Autor Subiect: Revelion Singles Camp 2019. Pentru a 9-a oara impreuna la trecerea intre ani!  (Citit de 48164 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline azzurro

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Revelion Singles Camp 2019. Pentru a 9-a oara impreuna la trecerea intre ani!
« Răspuns #105 : Duminică, 30 Decembrie 2018, 09:57 »
Buna ziua!
 La ce ora plecati?Am vazut ca mai este un loc  liber si as fi si eu interesata.
;)

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Revelion Singles Camp 2019. Pentru a 9-a oara impreuna la trecerea intre ani!
« Răspuns #106 : Duminică, 30 Decembrie 2018, 11:43 »
Buna tuturor!
Multumesc pentru precizare Ghita  ;)
Nu stiu al cui mai este restaurantul, dar stiu cu siguranta ca mancarea e tare buna si vinul fiert o nebunie  :giggle: :D
Drum bun tuturor si asa cum am mai spus, sa traiti zile de neuitat la Targu Mures in Familia Singles Camp  :yeah:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Revelion Singles Camp 2019. Pentru a 9-a oara impreuna la trecerea intre ani!
« Răspuns #107 : Luni, 31 Decembrie 2018, 06:32 »
Buna ziua!
 La ce ora plecati?Am vazut ca mai este un loc  liber si as fi si eu interesata.
Nu are importanta la ce ora pleaca cei care au loc rezervat si... rezervare confirmata.
Tinand seama ca, într-un fel, deja a început actiunea, singura soluție ar fi să suni la agentie să verifici dacă într-adevar mai e un loc liber si cum poti sa participi.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Danny

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Revelion Singles Camp 2019. Pentru a 9-a oara impreuna la trecerea intre ani!
« Răspuns #108 : Miercuri, 02 Ianuarie 2019, 13:06 »
In  holul de la recepție s-au încurcat niste bagaje

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Danny, i-am dat lui Ionut numarul tau, sper sa rezolvati confuzia si sa intrati fiecare in posesia propriului bagaj...

Am ajuns acasa dupa 4 zile petrecute in Tg Mures. Un oras linistit, ferit de agitatia si aglomeratia aceea nebuna din timpul sarbatorilor. Imi place mult acolo, ma simt relaxat si in confort. Au oamenii aia de acolo o decenta in decorare, in felul de a se purta, de a interactiona. Este exact ceea ce-mi place mie, este ceea ce ma face sa ma simt linistit.

Am plecat acolo cu gandul ca o sa fie ultimul Revelion la Plaza Tg Mures, ca deja poate e prea mult ca tinem de 3 ani trecerea dintre ani in acel oras. Dar nu pot sa renunt la o asemenea locatie si profesional, dar si sufleteste. Rar gasesti un hotel, o locatie, care sa raspunda atat de bine asteptarilor, in care sa ma simt in siguranta cu toate serviciile. Totul, de la receptie, pana in bucatarie, pana in camere, este asa cum ar trebui peste tot in turism. Ore exacte de servire, calitate, promtitudine, atentie, ospitalitate. Calatoresc mult, am stat in sute si sute de hoteluri si in tara si in strainatate si rar, foarte rar am avut sansa sa gasesc lucrurile atat de bine puse la punct. Sau in anumite situatii, foarte repede si implicabil, corectabile.

De ce o sa mai avem cel putin inca un Revelion acolo? Pentru ca ma gandesc la cei care acum ne descopera, la cei care o sa ne gaseasca, la cei care o sa-si doreasca sa petreaca trecerea dintre ani intr-un loc de genul acesta. Ar fi incorect fata de ei sa nu le ofer si lor aceasta sansa, aceasta ocazie deosebita. M-ati convins voi, majoritatea celor pe care i-am cunoscut acum la Tg Mures. Am primit o multime de aprecieri, de multumiri, dar care stiu si sunt constient ca nu mi se cuvin decat intr-o mica masura. Daca cineva merita cu adevarat, pai aceia sunt oamenii care s-au ocupat de noi in cele 4 zile. Care au fost atenti sa fie gata totul la timp, sa fim serviti asa cum trebuie, sa nu avem nici un disconfort.

Ati fost multi multi noi si foarte putini vechi (de fapt doar cativa, cei foarte foarte apropiati de SC si care indiferent unde se tine, indiferent de repetabilitate, ei vin cu noi). Evident ca acesta a fost un motiv de emotie, primul gand a fost ca numarul mic de vechi va fi insuficient pentru a genera atmosfera aceea minunata din actiunile noastre. Ca nu vor putea da tonul, ca un nucleu de 20 - 30 persoane va fi prea putin pentru 130 nou veniti...Dar toate emotiile mi s-au risipit imediat...Cand am vazut ca din prima ora lumea umple ringul, ca interactioneaza, ca se formeza grupuri - grupulete, ba pe hol, ba pe terasa, m-am linistit...Marea majoritate reusise din primele ore sa intre in atmosfera, sa se distreze, sa-si gaseasca noi prieteni. Actiunea aceasta m-a convins ca Singles Camp este o stare de spirit de fapt, ca cei care decid sa treaca pragul, stiu sa se distreze, sa comunice, au un profil deschis. Deci atmosfera nu trebuie generata, oamenii vin cu starea de bine din afara si intr-un cadru ok, ei o dezvolta colectiv. Este pentru mine revelatia acestei actiuni, acum am inteles cu adevarat ce se intampla. Si sunt cum nu se poate mai incantat, mai increzator ca Singles Camp va merge mai departe, ca se va dezvolta continuu, cu mine sau fara...

Nu trebuie insa sa prezint totul ca un paradis, nu ar fi corect. Exista persoane care decid sa vina cu noi si care nu gasesc ceea ce asteptau. Sunt cele de care explicam in sala de conferinte, sunt cei care nu seamana cu mine. Adica le lipseste ceva din profilul meu, sau aproape tot. Nu sunt ceea ce indic eu compatibil pentru Singles Camp: persoane vesele, comunicative, sociabile, deschise, puse pe distractie si in acelasi timp tolerante, intelegatoare, prietenoase. Procentul lor este foarte mic, iar efectul incompatibilitatii si nepotrivirii lor aici este extrem de mic si radiant doar pe un perimetru ignisifiant. De aceea nu discut in general despre asa ceva, sunt de regula sub 2-3% si nu mai revin aici...

Am intrat in al 10-lea an de Singles Camp, iar Revelionul 2020 va fi al 10-lea! Cred ca multa lume, mai noua sau mai veche in special cea intimizata si fidela grupului, o sa-si doreasca sa participe la REVELION10. Asa ca va fi nevoie sa oferim mai multe locuri decat pana acum. Una dintre locatii va fi la Tg Mures, celelalte doua locatii urmand sa vi le comunicam in primavara.

Ca intotdeauna vreau sa va arat cateva fotografii, sunt bineinteles fara oameni. Tin mult asa cum va explicam, la intimitatea fiecarei persoane...

Asa ne-a intimpinat Tg Mures, asta era atmosfera de liniste...Asta chiar daca era exact in centrul orasului...























Si asta era atmosfera din hotel:

















Imagini cu aranjamentul salii, cu gustari, cu cei care ne-au servit:

















IMG]http://photo.singlescamp.ro/wp-content/uploads/2019/01/RevelionSinglesCamp-20190145.jpg[/IMG]
















































































Offline ioana_gabriela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Buna ! Ieri am plecat intr-o mare graba si am uitat sa las adresa de e-mail persoanei careia i-am promis ca o ajut cu obtinerea formularului A1 pentru lucratorii detasati in spatiul UE - Scuze - nu a fost cu intentie :) ioana.ggabriela@gmail.com. A fost foarte dragut si foarte bine organizat sejurul din Targu Mures !! Multumim echipei SC !!

Offline loredana71

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Multumim SC, multumim Bon Voyage, multumiri personalului care ne a stat tot timpul la dispozitie cu zambetul pe buze. Au fost 3 zile de vis. Abia astept sa ne revedem. Pana atunci sa avem un an bun, cu multe realizari, sanatate si bucurie!

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Gigi si Samiza, va multumim mult pentru tot ce ati facut pentru noi.
Eu m-am simtit foarte bine ... ca de fiecare data   ;)   :-*

Offline Dana Dany

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Revelion Singles Camp 2019. Pentru a 9-a oara impreuna la trecerea intre ani!
« Răspuns #113 : Vineri, 04 Ianuarie 2019, 09:04 »
Mulțumim SC, agenției Bon Voyage, mulțumim lui Gigi și Samizei și nu in ultimul rând personalului hotelului  și restaurantului pentru organizare, promptitudine și efortul depus pentru a ne simți cu toții foarte bine. Am petrecut câteva zile in compania unor oameni deosebiți, am trecut in Noul An cu bucurie, veselie și cu bateriile încărcate de voie bună pentru 2019. Eu, una, m-am simțit minunat și sper ca și pe viitor, când voi avea ocazia să mă alătur acestui grup minunat și să petrecem și altă dată tot atât de frumos. Urez tuturor Un An Nou 2019 cu sănătate, bucurii și împliniri pe toate planurile. La bună revedere !

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Revelion Singles Camp 2019. Pentru a 9-a oara impreuna la trecerea intre ani!
« Răspuns #114 : Vineri, 04 Ianuarie 2019, 11:18 »
Va multumesc mult tuturor celor care ati scris aici, care ati tinut ca la plecare sa ne spuneti personal cat de mult v-a placut, care ne-ati scris pe SMS, FB, pe whatsapp, pe Email. Am incercat, la fel ca intotdeauna sa oferim tot ce putem mai bun, am gandit, organizat si muncit din back-stage lucrurile astfel incat sa va fie cat mai comod si potrivit. Este clar ca mai pot exista desincronizari, ca mai pot aparea mici greseli, dar care cu informare si intelegere pot fi corectibile. La 160 de persoane cazate, repartizate fiecare la mese este inevitabil, sa nu mai apara cate o mica eroare, sa nu generezi cate o mica nemultumire... :-[  In presiunea aceea cand toata lumea dorea sa termine cat mai repede cu repartizarea, pentru a ajunge in camera, pentru a se relaxa la SPA, nu ai cum sa faci totul perfect...

Apoi nu ai cum sa multumesti pe toata lumea, ca oriunde, nu exista un profil perfect egal. Important de mentionat este si cred ca s-a inteles si de cei noi, ca ne adresam marii majoritati de grup, nu putem sa oferim lucruri care plac doar unui numar foarte restrans de persoane, sau nepotrivite profilului, proportiei, atmosferei. Nu poti schimba muzica pt ca cineva doreste vals, nu poti schimba orele pentru ca cineva nu poate sa vina atunci, nu poti reduce volumul muzicii cand danseaza peste 100 de persoane si pentru ritmare este nevoie de sound. Am incercat in prezentarea actiunii sa fiu cat mai clar, sa se inteleaga ca e vorba de persoane deschise la distractie, ca e vorba de 3 nopti de petreceri. Asta inseamna genuri muzicale care sunt cat mai ritmate pentru a tine lumea pe ring, cu volumul mai sus, cu cat mai putina muzica lenta pt ca asa alungi la mese pe cei care danseaza, pe fetele care nu sunt invitate de baieti. Muzica si vinul conteaza la o petrecere, este o vorba si e foarte adevarat. O muzica buna ridica lumea la dans si un vin bun dispune si face lumea mai deschisa. Bautura in cantitati limitate predispune la comunicare, nu intamplator v-am primit in fiecare seara cu sampanie... :) Am tinut ca si cei mai timizi sa intre mai usor in atmosfera, sa fie mai deschisi...

Cu muzica, pe care profesionist si vreau sa ma credeti pe cuvant, o apreciez ca foarte buna in toate cele 3 seri, diferita, adaptata, cu cei doi baieti implicati si interactivi, am reusit sa tinem permanent peste 100 de oameni pe ring, ceea ce nu e usor de loc...M-am bucurat sa vad lumea vesela, dispusa si plina de energie.

Asa cum spun intotdeauna, atmosfera o faceti voi participantii si s-a vazut clar ca toti cei care aveti profilul pe care il recomand pt Singles Camp, v-ati simtit excelent, v-ati distrat, v-ati facut prieteni, ati comunicat...Afara toata lumea era prietena cu toata lumea, in bar la fel, la multe dintre mese la fel...Sunt si execeptii, imi pare rau ca nu avem o reteta universala, sunt si persoane care au alte asteptari, care nu sunt in profilul nostru, care isi doresc altceva decat comunici, care nu sunt atente la ce explici si apoi au dezamagiri de tot felul. Dar aici le-am putut numara pe degete, au fost foarte putini cei pe care i-am vazut ca nu le prieste atmosfera, marea marea majoritate a fost "in profile". Pentru ei imi pare rau nu am putut si nici pe viitor nu pot face ceva. Nu pot largi cadrul de adresabilitate, nu pot adapta ceva dupa cei cativa afectandu-i pe altii si daca se asteapta la o atentie deosebita, sau sa-i spunem speciala, imi pare rau sa o repet, nu le-o pot acorda. Atentia mea trebuie focusata pe grup, nu pe fiecare individ in parte, nimeni nu are atata energie incat sa poata interactiona in alt fel...Noi oferim un cadru, am spus de atatea ori ca nu folosim parghii sau elemente artificiale ci lasam doar pe cele naturale si firesti sa actioneze. Asta si face selectia in Singles Camp, de aceea oamenii care vin cu noi sunt faini si de gasca. Intelegatori, toleranti, veseli, deschisi...Asa cum sunteti si voi, cei cu care mi-am petrecut trecerea dintre ani. Mi-a placut mult mult cu voi, am petrecut 3 nopti excelente, am revenit acasa cu zambetul pe buze...

Cu fotografiile incerc duminica sa fac transmisia, am cateva lucruri urgente de rezolvat pt excursiile noastre 2019...Dar asa cum am promis, o sa le aveti cu totii pe Email.

Offline enache

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 127
  • anca bv
Re: Revelion Singles Camp 2019. Pentru a 9-a oara impreuna la trecerea intre ani!
« Răspuns #115 : Duminică, 06 Ianuarie 2019, 17:45 »
Buna seara familia  S.C.! Am avut un inceput de an urat de tot.De cand am ajuns acasa de miercuri pana azi nu m-am ridicat din pat,Am facut o viroza cu febra mare.Noroc cu antibioticele ca altfel nu-mi reveneam.Dar sa trec si la lucruri mai vesele.Desi au fost foarte multi oameni noi,am avut norocul sa cunosc si asa oameni draguti cu care ne-am distrat foarte bine toate cele 3 zile.Asta datorita atmosferei si tot ce tine de o petrecere reusita.Gigi,Samiza ati fost ca de obicei la inaltime cu totul.Vamultumesc ptr.tot ce ne-ati oferit.Vad ca anul asta v-a fi si Brasovul pe lista cu excursii.Ma bucur.Pana la revedere va doresc numai bine.Cu drag.
anca bv

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Revelion Singles Camp 2019. Pentru a 9-a oara impreuna la trecerea intre ani!
« Răspuns #116 : Duminică, 06 Ianuarie 2019, 20:38 »
Buna seara tuturor! Am reusit sa va transmit astazi fotografiile si filmuletele. Link-urile sunt valabile doar 7 zile, asa ca daca nu le-ati primit si doriti fotografiile, transmiteti-mi cat mai reped un Email pentru a va retransmite. Dupa 7 zile imi pare rau, e prea tarziu, nu mai am cum sa fac retransmiterea, iar de incarcat inca o data nu mai poate fi vorba, sunt vreo 5 ore pe langa calculator si nu mai am cum sa le gasesc libere...Ma pregatesc de Tailanda si legat Vietnam - Cambodgia, asa ca din 20 ianuarie, lipsesc o luna de aici de pe forum...

Offline Edith

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Revelion Singles Camp 2019. Pentru a 9-a oara impreuna la trecerea intre ani!
« Răspuns #117 : Duminică, 06 Ianuarie 2019, 21:09 »
 
Buna seara !
Eu nu am primit, va rog frumos  daca se mai poate odata, va multumesc !

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Revelion Singles Camp 2019. Pentru a 9-a oara impreuna la trecerea intre ani!
« Răspuns #118 : Luni, 07 Ianuarie 2019, 00:42 »
Am primit pozele si filmuletele, multumesc Gigi ... in felul acesta prelungesc euforia Revelionului   :-*

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Revelion Singles Camp 2019. Pentru a 9-a oara impreuna la trecerea intre ani!
« Răspuns #119 : Luni, 07 Ianuarie 2019, 09:03 »
Edith, am retransmis.