Autor Subiect: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018  (Citit de 32766 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« : Marți, 23 Ianuarie 2018, 18:37 »
Tarifele sunt diferentiate, sunt 3 tipuri de pachete. Sunt posibile si alte combinatii, stim asta, dar si asa evidenta este foarte greu de tinut in agentie, pentru ca este extra-soft. De aceea va rugam sa alegeti una dintre variantele de pachet pe care le prezentam mai jos:

Pachetul pt cei din Braila are inclus:
Seara greceasca si cina vineri
Croaziera pe Dunare cu nava Ovidiu si plimbare cu barcile in rezervatie
Cina festiva sambata cu DJ party
Tarif = 320 lei

Pachet pentru o zi:
Cazare 1 noapte
Mic dejun - 1
Croaziera pe Dunare cu nava Ovidiu si plimbare cu barcile in rezervatie
Cina festiva sambata cu DJ party
Tarif = 360 lei

Pachet full
Cazare 2 nopti
Mic dejun - 2
Seara greceasca si cina vineri
Croaziera pe Dunare cu nava Ovidiu si plimbare cu barcile in rezervatie
Cina festiva sambata cu DJ party
Tarif = 450 lei

Softul site-ului, acolo unde se fac rezervari permite prezentarea doar a unui tarif. Va rog sa ne intelegeti ca Nu-l putem afisa pe cel mai mic pentru ca in aceasta situatie cei care aleg varianta full, nu mai primesc Email pt ultima rata. Stiu este un pic neplacut sa alegi de exemplu varianta 320 lei, sa achiti tot si totuis sa primesti Email-uri care "te someaza" ca mai ai de achitat inca 130 lei. Site-ul trimite automat...nu cei din agentie fac asta.

Ce trebuie facut daca va inscrieti la unul dintre pachetele de o zi si cel de Braila:
- dupa inscrierea pe site, sa comunicati agentiei pe office@bonvoyagesibiu.ro ce pachet ati ales
- urmariti platile facute, si la ultima plata nu mai achitati suma anuntata de soft ci cea pe care stiti ca o mai datorati.
Stiu, un pic cam greoi, dar pana gasesc o varianta ca softul sa-mi permita mai multe tarife din care voi sa-l alegeti pe cel potrivit, asta e... ??? Ma bazez pe intelegere, o calitate ce face parte din profilul Singles Camp.  :)

Rezervari http://www.singlescamp.ro/eveniment/petrecere-braila-galati-15-17-iunie-2018/

Check in: 16 iunie 2018
Check out:  17 iunie 2018
Cazare: Hotel Triumph 3* Braila

Grup: 50 persoane

Insotitor de grup: Gabi Lala 0723 337.963

Program

Ziua 1 15 iunie Seara greceasca incepe la ora 19.00, la restaurantul Hotelului Triumph din Braila

Ziua 2 16 iunie La ora 9.30 trebuie sa fiti pregatiti si gata de imbarcarea pe Ovidiu. Urmeaza ceva deosebit, patru ore veti calatori pe Dunare, cea care a oferit Brailei sursa de transport, hrana, afaceri, distractie si promenada. Intervalul orar aproximativ al excursiei este 9.30 – 13.30. O plimbare pe Dunare intr-o atmosfera faina de grup, cu privelisti deosebite si ...cate o bere.
Am rezervat exclusiv pentru noi nava Ovidiu, o s-o gasim ancorata pe faleza Dunarii. Imbarcarea si apoi, timp de o ora relaxare pe punte. O sa aveti astfel ocazia sa vedeti Braila dinspre apa. Se va ajunge pe bratul Cravia, la Privalul Hogioaia, unde vom cobori de pe nava si vom fi preluati de barcile care ne asteapta sa ne duca in minunatia baltilor Brailei, in Parcul Natural Balta Mica a Brailei sau Mica Delta cum mai este numita. Zona este arie protejata de interes international.
Se va intra cu barcile pe canal, unde nuferii si vegetatia va vor incanta cu siguranta. Traseul continua pana la lacul Chiriloaia in insula Fundu Mare, unde o sa puteti observa cormorani si alte pasari specifice zonelor umede. Prin acel loc isi petrecea zilele si se ascundea de potera vestitul bandit al Brailei - Terente, un lipovean supranumit regele baltilor, iubit dar si controversat. A facut subiectul unui cunoscut film romanesc "Terente-regele baltilor"!
Binevenit va fi si un scurt popas la observatorul plutitor de la colonia mixta de cormorani, starci si egrete, de unde vom avea o priveliste deosebita a baltilor si zonei (in cazul in care nivelul apei nu va permite ca  barcile sa intre  in rezervatia propriu-zisa, se va efectua o plimbare cu barcile pe canalul Cravia).
Intoarcere pe acelasi traseu catre nava. Pe nava Ovidiu va fi o atmosfera destinsa si relaxanta, cu muzica live la chitara, cu voie buna si cu panorame minunate. Traseul total dureaza 4 ore, dintre care 2 ore de mars dus-intors cu nava Ovidiu, 1 ora cu barcile, 1 ora relaxare pe punte).
Dupa o asemenea plimbare frumoasa, o masa de pranz cu ciorba de peste sau alte bunatati este binevenita. Apoi o scurta relaxare.
Dupa amiaza este dedicata vizitarii statiunii Lacu Sarat, odinioara cunoscuta in intreaga lume pentru proprietatile terapeutice ale apei si namolului de aici. Timp de 1,5 ore va veti plimba pe aleile statiunii.
Seara MEGA - PARTY! La ora 19.00 ne intalnim la Hotel Triumph gata de petrecere! Meniul este prezentat mai jos.

Ziua 3 17 iunie –  Mic dejun si la ora 11.00 check out.

Meniu vineri seara, la cina greceasca:
Aperitiv   
Marinata de scrumbie
Icre de stiuca
Peste afumat
Gujon de salau
Hamsie sarata
Rulou de somon fume cu crema de branza
Paine

Felul I
Saramura de somn
Mamaliga
Ardei iute

Desert
Clatite sau inghetata – la alegere (din partea casei)

Meniu cina festiva sambata
Aperitiv   
Piept de pui in bacon
Ciuperci umplute
Chiftelute de curcan cu migdale
Gujon de pui cu fulgi de porumb
Rulada de cascaval cu fructe confiate
Frigarui mozzarela, rosii cherry, masline
Pachetele de ardei gras si castravete
Paine

Felul I
Crap prajit
Mamaliguta
Lamaie
Mujdei

Felul II
Muschiulet de porc impanat
Cartofi rozmarin
Salata de varza rosie si alba

Profil: ne adresam doar persoanelor single, participarea este exclusiva singles. Persoane agreabile, comunicative, sociabile care inteleg ce inseamna un grup. Fara prea multe tabieturi, fara egoisme (eu vreau sa stau in fata, eu imi aleg camera etc), fara tendinte de impunere a unor dorinte personale (eu vreau acolo, dar de ce nu mergem si la...). Programul este comunicat se stie unde se sta, ce se face, acolo nu mai discutam de aceste aspecte, se considera insusite. O mentiune speciala: acolo va fi un insotitor de grup, Gabi, care se va ocupa impreuna cu "gazdele" ca totul sa fie ok, sa fie asigurat cadrul optim pentru distractie. Daca va cunoasteti ca persoane care aveti de comentat la muzica, la masa, la nu stiu, va rog mult, nu va inscrieti. Nu dorim ca atmosfera buna din grupurile noastre sa fie afectata de cineva care vrea sa iasa in evidenta sau sa-si impuna preferinte...Asa cum am explicat are cine sa se ocupe de supervizarea serviciilor, sunt oameni vechi in Singles Camp care stiu exact ce se cere si doreste.

Tip de actiune Este o petrecere adresata celor din zona Braila - Galati si limitrof (Tulcea, Constanta etc). Este deschisa atat celor vechi cat si celor noi, aveti deci prilejul sa-i cunoasteti pe cei din jurul locului in care locuiti. Nu ratati ocazia acestei petreceri, pentru ca o facem o data pe an! Nu doar pe cei din zona o sa-i cunoasteti ci si pe cei din Bucuresti, Prahova, Brasov etc care sunt inscrisi si participa la excursia de vizitare si croaziera pe Dunare.

:oops:!!!! Inainte de inscriere si rezervare cititi va rog cu atentie serviciile incluse si cele care nu intra in tarif, programul excursiei, particularitatile acesteia si observatiile. 
 
La fel ca la toate actiunile noastre, informatiile si detaliile legate de aceasta excursie, vor fi transmise si vor aparea DOAR pe forum. O sa gasiti aici detaliat si din timp tot ce aveti nevoie pt pregatirea excursiei. Comunicarile nu se fac deci telefonic si nici Email.

Inscrierile in excursie se fac pe site-ul www.singlescamp.ro. Imediat dupa inscriere veti primi un Email ce contine datele agentiei Bon Voyage Sibiu, singura autorizata OSIM in Romania sa organizeze „evenimente, vacante si excursii pentru persoane single – Singles Camp”.  Acest mesaj de rezervare de la agentie contine conditiile de rezervare si modul in care se face plata avansului. Va recomand ca inainte de achita avansul sa verificati inca o data daca aveti liber in perioada de desfasurare a excursiei. De asemenea sa parcurgeti Conditiile de renuntare la o excursie: http://www.singlescamp.ro/conditii-de-renuntare-la-o-actiune/
Rezervarile se fac in ordinea de plata a avansurilor, nu a inscrierii.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #1 : Marți, 23 Ianuarie 2018, 20:06 »

Offline Flo_rin

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 60
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #2 : Joi, 01 Februarie 2018, 22:42 »
Buna seara. M-am inscris.

Offline echilibru

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #3 : Vineri, 02 Februarie 2018, 13:47 »
M-am inscris. Va salut!

Offline Flo_rin

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 60
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #4 : Joi, 08 Februarie 2018, 23:10 »
Seara buna!
Nu am vazut nici o mentiune legat? de organizarea transportului. Stiu ca nu este inclus in pret dar vroiam sa stiu daca se organizeaz? ceva?

Offline echilibru

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #5 : Joi, 08 Februarie 2018, 23:19 »
Buna seara! Cred ca agentia are raspuns. E prima iesire pentru mine cu SC. Asteptam clarificari.

Offline Flo_rin

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 60
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #6 : Joi, 08 Februarie 2018, 23:23 »
Intrebare pentru organizator:
Avand in vedere transportul organizat pentru "Incursiune pe Dunare in Balta Mica a Br?ilei" mijlocul de transport are fix 20 de locuri? Ma pot inscrie pentru transportul dus-intors cu grupul respectiv? Bineinteles achitand ceea ce-mi revine!

Offline Flo_rin

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 60
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #7 : Joi, 08 Februarie 2018, 23:25 »
Cu precizarea ca plecarea si intoarcerea este din si in Bucuresti.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #8 : Vineri, 09 Februarie 2018, 05:52 »
Nu stiu echilibru, dar Flo_rin, tu sigur ai gresit topicul.

Aici e PETRECERE BRAILA – GALATI 15 – 17 IUNIE 2018, cu 50 de persoane, fara transport, cu tarife diferentiate in functie de pachetul ales.

Cred ca tu te referi la excursia "INCURSIUNE PE DUNARE IN PARCUL NATURAL BALTA MICA A BRAILEI 15 – 17 IUNIE 2018,  unde e prevazut un grup de maxim 20 de persoane, iar transportul este inclus
Vezi aici si verifica unde te-ai inscris  ;)
 :blush:  http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2646.0.html

Cei 20 se vor intalni cu cei 50 de la petrecere, dar sunt doua actiuni diferite. Cititi cu atentie, orice incurcatura inseamna bataie de cap suplimentara si inutila  pentru cei din agentie.

Echilibru - la petrecere nu cred ca se organizeaza transport. In general, unde nu scrie, inseamna ca nu e. Petrecerea e destinata in special celor din zona (Braila, Galati, Tulcea etc) care vor constitui majoritatea grupului. Se poate inscrie oricine, de oriunde, dar e clar ca nu vor putea fi suficient din Bucuresti sau din alta parte, astfel incat sa se poate organiza transport, nu?

Inca o data, cititi cu atentie, totul e clar, cele mai multe raspunsuri sunt deja data in prezentarea excursiilor,  daca nu incurcam topicurile.  :giggle:

PS - Cand faceti plata nu uitati sa precizati titlul actiunii/denumirea excursiei.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Flo_rin

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 60
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #9 : Vineri, 09 Februarie 2018, 06:23 »
Neataaaaa!
Wonderland, m-am gandit unde sa postez si am ales sa postez aici pt ca eu sunt inscris la petrecere nu la incursiune.   :). Fiind vorba de acelasi insotitor de grup pentru ambele evenimente am intrebat aici, in ideea ca daca mi se raspinde afirmativ am sa postez si dincolo daca raspunsul va fi negativ am sa caut participanti din Bucuresti doar aici, pe acest topic. Cumva, raspunsul la intrebarea de mai sus implica si un acord daca sa postez sau nu pe celalat topic.
Multumesc frumos pentru observatie, sper totusi ca nu am "comis-o" chiar atat de rau.  :)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #10 : Vineri, 09 Februarie 2018, 06:36 »
Neata. Bine.
Doar ca intrebarea ta nu e pentru insotitorul de grup. E pentru organizator, respectiv pentru Admin, respectiv pentru Gigi.

N-ai comis-o prea rau! Doar ca eu zic sa vezi ce alte posibilitati de transport ai pentru petrecere:)
Eu cred in continuare ca sunt doua actiuni diferite, cu tarife, orare etc diferite, mi-e greu sa cred ca se pot facea asa flic-flacuri.

Dar asta e doar opinia mea de vechi membru, raspunsul final va veni, evident, de la Gigi.
Gand bun si voie buna!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #11 : Vineri, 09 Februarie 2018, 06:41 »
Mijloacele de transport pe care le comandam sunt in limita locurilor pe care le are fiecare excursie. Si nu intersectam pachetele, facand unele mixate, pentru ca asta ar fi un dezastru in agentie. Nu este vorba deci de inflexibilitate. Se lucreaza asa cum am mai explicat online reservation, asa sunt organizati si de aceea orice lucru care trebuie prelucrat manual, inseamna minute, poate chiar ore pierdute. Calculatii, schimbari logistice, liste ex-soft...A prelucra manual inseamna de asemenea oameni in plus si riscul de a gresi. De aceea am creat pachetele care sunt privite de soft-ul site-ului ca pe ceva unitar. Deci ca regula: alegeti unul dintre pachetele prezentate, pt ca nu le putem modifica...

Offline Flo_rin

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 60
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #12 : Vineri, 09 Februarie 2018, 06:47 »
Multumesc frumos Wonderland, multumesc frumos Gigi. Acum stiu ce am de facut. Zi frumoasa tuturor.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #13 : Sâmbătă, 10 Februarie 2018, 11:32 »
Programul excursiilor de anul acesta ne pune la incercare.
In aceleasi zile avem de ales intre destinatii diferite si va trebui sa ne gandim cu responsabilitate.

Iubim frumusetile acestei tari,ne place sa fim impreuna,sa admiram,sa traim istorie,sa petrecem.
Am pendulat si am ales sa revad cu voi Dunarea,Braila si desi pomii nu vor mai fi in floare simt,din adancurile fiintei mele
ca-mi va placea.

Pana atunci sper sa discutam aici,sa formam grupul,sa aranjam cu ce mergem,chiar si transportul de linie e Ok. daca suntem
mai multi.Eu voi opta pentru pachetul full,15-17 iunie  si astept cu reala nerabdare.

Offline Dana Caragea

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 82
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #14 : Sâmbătă, 10 Februarie 2018, 14:25 »
Noiembrie, daca te gandesti sa compari petrecerea din 2018 cu cea din 2017, care a fost la 1 aprilie cand totul abia inflorise si inverzise, cred ca anul acesta va fi mai interesant! Si stii de ce?  Pentru ca in iunie infloresc teii!   ;) :smitten: Si la Galati si la Braila miroase ametitor, mai ales cand se asterne intunericul si cand noi o sa ne pregatim de ..... dans *|* *|* *|*