Autor Subiect: Petreceri in Marginimea Sibiului 14 - 16 decembrie 2018  (Citit de 33060 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Petreceri in Marginimea Sibiului 14 - 16 decembrie 2018
« : Duminică, 17 Decembrie 2017, 19:18 »
Tarif: 485 lei

Rezervari: http://www.singlescamp.ro/eveniment/petreceri-marganimea-sibiului-14-16-decembrie-2018/


INFORMATII TRANSPORT:

Plecarea va fi in data de 14.12.2018 la ora 08:30 din Statia de Benzina Mol Pacii (Bulevardul Iuliu Maniu)
Pitesti - Valcea - Sibiu - Gura Raului si retur
Costul total al transportului este 2200 lei (transport+cazare, diurna sofer) si se va imparti la nr. de participanti
NUME SI NR TELEFON SOFER: VIOREL 0763 675 739
NR MASINA:B -345- NEW


Daca exista persoane care se conecteaza la traseu (urcari Pitesti, Valcea), este nevoie sa ia legatura cu soferul pentru a stabili ora si locul de intalnire.

Check in: 14 decembrie, incepand cu orele 14.00 pana la 18.00
Check out: 16 decembrie ora 12.00
Cazare: Pensiunea Lacul de Argint, Gura Raului

Servicii incluse:
• cazare 2 nopti, mic dejun inclus
• doua cine, una tip grup si una bufet
• pranz - pomana porcului
• palinca, afinata, vin fiert
• entertainment cu muzica

Nu sunt incluse:
• Transport pana la locatie. Plecarea va fi in data de 14.12.2018 la ora 08:30 din Mol Pacii. Pentru cei din Bucuresti si traseul Pitesti - Valcea - Sibiu - Gura Raului si retur, o sa organizam, la fel ca in 2017 un transport cu microbuzul. Daca acesta se umple, tariful/persoana o sa fie cca 120 lei. Va recomand in mod deoesebit sa va inscrieti pentru acest tip de transfer. Este comod, placut sa calatoresti in grup, in ultima noapte de petrecere nu mai ai grija condusului sau cu ce ajungi...Inscrierea se face doar aici pe forum (nu sunati in agentie si nu transmiteti Email), pe lista pe care am s-o deschid acolo. Cei din tara: scrieti de unde veniti! Am avut atat de multe situatii in care din cauza lipsei de comunicare de aici de pe forum, s-a ajuns la situatia in care dintr-un oras au venit 3 masini...in loc sa se grupeze toti intr-una...
• bauturi, decat cele de wellcome si de la taiatul porcului

Locuri: 22 de locuri in Pensiunea Lacul de Argint, si  inca 10 locuri in locatia vecina, aflata la 50 de m ,Pensiunea Andreea . Ocuparea locurilor in pensiunea in care se va tine evenimentul se va face in ordinea rezervarii, cu anuntarea celor care au sa fie cazati in pensiunea vecina.
 
Program
Vineri 14 decembrie
Wellcome cu palinca, afinata si de'ale porcului
Cina, incepand cu ora 18.00:
• gustari traditionale: zacusca, salata de vinete, slaninuta de casa, fasole batuta, untura, ceapa rosie, telemea
• platou taranesc: coaste afumate la gratar, carnati la gratar, cotlet  haiducesc, cartofi copti, mamaliga si legume la gratar
• placinta cu mere
Totul stropit cu palinca si vin!
Si apoi petrecere!  *|* :dance: *|*

Sambata  15 decembrie   
8.00 – 10.00 Taiatul porcului… cu sorici si tuica fiarta, ! Preparea se va face traditional, mare parte in fata participantilor. Parte din produse vor fi consummate la pomana porcului, restul preparatelor vor putea fi achizitionate de la bucataria restaurantului
Mic dejun tip bufet 8.00 – 10.00   
11.00 - 13.00 plecam intr-o plimbare pana la pastravarie, apoi pana la Barajul de la Lacul de Acumulare Gura Raului.
Pranz 14.30 – 16.00
• ciorba de cartofi cu afumatura
• pomana porcului pregatita la ceaun
• balmos
• placinta cu branza si fructe de padure
Cina :
• gustari cu de-ale porcului: toba, carnati, caltabos, jumeri, slanina si cu branzeturi din Marginime: burduf, telemea, ceapa rosie, rosii.
• ciolan la cuptor
• muschiulet de porc impanat
• cartofi sote, varza calita, dovlecei
• salata de muraturi si de cruditati
• tort de ciocolata cu visine
• tuica, afinata si vin fiert
Petrecere!!!  *|* *|* *|*

Duminica 16 decembrie
8.00 – 10.00 mic dejun
10.00 – 11.00 – concert cu copiii din formatia CPO
11.30 plecam spre Sibiu. La 12.00 se ajunge si aveti free time 2 ore pentru vizitarea Targului de Craciun.
14.15 Plecarea spre Bucuresti

Tip excursie. Este o iesire de tip eveniment. Cu mult, mult dans si muzica. Asa ca daca stiti ca nu va place asta si sunteti mereu pe capul DJ-ului sa dea mai incet, nu va recomand aceasta actiune. Nici celor carora nu le place partea asta de traditie cu porc taiat, preparat, gustat. Daca mergem la pomana porcului, apai mancam de-ale porcului, nu supa de legume!  :). Deci nu va inscrieti ca dupa aceea sa ne intrebati daca se poate sa serviti si altceva. Nu, va spun de acum, nu se poate! E o pensiune mica, nu are posibilitatea in situatia unui grup sa faca ceva separat, a la carte! 
Programul este unul dens si interactiv, astfel incat sa va puteti cunoaste, sa puteti socializa. Este o iesire deschisa tuturor membrilor Singles Camp, noi sau vechi.
 
Profil: vesel, petrecaret, comunicativ, deschis. Nu vrem printre noi persoane imbufnate, care au mereu ceva de spus, de comentat, carora nu le place nici aia, nici aialalta. Mergem acolo sa ne distram, nu sa ascultam lamentarile si susotelile unora carora nu le intra nimeni in voie. Asa ca daca va stiti tabietari, pretentiosi, "gingasi", va rog mult nu veniti cu noi, nu va inscrieti! 

Adresabilitate. La actiunile noastre se pot inscrie doar persoane single (fara partener), care inteleg si respecta conditiile de calatorie si de petrecere a vacantei intr-un grup. Respecta orele de intalnire, pe cei cu care au plecat in excursie, armonizeaza cu cei din jur, sunt toleranti, nu au tabieturi excesive care pot deranja sau care nu pot fi satisfacute in conditiile unui grup. Care nu sunt genul „eu vreau acolo nu acolo”, care au mereu critici, remarci…Dorim sa oferim o atmosfera de vacanta cu prietenii, nu ceva rigid, formal si pur turistic. Asteptam oameni veseli, deschisi, care armonizeaza usor intr-un colectiv. Asta pentru ca atmosfera sa fie la fel ca in toate actiunile noastre. Trebuie sa stiti ca nu acceptam in grup persoane care nu se potrivesc profilului prezentat si la comunicarea insotitorului de grup, excludem pe cei care au manifestari nepotrivite.

 :oops:!!!! Inainte de inscriere si rezervare cititi va rog cu atentie serviciile incluse si cele care nu intra in tarif, programul excursiei, si particularitatile acesteia. Cantariti daca este sau nu potrivita profilului de turist pe care il aveti. Va recomandam sa va consultati cu atentie perioada de concediu, de zile libere, de disponibilitate, astfel incat sa va asigurati ca acestea coincid cu cea in care se tine excursia. Trebuie sa stiti ca din momentul rezervarii intrati intr-un regim contractual cu agentia turistica ce ne asigura serviciile turistice. Acest lucru impune intelegerea clauzei pe care ati acceptat-o in momentul inscrierii si achitarii, referitoare la renuntarea unilaterala la o excursie. Cititi aici: http://www.singlescamp.ro/conditii-de-renuntare-la-o-actiune/. In situatia renuntarii la o actiune, vechi sau noi in acest grup, avem rugamintea sa nu ne sunati, sa nu ne scrieti, solicitandu-ne restituirea sumelor achitate sau sa ne cereti mutarea acestora la alte excursii. Existand o intelegere prealabila, comunicata si cunoscuta, consideram ca nu este necesar sa avem o corespondenta in acest sens.

La fel ca la toate actiunile noastre, informatiile si detaliile legate de aceasta excursie, vor fi transmise si vor aparea DOAR pe acest topic. O sa gasiti aici detaliat si din timp tot ce aveti nevoie pt pregatirea excursiei. Comunicarile nu se fac deci telefonic si nici Email, avand in vedere ca am facut deja aceasta precizare in prezentarea actiunii avem rugamintea sa nu ne solicitati informarea in alt mod.

Inscrierile in excursie se fac pe site-ul: http://www.singlescamp.ro/ Imediat si automat, dupa inscriere, veti primi un Email care contine datele agentiei si care va comunica in ce mod si unde se face plata avansului.  Daca nu ati primit acest Email inseamna ca: ati completat gresit adresa de Email sau raspunsul nostru automat a intrat in SPAM. Verificati si acolo si daca nu l-ati gasit, repetati inscrierea in excursie, cu atentie mai mare in completarea adresei de Email.

Toate actiunile noastre sunt organizate de Singles Camp, partea logistic turistica fiind realizata printr-o agentie specializata pe turismul de grup: Bon Voyage Sibiu, singura autorizata OSIM in Romania sa organizeze „evenimente, vacante si excursii pentru persoane single – Singles Camp”. Bon Voyage are prin contractul de colaborare cu Singles Camp obligativitatea oferirii urmatoarelor servicii turistice: cazare, transport, ghidaj local si de asemenea de a face rezervari pentru membrii acceptati la participare. Singles Camp, ca organizator si grup, poate cere agentiei anularea unei rezervari, in conditiile in care un inscris isi pierde calitatea de membru Singles Camp.

Daca sunteti la prima inscriere intr-o actiune Singles Camp&Travel, este foarte posibil sa fiti contactat(a) de o persoana din agentie. Veti fi intrebat(a) daca ati citit pe site (asa cum recomandam la inscrierea in grup) despre adresabilitatea noastra, despre modul de organizare a Singles Camp, felul in care transmitem informatiile. Nu e vorba de un test, nu dam examene aici, dar dorim sa ne asiguram ca cei care vor sa intre activ in grup au inteles exact despre ce este vorba.

Cateva imagini din 2017:











































Imagini de la Pastravarie.
























Offline costinjb

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 134
Re: Petreceri in Marganimea Sibiului 14 - 16 decembrie 2018
« Răspuns #1 : Sâmbătă, 16 Iunie 2018, 12:37 »
 M am inscris si la aceasta actiune (anul trecut am ratat o),sper sa nu se intimple la fel si acum.In mai,laGura Raului a fost grozav.

Offline Miha-ella

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 39
  • Bun gasit, tuturor!
Re: Petreceri in Marganimea Sibiului 14 - 16 decembrie 2018
« Răspuns #2 : Duminică, 08 Iulie 2018, 10:23 »
Daca-i cu petrecere si dans...vin si eu :). M-am inscris!
Cu drag!
Oamenii trebuie iubiti si lucrurile folosite. Haosul lumii de astazi este pentru ca iubim lucrurile si folosim oamenii. - Dalai Lama

Offline lumi66

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Petreceri in Marganimea Sibiului 14 - 16 decembrie 2018
« Răspuns #3 : Luni, 09 Iulie 2018, 12:41 »
Unde este Mihaela sunt si eu...evident  :)

Offline enache

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 127
  • anca bv
Re: Petreceri in Marganimea Sibiului 14 - 16 decembrie 2018
« Răspuns #4 : Luni, 16 Iulie 2018, 18:19 »
Buna ziua! Sesizez o greseala.Aceasta petrecere este trecuta deja la FEED-BAK.In sectiunea evenimentelor care urmeaza,nu se regaseste.O seara buna
anca bv

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Petreceri in Marganimea Sibiului 14 - 16 decembrie 2018
« Răspuns #5 : Luni, 16 Iulie 2018, 18:30 »
Deja ne-am distrat.... ;D ;D ;D Multumesc, am corectat! Este acum la locul potrivit.

Offline enache

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 127
  • anca bv
Re: Petreceri in Marganimea Sibiului 14 - 16 decembrie 2018
« Răspuns #6 : Luni, 16 Iulie 2018, 19:19 »
Ma bucur ca am putut sa ajut.Numai bine

anca bv

Offline costinjb

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 134
Re: Petreceri in Marganimea Sibiului 14 - 16 decembrie 2018
« Răspuns #7 : Joi, 13 Septembrie 2018, 16:24 »
Am achitat si particip la această acțiune.O să merg la Gura Raului cu mașina,sunt din GL așa că mai pot lua 1-2 pers din zona GL-BR care participă la această întîlnire.Nr meu tel 0745154485.

Offline Onix

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 245
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Petreceri in Marganimea Sibiului 14 - 16 decembrie 2018
« Răspuns #8 : Sâmbătă, 15 Septembrie 2018, 10:40 »
Eu spun prezent  :) Nu pot rata o asemenea iesire, in care traditiile si mancarea din Marginime ( pe care o ador) să nu ma incante ...
Noroc cu Stefania care mi-a ”vândut” pontul, deci...vom veni cu drag.... *|*

Offline giculino

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
Re: Petreceri in Marganimea Sibiului 14 - 16 decembrie 2018
« Răspuns #9 : Marți, 25 Septembrie 2018, 21:04 »
minunată locație ... m-am înscris, e vreo problemă dacă plătesc tot odată la primul termen?

Offline Ghita

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Petreceri in Marganimea Sibiului 14 - 16 decembrie 2018
« Răspuns #10 : Marți, 25 Septembrie 2018, 21:38 »
nu, si eu am platit totul odata ieri.

Offline giculino

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
Re: Petreceri in Marganimea Sibiului 14 - 16 decembrie 2018
« Răspuns #11 : Miercuri, 26 Septembrie 2018, 21:06 »
ok

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului 14 - 16 decembrie 2018
« Răspuns #12 : Luni, 22 Octombrie 2018, 12:19 »
Heeeii , Bucurestiul si imprejurimi, se incepe cumva o lista de transport, nu de alta dar la volanul masinii mele nu pot decat sa cant.
Sper ca nu este prea tarziu si v-ati aranjat deja alte variante de transport  :)

Offline Miha-ella

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 39
  • Bun gasit, tuturor!
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului 14 - 16 decembrie 2018
« Răspuns #13 : Luni, 22 Octombrie 2018, 17:57 »
Buna :)

Eu nu stiu de nici o lista de transport din Bucuresti in Marginimea Sibiului, 14 - 16.12.2018.

Asa ca, sa o deschidem, zic. Poate ne strangem pentru un microbuz :)

1. Miha-ella
2. Lumi66

O zi buna tuturor!
Oamenii trebuie iubiti si lucrurile folosite. Haosul lumii de astazi este pentru ca iubim lucrurile si folosim oamenii. - Dalai Lama

Offline pinkpanthere

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 161
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului 14 - 16 decembrie 2018
« Răspuns #14 : Luni, 22 Octombrie 2018, 19:35 »
1. Miha-ella
2. Lumi66
3. Constanta D