Autor Subiect: Maramures in haine de Rusalii. Traditie, istorie, drumetii 24-28 mai 2018  (Citit de 31657 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: Maramures in haine de Rusalii. Traditie, istorie, drumetii 24-28 mai 2018
« Răspuns #45 : Luni, 23 Aprilie 2018, 10:25 »
Miniautocar cu plecare din Bucuresti pe ruta: Pitesti – Rm Valcea – Sibiu – Alba – Iulia – Turda – Cluj Napoca – Dej – Nasaud – Sacel:
1. Cristina P (Craiova)
2. Roxana S (Bucuresti)
3. Liliana O. Bucuresti
4.Simona C. (Craiova)
5. Florentina T. (Bucuresti)
6. Simona C (Bucuresti)
7. Ariadna B. (Bucuresti)
8. Gabriel U. (Bucuresti)
9. Emanuel G. (Bucuresti)
10.Gabriela Munteanu (BUCURESTI)
11.Ileana Nae ( BUCURESTI)
12. Roxana O. (Bucuresti)
13.Elena M. (Bucuresti)
14.Verona P. (Bucuresti)
15. Armand C. (Craiova)


Minibus cu plecare din Iasi pe ruta: Tg Frumos – Gura Humorului – Campulung Moldovenesc – Borsa – Sacel     ( ATENTIE 6 LOCURI )
1. Gina T (Iasi)
2. Costi A (Tg. Frumos)
3. Irina G (Iasi.)
4. Cristina M
5. Teodora M
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline roxanas

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 78
Re: Maramures in haine de Rusalii. Traditie, istorie, drumetii 24-28 mai 2018
« Răspuns #46 : Marți, 24 Aprilie 2018, 00:32 »
  Buna Costi. Nu cred ca mai apare alta lista cu plecare din Bucuresti (cel putin). Asa cum zice si Wonderland, lumea care vine e de prin toate zonele tarii, asa ca...
De povestit, de prin lume adunate, vom povesti in Maramu, o sa avem ocazii, sigur. Povesteam pe lungul drum pina la Maramures, dar vad ca drumurile noastre sunt diferite.   Dar sunt convinsa ca dupa aceasta excursie vom aveam multe de povestit aici, pe forum. Zic din experienta excursiilor cu SC, avuta pina acum. Intotdeauna s-a vorbit mult dupa excursiile in care am participat. Deci...abia astept si aceasta excursie. Si sa sti Lidia (ghidul nostru)ca abia astept sa te reintilnesc!  *|*

Offline Tania S.

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Maramures in haine de Rusalii. Traditie, istorie, drumetii 24-28 mai 2018
« Răspuns #47 : Marți, 24 Aprilie 2018, 09:18 »
Buna,
Eu astept si celalalt microbuz cu plecare din Bucuresti,sunt din Ploiesti si cred ca pe acest traseu s-ar mai gasi participanti la excursie.Altfel nu cred,cat de putini am fi,sa ne putem "lipi" la primul microbuz/miniautocar.Sper ca se va gasi o solutie si pentru cei care nu se regasesc in listele de transport deja completate sau macar sa avem vesti,sa ne putem organiza independent.O zi frumoasa sa aveti!

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: Maramures in haine de Rusalii. Traditie, istorie, drumetii 24-28 mai 2018
« Răspuns #48 : Marți, 24 Aprilie 2018, 09:42 »
Buna,
Eu astept si celalalt microbuz cu plecare din Bucuresti,sunt din Ploiesti si cred ca pe acest traseu s-ar mai gasi participanti la excursie.Altfel nu cred,cat de putini am fi,sa ne putem "lipi" la primul microbuz/miniautocar.Sper ca se va gasi o solutie si pentru cei care nu se regasesc in listele de transport deja completate sau macar sa avem vesti,sa ne putem organiza independent.O zi frumoasa sa aveti!

Buna Tania!
Este posibil ca cei din Bucuresti sa se fi inscris deja in mare masura, suntem 15 inscrisi si mai este loc de inca 4 (cel mai mic microbuz are 19 locuri sau se poate inchiria o masina mai mare), cum spunea si Wonderland, Bucurestiul nu mai este fruntea SCT demult, astfel incat te sfatuiesc sa iei in considerare varianta in care nu se va organiza cel de-al doilea microbuz din Bucuresti pe ruta Ploiesti-Brasov.

Poate idenifici o varianta sa vii si tu pe ruta  Buc-Pitesti-Rm Valcea, de la Ploiesti ai doar 60 km-o ora pana in Buc

Succes si sa ne vedem cu bine!
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline Tania S.

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Maramures in haine de Rusalii. Traditie, istorie, drumetii 24-28 mai 2018
« Răspuns #49 : Marți, 24 Aprilie 2018, 11:11 »
Multumesc,Misona,
stiu ca nu este o distanta considerabila,as fi preferat insa varianta propusa initial,asa proiectasem calatoria...recunosc am luat in calcul si timpul si costurile .Acum trebuie achitat si transportul,deci mi-ar prinde bine un raspuns oficial din partea organizatorilor ca sa stiu ce platesc.Cred ca mai astept putin,cum spuneau si Lidia&admin la un moment dat  : este timp suficient...:-)))
Daca nu voi avea alternativa am sa aleg ruta Buc-Pitesti...
Multumesc,sper sa ne vedem cu totii sanatosi si voiosi!!!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Maramures in haine de Rusalii. Traditie, istorie, drumetii 24-28 mai 2018
« Răspuns #50 : Marți, 24 Aprilie 2018, 16:41 »
Tania, o sa fiti anuntati din agentie. Cele doua rute vor fi mentinute, dar este nevoie de o repartizare. Ai incredere ca lucrurile sunt sub control si vor fi organizate asa cum s-a promis.

Offline Picioreateodora

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Maramures in haine de Rusalii. Traditie, istorie, drumetii 24-28 mai 2018
« Răspuns #51 : Marți, 24 Aprilie 2018, 20:19 »
Buna seara . Sunt Piciorea Teodora si eu particip la această excursie si as dori sa ma înscriu pe lista . Eu as dori sa ma urc din Ploiești, în zilele următoare voi achita si transportul . O seara plăcuta

Offline Irina L

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Maramures in haine de Rusalii. Traditie, istorie, drumetii 24-28 mai 2018
« Răspuns #52 : Vineri, 27 Aprilie 2018, 07:31 »
Buna ziua. M-am inscris pentru lista de transport cu plecare din Iasi, dar nu am citit bine toate informatiile si am uitat sa platesc trasportul la ultima rata. Pot sa-l platesc acum sau e prea tarziu?
Multumesc frumos.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Maramures in haine de Rusalii. Traditie, istorie, drumetii 24-28 mai 2018
« Răspuns #53 : Vineri, 27 Aprilie 2018, 07:42 »
Irina L, nu cred ca e tarziu, dar pentru astfel de informatii cel mai bine e sa scrii un email pe adresa agentiei.
Sau, faci plata, mentionand:contravaloare trasport din Iasi, excursie Maramures si trimiti apoi copie dupa documentul de plata. :)

Pentru Teodora si ceilalti care asteapta microbuzul pe a doua ruta cu plecare din Bucuresti, luati in considerare mesajul lasat de Admin:
Tania, o sa fiti anuntati din agentie. Cele doua rute vor fi mentinute, dar este nevoie de o repartizare. Ai incredere ca lucrurile sunt sub control si vor fi organizate asa cum s-a promis.
keep calm and enjoy!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline mihaela comisel

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40
Buna ziua,  *|*

Daca este cineva din Bucuresti care renunta la acasta iesire (fiind pe lista de transport),
sunt gata sa-i preiau locul.

Multumesc anticipat!

Mihaela Comisel :flori:
Sunt bucuroasa ca apartin acum acestei comunitati unde am reustit sa cuonsc niste oameni minunati.

Offline mihaela_calcan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Eu din pacate nu mai pot merge. Daca este cineva doritor sa preia locul...



Offline mihaela comisel

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40
Re: Maramures in haine de Rusalii. Traditie, istorie, drumetii 24-28 mai 2018
« Răspuns #56 : Miercuri, 09 Mai 2018, 12:19 »
Te rog sa luam legatura

Suna-ma la 0721782889 ca sa stabilim modalitatea
de a-ti returna banii.
Sper ca esti din Bucuresti si esti inscrisa la transport.

Multumesc!
Sunt bucuroasa ca apartin acum acestei comunitati unde am reustit sa cuonsc niste oameni minunati.

Offline Cornelia Iosifescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Miniautocar cu plecare din Bucuresti pe ruta: Pitesti – Rm Valcea – Sibiu – Alba – Iulia – Turda – Cluj Napoca – Dej – Nasaud – Sacel:
1. Cristina P (Craiova)
2. Roxana S (Bucuresti)
3. Liliana O. Bucuresti
4.Simona C. (Craiova)
5. Florentina T. (Bucuresti)
6. Simona C (Bucuresti)
7. Ariadna B. (Bucuresti)
8. Gabriel U. (Bucuresti)
9. Emanuel G. (Bucuresti)
10.Gabriela Munteanu (BUCURESTI)
11.Ileana Nae ( BUCURESTI)
12. Roxana O. (Bucuresti)
13.Elena M. (Bucuresti)
14.Verona P. (Bucuresti)
15. Armand C. (Craiova)
16. Cornelia Iosifescu (Bucuresti)


Minibus cu plecare din Iasi pe ruta: Tg Frumos – Gura Humorului – Campulung Moldovenesc – Borsa – Sacel     ( ATENTIE 6 LOCURI )
1. Gina T (Iasi)
2. Costi A (Tg. Frumos)
3. Irina G (Iasi.)
4. Cristina M
5. Teodora M

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Ceee... liniste pe-aici...  SUNTETI BINE ? SANATOSI, VOIOSI ?  :tomato:  :tomato:  :tomato:
Hai ca mai avem putin...   *|*   :yeah:   Din acest grup s-a mai inscris cineva si la alte excursii dupa asta?  Week-end placut tuturor !

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
E liniste ca sunt iar vreo 3 grupuri plecate in 3 excursii diferite. De fapt vara cam asa e, se muta galagia pe coclauri.  :thumbup:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.