Autor Subiect: Bruxelles - Covorul de flori 16 - 19 august 2018  (Citit de 17358 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Bruxelles - Covorul de flori 16 - 19 august 2018
« Răspuns #15 : Miercuri, 20 Iunie 2018, 19:04 »
Urmez exemplul Ioaneibil de pe un alt topic, recurg la "amenintare"  :knuppel2: :giggle:
Cine vine in excursie la Bruxelles si  nu da un semn aici pe forum o sa faca cinste cu gofre, bomboane si bere...  :giggle:

Rodidoina, bine ai venit in grupul nostru. Cu siguranta o sa fie o excursie reusita.

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Bruxelles - Covorul de flori 16 - 19 august 2018
« Răspuns #16 : Miercuri, 20 Iunie 2018, 19:14 »
Raspund eu chiar daca nu merg, astfel poate scutesc pe careva ;), eu nu vin in aceasta actiune dar mi-ar fi placut sa o fac pentru a ne cunoaste adda  :)
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Bruxelles - Covorul de flori 16 - 19 august 2018
« Răspuns #17 : Miercuri, 20 Iunie 2018, 19:29 »
Nu-i nimic Ovi, poate ne cunoastem cu alta ocazie, la o alta actiune  :) dar sa stii ca nu scutesti pe nimeni :)

Offline ioanabil

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 240
Re: Bruxelles - Covorul de flori 16 - 19 august 2018
« Răspuns #18 : Joi, 21 Iunie 2018, 09:13 »
Ovidiu si Adda aveti ocazie sa va cunoasteti la Baile Felix, Ovidiu da bomboanele si Adda berea  :whistle:
Adda sper sa inceapa sa prinda aceasta metoda si sa se anime si la voi forumul. Ovidiu si eu vreau  3 bomboane :whistle:

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Bruxelles - Covorul de flori 16 - 19 august 2018
« Răspuns #19 : Joi, 21 Iunie 2018, 20:24 »
Ioanabil, sa stii ca m-a tentat foarte mult sa vin cu voi la Felix, dar din pacate nu pot sa imi iau liber in acea perioada,de cand s-a lansat o luasem in vizor :) . Sper cu alta ocazie sa ne intalnim. :)

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Bruxelles - Covorul de flori 16 - 19 august 2018
« Răspuns #20 : Vineri, 22 Iunie 2018, 18:39 »
Si eu am vrut sa vin la Felix , dar m-am razgandit ... deci voi pierde bomboanele si berea   :(
Adda, lasa ca noi vom manca ciocolata la Bruxelles si pentru Ioana si pentru Ovidiu   ;)

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Bruxelles - Covorul de flori 16 - 19 august 2018
« Răspuns #21 : Sâmbătă, 23 Iunie 2018, 08:46 »
Hey Tania, dupa cum se vede nu prea ne raspund participantii la aceasta excursie  :giggle:
Eii..dar nu-i nimic..cu cat nu raspund cu atat vor avea de facut cinste mai mult  ;) ;D
Nu scapa... :pleasantry:

Spuneai intr-o prima postare ca resitenii s-au inscris la aceasta excursie, sunteti mai multi din Resita?

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Bruxelles - Covorul de flori 16 - 19 august 2018
« Răspuns #22 : Duminică, 24 Iunie 2018, 18:05 »
Hey Tania, dupa cum se vede nu prea ne raspund participantii la aceasta excursie  :giggle:
Eii..dar nu-i nimic..cu cat nu raspund cu atat vor avea de facut cinste mai mult  ;) ;D
Nu scapa... :pleasantry:

Spuneai intr-o prima postare ca resitenii s-au inscris la aceasta excursie, sunteti mai multi din Resita?

Initial am fost 3, "doua" si "unul", dar am ramas doar "doua"   :)

Offline danieladimitrescu

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 176
Re: Bruxelles - Covorul de flori 16 - 19 august 2018
« Răspuns #23 : Duminică, 24 Iunie 2018, 20:21 »
Buna
Sunt Daniela ghidul vostru in excursia de la Brussel. Sunt nerabdatoare sa va intalnesc.  Intamplator am aflat cine sunt alte trei persoane care vor participa la excursie: Rodica din Bucuresti, Carmen din Targoviste si o doamna din Piatra Neamt. Vom fi cred numai doamne, va fi ca o iesire cu fetele in oras. Oriucm va fi un grup mic si vesel (14 persoane). Ne vom bucura impreuna de aerul acela boem si tineresc, de un oras care desi este foarte bine pus la punct cu transportul in comun, este animat de multe persoane care merg pe jos sau cu bicicleta. Cu costum, cravata si servieta, cu bicicleta la Comisia Europeana. Bomboanele, ciocolata dar si dantelele sunt punctul de interes. De asemenea sunt iubitori de lucruri hand made si de papusi din portelan.
  Nu mai putin impresionant va fi covorul de flori cu dimensiunea de 77mx24m.Acest covor se "constuieste" o data la 2 ani, in anii cu sot.
  In apropierea datei plecarii , va voi comunica detalii tehnico-organizatorice privind bagajele. Vom sta la un hotel chiar in centru, foarte dragut, statia de metrou De Brouckere.
  Va urez toate cele bune!

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Bruxelles - Covorul de flori 16 - 19 august 2018
« Răspuns #24 : Duminică, 24 Iunie 2018, 20:48 »
Super! Multumim Daniela! Cred ca vom fi din toate colturile tarii din cate ai enumerat si tu. Eu abia astept sa vizitam , sa ne bucuram de toate atractiile : obiective turiste, delicatese locale si de ce nu oameni... :thumbup: *|*

Offline danieladimitrescu

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 176
Re: Bruxelles - Covorul de flori 16 - 19 august 2018
« Răspuns #25 : Duminică, 24 Iunie 2018, 21:49 »

   Un preview al unei surprize care ne asteapta!

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Bruxelles - Covorul de flori 16 - 19 august 2018
« Răspuns #26 : Duminică, 24 Iunie 2018, 21:50 »
Ar fi bine ca toti membrii grupului sa aiba si Card European, de la Casa de Asigurari de Sanatate.
 Se completeaza o cerere, se anexeaza copia de pe buletin si o adeverinta din care sa reiasa ca este persoana asigurata, se depune la Casa de asigurari de sanatate si se primeste prin posta dupa o saptamana.

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Bruxelles - Covorul de flori 16 - 19 august 2018
« Răspuns #27 : Duminică, 24 Iunie 2018, 21:53 »
Wowww .... Daniela .... eu vreau sa gust din toate   ;)   .... dar oare merge bere cu ciocolata ?   :D

Offline cornelina

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 90
Re: Bruxelles - Covorul de flori 16 - 19 august 2018
« Răspuns #28 : Duminică, 24 Iunie 2018, 21:59 »
Tania,

Ai nevoie de ajutor?!  :smitten:
Stomacul meu suporta.  :dance:

Sa aveti un sejur fain.
Cornelia

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Bruxelles - Covorul de flori 16 - 19 august 2018
« Răspuns #29 : Luni, 25 Iunie 2018, 21:31 »
Hey ladies sau mai bine zis ,revin cu o intrebare, voi cum va organizati cu transportul pana la Bucuresti? La cat preconizati ca ajungeti? Sau nu v-ati gandit inca? ::)