Autor Subiect: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018  (Citit de 33124 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline IoanaMM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #120 : Marți, 12 Iunie 2018, 22:14 »
Vin din Ploiesti cu o prietena (Ploiesti-Buzau-Braila).
Mai avem un loc liber in masina. Plecam din Ploiesti in intervalul orar 15.00-15.30. Asteptam cu drag sa va cunoastem. Seara frumoasa!

Offline costinjb

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 134
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #121 : Miercuri, 13 Iunie 2018, 00:02 »
  Sigur,pt cris tel meu:
0745154485

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #122 : Miercuri, 13 Iunie 2018, 12:54 »
Info utile- pentru excursia pe Dunare,avand in vedere ca vom merge si putin pe jos (cca 300m) intre Nava Ovidiu si locul de unde ne urcam in barci,trebuie sa aveti incaltaminte adecvata (adidasi,etc),ceva subtire cu maneca lunga,sapca si eventual un repelent de tantari(preventiv). Apa a scazut foarte mult si barcile nu pot merge direct de la vapor.Nava Ovidiu va pleca la ora 9,30,asa ca sambata dimineata-pentru cei cu cazare- incepand cu ora 8 se va servi micul dejun,apoi vom merge catre Nava Ovidiu cu masinile (se pot lasa in parcarea de langa Primarie) sau pe jos (cca 20 minute pe jos). Pe vapor sa aveti fiecare ceva lichide.....pentru 4 ore de petrecut pe ape........

Offline adibarbu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #123 : Joi, 14 Iunie 2018, 10:57 »
Salutare ! Eu ajung sambata dimineata pe 16.05  la Braila in jurul orei 8:30 . Cum procedez. Unde va fi locul de intalnire ? Ne intalnim la receptia hotelului ?  Multumesc !

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #124 : Joi, 14 Iunie 2018, 17:09 »
Info utile- Pentru cei care ajung vineri mai devreme,dupa cazare, pana la cina,pot efectua o plimbare placuta la racoare pe aleile Parcului Monument,aflat in vecinatatea Hotelului (5 minute pe jos).
Sambata,dupa plimbarea pe Dunare,vom ramane pentru masa de pranz pe faleza Dunarii,intr-o locatie deosebita situata pe Dunare,foarte aproape de locul unde opreste nava Ovidiu. Am luat 2 variante de meniu,iar vineri seara o sa facem o lista cu ce si cum doriti fiecare. Dupa aceea ne intoarcem la hotel,ne odihnim putin si vom merge in statiunea Lacu Sarat,pentru o scurta plimbare pe malul lacului si prin statiune (aici se merge cu masini personale).Seara este petrecerea cu DJ si atmosfera deosebita !
Duminica,dupa micul dejun,va propun o plimbare prin zona veche a Brailei.
Drum bun tuturor celor care veniti din alte zone si va asteptam la Braila !

Offline costinjb

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 134
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #125 : Vineri, 15 Iunie 2018, 08:07 »
Pt cei care vin din alte zone: astăzi la Galați (presupun că și la Brăila) vremea este cu mult soare,se anunță f caldă,nu a plouat deloc.Parcă pt duminică se anunță ceva nori,așa că aveți grijă cum vă îmbrăcați pt că este f f cald.

Offline theo365

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 419
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #126 : Vineri, 15 Iunie 2018, 10:18 »
Hello tuturor participantilor,  *|*+

       Da asa este , Braila va asteapta , cum altfel decat insorita , parfumata cu arome de tei , cu adieri placute ale unui vanticel ce insoteste unduirile eterne ale batranei noastre Dunare .
La Braila , e o dimineata de vineri placuta de vara , asa vor fi si restul zilelor ce ne asteapta , cu temperaturi de vara ( site-urile de meteo ne anunta temperaturi de max . 31-32 de grd C ).
Noi brailenii , va asteptam cu drag , va dorim deasemeni o calatorie placuta .....a si sa nu uit - sa luati cu voi neaparat in bagaj urmatoarele -
- voie buna ,
- toleranta,
- zambetele,
- prietenia,
- pantofiorii de dans . :flori:

Offline Iustin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 183
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #127 : Duminică, 17 Iunie 2018, 16:30 »
Partea cu petrecerea va fi descrisa de cei care s-au bucurat mai mult de ea.
Mie mi-a placut in mod special partea de plimbare pe apa asa incat atasez cateva imagini.

Nava Ovidiu


Privalul Hogioaia




Plutici


Nuferi



Restaurantul plutitor Peskano, unde mananci pana iti vine rau de mare


Offline Miha-ella

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 39
  • Bun gasit, tuturor!
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #128 : Duminică, 17 Iunie 2018, 21:04 »
Buna seara, lume buna!
Am facut-o si pe-asta! :thumbup:

Si pot sa spun ca n-a fost dupa asteptari. A FOST MULT MAI MULT DECAT M-AM ASTEPTAT!!
A fost o imbinare  PERFECTA intre vreme frumoasa, atmosfera calda si prietenoasa, excursie, aventura, istorie,DANS-DANS-DANS, mancare, bautura, inghetata, POVESTI, zambete pe toate fetele, seri tarzii imparfumate, zile pline si minunate. Personalul hotelului zambitor, ingaduitor si indatoritor.
GABI LALA. O capodopera de date si repere si bunavointa si munca si implicare SI ENERGIE.

OAMENI MINUNATI: Beatrice din Bucuresti, Crina din Pitesti, Delia din Bucuresti, Florin din Ilfov, Gabi din Bucuresti, Gabriela din Tulcea, Gia din Urziceni, Iustin in Bucuresti, Laurentiu din Constanta, Liliana din Braila, Mada din Galati, Meli din Bucuresti, Nadia din Botosani, Oana C din Ploiesti, Oana F din Ploiesti, Stefan din Constanta, Verginica din Galati, Dana din Ploiesti...si toti ceilalti cu care n-am avut timp sa povestim, dar am zambit mult si am dansat mult!!

Ce mi-a placut mai mult din TOT ce mi-a placut?
Excursia cu barcile - natura si aventura, privelistea din turnul de control (sau cum se numea:)) ),
 turul din centrul vechi - istorie si radacini si ce a fost si, din pacate, nu se stie daca o sa mai fie...
si, bineinteles, petrecerile! 2 seri (nopti) de dans-dans-dans,

Eu am o vorba, petrecerea de la care nu plec cu dureri de picioare,  nu a fost o petrecere reusita. Ei bine...a fost o petrecere pe cinste!!

Ce nu mi-a placut?
Faptul ca am venit 4 din Constanta intr-o masina si sambata seara am ramas doar 3. Fara masina :))

Dar ce mai conteaza cand ai oameni minunati langa tine si te aduna de pe drumuri si te aduc in siguranta acasa?!  :) Multumesc iar, Laurentiu.

Va multumesc tuturor: organizatorilor, celor mai vechi care nu m-ati speriat, celor mai noi - ca si mine- care ne-am felicitat unii pe ceilalti pentru alegerea facuta.

Ma bucur ca v-am cunoscut si ma bucur ca, dupa 2 ani de tatonari, IN SFARSIT am inteles ce inseamna SinglesCamp!
Felicitari d-nul Gigi Candea!

Concluzia?
DE REPETAT!


Oamenii trebuie iubiti si lucrurile folosite. Haosul lumii de astazi este pentru ca iubim lucrurile si folosim oamenii. - Dalai Lama

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #129 : Miercuri, 20 Iunie 2018, 19:35 »
Multumesc,Gabriel !
Multumesc si colegilor din Braila,Galati, ce ne-au asteptat cum se cuvine,ne-au plimbat pe apa si pe uscat,ne-am racorit,imprietenit,ascultat…

Am ajuns la Braila cand se trecuse floarea teilor si adierea vantului a parfumat aerul doar  cu aroma trandafirilor si mirosul Dunarii.
Am gasit un oras molcom,poate prea...cu magazine inchise si oameni prinsi cu ale lor.Un fragment de tara ce se chinuie sa supravietuiasca,
ca multe altele.Am admirat cladiri vechi,inchise,vapoare,barci,tulpini de arbori pe faleza,baietii au admirat fete ce faceau fitness ,oglindindu-si formele
lucrate,in valuri.

Ne-am bucurat inca o data noi cu noi,ne-am vazut sau revazut,ne-am intins mana,am mai dansat,am privit si ne-am privit…
La povestit ne-au cam luat fata eroii nostri intorsi de pe acoperis…
Au muncit mai mult,s-au bucurat mai mult !
Acum toti asteptam alte iesiri,sa fim iar, noi cu noi...

Offline GeorgiaGia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 33
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #130 : Joi, 21 Iunie 2018, 15:22 »
Buna ,Mihaela ,esti o femeie minunata,ai  o bucurie de dans  si viata cum rar am intalnit ,esti un om de  calitate ,mi-ai placut foarte mult ,bravo ,ma bucur ca te-am cunoscut ,multumesc ,Gabi Lala pentru ajutorul acordat ,multumesc ,Iustin ,iarasi ...doi oameni calitativi ,multumesc ,Florin ,omul ce ne- a dus  la Braila si ne-a reintors acasa ,ma bucur ca v-am cunoscut !

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #131 : Marți, 18 Septembrie 2018, 22:05 »
E toamna....si se numara....amintirile si momentele frumoase......

Seara pe ritmuri grecesti.......






Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #132 : Marți, 18 Septembrie 2018, 22:10 »
A doua zi cu privelisti frumoase pe Dunare si pe canale....










Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #133 : Marți, 18 Septembrie 2018, 22:11 »



Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #134 : Marți, 18 Septembrie 2018, 22:12 »