Autor Subiect: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018  (Citit de 38294 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #180 : Marți, 31 Iulie 2018, 20:17 »
mirelam, foarte bine ai făcut că ai învățat să postezi poze. :thumbup: :kissing:
Superbe unghiuri, perspective, lumini și umbre!
Sper că n-a atins, macar, nimeni cipercuța aia frumoasă. Și mă întreb dacă și-au revenit din derută căluții de care zicea Angela... :)

Să vă fie de bine dragilor. Se vede, se citește se simte că v-ați bucurat frumos împreună!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline mirelam

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 94
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #181 : Marți, 31 Iulie 2018, 20:19 »
Sper ca v-am convins ca am fost foarte foarte foarte norocosi si am avut o vreme excelenta:








Offline mirelam

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 94
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #182 : Marți, 31 Iulie 2018, 20:24 »
Da, este chiar foarte usor sa postezi poze...daca urmaresti instructiunile de pe forum http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,540.15.html#lastPost .
Meritul pentru pozele frumoase, este al Lidiei, ghidul nostru minunat. Eu doar am selectat si prelucrat cateva din cele primite de la ea pe email.











Offline Iselin

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 41
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #183 : Miercuri, 01 August 2018, 12:21 »
Buna tuturor! Desi am venit din cel mai indepartat colt al tarii,  iar drumul nu a fost tocmai o placere,  excursia a meritat  si a anulat efortul deplasării. Vremea s- a aliat cu noi , înclin să cred ca acest grup aduce nu numai voia buna  ci si soarele acolo unde merge. Au fost experiențe inedite si frumoase ,  deși ma temeam  de cai, eu si Aladin  am facut echipa si am reusit sa stau in sa 40 de minute😜, Pietrele Doamnei sunt un traseu solicitant dar plăcut, drumul pana la stână a fost transformat de Cristina in distractie maxima desi masina pocnea din toate încheieturile si motorul stătea sa ia foc iar curbele erau o adevărată provocare pt.soferita  dar si pt curajul nostru  ...la stână ne- am răsfățat cu bunătăți pe care sigur doar in zona frumoasa a Bucovinei le poti avea. Peste toate, Lidia care a organizat si reorganizat totul astfel încât  să  nu pierdem nimic din obiectivele propuse   si sa ne bucuram de fiecare moment.

Offline oli

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 248
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #184 : Miercuri, 01 August 2018, 20:10 »
Si pentru a demonstra ca transportul cu masinile personale a fost un succes, legand prietenii noi , dar si cu  putina orgaizare din partea prietenilor iata ce frumos a fost:
Cetatea Prejmer, Cheile tunad-din pacte in paragina, Lacul rosu, Cheile Bicazului, lacul Bicaz, Lacul izvorul Muntelui

Offline oli

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 248
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #185 : Miercuri, 01 August 2018, 20:26 »
Multumesc Mirelei si Wanderland pt ca mi-ati aratat cum sa atasez fotografii. Nu stiu de ce ale mele sunt tot mici. Ma lupt permanent cu tehnologia...
Vedere din Camera in vatra Dornei.
Trebuie remarcat ca am fost martori si la eclipsa de luna
Am baut apa minerala-bleah!
Poftiti la merisoare!
Timocul-o zona geografica plina de umezeala, cu plante speciale, in care am fost introdusi de un Ranger f implicat, m-a impresionat f mult.
Am cunoscut din nou oameni din toata tara, am legat prietenii, am revazut prieteni dragi,  am vazut varietati de flora si fauna, peisaje noi, toate la noi in tara! F frumos. O noua aventura Singles Camp-intotdeauna de neuitat!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #186 : Miercuri, 01 August 2018, 20:37 »
Cu drag, dacă zici că am avut o contributie. :kissing:
Nu stiu de ce ale mele sunt tot mici.

Vezi, dacă erai băiat, nu exprimai aşa o nedumerire.  ;D  :whistle:
Ale tale sunt mici pentru că tu le+ai ataşat la mesaj. Cele mari sunt cu link de pe un site de upload. (postimg, este un tutorial aici: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,540.msg134476.html#new= Dar si aici trebuie sa fii atenta, ca după aia se fac prea mari)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline oli

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 248
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
« Răspuns #187 : Miercuri, 01 August 2018, 21:42 »
Multumesc! Sper ca data viitoare va fi mai bine! Vor fi mai Mari  : :D