Autor Subiect: Petrecere Singles Camp la Baile Felix, pentru zona Vest! 29 iunie - 2 iulie 2018  (Citit de 21483 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
19.06.2018.
La acest eveniment nu mai sunt locuri disponibile.

Hotelul este plin ,nu se mai pot face suplimentari.

Tarif = 400 lei   

Rezervari http://www.singlescamp.ro/eveniment/petrecere-singles-camp-la-baile-felix-pentru-zona-vest-29-iunie-2-iulie-2018/

Locatie: Hotel Ami 3* Baile Felix http://www.hotelami.ro/

Servicii incluse:
• cazare 3 nopti, in camera dubla, mic dejun inclus
• cina festiva&party. Cina cuprinde:
-  wellcome drink
-  antreu rece
-  gustare calda
-  fel de baza
-  desert
- apa minerala
- o cafea
Cei vechi stiu cum se tin party-urile la noi, explic insa celor multi noi care o sa fie acolo: petrecerea in sine este un program de muzica cu DJ si dans, nu va asteptati pentru asta la o atmosfera "scortoasa", sau de "bal de ofiteri",  sau dimpotriva una gen hally - gally. Party-urile noastre se desfasoara intr-o atmosfera de bun simt si limita, ne distram pana dimineata, fara insa sa depasim o masura... :)
Pentru muzica avem un DJ, care o sa asigure intreg programul, incepand de la 19.00 pana se termina petrecerea. Pentru ca a venit vorba de DJ va spun ca o sa alegem pe cineva cu experienta, care se adapteaza usor la grupuri. Cu voi o sa fie un insotitor de grup, care se va ocupa printre multe altele si de atmosfera muzicala. Asa ca nu este cazul nici sa va faceti probleme si in nici un caz sa interveniti. Va spun de acum, daca va cunoasteti persoane care nu puteti dansa decat "pe muzica voastra" si incercati s-o impuneti, asaltand DJ-ul cu fel de fel de cereri, mai bine nu veniti la aceasta petrecere. Nu avem nevoie acolo de astfel de persoane. Diana este acolo, stie ce trebuie, stie ce sa-i spunq DJ-ului in pregatirea play-list-ului. Ce fel de muzica se asculta in grupurile noastre? Va spun de la inceput ca manelele si cantecele de petrecere au interzis, sunt genuri muzicale care nu se potrivesc profilului mediu al celor care participa. Ascultam muzica ritmata, pe care se poate dansa usor de oricine. Selectii de latino, pop, dance, disco, rock, etno. 1995 - 2018, nu mai vechi si in majoritate 2010 - 2017. Muzica populara? Da, dar intr-un procent mic: cateva sarbe si hore pe seara, cele cunoscute si care ridica lumea de la masa.

Nu sunt incluse:
• transport pana la destinatie
• alte mese (pranz in Muzeul satului)
• intrari la stradurile din Felix

Grup: 50 persoane

Insotitor de grup: Diana Lupu 0720 048 744 Avem rugamintea sa nu sunati team-leader-ul decat in situatii speciale, de urgenta. Veti gasi din timp informatiile aici pe forum, este suficient sa va abonati prin notify si o sa primiti pe Email ori de cate ori se posteaza ceva.

Program

Vineri 29 iunie Check in incepand cu ora 16.00. Insotitorul de grup soseste cu grupul de excursie care vine din Sibiu, la ora 18.00. Veti fi indrumati si cazati de catre receptia hotelului. Seara, la ora 19.00 intalnire in restaurantul hotelului, urmeaza sa va intalniti cu totii acolo pentru a va cunoaste si a petrece seara impreuna.

Sambata 30 iunie Dimineata cei care doresc si au cu ce sa se deplaseze pana la Oradea, sunt bineveniti in grupul de la Sibiu, pentru o prezentare in ghidaj de 3-4 ore, a orasului.
Dupa amiaza Dupa-amiaza program free pentru SPA, la Complexul Apollo  Este cel mai modern complex acvatic termal din vestul tarii deschis toata durata anului si va invita sa descoperiti 10 bazine care fac deliciul turistilor de pretutindeni:
• Piscina cu valuri
• 4 piscine in aer liber cu apa termala
• Piscina in aer liber cu apa termala si paturi cu hidromasaj
• Piscina in aer liber cu apa termala si jocuri acvatice
• 2 piscine speciale pentru copii
• Piscina interioara
• 5 topogane
Facilitati: sezlonguri GRATUIT, zone de luat masa, baruri, cofetarie-patiserie, magazine, teren de volei, teren de fotbal, masaj, sauna finlandeza, manichiura-pedichiura, loc de joaca pentru copii, asistenta medicala
Divertisment: in sezon Aquagym, Zumba, ateliere de creativitate si concursuri pentru copii, campionate de volei si fotbal, petreceri cu spuma
Functioneaza tot timpul anului
Luni: 8.00-19.00
Marti-Vineri: 8.00-20.00
Sambata-Duminica: 7.00-20.00







Seara petrecere! Party-ul va fi gazduit de hotelul in care stati, asa ca va fi confortabil...

Duminica 1 iulie. Free time pentru balaceala la cel mai modern SPA din zona: Aquapark Nymphaea http://aquapark-nymphaea.ro









Luni 2 iulie Grupul de excursonisti va pleca de dimineata, insa voi cei din zona, care ati venit pentru petrecere, puteti ramane pana la ora 12.00, check out-ul de la hotel. Aveti ocazia sa va luati ramas bun pe indelete, sa rememorati ce ati vazut, ce s-a intamplat frumos in cele 3 zile petrecute impreuna.

Profil: ne adresam doar persoanelor single, participarea este exclusiva singles. Persoane agreabile, comunicative, sociabile care inteleg ce inseamna un grup. Fara prea multe tabieturi, fara egoisme (eu vreau sa stau in fata, eu imi aleg camera etc), fara tendinte de impunere a unor dorinte personale (eu vreau acolo, dar de ce nu mergem si la...). Programul este comunicat se stie unde se sta, ce se face, acolo nu mai discutam de aceste aspecte, se considera insusite. O mentiune speciala: acolo va fi un insotitor de grup, Diana care se ocupa impreuna cu "gazdele" ca totul sa fie ok, sa fie asigurat cadrul optim pentru distractie. Daca va cunoasteti ca persoane care aveti de comentat la muzica, la masa, la nu stiu, va rog mult, nu va inscrieti. Nu dorim ca atmosfera buna din grupurile noastre sa fie afectata de cineva care vrea sa iasa in evidenta sau sa-si impuna preferinte...Asa cum am explicat are cine sa se ocupe de supervizarea serviciilor, sunt oameni vechi in Singles Camp care stiu exact ce se cere si doreste.

Tip de actiune Este o petrecere adresata in special celor din zona de vest a tarii: Bihor, Arad, Timis, Baia-Mare, Satu-Mare, clujenii si hunedorenii sunt de asemenea asteptati, sa nu ami vorbim de cei din Caras, o prezenta placuta intotdeauna!  Evident insa ca pot participa membri SCT din toata tara. Este deschisa atat celor vechi cat si celor noi, aveti deci prilejul sa-i cunoasteti pe cei din jurul locului in care locuiti. Nu ratati ocazia acestei petreceri, pentru ca o facem o data pe an! Nu doar pe cei din zona o sa-i cunoasteti ci si pe cei din zona Centru, aflati in excursie peste Apuseni.

:oops:!!!! Inainte de inscriere si rezervare cititi va rog cu atentie serviciile incluse si cele care nu intra in tarif, programul excursiei, particularitatile acesteia si observatiile.
 
La fel ca la toate actiunile noastre, informatiile si detaliile legate de aceasta excursie, vor fi transmise si vor aparea DOAR pe forum. O sa gasiti aici detaliat si din timp tot ce aveti nevoie pt pregatirea excursiei. Comunicarile nu se fac deci telefonic si nici Email.

Inscrierile in excursie se fac pe site-ul www.singlescamp.ro. Imediat dupa inscriere veti primi un Email ce contine datele agentiei Bon Voyage Sibiu, singura autorizata OSIM in Romania sa organizeze „evenimente, vacante si excursii pentru persoane single – Singles Camp”.  Acest mesaj de rezervare de la agentie contine conditiile de rezervare si modul in care se face plata avansului. Va recomand ca inainte de achita avansul sa verificati inca o data daca aveti liber in perioada de desfasurare a excursiei. De asemenea sa parcurgeti Conditiile de renuntare la o excursie: http://www.singlescamp.ro/conditii-de-renuntare-la-o-actiune/
Rezervarile se fac in ordinea de plata a avansurilor, nu a inscrierii.

De remarcat ca locatia in care veti sta, este amplasata in centrul statiunii Baile Felix. Hotel Ami 3* Baile Felix, acolo unde o sa fiti cazati 3 nopti si unde o sa se desfasoare petrecerea:



Restaurantul:























Lounge si receptie:









Camere:













Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Petrecere Singles Camp la Baile Felix, pentru zona Vest! 29 iunie - 2 iulie 2018
« Răspuns #2 : Miercuri, 07 Februarie 2018, 21:21 »
O idee foarte buna , in special pentru cei noi , m-am inscris , va propun deasemenea , daca doriti o mica vizita la Manastirea Sfintei Cruci din Oradea , este o manastire noua , si e in apropiere , in plus avem si "pile" acolo, am rude foarte apropiate ca si maicute in acea manastire , eventual in plimbarea prin oras de sambata se poate prinde si aceasta locatie .
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Petrecere Singles Camp la Baile Felix, pentru zona Vest! 29 iunie - 2 iulie 2018
« Răspuns #3 : Miercuri, 07 Februarie 2018, 23:04 »
Da, Ovi, aceasta actiune este o oportunitate foarte buna pentru cei din zona sa se cunoasca, sa isi faca noi prieteni dar si sa se formeze acel nucleu care sa permita in viitor plecarea in mod grupat de aici spre alte destinatii din tara.

Petrecerea se adreseaza atat celor noi dar si celor mai vechi care isi amintesc, poate, primul Revelion SC care a avut loc la Baile Felix in 2010.... Vorbea Admin la un moment de nostalgia petrecerii de atunci, de sperantele pe care si le-a pus in actiunea de acum... Eu sunt convinsa ca aceasta excursie va fi o reusita, sunt oameni tare faini in zona care stiu sa se bucure de clipele frumoase, sa se distreze. Ar fi si pacat sa nu profite de aceasta ocazie, nu de alta dar noi venim din zone mult mai indepartate, chiar si din Bucuresti...

In legatura cu programul excursiei, la fel ca la celelalte actiuni, acesta nu mai poate fi modificat. A fost gandit astfel incat sa fie confortabil, sa imbine in mod placut partea de vizitare cu cea de relaxare. Daca te vei uita pe programul intregii actiuni Minivacanta in Ardeal vei vedea ca se viziteaza numeroase obiective atat la dus cat si la intoarcerea spre casa, nu am dori sa devina prea obositor, este, totusi, o vacanta de relaxare, chiar daca putin mai activa...

Salutari din Brasov, pe curand!  :dance:





Offline ioanabil

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 240
Mie mi-ar place sa vizitam si manastirea. :applause:

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Am putea lua inclusiv pranzul acolo , stiu sigur ca sunt bucurosi de oaspeti , e o idee , inca nu stiu cum functioneaza excursiile , fiind nou , daca sunt deja inchise ca obiective de vizitat , poate fi prinsa in anii viitori .
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline ioanabil

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 240
nu e o idee rea, chiar si pentru viitor.  :thumbup:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Orice idee este binevenita!  :)

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Ioana, pe langa noi, cei care venim in mod grupat, vor mai fi cei care vin direct la petrecere, pe cont propriu, printre care si Ovi. Cred ca se va gasi oportunitatea sa ajungi si la manastire, daca iti doresti acest lucru.
Ramane de vazut daca aceasta idee este impartasita de intreg grupul care vine de la Sibiu.

Offline ioanabil

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 240
Multumesc.
Pai daca le ofer  :flori: poate conving si restul grupului.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Ideea este Ioana, ca programul si time-ing-ul sa se potriveasca. Nu este vorba doar de convins aici. Noi concepem impreuna cu insotitorii de grup programele astfel incat sa intre intr-o nisa orara. Daca introducem ceva suplimentar atunci apare graba la alt obiectiv si asta este un lucru pe care l-am evitat intotdeauna, bifarea locurilor... Deci, la modul general, nu doar aici, acolo unde deja este program de vizitare nu mai este posibil sa facem modificari.

Ideea este buna, Diana o s-o retina si daca este posibil acolo, intr-o organizare suplimentara sunt convins ca o s-o faca. La programul de vizitare din pacate nu ma pot intoarce cu recalculari, sunt la limita extrema a timpului, incerc sa dozez fiecare minut...

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Vedem acolo , atunci , asa cum spune krondia , putem merge si in particular cativa , cei care venim din zona cred ca majoritatea vom veni cu masinile propii, deci mijloace de transport vor fi , apropo doar ca informatie , manastirea este putin mai sus de strandul din Oradea , la nici un km dupa strand , mai nou exista un pod care leaga calea Clujului cu strandul ,peste cris , deci e destul de aproape , chiar in drumul spre centru practic .
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline ioanabil

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 240
Re: Petrecere Singles Camp la Baile Felix, pentru zona Vest! 29 iunie - 2 iulie 2018
« Răspuns #12 : Vineri, 09 Februarie 2018, 09:52 »
Vom respecta intocmai programul excursiei si daca mai este loc si timp....., daca nu este un obiectiv de retinut pentru situatia in care se va mai ajunge in zona intr-o forma organizata sau pe cont propriu.
 :flori:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Petrecere Singles Camp la Baile Felix, pentru zona Vest! 29 iunie - 2 iulie 2018
« Răspuns #13 : Vineri, 09 Februarie 2018, 10:24 »
ApropO de empatia pomenita de noiembrie, la alt subiect, desi se pare ca eu empatizez mai ales cu organizatorii  :giggle:, mi se mai intampla sa empatizez si cu participantii.  :angel:
Bietul Oviarad, prietenos, glumet, cu initiativa, prezent pe forum, placut si interesant in comunicare. adica fix pe profilul SCT,  desi e nou intrat, cred ca incepe sa simta cam multe constrangeri.  :)
Nu-mi fac griji, se va lamuri dupa prima iesire ca nu-s lucurile asa rigide cum par. Doar foarte bine organizate si gandite astfel incat grupul sa fie armonizat si sa nu fie loc de situatii care sa afecteze bucuria si bunul mers. Da, sunt cateva chestii la care nu se face rabat.

E neplacut, poate chiar dezastruos  pentru organizatori si insotitorii de grup ca participantii sa inceapa sa-si faca planuri individuale independente de program, in perioada/intervalul orar al excursiei.

Gigi a fost destul de clar, nu? Insotitorii de grup sunt deschisi la propuneri, dar decizia va fi luata dupa ce acesta evalueaza timpul, disponibilitatea grupului etc.

Scriind, mi-am amintit ca cineva, pe forum, mi-a zis ca sunt ca o closca. Oare de ce?  :giggle:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline ioanabil

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 240
Re: Petrecere Singles Camp la Baile Felix, pentru zona Vest! 29 iunie - 2 iulie 2018
« Răspuns #14 : Vineri, 09 Februarie 2018, 10:30 »
Sigur ca s-a referit la faptul ca esti grijulie. ;)