Autor Subiect: Pe potecile ciobanilor din Marginimea Sibiului. Drumetie la stana 1-3 iunie 2018  (Citit de 26691 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline gigel

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 45
buna seara,

de acord cu tine Geta.... in acesta masina va mai fi si  Camelia.

am stabilit cu ea telefonic, aceiasi ora si acelasi loc.


problema e ca din toata lista nu stiu ce se intimpla cu o persoana  Magda F.... NU A DAT NICI UN SEMN .... va rog daca stiti ceva postati aici....sa nu ramina pe jos....

nu o cunosc si nu am nici telefonul ei

spor la treaba!



 

Masina 1
1. Mariana V, alias Gigel, vasilemar67@gmail .com
2.Geta S
3.Camelia C

Masina 2
1. Valeriu C. tel: 0732871817, valeriucoconcea@yahoo.com
2.Ionut P.
3.

Masina 3
1. Florin F. Tel: 0724.556.468
2. Mirela O.;
3. Delia N.


Offline Doamna cu Dar

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Mulțumesc pentru grija. Sunt aici   :angel:.
Nu am dat semn pana acum pentru ca nu ma simt prea confortabil in postura de pasager in autoturism la drum lung.
Așa ca maine ma prezint la start, in calitate de driver, cu mașina nr. 4.
7:30, nu?
Magda.

Offline gigel

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 45
multumesc pentru raspuns... da la 7,30 statia de metrou pacii nr masina 13 B CZG


o seara buna!

Offline Doamna cu Dar

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Multumesc. O sa incerc sa gasesc masina.
Daca nu ma descurc voi suna la unul din cele doua numere de telefon mentionate mai sus.
Pe maine!

Offline Ancutza

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 77
Buna dimineata! Ce se mai poate spune in plus despre 3 zile minunate, cu peisaje de vis? Ca ne-am bucurat de miscare pe munte, mai greu la inceput, dar intrandu-ne in ritm de a doua zi, avandu-l alaturi pe rabdatorul nostru ghid Iulian, caruia ii multumim- am mai fi urcat mai mult , dar ne-am dat seama ca nu mai putea sa tina pasul el pasul cu noi. 
 Ca ne-am adapostit de ploaie in podul cu fan al stanei, unde am cantat, am povestit sau pur si simplu am tras un pui de somn, aliniati unul langa altul ca sa ne tinem de cald. Sau ca am avut parte, din nou, de un show al nemaipomenitului  nostru Dan,  seara la dans. Pana la urmatoarea revedere, care sper sa fie cat mai repede, o zi buna va doresc.

Offline Anaisanaisa

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
 :yeah: No o fost fain, tare fain... M-am imbatat de frumusetea peisajelor( da si palinca la stana o fost buna). Super gasca, ne-am imprietenit imediat, ca la gradinita. Multumesc tuturor, m-am intors ZEN.  :flori:

Offline getaravi13

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 31
Hello tuturor,
este greu sa descrii in cuvinte drumetiile Singlescamp. Nu poti reda in cateva cuvinte ceea ce simti alaturi de oamenii acestia frumosi ce alcatuiesc grupurile. Prietenie sincera, veselie,emotie, unitate, ajutor,grija. Suntem o familie frumoasa care stie sa petreaca timp de calitate impreuna.
Potecile pe care Iulian ne-a purtat au scos la iveala peisaje de vis, fiecare efort facut pana la stana baciului Gheorghe a fost din plin rasplatit  cu rachiu bun si mancaruri asa gustoase ca nu te puteai opri. :thumbup:
E greu cand pleci, ai vrea sa ramai mereu in astfel de locuri, alaturi de astfel de oameni.
Daca as putea ,as merge in fiecare weekend intr-o excursie Singlescamp. Sper sa ne revedem cat mai curand, deja imi este dor de voi :love:

GIGI iti multumesc  :bow:
 

Offline mihaizamfirescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Buna dragilor,
Va multumesc tuturor pentru clipele frumoase petrecute impreuna.M-am simtit extraordinar alaturi de voi si sper ca voi mai avea ocazia sa va revad.
Am intrat din nou in plictisitorul cotidian,dar trag speranta sa-l intrerup din nou cat mai repede.
Sunteti cu totii niste oameni extraordinari.
Va multumesc din nou tuturor.

Offline valivalahul

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Personal, vreau sa mai amintesc un amanunt.
Pentru ca eram cu mijlocul de transport propriu, am ramas in pana pe Valea Oltului in dreptul localitatii
Balota, chiar vis a vis de Scoala Generala (circa40 km de Sibiu).  O mufa de la conducta de combustibil a sarit din locas si motorul s-a oprit.
Partenerul meu de drumetie Ionut a gasit un cetatean care era in trecere cu familia intr-un autoturism propriu. Acesta ne-a tractat la sufa pana la un service non stop aflat la 6 km in Tutulesti unde s-a remediat problema.
Pe aceasta cale, tin sa multumesc:
- colegilor de drumetie din Bucuresti care au fost alaturi si ne-au ajutat sa trecem peste acest necaz.
- celui care m-a tractat (Doru care are o pensiune in Robesti si care ne-a invitat sa o vizitam)
PS: A fost o expeditie minunata, am vazut circuitul apei in natura, privelisti si oameni minunati.

Inchei cu un citat:
Sa fim recunoscatori oamenilor care ne fac fericiti. Ei sunt gradinarii amabili care fac ca sufletele noastre sa infloreasca. (Marcel Proust)

Offline Doamna cu Dar

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Impresii:
a. Despre ghid: toata ziulica ne număra sa nu ramana vreunul aiurea, impartea beţe de drumetie, îşi impartea hainele din rucsac, avea grija sa ne spuna tot timpul ce şi cum despre program, ba era cu cei din fruntea plutonului ba ii incuraja pe cei din ariergarda ca sa nu spun din coada (subsemnata fiind inclusa in aceasta categorie 😊) acum era pe culmea dealului, imediat impăturea branza în mamaliga, avea grija de friptura, fotografii peste fortografii, ba monta o boxa, a mai facut si pe DJ-ul..... nu pot sa spun decât că NIMENI NU-I PERFECT !!!
Cred că cu toti suntem de acord să il mai luam pe Iulian cu noi si data viitoare.
Lasand gluma la o parte ii multumim lui Iulian pentru tot  :smitten:
 
b. Despre cei cu care am petrecut, nu pot sa spun decat ca ma bucur tare ca i-am revazut pe unii si ca i-am cunoscut pe ceilalți.
Fiecare, cred, s-a simtit foarte bine eu cel putin asta am citit pe chipurile lor.
Din pacate nu se pot vedea fotografiile și mesajele care curg pe grupul de whats-up.
Sper sa apara și aici acele fotografii promise, evident cu respectarea consimțamantului „actorilor”.

c. Despre mine sunt la a patra iesire cu Singles Camp si sunt la fel de entuziasmata ca la prima.
Le spuneam celor mai noi (decat mine) cat de extraordinar este sa te intalnesti pentru prima data cu cineva si sa razi in continuu, sa te simti bine si sa simti ca si ea/el este la fel de bine. Terapie curata  :yeah:
Cred ca se vede o mica parte de ce am trait noi, in mesajele pe care le postam, caldura cu care fiecare isi trimite gandurile sale.

Pentru cei care sunt doar la stadiu de verificat forum fara sa fi încercat efectiv o excursie va spun CURAJ!
Pentru toti ceilalti pe curand!  :love:
 

Offline gigel

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 45
buna seara,

eu personal asi putea sa va spun ca sunt la a 3 participare, la petrecere si drumetie cu Singlescamp si de fiecare data am facut altceva, nu pot sa spun ca o excursie a fost mai frumoasa decit cealalta,fiecare a avut farmecul ei si de fiecare data am existat ceva nou.

cit despre echipele cu care am petrecut.... pot sa spun ca sunt deosebiti :flori:.....iar pentru Iulian mult respect pentru modul in care isi duce la indeplinire job-ul :worship:

abia astept sa plec in urmaroarea vacanta :D si....nu am prea mult de astept  *|* *|* :applause:

o seara minunata! :smitten:

Offline ccristians

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Pe potecile ciobanilor din Marginimea Sibiului. Drumetie la stana 1-3 iunie 2018
« Răspuns #101 : Sâmbătă, 01 Septembrie 2018, 19:05 »
Buna,

O sa vin si eu cu masina, pe ruta: Reghin (~09:30) - Targu Mures - Sighisoara - Sibiu (~12:00)
Am 3 locuri libere, daca sunt doritori, nr meu e: 0745.877.725

Offline viorica samoila

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40
Re: Pe potecile ciobanilor din Marginimea Sibiului. Drumetie la stana 1-3 iunie 2018
« Răspuns #102 : Duminică, 02 Septembrie 2018, 11:38 »
Ccristians, cred ca ai gresit locul unde vroiai sa postezi, presupun ca te referi la actiunea din 28-30 septembrie! :oops:
Vio

Offline ccristians

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Pe potecile ciobanilor din Marginimea Sibiului. Drumetie la stana 1-3 iunie 2018
« Răspuns #103 : Duminică, 02 Septembrie 2018, 19:06 »
@Viorica: mersi, n-am fost atent la detalii. Pe pagina excursiei din sept apare un link ce duce aici, se pare ca nu a fost actualizat inca.