Autor Subiect: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018  (Citit de 38115 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #30 : Joi, 05 Iulie 2018, 19:13 »
Buna seara tuturor,cunoscuti,sau necunoscuti ;)
Merg si eu in Calimani :yeah:
LISTE TRANSPORT

Iasi  - Targul Frumos - Pascani - Falticeni - Gura Humorului - Campulung Moldovenesc - Pojorata - Vatra Dornei   
1.Codruta S.(Pascani)
2.Steluta C.( Pascani)


Bucuresti - Ploiesti - Sinaia - Predeal - Brasov - Tusnad - Miercurea Ciuc - Gheorghieni - Lacul Rosu - Bicaz - Borca - Brosteni - Vatra Dornei                         

1.Angela T.
2.Brandusa T.
3. Mirela M - urcare din Ploiesti
4. Emilia(Ploieşti)
5. Mirela I.
6. Ramona P-urcare din Ploiesti

Abia astept sa vina ziua de 26 iulie *|*

Offline Bon Voyage - interne

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 90
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #31 : Sâmbătă, 07 Iulie 2018, 10:40 »
Numarul participantilor care au optat pentru transportul din Bucuresti este foarte mic, de aceea nu se va putea organiza.
Avem rugamintea sa luati in considerare alte mijloace de transport pana la destinatie.
Insotitorul grupului va reveni cu sugestii in ajutorul vostru.
Va rugam sa ii comunicati ghidului ora la care veti ajunge la locatie.

Offline Bon Voyage - interne

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 90
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #32 : Sâmbătă, 07 Iulie 2018, 12:02 »
Datorita numarului mai mare de cereri, am suplimentat cu 2 camere la cazare.

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #33 : Sâmbătă, 07 Iulie 2018, 13:08 »
Buna tuturor!
Sa inteleg ca sunt asa de putini participanti din zona Bucuresti, Ploiești...?!
Sau nu ati avut timp sa va inscrieti?!
Daca sunteti, va rog sa va mobilizati si sa va inscrieti  :worship:
Daca nu se se mai organizeaza transportul din București,ceea ce s-a si anunțat, vom pierde toate obiectivele de pe drum, Lacul Rosu, Cheile Bicazului, Baile Tusnad :'(
Ar fi asa de pacat...
Daca, rămâne sa mergem pe cont propriu, eu am gasit varianta de a pleca cu trenul!
Exista trenul IRN 1653, si pleaca din Ploiesti Sud la ora 22.28, pe 25.07, si ajunge la Vatra Dornei la ora 7.14, pe 26.07
Asta e varianta pe care am gasit-o!
Sanatate multa tuturor si zile frumoase cu spor in toate sa aveti :angel:
Si va rog, daca mai sunt din zona Bucuresti, Ploiesti..., sa va inscrieti, poate mai avem o sansa sa vedem si  celelalte obiective, si sa ne cunoastem mai bine si sa ne bucuram unii de altii, pe parcursul drumului, asa cum s-a intamplat anul trecut, și cum ne-a confirmat si  ne-a sfatuit si Mimi...

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #34 : Sâmbătă, 07 Iulie 2018, 15:49 »
Si am uitat sa va mai spun ca am mai mers de cateva ori cu transport organizat si atmosfera a fost superrr faina in microbuz, parerea mea, mai fain decat sa mergi de unul singur...
Acum, cum credeti voi...
O dupa amiaza frumoasa va doresc! :)

Offline STGABR

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #35 : Sâmbătă, 07 Iulie 2018, 18:48 »
Ma alatur si eu la lista de transport din Bucuresti: GABRIELA STOCHIAN

Offline STGABR

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #36 : Sâmbătă, 07 Iulie 2018, 18:54 »
Bucuresti - Ploiesti - Sinaia - Predeal - Brasov - Tusnad - Miercurea Ciuc - Gheorghieni - Lacul Rosu - Bicaz - Borca - Brosteni - Vatra Dornei                         

1.Angela T.
2.Brandusa T.
3. Mirela M - urcare din Ploiesti
4. Emilia(Ploieşti)
5. Mirela I.
6. Ramona P-urcare din Ploiesti
7.Gabriela Stochian din Bucuresti

Sigur pana saptamana viitoare vom fi mai multi pe lista din Bucuresti. Si eu imi doresc sa merg cu microbuzul.

Offline alina visan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #37 : Sâmbătă, 07 Iulie 2018, 19:17 »
Buna ziua, ma inscriu si eu la lista de transport cu plecare din Iasi.

LISTE TRANSPORT

Iasi  - Targul Frumos - Pascani - Falticeni - Gura Humorului - Campulung Moldovenesc - Pojorata - Vatra Dornei   


1.Codruta S.(Pascani)
2.Steluta C.( Pascani)
3. Visan A. (Iasi)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #38 : Sâmbătă, 07 Iulie 2018, 19:34 »
Sigur pana saptamana viitoare vom fi mai multi pe lista din Bucuresti. Si eu imi doresc sa merg cu microbuzul.

Da, dar nu se stie daca agentia va mai poate ajuta, asa din scurt. Eu cred ca week-endul asta e numa bun de mobilizare.  :angel:

Rami a observat bine. Nu s-a spus ca n-ati fi, doar ca nu ati optat pentru transport organizat. Si v-a oferit si suficiente argumente. Hai...spor!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline FCarmen

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #39 : Duminică, 08 Iulie 2018, 10:42 »
Buna ziua.doresc sa ma inscriu la aceasta excursie.inteleg ca dupa ce ma inscrieti voi putea contacta agentia?multumesc

Offline oli

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 248
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #40 : Duminică, 08 Iulie 2018, 11:04 »
Bucuresti - Ploiesti - Sinaia - Predeal - Brasov - Tusnad - Miercurea Ciuc - Gheorghieni - Lacul Rosu - Bicaz - Borca - Brosteni - Vatra Dornei                         

1.Angela T.
2.Brandusa T.
3. Mirela M - urcare din Ploiesti
4. Emilia(Ploieşti)
5. Mirela I.
6. Ramona P-urcare din Ploiesti
7.Gabriela Stochian din Bucuresti
8. Olivia B- in caz ca prezenta mea schimba optiunea de transport

Sigur pana saptamana viitoare vom fi mai multi pe lista din Bucuresti. Si eu imi doresc sa merg cu microbuzul.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #41 : Duminică, 08 Iulie 2018, 12:26 »
 :faint:
Buna ziua.doresc sa ma inscriu la aceasta excursie.inteleg ca dupa ce ma inscrieti voi putea contacta agentia?multumesc


FCarmen, fiecare se inscrie personal, individual. E o decizie personala, asumata.  Nu inscrie nimeni pe nimeni nici macar pe listele de transport! Noi, cei de pe aici, cel mult te indrumam, raspundem la intrebari punctuale...

Mai sunt 2 locuri anuntate.
Ideal ar fi sa citesti foarte bine prezentarea excursiei, conditii, cerinte, program etc...Intrebarile tale indica foarte clar faptul ca n-ai citit nici macar pe diagonala prezentarea excursiei care e pe pagina 1 a acestui topic, sau pe site, la excursiile lunii iulie. In prezentare gasesti si pasii pentru inscriere in excursie.

Ca sa iti scurtez un pic...calea, iata link-ul catre site - unde gasesti si detalii excursie si formularul de rezervare.
http://www.singlescamp.ro/eveniment/calimanii-la-stana-la-calarie-drumetie-26-29-iulie-2018/

Succes!

PS - scuze pentru tonul un pic acid. Avem experiente care arata ca e un factor de risc pentru atmosfera ulterioara - daca cineva da semne ca n-a citit nimic de pe forum, macar o prezentare a unei excursii, daca nu Regulamentul si altele,  dar vrea sa fie inscris in excursie :( :slap:).
Dar nu-i musai sa am dreptate.  :crazy2:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #42 : Duminică, 08 Iulie 2018, 12:32 »
Oli, fii sigura, fiecare persoana care se adauga azi-maine, va face diferenta!!!!!  :thumbup: :applause:
PS - listele se iau cu copy-paste, nu cu citat/quote.

Bucuresti - Ploiesti - Sinaia - Predeal - Brasov - Tusnad - Miercurea Ciuc - Gheorghieni - Lacul Rosu - Bicaz - Borca - Brosteni - Vatra Dornei                         

1.Angela T.
2.Brandusa T.
3. Mirela M - urcare din Ploiesti
4. Emilia(Ploieşti)
5. Mirela I.
6. Ramona P-urcare din Ploiesti
7.Gabriela Stochian din Bucuresti
8. Olivia B- in caz ca prezenta mea schimba optiunea de transport
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline theo365

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 419
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #43 : Duminică, 08 Iulie 2018, 12:38 »
Buna ziua.doresc sa ma inscriu la aceasta excursie.inteleg ca dupa ce ma inscrieti voi putea contacta agentia?multumesc


Buna Carmen
 Inscrierea la orice actiune se face completand formularul de inscriere de la acea actiune , la final apesi butonul -rezerva acum-
 Vei primi un mesaj automat la adresa de e-mail indicata , unde vei afla detalii cu privire la plata . Sfatul meu este ca totusi sa suni in agentie sau sa trimiti un e-mail , pt. a te asigura ca inca mai sunt locuri libere pt care inca nu s-a efectuat plata !!!!! Succes !!!!
 

   

Offline theo365

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 419
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #44 : Duminică, 08 Iulie 2018, 12:43 »
 ;D Mda , acum am observat ca deja ai primit raspunsul  *|* *|* :flori: