Autor Subiect: Petreceri in Marginimea Sibiului 14 - 16 decembrie 2018  (Citit de 32867 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Bon Voyage - interne

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 90
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului 14 - 16 decembrie 2018
« Răspuns #90 : Joi, 13 Decembrie 2018, 15:02 »

INFORMATII TRANSPORT:

Plecarea va fi in data de 14.12.2018 la ora 08:30 din Statia de Benzina Mol Pacii (Bulevardul Iuliu Maniu)
Pitesti - Valcea - Sibiu - Gura Raului si retur
Costul total al transportului este 2200 lei (transport+cazare, diurna sofer) si se va imparti la nr. de participanti
NUME SI NR TELEFON SOFER: VIOREL 0763 675 739
NR MASINA:B -345- NEW


Daca exista persoane care se conecteaza la traseu (urcari Pitesti, Valcea), este nevoie sa ia legatura cu soferul pentru a stabili ora si locul de intalnire.

Offline georgia52

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului 14 - 16 decembrie 2018
« Răspuns #91 : Joi, 13 Decembrie 2018, 19:40 »

am retinut ca sambata 15 dec. vom merge intr-o plimbare la pastravarie; as dori sa stiu  daca se poate cumpara pastravi afumati in cetina de brad; sau daca trebuie sa se faca comanda anticipat..... cred ca vor fi mai multi interesati sa cumpere....

seara buna tuturor

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13222
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului 14 - 16 decembrie 2018
« Răspuns #92 : Duminică, 16 Decembrie 2018, 20:34 »
Cand am trecut acest subiect la Feed-back-uri, ma uitam la ce a ramas din lista aceea lunga de evenimente si excursii Singles Camp&Travel 2018: doar doua actiuni, din cele peste 80 cate am avut programate...Nu-mi vine sa cred cum a trecut si acest an, cum s-au dus zilele, cum s-a desfasurat totul...Am satisfactia ca desi ma simt mai "batran" cu un an, am mai adaugat multe file in albumul minunat al Singles Camp. Traiesc satisfactia ca acum, la final de cariera, mi-am indeplinit unul dintre visele care imi ramasesera inca neindeplinite...

Am trait sentimentul ciudat ca a trecut mult de la ultima intalnire cu voi, nu stiu de ce, de data asta mi s-a parut mult o luna...Asa ca intalnirea a fost nemaipomenita pentru mine. M-am bucurat sa va revad, m-am bucurat mult sa ajung din nou la Adi la pensiune, m-am bucurat de iarna ca un copil, apoi m-am bucurat de bucuria voastra...Iar inainte de plecare m-am bucurat sa revad copii de la Centrul de Plasament Orlat, in bandul creat pentru ei de un suflet mereu tanar, un altruist, un om dedicat: Radu Popescu, de la Porto Jazz Music.



La Gura Raului am fost intampinati de o iarna alba, minunata si de aceleasi gazde extraordinare: Adi si Simona. 3 zile, au facut tot ce le-a stat in putinta sa ne fie bine. Cald in camere in restaurant, oriunde mergeai in pensiune, o mancare delicioasa, aranjamente pline de gust. Taiatul porcului si "pomana lui" au fost cireasa de pe tort...





































Pregatirile de petrecere:







Tortul de la miezul noptii:



Plimbare spre lacul Gura Raului:











Am ajuns pe inserat si la Targul de Craciun de la Sibiu. Recunosc ca daca nu erati voi, desi stau la doi pasi, nu as fi ajuns anul acesta...Nu-mi gaseam ocazia. Asa am putut sa fiu inca o data inconjurat si acoperit de mii de luminite...




































Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13222
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului 14 - 16 decembrie 2018
« Răspuns #93 : Duminică, 16 Decembrie 2018, 21:31 »
Aici gasiti si toate cele 11 cantece ale band-ului condus si dirijat de Radu Popescu. Ar fi extraordinar daca si macar le-ati urmari, si macar le-ati distribui...Important este sa ajunga la cat mai multa lume, astfel incat acesti copii sa fie incurajati, ajutati.

www.youtube.com/watch?v=E30fvgIAKFA


www.youtube.com/watch?v=QdMSO3AfBC0


www.youtube.com/watch?v=5NvK4bsO5i0


www.youtube.com/watch?v=JMiIzdO4ffo


www.youtube.com/watch?v=Kj_L17_5NKQ


www.youtube.com/watch?v=5nWrNDSa5To


www.youtube.com/watch?v=n-z6jh5rNs8


www.youtube.com/watch?v=OdrDi-7bHx0


www.youtube.com/watch?v=DpJVZ2smiUo


www.youtube.com/watch?v=jTx86eoZyus



Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13222

Offline pinkpanthere

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 161
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului 14 - 16 decembrie 2018
« Răspuns #95 : Luni, 17 Decembrie 2018, 08:56 »
A fost totul minunat. Multumim tuturor celor care s au ocupat de noi in aceste trei zile magice cu munte nins, porc transat meserias (biata Ghita), "beuturi" din zona, plimbarici etc. Un grup superb, cu oameni faini pusi pe voiosie. Bravo constantenilor cu care am calatorit in microbuz ... unde sunt ei se declaseaza automat petrecerea (s o fi vazut o pe cea de intoarcere ... dixtractie maxima). Copiii de la Orlat ne au incalzit sufletul cu cantecele lor. Sarbatori fericite tuturor. Sunt multe de povestit. Petrecere frumoasa grupului urmator.

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 860
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului 14 - 16 decembrie 2018
« Răspuns #96 : Marți, 18 Decembrie 2018, 00:20 »
Salutare tuturor, am incheiat inca o super actiune, totul a fost la superlativ.
Felicitari celor de la pensiune,  :bow: in permanenta am avut pe mese nelipsita afinata, palinca, vinul sau tuica  fiarta, sa nu uit de  sorici si preparatele specifice taierii porcului.
Felicitari si participantilor pentru faptul ca nimeni nu a uitat acasa "pantofiorii de dans si rucsacelul cu voie buna" .
Am sa va spun asa pe scurt ce ati pierdut ..
O plimbare la ceas de seara printr-un peisaj de vis cu zapada, prieteni veseli si pusi pe distractie.
Mancatul soriciului, afara in zapada, cu tuica fiarta, glume si rasete cat cuprinde.
Concertul oferit de 10 copii minunati de la casa de copii, la sfarsitul caruia mai toti aveam ochii in lacrimi, de emotii.
Doua petreceri cu muzica pentru toate genurile, am dansat pana am rupt pingelele.
Si nu in ultimul rand plimbarea pana in Sibiu, cu Gigi povestind ca de obicei cate ceva despre istoria locurilor si cateva obicee, printre care si o nunta.
Eu ca de obicei nu prea am facut fotografii , asa ca ca va multumesc  :bow:  :kissing: tuturor pentru fotografii si  mi-ar placea ca animatia de pe grup sa fie si  aici pe forum.
Inca o reusita marca SC, felicitati si multumim Gigi si Samiza  :flori: ati fost grozavi

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 860
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului 14 - 16 decembrie 2018
« Răspuns #97 : Marți, 18 Decembrie 2018, 01:10 »
Aporopoo de nunta,
Noua celor din aceasta actiune ne-a starnit curiozitatea si interesul de a participa la o astfel de nunta.
Chiar m-am oferit sa fiu mireasa ;D … cam greu cu costumul  si mirele care sa ma treaca pragul… da cred ca merge si nasa ….desi cred ca ar fi mai intereant sa fiu …. am utat cum se numeste … cel care ajuta la invitatul mesenilor la nunta si tot el strange si “darul” are un nume interesant … ne spune Gigi,  dar nu as rata nici postul de mesean … grea alegere … :slap:

Gigi nu am putut acesa cele scrie de tine, pe forum, acum cativa ani, cred ca-n 2014 -poate rezolvi tu problema.
“M-am tinut de cuvant si anul viitor am introdus in calendar "Nunta traditionala de la Sibiel". Puteti citi aici: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2039.0.html;
Inscrierile pt acest eveniment sunt deja deschise, dar doar pe forum!
” Pacat ca nu s-au adunat participanti

Asa ca incerc sa redau cate ceva din cele povestite in microbuz legat de Nunta traditionala la Sibiel :
Cu un alai, in costume nationale, cai impodobiti si lautari se merge din casa in casa, se invita oamenii la nunta, adica pe noi care vom fi gazduiti in sat pe la diferse pensiuni.
Urmeaza imbracatul mirelui si miresei , fiecare la casa lui cu ritulaul specigfic … cred ...,
nu am retinut daca si pentru nasi este ceva anume  ...
si tot alaiul se strange la “caminul cultural “ sau undeva in aer liber … unde se pune masa festiva si unde sigur mai sunt si alte obiceiuri , furatul miresei ,mirelui… la noi se practica si asta ...imbroboditul miresei … sau cum s-o numii, aruncatul buchetului ..

Daca ne adunam meseni de o nunta am putea sa fim participanti directi ai unui astfel de  eveniment, la care vin oamneii de peste hotare..dar ca orice nunta trebuie pregatita din timp si meseni trebuie sa confirme participarea cu mult inainte
Ce parere aveti, ne strangem de o nunta macar vro 90 - 100 de persoane ?
veniti cu propuneri , perioada , rolul dorit ..  ;)

Offline Carmen Dor

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului 14 - 16 decembrie 2018
« Răspuns #98 : Miercuri, 19 Decembrie 2018, 00:12 »
Aporopoo de nunta,
Noua celor din aceasta actiune ne-a starnit curiozitatea si interesul de a participa la o astfel de nunta.
Chiar m-am oferit sa fiu mireasa ;D … cam greu cu costumul  si mirele care sa ma treaca pragul… da cred ca merge si nasa ….desi cred ca ar fi mai intereant sa fiu …. am utat cum se numeste … cel care ajuta la invitatul mesenilor la nunta si tot el strange si “darul” are un nume interesant … ne spune Gigi,  dar nu as rata nici postul de mesean … grea alegere … :slap:

Gigi nu am putut acesa cele scrie de tine, pe forum, acum cativa ani, cred ca-n 2014 -poate rezolvi tu problema.
“M-am tinut de cuvant si anul viitor am introdus in calendar "Nunta traditionala de la Sibiel". Puteti citi aici: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2039.0.html;
Inscrierile pt acest eveniment sunt deja deschise, dar doar pe forum!
” Pacat ca nu s-au adunat participanti

Asa ca incerc sa redau cate ceva din cele povestite in microbuz legat de Nunta traditionala la Sibiel :
Cu un alai, in costume nationale, cai impodobiti si lautari se merge din casa in casa, se invita oamenii la nunta, adica pe noi care vom fi gazduiti in sat pe la diferse pensiuni.
Urmeaza imbracatul mirelui si miresei , fiecare la casa lui cu ritulaul specigfic … cred ...,
nu am retinut daca si pentru nasi este ceva anume  ...
si tot alaiul se strange la “caminul cultural “ sau undeva in aer liber … unde se pune masa festiva si unde sigur mai sunt si alte obiceiuri , furatul miresei ,mirelui… la noi se practica si asta ...imbroboditul miresei … sau cum s-o numii, aruncatul buchetului ..

Daca ne adunam meseni de o nunta am putea sa fim participanti directi ai unui astfel de  eveniment, la care vin oamneii de peste hotare..dar ca orice nunta trebuie pregatita din timp si meseni trebuie sa confirme participarea cu mult inainte
Ce parere aveti, ne strangem de o nunta macar vro 90 - 100 de persoane ?
veniti cu propuneri , perioada , rolul dorit ..  ;)


 
:applause: :applause:
Frumoasa propunere  :yeah: :yeah: :yeah:
Eu candidez pentru d-soara de onoare   *|* *|*
Am doar o mica.....completare: costumul traditional va fi obligatoriu pentru toti participantii?
https://www.google.com/search?q=nunta+traditionala+curagau&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwitttzvsarfAhUPKFAKHXQaC4wQsAR6BAgFEAE&biw=1366&bih=626#imgrc=MuNQ3bqTv75mEM:
“Nimeni nu îmi datorează îndeplinirea dorințelor mele. Asumarea responsabilității pentru propria fericire este un gest ce îți dă putere. Acest gest plasează viața ta înapoi în mâinile tale. N. Branden”

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13222
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului 14 - 16 decembrie 2018
« Răspuns #99 : Luni, 24 Decembrie 2018, 09:39 »
Am transmis link-ul de descarcare tuturor celor de la care am primit Email ca doresc fotografiile si filmuletele facute de mine. Daca mai sunt doritori, scrieti-mi zilele acestea (mai este activ doar 4 zile) si va trimit imediat.  :)

Offline Valentina72

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului 14 - 16 decembrie 2018
« Răspuns #100 : Luni, 24 Decembrie 2018, 15:25 »
Ziua buna tuturor,

Pentru mine a fost prima iesire cu Singles Camp si pot spune ca a fost o experienta minunata. Atata veselie si energie pozitiva la un loc rar intalnesti.
Multumesc din suflet tuturor:  organizatori, gazde, colegi de petrecere pentru primirea si atmosfera creata intr-un cadru de poveste.

Sa aveti sarbatori linistite, cu tot ce va doriti!

PS: Sustin propunerea facuta de Rodica_I cu Nunta traditionala la Sibiel.  Accept orice rol, nu am preferinte *|*.


Offline betty

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului 14 - 16 decembrie 2018
« Răspuns #101 : Vineri, 28 Decembrie 2018, 10:38 »
Buna dimineata, tuturor!
Intr-adevar o alta petrecere reusita marca SC. Si desi nu am putut participa la actiunile din prima zi (datorita programului meu incarcat), m-am bucurat totusi de drumul pana la pensiune, noaptea tarziu,  printre satele frumos impodobite si cu fulgii de zapada care cadeau. Si am vazut din poze cat de bine v-ati distrat cu totii. Sper sa ne revedem si in alte actiuni, incarcati tot de atata voiosie.
Felicitari Rody ptr initiativa de a strange nuntasi pentru nunta la Sibiel. Mai ramane sa il convingem pe Gigi sa o mai lanseze ca actiune in SC  pentru ca a avut 2 tentative esuate acum cativa ani. Eu mi-as dori mult sa se poata organiza si sa particip, mai ales ca atunci mi-am cumparat  si tinuta (costum traditional, suman).
Deci, un nuntas ai strans!
Va doresc un An Nou cu sanatate, cu multe excursii si amintiri frumoase! La multi ani!