENIA110

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Răspuns: Manelele, pro sau contra!
« Răspuns #20 : Luni, 19 Aprilie 2010, 20:59 »
Manelele adevarate, originale, nu cele "facute" prin combinare cu populara sau lautareasca si cintate de tot felul de aparuti peste noapte, au un ritm super melodios si antrenant pentru dans. De fapt am gresit spunind "manele"(la plural), genul acesta de muzica numindu-se "manea"(la fel ca :tangou, vals etc.)

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Manelele, pro sau contra!
« Răspuns #21 : Duminică, 25 Aprilie 2010, 22:36 »
    Indiferent cum ar fi, originale sau nu, ne-au invadat prea mult viata: in tramvai, autobuz sau metrou prin soneriile telefoanelor mobile, sau ascultate de cei din jur, la picnic, in natura unde, in loc de fosnetul padurii si ciripitul de pasarele le auzim la maxim de la bordul masinilor din apropiere, in sala de clasa ascultate de elevii neatenti din ultimele banci sau in pauze pe holul scolii, la televizor pe toate posturile comerciale, nu doar cele consacrate... si tot asa! Parca e totusi prea mult! Parerea mea!