Autor Subiect: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018  (Citit de 38235 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #135 : Duminică, 22 Iulie 2018, 15:22 »
Buna Costi!
Eu, cred ca nu trebuie sa disperi, Tara Luanei,  e un loc renumit pentru elementul paranormal, asa ca, nu se stie niciodata ce te asteapta si cand ai putea sa primesti un raspuns  :happy:
Glumesc, si sper sa nu te superi pe mine  :worthy: ;)
Asa cum am spus, si cum am invatat de la prietena mea Tania, (Tania 55, pe forum), care e o veterana in SC, :bow: si care la fiecare sfarsit de saptamana e pe munte pe undeva, betele, sunt utile!
Stii ceva, incearca-le si apoi vei putea hotara singur, daca sunt utile, sau nu!
Singura problema e, asa cum a spus si Angela, sa ai grija cum le folosesti, sa nu te ranesti sau sa nu-i ranesti pe cei din jurul tau, pentru ca, da, se poate si asta!
Sa ai o excursie superrr faina si tu ;)

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #136 : Duminică, 22 Iulie 2018, 15:59 »
Auuu bine ca mi-ai spus Rami,  o sa-mi fac un coif din aluminiu pe cap  :happy: ....glumesc desigur !
Cum sa ma supar ?  eu merg acolo sa fac ceva vraji...poate castig la loto  :giggle: dar e of topic...si  asa ca astept soimul sa zboare deasupra noastra  ( asta-i un semn bun ) Multumesc ca esti f. simpatica ! ( chestia cu betele era un motiv de a mai conversa  ;) )

Offline diana.ana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 25
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #137 : Duminică, 22 Iulie 2018, 16:34 »
Multumesc mult pt informatile primite, grup fain!
Recunosc ca nu am folosit vreodata bete pentru drumetie, asa ca nu pot confirma ca aceasta imi pot fi prieteni sau dusmani. Le voi testa in magazin sa vad dc ma incomodeaza si voi lua o decizie.
Va imbratisez :)

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #138 : Duminică, 22 Iulie 2018, 17:58 »
Aaa, Costi, superrr, pai, sa  mergi, si, daca vei castiga la loto, sa nu ne uiti și pe noi, cele 2, eu si Angela, care ti- am dat sfaturi in legatura cu betele :giggle: ,si chiar iti pot da o mana de ajutor, la anul se vor organiza excursii in Japonia si China, si  vrem si noi sa mergem  :happy:, si, daca te gandesti la noi ca e prea obositor, atunci, putem merge in  Islanda, Scotia, Irlanda :happy:
  :oops: sunt  :offtopic: :whistle:
Sa revenim cu picioarele pe pamant   :giggle:
Diana una e sa le folosesti pe loc drept si alta e sa le folosesti la urcat sau coborat, dar merita sa incerci!

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #139 : Duminică, 22 Iulie 2018, 18:33 »
   :offtopic:  Aoleuuu , ce m-ai inataratat Rami , eu zic sa mergem la mare , ne tinem de manuta si valul ne bate direct in.... fata ...  :D  deci Angela , tu si eu pana acum  suntem pe lista, Japonia e ca si China , de ce sa asteptam pana la anul? ne luam costum de baie minuscul si mergem direct pe plaja ce ziceti?
Si daca nu castig la loto in noiembrie ... ? noi cum ne mai distram? mai asteptam vara urmatore?  :happy:  hai acum cat e cald... ;)

Offline Angela T

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 54
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #140 : Duminică, 22 Iulie 2018, 18:57 »
Pe care lista suntem, Costi?

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #141 : Duminică, 22 Iulie 2018, 19:09 »
 oO Aia imaginara ! sau cum vreti voi !  :surrender:

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #142 : Duminică, 22 Iulie 2018, 19:32 »
Mie-imi  place-n ROMANIA !  8)  :thumbup:

Offline Angela T

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 54
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #143 : Duminică, 22 Iulie 2018, 19:58 »
Ma speriasem. Am crezut ca m-a înscris cineva pe vreo lista reală! Pe aia imaginară ma poti inscrie tu, Costi. Multumesc anticipat!

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #144 : Duminică, 22 Iulie 2018, 21:20 »
Costi, eu nu am spus ca nu imi place România...
Imi place tare mult, si sunt atatea locuri in care as vrea sa merg...
Si, stii ceva?! Singles Camp chiar m-a ajutat sa fac asta, si le multumesc tareee  mult pentru asta :bow:  :flori:
Inainte de a ne urechea cineva ca suntem  :offtopic:, vorba Angelei, ramane valabila lista imaginara  :happy:, dar sa revenim la excursia din Calimani  :giggle:
Din pacate prognoza meteo, asa cum a zis si Costin, nu arata prea bine :'( ,dar, cine stie, poate se mai schimba ceva pana atunci! :worthy:
Noapte buna tuturor  :angel:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #145 : Luni, 23 Iulie 2018, 08:01 »
să revenim la mult discutatele bețe.  :giggle: Am devenit curioasă și am făcut ceva săpături.
Cum am spus deja, câțiva dintre noi, e important să știm cum se folosesc corect. Și nu ne dăm seama la o probă dacă ne ajută sau nu. Pare să fie nevoie de instruire si antrenament.
Așa că am căutat, am găsit câteva indicații de la experți. N-am vrut să le pun peste tot unde s-a discutat de bețe. Click pe link:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1489.msg135559/topicseen.html#msg135559
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline DianaComan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #146 : Luni, 23 Iulie 2018, 10:11 »
Multumim!
A fost o lectura interesanta.

Se pot folosi si la schi? ??? 
Ar fi foarte avantajos pentru ca se pliaza si se depoziteaza usor

Offline costinjb

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 134
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #147 : Luni, 23 Iulie 2018, 21:25 »
 Sunt f indicate la drumetii(betele),se folosesc si pt ski doar ca le inlocuiesti rotita de jis cu o alta cu un diametru mai mare(sa nu se afunde in zapada).

Offline costinjb

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 134
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #148 : Luni, 23 Iulie 2018, 21:31 »
Sunt f indicate la drumetii(betele),se folosesc si pt schi doar ca le inlocuiesti rotita de jos cu o alta cu un diametru mai mare(sa nu se afunde in zapada).

Offline diana.ana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 25
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #149 : Luni, 23 Iulie 2018, 21:52 »
Multumim pt informatii.
Par ff utile :bow: