Autor Subiect: Maramures in haine de Rusalii. Traditie, istorie, drumetii 24-28 mai 2018  (Citit de 31552 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline mihaela comisel

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40

 :oops:

... si e liniste in aer
si pe strada
si-n cetate...

Eu nu renunt si sper sa merg cu voi in Maramures :bow: :dance: :thumbup:

Astept sa fiu contactata :whistle:

cu drag
Mihaela
Sunt bucuroasa ca apartin acum acestei comunitati unde am reustit sa cuonsc niste oameni minunati.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Maramures in haine de Rusalii. Traditie, istorie, drumetii 24-28 mai 2018
« Răspuns #61 : Duminică, 13 Mai 2018, 16:53 »
Tot ce se poate...'' Cei din urma vor fi cei dintai ''
Pana atunci termina poezia Mihaela Comisel, posteaz-o aici http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2700.165.html
Doar asa vei imbuna Providenta ;)... si vei primi un loc fruntas  :) Mult noroc si inspiratie maxima iti doresc ! :kissing:

Offline Victoria P.

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Buna seara, sunt noua pe aici...
A durat o vesnicie pana am reusit sa ma inscriu aici si sa pot comunica cu voi. Nu prea sunt adepta comunicarilor pe forumuri si nici nu ma prea pricep sincer la acest lucru...
M-am inscris in aceasta excursie in Maramures in minivacanta de Rusalii, am platit trasportul, dar am constatat ca inca nu sunt pe lista cu plecare din Bucuresti.
Ma poate ajuta cineva cu un sfat? Ce trebuie sa fac? Cum ma inscriu la autocar, microbuz? Mai sunt locuri cu plecarea din Bucuresti? Daca nu, cum procedez, deoarece am platit si transportul?
Sper ca nu am intrat prea tarziu, deoarece vad ceva activitate pe aici. :)

Multumesc frumos pentru ajutor! :bow:

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Buna Victoria P., Nu ai aparut pe lista deoarece trebuia sa te treci singurica :) se ia ultima lista cu copy/paste apesi raspuns , dai lipire dupa care treci numele tau la nr. urmator , verifici , daca ai gresit poti  modifica in 15 min. sau apelezi la un prieten ;)
Oricum este bine sa te obisnuiesti,comunici cu forum-ul, si parerea ta conteaza, doar aici primesti toate informatiile !

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Miniautocar cu plecare din Bucuresti pe ruta: Pitesti – Rm Valcea – Sibiu – Alba – Iulia – Turda – Cluj Napoca – Dej – Nasaud – Sacel:
1. Cristina P (Craiova)
2. Roxana S (Bucuresti)
3. Liliana O. Bucuresti
4.Simona C. (Craiova)
5. Florentina T. (Bucuresti)
6. Simona C (Bucuresti)
7. Ariadna B. (Bucuresti)
8. Gabriel U. (Bucuresti)
9. Emanuel G. (Bucuresti)
10.Gabriela Munteanu (BUCURESTI)
11.Ileana Nae ( BUCURESTI)
12. Roxana O. (Bucuresti)
13.Elena M. (Bucuresti)
14.Verona P. (Bucuresti)
15. Armand C. (Craiova)
16. Cornelia Iosifescu (Bucuresti)
17.Victoria P. (Bucuresti)

Minibus cu plecare din Iasi pe ruta: Tg Frumos – Gura Humorului – Campulung Moldovenesc – Borsa – Sacel     ( ATENTIE 6 LOCURI )
1. Gina T (Iasi)
2. Costi A (Tg. Frumos)
3. Irina G (Iasi.)
4. Cristina M
5. Teodora M

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Acum te-am trecut eu, somn usor !  :kissing:    :whistle:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Costi31, tu esti un dragut si un amabil. Asa cum se asteapta sa fie baietii din SCT si nu numaii  :) :whistle:
Dar regula e cea pe care ai mentionat-o si tu: fiecare se inscrie singur, individual, personal. Deci Victoria va trebui sa iti multumeasca, dar sa stie ce are de facut data viitoare.  :strong:

PS - regulile se descopera citind putin pe forum. Neaparat prima pagina din prezentarea fiecarei excursii.
PS - se apropie si Maramuresul :) De fapt, voi de el. Spor la pregatiri!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Aoleeeu  ;D ca ma simt asa de bine...mai ales ca ma lauda o '' eroina ''  8)  :D
Inima-i sarita pe la vre-o 400 km... si aici nimic ...dar mai dati un semn de viata oameni buni !!! :strong:
V-am pupat  :love: :kissing:

Offline MLM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8


Miniautocar cu plecare din Bucuresti pe ruta: Pitesti – Rm Valcea – Sibiu – Alba – Iulia – Turda – Cluj Napoca – Dej – Nasaud – Sacel:
1. Cristina P (Craiova)
2. Roxana S (Bucuresti)
3. Liliana O. Bucuresti
4.Simona C. (Craiova)
5. Florentina T. (Bucuresti)
6. Simona C (Bucuresti)
7. Ariadna B. (Bucuresti)
8. Gabriel U. (Bucuresti)
9. Emanuel G. (Bucuresti)
10.Gabriela Munteanu (BUCURESTI)
11.Ileana Nae ( BUCURESTI)
12. Roxana O. (Bucuresti)
13.Elena M. (Bucuresti)
14.Verona P. (Bucuresti)
15. Armand C. (Craiova)
16. Cornelia Iosifescu (Bucuresti)
17.Victoria P. (Bucuresti)
18. Mirela M (Bucuresti)
19. Laurentia B (Bucuresti)

Minibus cu plecare din Iasi pe ruta: Tg Frumos – Gura Humorului – Campulung Moldovenesc – Borsa – Sacel     ( ATENTIE 6 LOCURI )
1. Gina T (Iasi)
2. Costi A (Tg. Frumos)
3. Irina G (Iasi.)
4. Cristina M
5. Teodora M





Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Hauuuuu!!! Lupu' sare-n suuus !  *|* Welcome MLM! :)  :dance:

Offline Victoria P.

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Buna si multumesc mult, costi31! Apreciez gestul dragut si ajutorul oferit in miez de noapte  ;)

Chiar "imi prind urechile" pe aici. Probabil asa este la inceput.  :-[
Da, cred ca ar fi trebuit sa citesc regulile de inceput, dar timpul ma preseaza si aici s-a scris destul de mult... Voi incerca MLM! Promit sa imi "fac lectiile" intre timp!  :)

"Pas cu pas"... :)

Aadar, multumesc pentru ajutor si astept sa ne cunoastem, sa o pot face personal...
Seara excelenta, tuturor!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Cristi31 te-a trecut pe lista, MLM s-a trecut pe ea.  Deci multumirile i se cuvin. Mai ales ca se straduieste atat sa anime acest topic:)
Victoria, pas cu pas, adevarat.  Recomandarea mea este, ca pentru fiecare, sa-ti iei un pic de timp sa te familiarizezi cu forumul de pe un laptop/pc. Apoi va fi mai usor si de pe telefon.
Enjoy!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline mihaela comisel

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40
 *|*
Hello, hello,

Chiar nu renunta nimeni?
Eu inca astept, dar nu prea mullt...
Deci, persoana din Bucuresti inscrisa la transpor. Am zis!
 :food: :flori:

Cu drag
Mihaela
Sunt bucuroasa ca apartin acum acestei comunitati unde am reustit sa cuonsc niste oameni minunati.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Maramures in haine de Rusalii. Traditie, istorie, drumetii 24-28 mai 2018
« Răspuns #73 : Miercuri, 16 Mai 2018, 02:13 »
Eu as zice sa-ti pregatesti geanta  :giggle: sa vedem daca '' Legea Atractiei '' chiar functioneaza  :worthy:  :laugh:

Offline Bon Voyage - interne

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 90
Re: Maramures in haine de Rusalii. Traditie, istorie, drumetii 24-28 mai 2018
« Răspuns #74 : Miercuri, 16 Mai 2018, 16:19 »
La aceasta excursie sunt inchiriate 3 microbuze pentru transport. Unul singur e cu plecare din Iasi, iar celelalte 2 vor pleca din Bucuresti pe 2 trasee diferite.

In urma inscrierii fiecarei persoane pe listele de transport de pe forum/mail, am selectionat raspunsurile si am incercat sa facem repartitia pe microbuze intr-un mod  echilibrat.
-Dorim sa va anuntam ca fiecare sofer va avea lista cu persoanele destinate fiecarui microbuz si nu este posibila schimbarea unui loc dintr-un microbuz in altul.
-Vom afisa inainte cu 2 zile de plecare listele de imbarcare pentru fiecare microbuz in parte.
In cazul in care nu se respecta aceasta repartitie exista riscul de a nu fi posibila preluarea si a celor de pe traseu.

Va multumim pentru intelegere!