Autor Subiect: Petreceri si voie buna la Padina Ursului 12-14 octombrie 2018  (Citit de 42186 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
02.10.2018.
Nu mai sunt locuri disponibile.

Tarif: 490 lei 

Rezervari: http://www.singlescamp.ro/eveniment/petreceri-si-voie-buna-la-padina-ursului-5-7-octombrie-2018/

INFORMATII TRANSPORT:
Plecare 12.10.2018 din Bucuresti, ORA  10.00  Statia Petrom Aurel Vlaicu

Nume si nr de telefon sofer MICROBUZ 1: Bogdan  0753878454
Nr masina:  B484NEW

Nume si nr de telefon sofer MICROBUZ 1: SORIN 0761669812
Nr masina: B384NEW

Check-in: dupa ora 14:00 -repartizarea pe camere se va face de catre doamna Samiza care va fi la receptie incepind cu aceasta ora.
Check-out: ora 11:30

Doamna de la pensiune ne-a comunicat ca, pentru cei care vor dori vineri la pranz pensiunea ne poate pune la dispozitie o ciorba calda, fara o alta varianta a la carte.
Cina de vineri va incepe la ora 19:00.


Check in: 12 octombrie
Check out: 14 octombrie

Cazare: 2 nopti Pensiunea Padina Ursului Fundata https://padinaursului.com/

Servicii incluse:
     • cazare 2 nopti la pensiune 3*, mic dejun inclus
     • 1 cina festiva in care pe langa meniu sunt incluse si bauturi nonalcoolice: sucuri gama Coca Cola, sucuri fara acid, apa  minerala, apa plata, cafea,  bere heineken draft, bauturi alcoolice incluse: vinul casei alb si rosu la carafa, tuica, palinca
     • 1 cina tip grup (vineri)
     • insotitor de grup pe toata perioada excursiei
     • entertainment: DJ pt party, prezentare de filme din istoria, actiuni viitoare etc

Meniu cina festiva: (pentru seara si noaptea de sambata/duminica)
•   Platouri traditionale (branzeturi traditionale, slaninuta de casa, sorici, toba, lebar, masline, ceapa, salata de vinete, rosii, castraveti, ardei gras, ceapa)
•   Pastrav prajit, lamaie si sos de usturoi, mamaliguta
•   Cotlet de porc impanat cu carnaciori acompaniat de cartofi cu sos de rozmarin
•   Salata asortata
•   Salata de varza
•   Gogosari murati
•   Castraveti murati
•   Tort festiv
•   Fructe de sezon
•   Bauturi racoritoare gama Coca cola, suc neacidulat, apa minerala, apa plata, bere draft, vinul casei alb si rosu la carafa, cafea.

Meniu cina vineri (tip bufet):
•   Pulpa de porc la tava
•   Pui la ceaun
•   Piure de cartofi
•   Mamaliga
•   Salata asortata
•   Salata de varza
•   Gogosari murati
•   Castraveti murati
•   Sos de usturoi
•   Inghetata asortata
•   Fructe de sezon

Servicii care nu sunt incluse:
     • transport pana la locatie (se va organiza transport grupat cu microbuz de 20 sau 30 locuri din Bucuresti -in functie de nr celor care vor opta pentru aceasta varianta)
     • pranz sambata (se poate servi a la carte la pensiune)

Numar de locuri: 60

Insotitor de grup:  Samiza Cindea 
 
Prezentare locatie:

Peisaje de vis, locatie ultradichisita cu tot felul de decoratii interioare si exterioare, o atmosfera calda si famiala, mi-a placut mult ori de cate ori am ajuns acolo. In fapt este un complex de cladiri, cu mai multe restaurante, sali de conferinte si o piscina interioara.
Mi-am dorit si am cautat o astfel de locatie, care ofera intimitate, care ne da posibilitatea sa stam 3 zile impreuna, sa ne plimbam in natura, sa povestim, sa petrecem.

Postez cateva fotografii, la inceput cele facute de mine in week-end-ul pe care l-am petrecut acolo, apoi imagini luate de altii...



















































:oops:!!!! Inainte de inscriere si rezervare cititi va rog cu atentie serviciile incluse si cele care nu intra in tarif, programul excursiei, particularitatile acesteia si observatiile.   
La fel ca la toate actiunile noastre, informatiile si detaliile legate de aceasta excursie, vor fi transmise si vor aparea DOAR aici pe forum. O sa gasiti aici detaliat si din timp tot ce aveti nevoie pt pregatirea excursiei. Comunicarile nu se fac deci telefonic si nici Email.

Inscrierile in excursie se fac pe site-ul http://www.singlescamp.ro]www.singlescamp.ro. Imediat dupa inscriere veti primi un Email ce contine datele agentiei Bon Voyage Sibiu, singura autorizata OSIM in Romania sa organizeze „evenimente, vacante si excursii pentru persoane single – Singles Camp”.  Acest mesaj de rezervare de la agentie contine conditiile de rezervare si modul in care se face plata avansului. Va recomand ca inainte de achita avansul sa verificati inca o data daca aveti liber in perioada de desfasurare a excursiei. De asemenea sa parcurgeti Conditiile de renuntare la o excursie: http://www.singlescamp.ro/conditii-de-renuntare-la-o-actiune/
Rezervarile se fac in ordinea de plata a avansurilor, nu a inscrierii.

Aceasta actiune se adreseaza profilului de persoana mai activa. Nu este recomandata persoanelor deloc antrenate, care au probleme de sanatate si care nu pot pastra un ritm de mers constant pe o distanta de cca 15 km. Urmarim ca oamenii sa se cunoasca, sa comunice...…De aceea oferim un cadru gandit si organizat special pt a face cat mai confortabila interactiunea. Insist pt un profil al participantilor: tolerant, comunicativ, fara prea multe tabieturi. Persoane cu rabdare.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224

Offline mirelam

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 94
Re: Petreceri si voie buna la Padina Ursului 5 - 7 octombrie 2018
« Răspuns #2 : Luni, 22 Ianuarie 2018, 20:55 »
Excelenta locatie ai ales Gigi, de vis! Am fost acolo in noiembrie 2016. Asa ca sigur voi participa si la aceasta excursie. Deja am calendarul cu excursii plin aproape pe tot anul!  *|* Sa ne revedem cu bine, multa sanatate!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Petreceri si voie buna la Padina Ursului 5 - 7 octombrie 2018
« Răspuns #3 : Marți, 23 Ianuarie 2018, 09:23 »
Pentru ca pe http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,51.msg129965/topicseen.html#msg129965 admin a blocat raspunsurile, mi se pare un loc bun si aici, la prima petrecere pe...stil nou lansata, sa spun   :thumbup: :thumbup: :thumbup:  :applause: pentru Gigi.

Am inteles ca petrecerile de anul trecut au fost un rapsuns la cererea multor membri ai comunitatii. Dar, mie personal, mi se pareau putin din alt film, ca o piesa de puzzle care se potrivea doar daca o ingramadeai putin :giggle:.
Varianta de anul asta propusa de Gigi, mi se pare mult mai grozava!!!
Ca de obicei nu pot sa nu apreciez perfectionismul lui Gigi si preocuparea de a ajusta, de a adapta, de a propune forme inedite de organizare, totul in spiritul originar si original al proiectului creat de el.
 :magic:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline enache

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 127
  • anca bv
Re: Petreceri si voie buna la Padina Ursului 5 - 7 octombrie 2018
« Răspuns #4 : Miercuri, 24 Ianuarie 2018, 16:04 »
Zona este foarte frumoasa! Locatia nu o cunosc,dar din cate vad din foto.se vede a fi ceva superb.Desi mai este mult pana atunci,de-abia astept sa vin si eu,mai ales ca este si aproape de Bv.O zi frumoasa.
anca bv

Offline valivalahul

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Petreceri si voie buna la Padina Ursului 5 - 7 octombrie 2018
« Răspuns #5 : Luni, 04 Iunie 2018, 14:24 »
Sunt inscris la aceasta excursie si as dori sa stiu daca este un program stabilit de trasee. Mergem pe jos, cu autocarul? Cat de greu este traseul? Durata traseului?Ce echipament sa avem?

Offline Stela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Petreceri si voie buna la Padina Ursului 5 - 7 octombrie 2018
« Răspuns #6 : Luni, 02 Iulie 2018, 12:16 »
Buna ziua!
M-am inscris in aceasta excursie.
Este prima mea excursie cu Singlescamp.
Eu vin din Tg Mures.
Intradevar e mult pana in octombrie dar daca mai este cineva din zona Tg-Mures Sighisoara sau Brasov exista  posibilitatea sa calatorim impreuna?
Multumesc!
O vara frumoasa intregului grup!

Offline diana.ana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 25
Re: Petreceri si voie buna la Padina Ursului 5 - 7 octombrie 2018
« Răspuns #7 : Marți, 10 Iulie 2018, 19:25 »
Buna grup!
Sunt noua in grup.
Se asigura transportul de catre agentie sau fiecare individual?
Vin din Buc.
Diana sunt.
O seara buna sa aveti!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Petreceri si voie buna la Padina Ursului 5 - 7 octombrie 2018
« Răspuns #8 : Marți, 10 Iulie 2018, 21:56 »
La excursia aceasta sunt multi din Bucuresti, asa ca vom organiza transport pana acolo. Puteti deja sa incepeti inscrierile.

Offline Marcela Topliceanu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Re: Petreceri si voie buna la Padina Ursului 5 - 7 octombrie 2018
« Răspuns #9 : Sâmbătă, 28 Iulie 2018, 14:30 »
Buna ziua tuturor,

Deschid lista de inscrieri pentru transport din Bucuresti! Multumesc Gigi!

1. Marcela Topliceanu

Offline codrina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 126
Re: Petreceri si voie buna la Padina Ursului 5 - 7 octombrie 2018
« Răspuns #10 : Sâmbătă, 28 Iulie 2018, 14:40 »
Buna ziua, daca din diferite motive cineva renunta, rog frumos sa fiu contactata....m am trezit cam tarziu si locurile s au ocupat ...

Pe mail lidia.andriescu@gmail.com
Multumesc
Lidia

Offline roxanas

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 78
Re: Petreceri si voie buna la Padina Ursului 5 - 7 octombrie 2018
« Răspuns #11 : Sâmbătă, 28 Iulie 2018, 23:55 »

Buna ziua tuturor,

Deschid lista de inscrieri pentru transport din Bucuresti! Multumesc Gigi!

1. Marcela Topliceanu
2. Roxana S

Offline Mariana Dinescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40
  • Mariana
Re: Petreceri si voie buna la Padina Ursului 5 - 7 octombrie 2018
« Răspuns #12 : Duminică, 29 Iulie 2018, 21:15 »
 Lista   pentru transport din Bucuresti!

1. Marcela Topliceanu
2. Roxana S
3. Mariana D

Offline mirelam

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 94
Re: Petreceri si voie buna la Padina Ursului 5 - 7 octombrie 2018
« Răspuns #13 : Luni, 30 Iulie 2018, 14:12 »
Lista   pentru transport din Bucuresti!

1. Marcela Topliceanu
2. Roxana S
3. Mariana D
4. Mirela M urcare Ploiesti

Offline Gropitze

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Petreceri si voie buna la Padina Ursului 5 - 7 octombrie 2018
« Răspuns #14 : Luni, 30 Iulie 2018, 16:26 »
Lista   pentru transport din Bucuresti!

1. Marcela Topliceanu
2. Roxana S
3. Mariana D
4. Mirela M urcare Ploiesti
5. Ioana F